Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σου φίλε, το review που έκανες ήταν πολύ καλό αλλά θα ήθελα να μου πεις αν γίνεται όταν λες πολύ καλή μπαταρία πως το εννοείς? Βγάζει 1,5-2 μέρες με έντονη σχετικά χρήση? Θα αγοραστεί για εταιρικό και η χρήση του θα είναι κάπως βαριά και θα χρειαστούν καλή μπαταρία, καλός ήχος και καλή σχετικά φώτο. Για όλα είπες πως είναι πολύ καλά αν και η μπαταρία του με καλύπτει πάω για αγορά γιατί ήμουν έτοιμος για το lenovo p780 λόγω μπαταρίας, αλλά με κέρδισε αυτό τελευταία.

 

Δεν μπορείς να συγκρίνεις την ενεργειακή απόδοση του Mediatek και την 4000 mAh μπαταρία του, με τον x86 Atom και την 2300 mAh μπαταρία

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν μπορείς να συγκρίνεις την ενεργειακή απόδοση του Mediatek και την 4000 mAh μπαταρία του, με τον x86 Atom και την 2300 mAh μπαταρία

 

Όχι δεν θέλω να τα συγκρίνω, είναι αναμενόμενο να είναι μεγαλύτερη η απόδοση των 4000 mAh, αλλά θέλω να μάθω αν με βαριά σχετικά χρήση του εν λόγω κινητού βγάζει 1,5-2 μέρες η μπαταρία και δεν θέλει καθημερινά φόρτιση. Στο lenovo ήθελα να πάω περισσότερο λόγω μπαταρίας, αλλά αυτό είναι κατά πολύ καλύτερο του lenovo σε όλα εκτός από αυτό το κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

απο σας που το εχετε παραγγειλει απο etstar ή eternal team μεσα στις γιορτες τους και μετα εχει παρει κανεις tracking number που να φανηκε στο site της singpost;

 

Σε μένα ακόμα όχι. Μου συνέστησαν υπομονή (και από το customer service του aliexpress).

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θέλω να τα συγκρίνω, είναι αναμενόμενο να είναι μεγαλύτερη η απόδοση των 4000 mAh, αλλά θέλω να μάθω αν με βαριά σχετικά χρήση του εν λόγω κινητού βγάζει 1,5-2 μέρες η μπαταρία και δεν θέλει καθημερινά φόρτιση. Στο lenovo ήθελα να πάω περισσότερο λόγω μπαταρίας, αλλά αυτό είναι κατά πολύ καλύτερο του lenovo σε όλα εκτός από αυτό το κομμάτι.

Δες post #349 και βγαλε τα συμπερασματα σου.

Οτι ειναι καλυτερο απο το 780 σε ολα τα αλλα, ειναι σιγουρο. Οσον αφορα την ενεργειακη αυτονομια, οι επιδοσεις του 975 ειναι σιγουρα υπερ του δεοντος ικανοποιητικες, αλλα με βαρια χρηση οπως το αντιλαμβανομαι πως το εννοεις, δυο μερες δεν νομιζω να τις εχεις.

 

άσχετο, σε κάποια πόστ αναφέρθηκε το EMS και το DHL δεν υπάρχει κίνδυνος να πάνε τελωνείο έτσι?

Αν εισαι θαραλλεος, ρισκαρισε το και πες μας (για το DHL κυριως μιλαω)

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

άσχετο, σε κάποια πόστ αναφέρθηκε το EMS και το DHL δεν υπάρχει κίνδυνος να πάνε τελωνείο έτσι?

 

Η DHL τα περνάει πάντα! EMS μόνο!

Ιστορική Αναδρομή:

Sony_Ericsson_T28s --> Motorola_V50 --> Νοκια_5210 --> Sony_Ericsson_W700 --> Samsung_GT5500 --> ZTE_Geek_V975 -->Xiaomi Mi3W!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

απο σας που το εχετε παραγγειλει απο etstar ή eternal team μεσα στις γιορτες τους και μετα εχει παρει κανεις tracking number που να φανηκε στο site της singpost;

 

Εμένα μου έδωσε ο ΕΤstar trackid την 2η μέρα της παραγγελίας (παρήγγειλα Σάββατο-μου έδωσε Δευτέρα) αλλά ακόμα δεν έχει φανεί στο site της Sing Post... Θεωρώ ότι είναι λόγω του φόρτου που έχουν τα κινεζικά ταχυδρομεία μετά τις γιορτές τους. Οπότε αναμένουμε!

DHL ΜΠΟΡΕΙ και να μην περάσει τελωνείο αλλά γνώμη μου είναι να μην το ρισκάρεις, ας περιμένεις 20 μέρες παραπάνω από το να πληρώσεις γ@μησιάτικα...

Link to comment
Share on other sites

άσχετο, σε κάποια πόστ αναφέρθηκε το EMS και το DHL δεν υπάρχει κίνδυνος να πάνε τελωνείο έτσι?

