Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κωστα βαλε την εφαρμογη more locale, μεταφραζει αυτοματα (οχι πληρως βεβαια) τα menu και τα ονοματα εφαρμογων

Ναι βρε οκ αυτο ηδη εχω κανει,αλλα νομιζα οτι ειχε ενσωματομενα τα Ελληνικα.

Αυτο που θελω να δω ειναι τι γινεται με τους drivers στα win 8.1 pro.

 

Κατα τα αλλα περασα απο εχθες και το igo σαν προγραμμα πλοηγησης,και το δοκιμασα τωρα που ερχομουν στο γραφειο.

Ολα καλα και εδω,δεν ειδα καποιο προβλημα,καλο κλειδωμα,δεν εχασε σημα καπου,και φυσικα ειχα τα data κλειστα.

Εβαλα διπλα και το note 3 μου,καρμπον πηγαιναν......στην πλοηγηση παντα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα πριν λιγο την 123 απο το needrom και ολα οκ εκτος απο ενα θεμα.Οταν κανει boot το κινητο παει να ανοιξει ενα παραθυρο "setting wizard" και μετα βγαζει μηνυμα "unfortunately settings has stopped".Στη συνεχεια το κινητο δουλευει κανονικα και οι settings επισης.Ετυχε αυτο σε κανεναν?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα πριν λιγο την 123 απο το needrom και ολα οκ εκτος απο ενα θεμα.Οταν κανει boot το κινητο παει να ανοιξει ενα παραθυρο "setting wizard" και μετα βγαζει μηνυμα "unfortunately settings has stopped".Στη συνεχεια το κινητο δουλευει κανονικα και οι settings επισης.Ετυχε αυτο σε κανεναν?

 

ναι το βγαζει και σε εμενα καθε φορα που κανω reboot

ειναι bug της rom

 

γι αυτο που λετε καποιοι οτι πρεπει να πατησεις πρωτα firmware download και μετα να συνδεσεις το κινητο με το pc εγω με windows 8 παντα ειχα συνδεμενο το κινητο στο pc και μετα πατουσα firmware download και δουλεψε κανονικα

φαινεται οτι με τα windows 8.1 υπαρχει ασυμβατοτητα με τους drivers πρεπει να εχει ξανα αναφερθει εδω μεσα παλιοτερα δεν θυμαμαι απο ποιον

παντως και με τα 8αρια μεχρι να στρωσουν οι drivers και να δουλεψει ειδα και επαθα

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα το gps σήμερα και το κινητό κλείδωσε στα 39 seconds με το gps fix. μονο με το gps χωρίς καθόλου internet
Oneplus 5t - Get 20€ off on accessories https://oneplus.net/gr/invite#5P9ZANSXM3IINRY :D
Link to comment
Share on other sites

Για να μπω στι ρικοβερη οταν ειναι κλειστο το τηλεφωνο ποια πληκτρα παταω?Γιατι οταν παταω το παουερ+βολ,απ με παει την κινεζικο ρικοβερη,ενω οταν παταω παουερ+βολ,νταουν δεν με παει καπου,αλλα μου κεει να κρατησω πατημενο το παουερ για νορμαλ μπουτ,και εχω περασει το αγγλικο ρικοβερη οπως λετε παραπανω μεσω των ανκ.τουλς,εχω βαλει την 121.
Link to comment
Share on other sites

Οκ δοκιμαζω και βλεπω.Παντως μου κανει εντυοωση το οτι δεν ξεκινα,ενω το led ειναι κοκκινο......

 

Κώστα δοκιμασε πρωτα να πατησεις firmware update και μετα συνδεσε το κινητο στο κομπιουτερ. Αν δεν πετυχει ουτε αυτο τοτε σιγουρα δεν εχουν κατσει οι usb drivers. Σβησε τους drivers που εχεις εγκαταστησει και στην συνεχεια επανεγκατεστησε τους. Μολις εγκατασταθουν κανε restart το pc σου και προσπαθησε να περασεις την rom.

