Jump to content

American Horror Story Series (FX Networks)


unagi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 348
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

American Horror Story - Asylum:

 

 

 

 

Κάποια φαίνεται να περιμένει με αγωνία το American Horror Story :p

Ελπίζω πάντως να συνεχίσει με την ποιότητα της πρώτης σεζόν γιατί ο δημιουργός έχει μια τάση να ξεκινάει πολύ καλά αλλά να το "χάνει" πολύ γρήγορα (βλ. Nip/Tuck, Glee)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Κάποια φαίνεται να περιμένει με αγωνία το American Horror Story :p

Ελπίζω πάντως να συνεχίσει με την ποιότητα της πρώτης σεζόν γιατί ο δημιουργός έχει μια τάση να ξεκινάει πολύ καλά αλλά να το "χάνει" πολύ γρήγορα (βλ. Nip/Tuck, Glee)

 

 

:p:lol:

Και εγώ αυτό ελπίζω.

Για να δουμε αν θα παίξει ρόλο κιόλας που είναι άλλη η κεντρική του ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
American Horror Story: Εχω χρόνια να κολλήσω τόσο με μια σειρά και να δω τα επεισόδια μονοκοπανιά. Αυτή η σειρά τα έχει όλα. Καλογραμμένο σενάριο, αίμα, τρόμο, σκηνοθεσία και υποκριτική. Και στην Season 2 που βγαίνει σύντομα θα αλλάξει τελείως το σκηνικό, story etc. Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Τι στυλ είναι; Σαπουνόπερα με δράση;

 

 

To πρώτο επεισόδιο δεν είχε σαπούνι, αλλά υποψιάζομαι ότι θα έχει και από αυτό παρακάτω. :p

Βασικά δεν είναι τόσο δράσης, όσο μυστηρίου/horror. Φέρνει λίγο σε American Horror Story, και από ότι διάβασα, αν και δεν την έχω δει την ταινία, φέρνει και σε Δικηγόρο του διαβόλου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σαιζόν 1η (5 Οκτωβρίου 2011 έως 21 Δεκεμβρίου 2011)

http://subs.greeksubtitles.info/images/imdb/1844624.jpg

imdb rating: 8.3

 

Υπόθεση:

Ενώ ο Ben και η Vivien Harmon προσπαθούν να βάλουν πίσω τους τις σκοτεινές μνήμες από το παρελθόν, αυτό το νέο τους σπίτι, σταδιακά αποκαλύπτει τα άπειρα μυστικά του, όπως και η γειτόνισσά τους, η οικονόμος του σπιτιού και ο Larry ο πρώην κάτοικος του σπιτιού.

 

Στο ρόλο του πατέρα και καυτού ψυχιάτρου ο Dylan McDermott (The Practice), της μητέρας η Connie Britton (Friday Night Lights) και ως γειτόνισσα η ηθοποιός-θρύλος, βραβευμένη με Oscar Jessica Lange (Tootsie, Blue Sky), που σπάνια εμφανίζεται στην ΤV. Η σειρά ήδη έχει αποσπάσει θετικές κριτικές στην Αμερική και αναμένεται να αποτελέσει την μεγάλη έκπληξη της σεζόν. Η σειρά θα σας προκαλέσει, θα σας τρομάξει, και θα σας εντυπωσιάσει με την απόλυτη ατμόσφαιρα ταινίας τρόμου.

 

Από τους δημιουργούς: Ryan Murphy(Glee, Nip/Tuck, Eat, Pray Love και άλλα) και Brad Falchuk(Glee, Nip/Tuck και άλλα)

 

Τρέιλερ 1

 

Τρέιλερ 2

 

 

Miami Herald, Glenn Garvin:

Repellent and fascinating, a stygian nightmare awash in sick lusts, it seems certain to attract large audiences and huge controversy.

Boston Herald, Mark A. Perigard:

I loved the pilot, mostly because I could never predict where the story was going, a rarity in prime-time TV.

San Jose Mercury News/Contra Costa Times, Chuck Barney:

Most TV shows, after all, quickly fade from memory. This one will haunt your dreams.

