Jump to content

American Horror Story Series (FX Networks)


unagi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 348
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει ταινία με τετοιο θέμα.. και ειναι τρομερο

 

Ποια ταινία.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ανόητο τέλος σε μια απαράδεκτη σαιζόν. Ανούσιοι διάλογοι, ξανά πεθαίνουν και ανασταίνονται άτομα χωρίς λόγο, μάγισσες που αναποδογυρίζουν για πλάκα ολόκληρα λεωφορεία ξαφνικά δυσκολεύονται να μετακινήσουν ένα κερί 30 cm, ο Kyle που στην ακριβώς προηγούμενη σκηνή γίνεται πιόνι της Madisson μέσω mind control ξαφνικά μπορεί μέσα σε 2 λεπτά να

την σκοτώσει

, ΑΝΟΥΣΙΟ εντελώς comeback της Fiona, το wtf intro με την Stevie Nicks, η Myrtle που χωρίς λόγο και αιτία αποφασίζει να

αυτοκτονήσει ουσιαστικά

, η Cordelia που δίνει συνέντευξη στην τηλεόραση και καλεί όλες τις μάγισσες να έρθουν στο σπίτι (lol!)...από που να την πιάσεις και που να την αφήσεις αυτή την σαιζόν.

 

Απαράδεκτη. Καλές οι όμορφες εικόνες, τα ρούχα, το σπίτι κτλ. αλλά πρέπει να υπάρχει έστω και ένα υποτυπώδες σενάριο από πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Ανόητο τέλος σε μια απαράδεκτη σαιζόν. Ανούσιοι διάλογοι, ξανά πεθαίνουν και ανασταίνονται άτομα χωρίς λόγο, μάγισσες που αναποδογυρίζουν για πλάκα ολόκληρα λεωφορεία ξαφνικά δυσκολεύονται να μετακινήσουν ένα κερί 30 cm, ο Kyle που στην ακριβώς προηγούμενη σκηνή γίνεται πιόνι της Madisson μέσω mind control ξαφνικά μπορεί μέσα σε 2 λεπτά να

την σκοτώσει

, ΑΝΟΥΣΙΟ εντελώς comeback της Fiona, το wtf intro με την Stevie Nicks, η Myrtle που χωρίς λόγο και αιτία αποφασίζει να

αυτοκτονήσει ουσιαστικά

, η Cordelia που δίνει συνέντευξη στην τηλεόραση και καλεί όλες τις μάγισσες να έρθουν στο σπίτι (lol!)...από που να την πιάσεις και που να την αφήσεις αυτή την σαιζόν.

 

Απαράδεκτη. Καλές οι όμορφες εικόνες, τα ρούχα, το σπίτι κτλ. αλλά πρέπει να υπάρχει έστω και ένα υποτυπώδες σενάριο από πίσω.

 

Για την ΜΑντισον και το κερί διαφωνώ γιατί σε εκεινη την φάση ήταν ένστικτο..

Αυτό με τον Καιλ έχει επαναληφθεί και συμφωνώ μαζί σου.

Η έναρξή ήταν Αμερικανιά, οκ.

Η συμπεριφορά της Μιρτλ δείχνει τρια κιλα @@. Ηθελε να ξεφορτωθεί την Φιονα και να προστατέψει την σύναξη και τέλος να τηρηθούν οι κανόνες, δηλαδή ότι πρεσβέυει.

Αυτό για την Συνέντευξη ήταν για κλαματα..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όπως την περίμενα την σεζόν... Ξεκίνησε με υποσχέσεις και κατέληξε σε "απάτη" αφού σε καμία περίπτωση δεν έφτανε ούτε το πρώτη σεζόν που δεν την θεωρώ τόσο καλή όσο την απίστευτη 2η... Τουλάχιστον ας ελπίζουμε σε μια καλή 4η σεζόν αν και κρατώ μικρό καλάθι σχετικά με το θέμα...
Link to comment
Share on other sites

Η 3η σεζόν νομίζω ότι είχε αρκετές "τρύπες" στην πλοκή, πολλά ανούσια γεγονότα αλλά και θανάτους. Παρόλα αυτά μου άρεσε το τέλος, το βρήκα δίκαιο τόσο για τη Delia όσο και για τη Fiona. Λυπήθηκα πολύ

τη Misty

, δεν της άξιζε αυτό το τέλος.

 

Δεν κατάλαβα πως εμφανίστηκε ξανά ο τραγικός τύπος με τις κούκλες, δεν είχε πεθάνει? Και τι απέγινε το μωρό οεο??

 

Link to comment
Share on other sites

Η 3η σεζόν νομίζω ότι είχε αρκετές "τρύπες" στην πλοκή, πολλά ανούσια γεγονότα αλλά και θανάτους. Παρόλα αυτά μου άρεσε το τέλος, το βρήκα δίκαιο τόσο για τη Delia όσο και για τη Fiona. Λυπήθηκα πολύ

τη Misty

, δεν της άξιζε αυτό το τέλος.

 

Δεν κατάλαβα πως εμφανίστηκε ξανά ο τραγικός τύπος με τις κούκλες, δεν είχε πεθάνει? Και τι απέγινε το μωρό οεο??

 

Ο ψυχάκιας με τις κούκλες είχε πεθάνει και κυκλοφορούσε η ψυχή του... Το μωρό μάλλον έγινε κούκλα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αμαν με τα σποιλερς που κανετε! :p

Την τελειωσα και εγω σημερα.

