Jump to content

American Horror Story Series (FX Networks)


unagi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμένα πάλι μου άρεσε πολύ περισσότερο από την περσινή μπούρδα με το τσίρκο. και η gaga μια χαρά έπαιζε, της ταίριαζε γάντι ο ρόλος. Οκ σίγουρα δεν άξιζε την χρυσή σφαίρα βέβαια, αυτός που έπρεπε να βραβευτεί γιατί έπαιζε καταπληκτικά ήταν ο Denis O'Hare. Το φινάλε ήταν ότι να ναι, το λιγότερο άκυρο και δεν εξήγησε τι ήταν αυτός ο δαίμονας που κυνηγούσε την Sarah Paulson.

 

όσο για την Lange ευτυχώς που δεν έπαιζε φέτος, δεν θα άντεχα για ακόμα μια χρονιά επειδή ήταν κάποτε πρώτο όνομα να της αφιερώνουν σκηνές 25λέπτου, μια να τραγουδάει μια να χορεύει μία να καπνίζει, σχεδόν σε κάθε επεισόδιο χωρίς κανένα νόημα και άκρως βαρετές (με αποκορύφωμα το φινάλε πέρυσι που μας έδειχνε για την ζωή της λες και χ@στήκαμε..).

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 348
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τόσο χάλια Ε? Λόγω Gaga ή σεναρίου?

Είμαι φαν της σειρας αλλά με προβληματισαν τα σχόλια σας

Όσον αφορά τη Gaga είναι φανερό πως τη σπρώχνουν άγρια

Oscar , θα κάνει και tribute στον Bowie ,οτιναναι!

 

Το σενάριο δεν είχε αγωνία ούτε τρόμο.. Λίγες οι σκηνές με ενδιαφέρον και αυτές που θα μπορούσαν να είναι τρομακτικές απλά δεν τις εδωσαν σημασία...

Η Gaga με δεδομένο ότι είναι τραγουδΊστρια ήταν πολύ καλή.. Σε αυτό βέβαια έπαιξε ρόλο ότι γράφτηκε πάνω της ο χαρακτήρας..

Ο O' Hare από την άλλη ήταν εκπληκτικός και είχε ρόλο με ενδιαφέρον..Οι άλλοι ήταν ψιλό αδιάφοροι... Είχαν εκπληκτικό θέμα και αντί να το εξελίξουν σαν την πρώτη και δεύτερη σεζόν, το έκαναν ανούσιο...

 

Για μένα πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Το σενάριο δεν είχε αγωνία ούτε τρόμο.. Λίγες οι σκηνές με ενδιαφέρον και αυτές που θα μπορούσαν να είναι τρομακτικές απλά δεν τις εδωσαν σημασία...

Η Gaga με δεδομένο ότι είναι τραγουδΊστρια ήταν πολύ καλή.. Σε αυτό βέβαια έπαιξε ρόλο ότι γράφτηκε πάνω της ο χαρακτήρας..

Ο O' Hare από την άλλη ήταν εκπληκτικός και είχε ρόλο με ενδιαφέρον..Οι άλλοι ήταν ψιλό αδιάφοροι... Είχαν εκπληκτικό θέμα και αντί να το εξελίξουν σαν την πρώτη και δεύτερη σεζόν, το έκαναν ανούσιο...

 

Για μένα πάντα!

 

Από τη στιγμή που κάποιος δέχεται να παίξει σε μια σειρά ή μία ταινία, το ποιά είναι η προηγούμενη δουλειά του δεν έχει καμία σημασία για εμένα. Θα τον/την κρίνω βάσει αυτού που βλέπω. Και αυτό που είδα ήταν μία Gaga καλή σε φάσεις ατάκας και επιεικώς μέτρια όταν έπρεπε να μιλήσει παραπάνω.

 

Για τον O'Hare θα συμφωνήσω, αλλά γι'αυτόν το ξέραμε ήδη ότι είναι εξαιρετικός.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που κάποιος δέχεται να παίξει σε μια σειρά ή μία ταινία, το ποιά είναι η προηγούμενη δουλειά του δεν έχει καμία σημασία για εμένα. Θα τον/την κρίνω βάσει αυτού που βλέπω. Και αυτό που είδα ήταν μία Gaga καλή σε φάσεις ατάκας και επιεικώς μέτρια όταν έπρεπε να μιλήσει παραπάνω.

 

Για τον O'Hare θα συμφωνήσω, αλλά γι'αυτόν το ξέραμε ήδη ότι είναι εξαιρετικός.