 

Σαιζόν 2 (17 Οκτωβρίου 2012 και ένα ανά κάθε μία εβδομάδα)

http://collider.com/wp-content/uploads/american-horror-story-asylum.jpg

 

Υπόθεση:

Set in 1964, American Horror Story: Asylum takes us into a Church-run haven for the criminally insane, ruled with an iron fist by Sister Jude, a nun with a troubled past. Inside this locked down facility, danger lurks around every corner. From Nazis and serial killers, to mutants and aliens, no one is safe inside these walls.

 

Από τους δημιουργούς: Ryan Murphy(Glee, Nip/Tuck, Eat, Pray Love και άλλα) και Brad Falchuk(Glee, Nip/Tuck και άλλα)

 

 

 

Λοιπόν έχωντας δει την πρώτη σαιζόν πρέπει πραγματικά να πω ότι είναι κάτι το καινούργιο και πραγματικά είναι πολύ καλα στημένη η σειρά.

Ειναι λίγο psychedelic και αυτό προσωπικά το γουστάρω. Πολύ καλοι ηθοποιοί και με καλές ανατροπέςτο σενάριο.

Edited by slash7

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή και η πρεμιέρα της 2ης σεζόν

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Οντως πολυ καλη και η πρεμιερα. Αρκετα promising. Οταν ειχα διαβασει οτι καποιοι ηθοποιοι θα παραμεινουν στη σειρα φοβομουν οτι δεν θα μου ηταν ευκολο να τους "δω" με τους νεους ρολους, ουσιαστικα στην ιδια σειρα. Αλλα πραγματικα δεν ειχα κανενα τετοιο θεμα και βεβαια η θεα Jessica Lange για αλλη μια φορα respect!!

 

Το βάζω και εδώ

 

2x02 | "Tricks and Treats" |

Πολυ δυνατο!!

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το πρωτο επεισοδιο, αν και για μια στιγμη ηλπιζα χωρις να ξερω το σεναριο πως θα δινοταν συνεχεια στο χαρακτηρα της τζεσικα λανγκ απ το τελος της πρωτης σεζον.Αλλα και σε αυτη τη σειρα με νεο ρολο θα λεγα πως παιζει ακομα καλυτερα και απ το προηγουμενο της ρολο πραγματικα θεα.

Παντως η σειρα ειναι πολυ σπλατερ γκορι κατι που δεν το βλεπες πολυ στη πρωτη σεζον αλλα το οτι τα εχει ανακατεψει ολλα καπως θελω να δω πως θα καταληξει στο φιναλε αφου στο 1 το γνωριζες πανω κατω τι κατασταση παιζοταν..Ελπιζω μονο μην αρχιζει να γινεται πολυ αμερικανια η πολυ x files:lol:

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άρχισα να τη βλέπω χθες και είμαι στο επεισόδιο 3. Τέλεια σειρά αλλά ΠΟΣΟ αρρωστημένη!?
Link to comment
Share on other sites

Αυτες τις μερες θα δω το πρωτο επεισοδιο της δευτερης σεζον. Η πρωτη μου αρεσε παρα πολυ. Ελειπε μια τετοια σειρα.

Χαιρομαι που ακουω καλα λογια για τη δευτερη σεζον. Για να δουμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η θεα Jessica Lange για αλλη μια φορα respect!!

 

ωραιο το πρωτο επεισοδιο, αν και για μια στιγμη ηλπιζα χωρις να ξερω το σεναριο πως θα δινοταν συνεχεια στο χαρακτηρα της τζεσικα λανγκ απ το τελος της πρωτης σεζον.Αλλα και σε αυτη τη σειρα με νεο ρολο θα λεγα πως παιζει ακομα καλυτερα και απ το προηγουμενο της ρολο πραγματικα θεα.