Μου αρεσε περισσοτερο απο την δευτερη. Φυσικα αφησε μερικα πραγματα ανεξηγητα και ειχε και πολλα κλισε..

Γενικα της βαζω ενα 6.5/10. Την πρωτη σεζον φαινεται δεν θα την αγγιξει καμια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αμαν με τα σποιλερς που κανετε! :p

Την τελειωσα και εγω σημερα.

Μου αρεσε περισσοτερο απο την δευτερη. Φυσικα αφησε μερικα πραγματα ανεξηγητα και ειχε και πολλα κλισε..

Γενικα της βαζω ενα 6.5/10. Την πρωτη σεζον φαινεται δεν θα την αγγιξει καμια.

 

Αυτό που δεν εξήγησαν πράγματα μου δείχνει προχυροδουλειά.

 

Φίλε μου διαφωνώ. Της δεύτερης της βάζω 9,5. Η πρώτη είχε απαίσιο φινάλε

Link to comment
Share on other sites

Η τρίτη ήταν μέτρια παιδιά ότι και να πούμε. Άφησε πολλά κενά, δεν ήταν horror(προσωπικά το να κόβει η άλλη το δαχτυλάκι ή τα έντερά του δεν είναι horror ίσα ίσα μπορεί να γίνει splatter), και μου φάνηκε ότι την τράβηξαν αρκετά χωρίς λόγο. Ενώ πέρυσι έλεγα μακάρι να είχε κι άλλα επεισόδια φέτος με κούρασε λίγο. Ελπίζω να μας αποζημιώσουν του χρόνου. Έχουμε Suits τώρα σιγά σιγά.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Μέτρια προς το κακή η σεζόν. Γεμάτο plot holes και μετριότατο σενάριο. Η υποκριτική ήταν που το έσωσε λίγο κ το cast.

Εγώ απογοητεύτηκα :thumbdown:

me > you
Link to comment
Share on other sites

Πόσα επεισόδιά είναι τελικά ρε παιδιά?έχω δει μέχρι το 10.

Προσωπικά μου αρέσει ως τώρα,άλλωστε είχε ειπωθεί ότι δεν θα ήταν και τόσο horror η τρίτη σεζόν.

Η Jessica δίνει ρέστα για άλλη μία φορά...

Δίνει ένα ύφος ρομαντικού 60s σε πολλά σημεία ειδικά με τον πελεκητή.ρομαντισμός,ύφος,μουσική,όλα άψογα στο φλερτ...

Πρέπει να ξέρουμε και τι βλέπουμε και να μην αναζητάμε πάντα περιττό αίμα ώστε να την χαρακτηρίσουμε horror...

Το ύφος της σειράς είναι άπαιχτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τελικά μιας και με το ζόρι είδα και τα δύο τελευταία επεισόδια μπορώ να πω ότι ήταν άθλιος ο κύκλος σε σχέση με τους δύο εξαιρετικούς προηγούμενους. Πιστεύω αν γίνει και 4ος να μας θυμησει τα παλιά...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

 

Με έφτιαξες κι έχει και ζέστη:-P

Το απόλυτο έπος επιστρέφει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με έφτιαξες κι έχει και ζέστη:-P

Το απόλυτο έπος επιστρέφει.

 

Βγήκε 4ος?

Εγώ βαρέθηκα τη ζωή μου στην αρχή του τρίτου.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με έφτιαξες κι έχει και ζέστη:-P

Το απόλυτο έπος επιστρέφει.

Άστο.. Κι εγώ το ίδιο έπαθα. :D

 

Βγήκε 4ος?

Εγώ βαρέθηκα τη ζωή μου στην αρχή του τρίτου.

 

Όχι ακόμα. Βγαίνει τον Οκτώβριο. Η τρίτη σαιζόν θεωρώ ότι ήταν η πιο "ανιαρή" από όλες έως τώρα. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ήταν άσχημη. Απλώς τις 2 πρώτες τις θεωρώ κορυφαίες με αποκορύφωμα το Asylum.

 

Πάντως κυκλοφορεί η φήμη ότι η Θεά, η υπέρτατη, η "είμαι-όλη-η-σειρά-μόνη-μου", είμαι ηθοποιάρα Jessica Lange(ok, την υπεραγαπώ :p ) θα παίξει στην 4η σαιζόν και μετά θα αποχωρήσει. :(:mad: :cry::cry:

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα.

Πραγματικά ξεχωριστή σειρά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

σαν το asylum κανενα

να δουμε τι πουλια θα πιανει η τεταρτη

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η τρίτη σαν πιο light, μου άρεσε πολύ..! Είναι και θέμα γούστου.. Η δεύτερη ας πούμε μου φάνηκε υπερβολική με τόσα θέματα που έμπλεξε. Δεν άφησε και κάτι απέξω... Με αγρίεψε πάρα πολύ...

Θα μου πείτε : "αυτό είναι το κονσεπτ της σειράς" και θα έχετε και ένα δίκιο.. αλλά... είπαμε .. περί ορέξεως....

Και από ηθοποιούς η σειρά σκίζει!!!Όλοι ενας κ ένας! Και τελευταία αυτό παρατηρώ, ότι τις σειρές οι ηθοποιοι τις κάνουν.. Πλέον μεγαλύτερο κύρος για μένα έχουν ηθοποιοι όπως Jessica Lange, Glenn Close, Eva green παρά ηθοποιοι σε εμπορικές ταινίες..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

LEAD ACTRESS IN A TV MINISERIES

Jessica Lange, American Horror Story: Coven

 

Το πήρε το Έμμυ! :)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...