Εγω έτσι τα καταφερα μετα από πολυ κόπο

 

Αν δε τα καταφέρνετε,με το που συνδέσετε το κινητό στην θύρα usb,πατήστε αμέσως upgrade μόλις ακούσετε τον ήχο σύνδεσης.Θα ξεκινήσει η διαδικασία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι βρε οκ αυτο ηδη εχω κανει,αλλα νομιζα οτι ειχε ενσωματομενα τα Ελληνικα.

Αυτο που θελω να δω ειναι τι γινεται με τους drivers στα win 8.1 pro.

 

Κατα τα αλλα περασα απο εχθες και το igo σαν προγραμμα πλοηγησης,και το δοκιμασα τωρα που ερχομουν στο γραφειο.

Ολα καλα και εδω,δεν ειδα καποιο προβλημα,καλο κλειδωμα,δεν εχασε σημα καπου,και φυσικα ειχα τα data κλειστα.

Εβαλα διπλα και το note 3 μου,καρμπον πηγαιναν......στην πλοηγηση παντα.

 

Κωστή το έχω γράψει πιο πίσω πως δεν έχει Ελληνικό μενου η 121.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν δε τα καταφέρνετε,με το που συνδέσετε το κινητό στην θύρα usb,πατήστε αμέσως upgrade μόλις ακούσετε τον ήχο σύνδεσης.Θα ξεκινήσει η διαδικασία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κωστή το έχω γράψει πιο πίσω πως δεν έχει Ελληνικό μενου η 121.

 

Oκ φιλε μου δεν ειχα προσεξει την αναφορα σου σχετικα με την γλωσσα.Τελος παντων αυτο λυθηκε παρα πολυ ευκολα.

Θα δοκιμασω αργοτερα στο σπιτι παλι να δω γιατι δεν θελει να περαστει σε win 8.1 pro.

Εχω κατεβασει και την 123 να δω τι λεει και αυτη.Παντως σκυλι το κντακι.....το δοκιμασα σημερα σε μια διαδρομη 1 ωρας περιπου σαν gps,δεν εκανε κιχ το ατιμο.......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

8ετικο αυτο μιας κ εχουμε ακουσει διαφορα για το gps των μτκ..Δεν εκανες καποια βελτιωση απ τις γνωστες ετσι?"μαμα" το τεσταρες? Χρυσοστομε δοκιμασες το προγραμμα που σου ειπα για τη μπαταρια?

 

Οφτοπικ: ρε παιδια με SG post απο τοτε που σας εγραφε despatched to overseas σε ποσες μερες εφτανε? Ειναι κολλημενο σε αυτο το στατους εδω κ 1 βδομαδα..

Link to comment
Share on other sites

8ετικο αυτο μιας κ εχουμε ακουσει διαφορα για το gps των μτκ..Δεν εκανες καποια βελτιωση απ τις γνωστες ετσι?"μαμα" το τεσταρες? Χρυσοστομε δοκιμασες το προγραμμα που σου ειπα για τη μπαταρια?

 

Οφτοπικ: ρε παιδια με SG post απο τοτε που σας εγραφε despatched to overseas σε ποσες μερες εφτανε? Ειναι κολλημενο σε αυτο το στατους εδω κ 1 βδομαδα..

 

Μαμα τελειως,με το igo δοκιμαστηκε,την τελευταια φορα μου εκανε 2 εβδομαδες περιπου μετα το despatched.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κώστα πολύ καλά τα βιντεακι σου !

Για το θέμα με τα 8αρια δοκίμασε το από κάτω, το έκανα copy paste από άλλο τοπικ, είναι για το flashtool που χρησιμοποιούν στα Sony , δεν ξέρω αν θα δουλέψει.