 

Αυτό είναι και το μοναδικό που -όχι ότι με χάλασε- περίμενα διαφορετικό. Και η Lange - η οποία παίζει εξαιρετικά, τι να λέμε τώρα...- και ο περσινός

γιος της

, παίζουν ουσιαστικά τον ίδιο ρόλο με διαφορετικό background. Ιδιαίτερα η Lange, είναι σαν απλά να άλλαξε ρούχα και οι ατάκες που της έγραφαν να προσαρμόστηκαν στο νέο της ρόλο

θρησκευτικός φανατισμός

. Δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό, γιατί η Lange παίζει την σχεδόν απόλυτη κακία, άριστα, απλά το αναφέρω γιατί πίστευα πως με την αλλαγή στο setting της σειράς θα άλλαζαν και ο ψυχολογίες των ηρώων. Εκτός και αν οι δύο σεζόν συνδέονται κάπως.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι και το μοναδικό που -όχι ότι με χάλασε- περίμενα διαφορετικό. Και η Lange - η οποία παίζει εξαιρετικά, τι να λέμε τώρα...- και ο περσινός

γιος της

, παίζουν ουσιαστικά τον ίδιο ρόλο με διαφορετικό background. Ιδιαίτερα η Lange, είναι σαν απλά να άλλαξε ρούχα και οι ατάκες που της έγραφαν να προσαρμόστηκαν στο νέο της ρόλο

θρησκευτικός φανατισμός

. Δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό, γιατί η Lange παίζει την σχεδόν απόλυτη κακία, άριστα, απλά το αναφέρω γιατί πίστευα πως με την αλλαγή στο setting της σειράς θα άλλαζαν και ο ψυχολογίες των ηρώων. Εκτός και αν οι δύο σεζόν συνδέονται κάπως.

 

Οσο για

τον γιο της δεν ξερω κατα ποσο ειναι το ιδιο και φετος. Δλδ περυσι τα ειχε κανει, δεν τα θυμοταν αλλα παιζει (με βαση το 1ο επεισοδιο) να μην ευθυνεται αυτος. Βεβαια ειναι νωρις να ξερουμε με αυτη τη σειρα και απλως εικαζουμε.

 

Πραγματικα ειναι μια διαφορετικη σειρα και οντως ελειπε αρκετα.

@one_tree_hill οντως ειναι αρωστημενη αν και παιδες αποψη μου ειναι οτι η 2η μαλλον θα ειναι πιο πολυ αρωστημενη.F**k Yeahhh!!:D:D:p

 

Οσο για την Lange ειχα καιρο να δω σε μια σειρα εναν ηθοποιο και να μου αρεσει τοσο πολυ. Πραγματικα η γυναικα δινει ρεστα. Και ο peters(aka Tate) παιζει πολυ καλα!

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Οσο για

τον γιο της δεν ξερω κατα ποσο ειναι το ιδιο και φετος. Δλδ περυσι τα ειχε κανει, δεν τα θυμοταν αλλα παιζει (με βαση το 1ο επεισοδιο) να μην ευθυνεται αυτος. Βεβαια ειναι νωρις να ξερουμε με αυτη τη σειρα και απλως εικαζουμε.

 

Πραγματικα ειναι μια διαφορετικη σειρα και οντως ελειπε αρκετα.

@one_tree_hill οντως ειναι αρωστημενη αν και παιδες αποψη μου ειναι οτι η 2η μαλλον θα ειναι πιο πολυ αρωστημενη.F**k Yeahhh!!:D:D:p

 

Οσο για την Lange ειχα καιρο να δω σε μια σειρα εναν ηθοποιο και να μου αρεσει τοσο πολυ. Πραγματικα η γυναικα δινει ρεστα. Και ο peters(aka Tate) παιζει πολυ καλα!