 

Μα δεν είναι η προηγούμενη δουλειά της.. Είναι η δουλειά της. Στο ένα είναι επαγγελματίας και στο άλλο ερασιτέχνης.. Για μένα κρίνεται ανάλογα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Την είδα τη σεζόν

Καλουτσικη ήταν, προς το τέλος το χάλασαν. Αισθητή η απουσία της Λανγκ. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί προτάθηκε καν, πόσο μάλλον που πήρε τη χρυσή σφαίρα η γκαγκα? Δεν ήταν πρωταγωνίστρια για μένα, εμφανιζόταν λίγο και η ερμηνεία της ήταν μονοδιαστατη και προοριζόταν σε αναριθμητες αλλαγές φορεμάτων

Τεσπα, αν θέλουν να σε προωθήσουν...;)

Η αγαπημένη μου ήταν η καμαριέρα μακράν όπως και η..... Λιζ:p

Φοβερός ηθοποιός

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Θελω να ξεκινησω την σειρα μεσα στο καλοκαιρι; Ποσοι κυκλοι ειναι και ποσα επεισοδια; Την εχει καποιο καναλι μεσω Nova ή θα την δω online.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ξεκινησω την σειρα μεσα στο καλοκαιρι; Ποσοι κυκλοι ειναι και ποσα επεισοδια; Την εχει καποιο καναλι μεσω Nova ή θα την δω online.

 

5 σεζονς ειναι απο 12 επεισοδια η καθε μια. Κανονικα την δειχνει και η Nova στο FX, το καλοκαιρι σιγουρα θα δειξει επαναληψεις, αλλα δε νομιζω ολες τις σεζονς, οποτε καλυτερα να τις κατεβασεις και να τα δεις με την ησυχια σου.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

5 σεζονς ειναι απο 12 επεισοδια η καθε μια. Κανονικα την δειχνει και η Nova στο FX, το καλοκαιρι σιγουρα θα δειξει επαναληψεις, αλλα δε νομιζω ολες τις σεζονς, οποτε καλυτερα να τις κατεβασεις και να τα δεις με την ησυχια σου.

 

 

 

Οκ,μαλλον βρηκα την λυση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

6η σεζόν θα εχει αραγε?

Αν ναι,ελπίζω να βάλουν λίγη φαντασία στο σενάριό και να παρουσιάσουν κάτι αντίστοιχό της δεύτερης σεζόν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

6η σεζόν θα εχει αραγε?

Αν ναι,ελπίζω να βάλουν λίγη φαντασία στο σενάριό και να παρουσιάσουν κάτι αντίστοιχό της δεύτερης σεζόν.

 

υπαρχει 6η σεζον

14 σεπτεμβρη ξεκινα

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Από τα teasers πάντως φαίνεται υποσχόμενη. Μακάρι να είναι καλύτερη και από την 2η σεζόν.

 

https://www.youtube.com/watch?v=VI-qX9EIUvM

https://www.youtube.com/watch?v=GpdjuKg_f00

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Από τα teasers πάντως φαίνεται υποσχόμενη. Μακάρι να είναι καλύτερη και από την 2η σεζόν.

 

https://www.youtube.com/watch?v=VI-qX9EIUvM

https://www.youtube.com/watch?v=GpdjuKg_f00

Πολλά ζητάς.

Ας είναι καλύτερη από την τελευταία τραγική HOTEL και θα πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πολλά ζητάς.

Ας είναι καλύτερη από την τελευταία τραγική HOTEL και θα πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι.

 

Unleashed by my M1 NOTE

 

:lol:

Χειρότερη πάντως δεν νομίζω να είναι (ελπίζω δηλαδή!)

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε η 6η σεζόν να είναι καλή γιατί η 5η ήταν τόσο χάλια που δεν την τελείωσα καν και με έκανε να εκτιμήσω την τρίτη με τις μάγισσες - κλάσεις ανώτερη. Την τέταρτη δεν τη μετράω καν, γιατί με εξαίρεση το επεισόδιο για την Pepper, όλη η άλλη απλά δε βλεπόταν.

 

Αν και αφού πάλι η Gaga θα προσπαθεί να καλύψει το κενό της Lange, προβλέπω και πάλι ατέλειωτες σκηνές με τη Gaga με μπλαζέ ύφος να πετάει ατάκες που δεν έχουν κανένα ιδιαίτερο νόημα για την ιστορία.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα φανατικά τις 2 πρώτες, η τρίτη οκ και τις άλλες 2 τις παράτησα μετά από τα πρώτα 2,3 επεισόδια. Δεν μπορούσα να πιέσω τον εαυτό μου να τις ολοκληρώσω..
me > you
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ξεκινάμε!

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάμε!

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Με έχει κουράσει πολύ. Ελπίζω να αξίζει η τελευταία αλλιώς θα την κόψω.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με κούρασε ειδικά η προσθήκη της Gaga

Στη προηγούμενη σεζόν νόμιζα ότι έβλεπα εικόνες από φωτογράφηση, με τη Gaga να έχει σε κάθε σκηνή και άλλο ρούχο με ανάλογο ύφος.

Γειρνα ποισο η εστο τιλεφονα Τζέσικα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλούτσικο το πρώτο επεισόδιο της 6ης σεζόν, αν και δεν είναι τόσο AHS όσο παλιά.

 

Θέλω τουλάχιστον να ελπίζω - αν υποθέσουμε ότι το πρώτο επεισόδιο είναι ένα μικρό δείγμα - ότι η φετινή σεζόν θα είναι λίγο πιο συγκεντρωμένη σε ένα θέμα.