 

Θα κάνεις δεξί κλικ στο εικονίδιο --->αντιμετώπιση προβλημάτων συμβατότητας---> θα κάνει εντοπισμό ζητημάτων και θα πατήσεις "Δοκιμάστε τις προτεινόμενες ρυθμίσεις".Θα σου αναφέρει οτι η λειτουργία συμβατότητας θα είναι σε windows XP (SP3),πάτησε εκεί που λέει "δοκιμή προγράμματος" και μετά κλείσε τον οδηγό.Και είσαι έτοιμος

 

Γενικά υπάρχει πρόβλημα με flashtool και 8αρια , δες από το ποστ 28 έως το 33 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5001224#post5001224

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.μετά απο 3 περίπου βδομάδες χρήσης το κινητό έχω να δηλώσω ότι τα σπάει..μπαταρία στο τέλος της μέρας 60-70% (από 100% το πρωί) με πολύ χρήση..(gps,wifi,data,κλήσεις και γενικά πείραγμα..) Τελευταία μου κάνει κάτι κουλά..Χάνεται τελείως το σήμα στο άσχετο..Αυτό το παρατήρησα από τότε που έβαλα την 123.Με την ρομ του μινιντηλ δεν το έκανε..Ξέρει κανείς που μπορώ να την βρώ??
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα παιδια σε win 8.1 pro υπαρχει θεμα......εαν εχει καποιος drivers να δοκιμασω ας μου πει.

Η εαν καποιος τα εχει καταφερει ας γραψει τον τροπο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αφου του πέρασα την 123 stock και το σεταρα όλα δουλευουνε άψογα (η μπαταρια σκυλι) εκτός απο μερικα θεματακια.

 

1.Αμα είναι αρκετή ώρα ανενεργή η οθόνη και την ανοίξω,για κανένα λεπτό τρεμοπαίζει και μετά στρώνει.Το συγκεκριμένο έχει αναφερθεί ξανά νομίζω.Δεν έιναι κάτι ενοχλητικό όποτε το προσπερνάμε.

 

2.Αναλυτική κατάσταση χρήσης της μπαταρίας δεν βρήκα πουθενά οπότε μέσω gravity box πρόσθεσα εικονίδιο στα quick settings και χρησιμοποιω αυτο.

 

 

 

Τιποτα παιδια σε win 8.1 pro υπαρχει θεμα......εαν εχει καποιος drivers να δοκιμασω ας μου πει.

Η εαν καποιος τα εχει καταφερει ας γραψει τον τροπο.

 

Κώστα αυτο που σου ανέφερα παραπάνω το τσέκαρες;

Edited by xxlakis7
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αφου του πέρασα την 123 stock και το σεταρα όλα δουλευουνε άψογα (η μπαταρια σκυλι) εκτός απο μερικα θεματακια.

 

1.Αμα είναι αρκετή ώρα ανενεργή η οθόνη και την ανοίξω,για κανένα λεπτό τρεμοπαίζει και μετά στρώνει.Το συγκεκριμένο έχει αναφερθεί ξανά νομίζω.Δεν έιναι κάτι ενοχλητικό όποτε το προσπερνάμε.

 

2.Αναλυτική κατάσταση χρήσης της μπαταρίας δεν βρήκα πουθενά οπότε μέσω gravity box πρόσθεσα εικονίδιο στα quick settings και χρησιμοποιω αυτο.

 

 

 

 

 

Κώστα αυτο που σου ανέφερα παραπάνω το τσέκαρες;

 

Ναι βρε ολα τα εκανα,με xp κτλ ολα οκ.Απο Drivers ειναι το θεματακι..........

Τωρα εχω την 123 επανω και την τσεκαρω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το πρόβλημα που ανέφερα πιο πάνω??Δηλαδή στο άσχετο να χάνετε το σήμα και στις δύο σιμ..

Έχει κανείς καμία ιδέα στο πως μπορεί να λυθεί χωρίς αλλαγή ρομ?? Έχω την 123 τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το πρόβλημα που ανέφερα πιο πάνω??Δηλαδή στο άσχετο να χάνετε το σήμα και στις δύο σιμ..

Έχει κανείς καμία ιδέα στο πως μπορεί να λυθεί χωρίς αλλαγή ρομ?? Έχω την 123 τώρα..

 

Απο το πρωι που την εχω επανω την 123 δεν ειδα κατι,αλλα εχω την μια sim μονο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το πρόβλημα που ανέφερα πιο πάνω??Δηλαδή στο άσχετο να χάνετε το σήμα και στις δύο σιμ..