 

Peters τον λένε; Βαριόμουνα να ψάξω :p

Ναι έχεις δίκιο, γι'αυτό ανέφερα κυρίως τη Lange, γιατί

ποτέ δεν ξέρεις τι παίζει, μπορεί ο τύπος απλά να είναι ψυχάκι ή όντως να έπεσε θύμα απαγωγής από...εξωγήινους - κάτι το οποίο βέβαια, θα προτιμούσα να μην ισχύει γιατί δε μου φαίνεται ότι κολλάει και πολύ με τη σειρά. Μου άρεσε η περσινή τροπή που πήρε η σειρά, μου θύμισε το μωρό της Ρόζμαρι :p

.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Peters τον λένε; Βαριόμουνα να ψάξω :p

Ναι έχεις δίκιο, γι'αυτό ανέφερα κυρίως τη Lange, γιατί

ποτέ δεν ξέρεις τι παίζει, μπορεί ο τύπος απλά να είναι ψυχάκι ή όντως να έπεσε θύμα απαγωγής από...εξωγήινους - κάτι το οποίο βέβαια, θα προτιμούσα να μην ισχύει γιατί δε μου φαίνεται ότι κολλάει και πολύ με τη σειρά. Μου άρεσε η περσινή τροπή που πήρε η σειρά, μου θύμισε το μωρό της Ρόζμαρι :p

.

 

Συμφωνω στο ολο θεμα με τους εξωγηινους αλλα δεν προτρεχω με την εννοια οτι θα περιμενω να δω πως θα το παρουσιασουν το ολο θεμα και πως θα το ταιριαξουν. Δεν νομιζω παντως οτι οι εξωγηινοι θα εχουν αμεση συμμετοχη στις εξελιξεις της σειρας. Εδω θα ειμαστε και θα δουμε..

 

Κατεβαινει και το 2ο επεισοδιο να πορωθουμε και λιγο..:D:D:cool:

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα το 2ο επεισοδιο. Παιδες, τι να σας πω. Κορυφαιο. Εαν συνεχισει ετσι πραγματικα θα μιλαμε για legedary season. Δεν θυμαμαι ενα τοσο καλο επεισοδιο. Πορωση.

Edited by slash7

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Πωωω το ξέχασα ότι βγήκε δεύτερο. Πάω για κατέβασμα :D

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πωωω το ξέχασα ότι βγήκε δεύτερο. Πάω για κατέβασμα :D

 

Οπως εισαι και δεν θα το μετανιωσεις φιλε μου. Κριμα που πρεπει να περιμενουμε μεχρι την επομενη Πεμπτη.(εως οτου να βγει στο ιντερνετ δλδ)

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το 2ο επεισοδιο ηταν φοβερο(κυριολεκτικα!)... το καλυτερο που εχει παιχτει αυτες τις 2 σεζον, η σειρα φετος ειναι φτιαγμενη για ακομα μεγαλυτερα πραγματα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το 2ο επεισοδιο ηταν φοβερο(κυριολεκτικα!)... το καλυτερο που εχει παιχτει αυτες τις 2 σεζον, η σειρα φετος ειναι φτιαγμενη για ακομα μεγαλυτερα πραγματα...

 

Πραγματικα φιλε μου, οπως το ειπες ηταν καταπληκτικο. Δεν θυμαμαι να εχω δει τοσο ωραιο επεισοδιο στα 13 συνολικα προηγουμενα επεισοδια. Καταπληκτικοο!

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Οπως εισαι και δεν θα το μετανιωσεις φιλε μου. Κριμα που πρεπει να περιμενουμε μεχρι την επομενη Πεμπτη.(εως οτου να βγει στο ιντερνετ δλδ)

 

Ναι όντως είχες δίκιο, ήταν πολύ καλό το 2ο.

Και κυρίως χάρηκα που

μας άφησε χρόνους η γκόμενα της φυλακισμένης, γιατί αυτή την ηθοποιό δεν την αντέχω με τίποτα. Μου τη δίνει χρόνια τώρα όποτε την πετυχαίνω :p

. Αν και κάτι μου λέει πως, επειδή μιλάμε για το American Horror Story, δεν τελειώσαμε έτσι εύκολα :lol:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Επεισοδιάρα το 2ο απλά! Κάτι άσχετο, είμαι ο μόνος που πιστεύει ότι το όνομα Lana το έδωσαν εσκεμμένα στο χαρακτήρα; Γιατί μοιάζει ΠΟΛΥ στη Lana στο artwork του άλμπουμ της :p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...