Γιατί, για να μη γελιόμαστε, ιστορία στο American Horror Story έχουμε να δούμε από το Coven. Τα δύο επόμενα ήταν απλά settings (freakshow, hotel) όπου συνέβαιναν διάφορα παλαβά τα οποία στην πλειοψηφία τους δεν είχαν και καμία σχέση με την όποια κεντρική υπόθεση υποτίθεται ότι είχε η σεζόν. Καλά από το Hotel ιδιαίτερα, μόνο ο Jason και ο Freddy έλειπαν για να ολοκληρωθεί το τσίρκο...

 

Στα αρνητικά της σεζόν...η απίστευτη σπατάλη των ηθοποιών.

Προσπαθώ να καταλάβω γιατί αντί για

voiceover, έχουμε ηθοποιούς να μας διηγούνται τα γεγονότα και άλλους ηθοποιούς να τα αναπαριστούν, σαν επεισόδιο του Paranormal Witness

. Το μοναδικό θετικό είναι ότι αν τους χρησιμοποιήσουν όλους έτσι, να μη χρειαστεί ντε και καλά να βρουν ρόλο για όλους "ανοίγοντας" την υπόθεση μέχρι αηδίας, όπως στο Freakshow και το Hotel.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλό το πρώτο!

Είχε μερικές τρομακτικές σκηνές που άξιζαν και γενικά σε κρατούσε σε αγωνία.

Ωραίοι και οι ηθοποιοί που παίζουν, ειδικά οι 2 γυναίκες.

 

Δε μου λέτε. Το σπίτι αυτό έχει καμία σχέση με το σπίτι της πρώτης σεζόν;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλό! Αρκετά υποσχόμενη σεζόν! Δε χασμουρήθηκα ούτε σε μια σκηνή, οπότε δε θα περάσουμε το περσινό μαρτύριο :X

 

Ωραίοι και οι ηθοποιοί που παίζουν, ειδικά οι 2 γυναίκες[*].

Δε μου λέτε. Το σπίτι αυτό έχει καμία σχέση με το σπίτι της πρώτης σεζόν;[**]

 

*Η μαυρούλα που διηγείται δε μ άρεσε :p

**Δε νομίζω να συνδέεται με εκείνο

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλό! Αρκετά υποσχόμενη σεζόν! Δε χασμουρήθηκα ούτε σε μια σκηνή, οπότε δε θα περάσουμε το περσινό μαρτύριο :X

 

 

 

*Η μαυρούλα που διηγείται δε μ άρεσε :p

**Δε νομίζω να συνδέεται με εκείνο

Μα για αυτό είπα που παίζουν. Αυτές που διηγούνται είναι αδιάφορες, αν και μου αρέσει η ξανθιά.

 

Επίσης η άσχημη μαυρουλα, έπαιζε το πρεζακι στο True Blood και της πηγαινε κουτί ο ρόλος.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μα για αυτό είπα που παίζουν. Αυτές που διηγούνται είναι αδιάφορες, αν και μου αρέσει η ξανθιά.

 

Επίσης η άσχημη μαυρουλα, έπαιζε το πρεζακι στο True Blood και της πηγαινε κουτί ο ρόλος.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

Όλο το καστ είναι καλό, ελπίζω κάποια στιγμή να μερατεθει το στορυ στο σήμερα και να δούμε τους αφηγητες εν δράση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αν συνεχίσει έτσι, που δε βλέπω πώς αλλιώς μπορεί να συνεχίσει, η 6η είναι άλλη μία πολύ κακή σεζόν για το American Horror Story.

 

Ανεξήγητα που συμβαίνουν χωρίς κανένα λόγο και χωρίς ιδιαίτερη αιτία (και επειδή έχω δει τουλάχιστον άλλες 3-4 σεζόν του AHS, κάτι μου λέει πως πάλι "απλά συμβαίνουν" και δε σημαίνουν τίποτα ιδιαίτερο),

"κακοί" που λειτουργούν εντελώς παράλογα και χωρίς στόχο- πέρα από το να τρομάξουν τους ήρωες,

ηθοποιοί που χαραμίζονται σε ρόλους αφηγητή,

συνδέσεις με προηγούμενες σεζόν που αν και είναι ευχάριστες σαν τρικ για τους fans στην πραγματικότητα δεν προσθέτουν απολύτως τίποτα στην υπόθεση,

μέτριες ερμηνείες (ειδικά ο Gooding Jr.)

 

Δε βρίσκω απολύτως κανένα ενδιαφέρον μέχρι στιγμής και δε νομίζω πως θα μπορούσε να αποκτήσει και ενδιαφέρον.

Για μία ακόμα σεζόν, το AHS είναι ένας αχταρμάς (λίγο) τρομακτικών και (περισσότερο) αηδιαστικών σκηνών.

 

Και επειδή είναι και σε μορφή Paranormal Witness τύπου σειράς, είναι σα να έβαλαν στο μπλέντερ 4-5 επεισόδια και βγήκε αυτό.

 

PS: Η Gaga υποθέτω θα ξαναπάρει το Emmy, γιατί παίζει ακριβώς όσο μέτρια προς κακά όσο έπαιζε και πέρσι.

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...