Έχει κανείς καμία ιδέα στο πως μπορεί να λυθεί χωρίς αλλαγή ρομ?? Έχω την 123 τώρα..

 

Την 123 έχω με δύο sim (Vodafone - Wind) και δεν είχα ποτέ θέμα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Την 123 έχω με δύο sim (Vodafone - Wind) και δεν είχα ποτέ θέμα.

 

εγώ με καμιά απο τις ρομ που έχω δοκιμάσει δεν έχω θέμα,είτε με 1 είτε με 2 σιμ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το πρόβλημα που ανέφερα πιο πάνω??Δηλαδή στο άσχετο να χάνετε το σήμα και στις δύο σιμ..

Έχει κανείς καμία ιδέα στο πως μπορεί να λυθεί χωρίς αλλαγή ρομ?? Έχω την 123 τώρα..

Ούτε εγώ έχω πρόβλημα, είτε με 1 (2,5 μήνες) είτε με 2 sim (τελευταίες 10 μέρες).

Οφτοπικ: ρε παιδια με SG post απο τοτε που σας εγραφε despatched to overseas σε ποσες μερες εφτανε? Ειναι κολλημενο σε αυτο το στατους εδω κ 1 βδομαδα..

Σε 2 εβδομάδες από την παραγγελία ακριβώς το πήρα από τα ΕΛΤΑ, άρα 11-12 μέρες από τη μέρα του dispatch - και θα έλεγα ότι ήταν πολύ νωρίς συγκριτικά με άλλους...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Να καταθεσω κι εγω την εμπειρια μου, παρηγγειλα το κινητο απο merimobiles , το κινητο ηρθε περιπου 20-1 με την S121.

Ηταν rooted και ειχε ελληνικα και playstore οπως το ζητησα. Δεν εχω πειραξει τιποτα μονο το gps με το fastergps για να βαλω navigation .

H rom ειναι μια χαρα , δεν εχει κολησει ποτε ουτε παρουσιαστηκε ποτε κανενα απο τα προβληματα που διαβαζω (τρεμοπαιγμα οθονης ή χασιμο σήματος)

Το κινητο όλο αυτό το διάστημα δεν εχει κλεισει, 3-4 φορές έχει γινει restart μονο.

 

Γενικά , υπερευχαριστημένος και με το κινητο και με τη ROM που έιχε μεσα. Εχω παραγγείλει ακομα ενα για φιλο.

Edited by loupis
ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Να καταθεσω κι εγω την εμπειρια μου, παρηγγειλα το κινητο απο merimobiles , το κινητο ηρθε περιπου 20-1 με την S121.

Ηταν rooted και ειχε ελληνικα και playstore οπως το ζητησα. Δεν εχω πειραξει τιποτα μονο το gps με το fastergps για να βαλω navigation .

H rom ειναι μια χαρα , δεν εχει κολησει ποτε ουτε παρουσιαστηκε ποτε κανενα απο τα προβληματα που διαβαζω (τρεμοπαιγμα οθονης ή χασιμο σήματος)

Το κινητο όλο αυτό το διάστημα δεν εχει κλεισει, 3-4 φορές έχει γινει restart μονο.

 

Γενικά , υπερευχαριστημένος και με το κινητο και με τη ROM που έιχε μεσα. Εχω παραγγείλει ακομα ενα για φιλο.

 

Μακαρι να βγει ετσι κ σε μας που το περιμενουμε.. Να σε ρωτησω ομως γιατι εβαλες το φαστερ? Χωρις αυτο το δοκιμασες κ δεν κλειδωνε ικανοποιητικα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δοκιμασα καθολου, να σου πω, χωρις faster, το εβαλα, εκανα την επιλογη για ευρωπη και το εβγαλα.

Δεν ξερω πως θα κλειδωνε χωρις το faster αλλα τωρα κλιεδωνει πολυ γρηγορα.

ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αρκετό καιρό με το κινητό και πραγματικά είναι άψογο. Ενα πρόβλημα έχω μόνο.Πως ταξινομώ τις επαφές με το επίθετο;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...