 

Σε γενικές γραμμές με EMS δεν σταματάνε. Αντιθετα με DHL σταματανε παντα ή σχεδον πάντα. Ο μονος που έχω ακουσει ότι ειναι ΟΚ με DHL ειναι ενας χρηστης του φόρουμ που παραγγέλνει απο SPEMALL. Ή έχουν βρεί καποια πολύ καλή πατέντα ή ο φίλος έχει το κοκαλάκι της νυκτερίδας :)

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

...η μας δουλευει...;)

 

Πάντως επειδή η DHL δαγκώνει δεν εχω διάθεση να το εξακριβώσω :) :p

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έδωσε ο ΕΤstar trackid την 2η μέρα της παραγγελίας (παρήγγειλα Σάββατο-μου έδωσε Δευτέρα) αλλά ακόμα δεν έχει φανεί στο site της Sing Post... Θεωρώ ότι είναι λόγω του φόρτου που έχουν τα κινεζικά ταχυδρομεία μετά τις γιορτές τους. Οπότε αναμένουμε!

 

Και εγώ Σάββατο έκανα τη παραγγελία και επίσης μου έστειλε trackid τη Δευτέρα. Για να δούμε ποιο θα φτάσει πρώτο :p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή η DHL δαγκώνει δεν εχω διάθεση να το εξακριβώσω :) :p

 

Εγώ που το εξακρίβωσα στην πρώτη μου παραγγελία από Κίνα, η DHL θέλει 100! γιουρια να ξεκινήσει μόνο την διαδικασία του εκτελωνισμού χώρια τι θα πάρει δικαίως το κράτος. Δηλαδή για ένα κινητό το 120 ευρώ μπορεί να σου βγει άλλα 120 το τελωνείο :X

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για ακόμα μία φορά σας παρακαλώ να μείνετε στα της συσκευής.

Αποστολές,τελωνεία κ.λ.π. δεν έχουν καμία δουλειά εδώ μέσα και έχουμε και ειδικό θέμα γι αυτά.

Μην χαλάτε το θέμα της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ακόμα όχι. Μου συνέστησαν υπομονή (και από το customer service του aliexpress).

εμενα απο την προηγουμενη Πεμπτη σημερα φανηκαν τα 2 απο τα 3 αντικειμενα.....

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κάτοχοι και μη του πολυαγαπημένου ZTE V975, είμαι στην δυσάρεστη θέση να σας ανακοινώσω πως παρήγγειλα και γώ την εν λόγο συσκευή από το minideal.net στις 24 Ιανουαρίου. Ως γνωστών, από εκείνη την Παρασκευή και για δυο βδομάδες ήταν τα πάντα κλειστά στην Κίνα λόγω πρωτοχρονιάς... Την Δευτέρα που μας πέρασε, όταν δηλαδή επέστρεψαν τα Κινεζάκια από τις διακοπές τους, με ενημερώσανε πως η συσκευή δεν ήτανε πλέον διαθέσιμη, μου πρότειναν να πάρω κάποια άλλη συσκευή (όπως θα έκανε οποιοσδήποτε εμπορευεται κάτι) ωστόσο μου έχει κωλώσει το ZTE και θέλω να το πάρω απο κάπου αλλού, οπότε θα ήθελα, αν κάποιος γνωρίζει, να μου προτείνετε από που αλλού θα μπορούσα να προμηθευτώ το V975 μιας και στα περισσότερα κινεζομάγαζα είναι "out off stock"

 

ευχαριστώ... :cool:

 

Υ.Γ. Παρακολουθώ τόοοσο καιρό την συζήτηση, ψήθηκα να κάνω το επόμενο βήμα, αλλά το "timing" ήταν λίγο λάθος! :happy:

:ninja:

Μάθε να μαθαίνεις!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κάτοχοι και μη του πολυαγαπημένου ZTE V975, είμαι στην δυσάρεστη θέση να σας ανακοινώσω πως παρήγγειλα και γώ την εν λόγο συσκευή από το minideal.net στις 24 Ιανουαρίου. Ως γνωστών, από εκείνη την Παρασκευή και για δυο βδομάδες ήταν τα πάντα κλειστά στην Κίνα λόγω πρωτοχρονιάς... Την Δευτέρα που μας πέρασε, όταν δηλαδή επέστρεψαν τα Κινεζάκια από τις διακοπές τους, με ενημερώσανε πως η συσκευή δεν ήτανε πλέον διαθέσιμη, μου πρότειναν να πάρω κάποια άλλη συσκευή (όπως θα έκανε οποιοσδήποτε εμπορευεται κάτι) ωστόσο μου έχει κωλώσει το ZTE και θέλω να το πάρω απο κάπου αλλού, οπότε θα ήθελα, αν κάποιος γνωρίζει, να μου προτείνετε από που αλλού θα μπορούσα να προμηθευτώ το V975 μιας και στα περισσότερα κινεζομάγαζα είναι "out off stock"

 

ευχαριστώ... :cool:

 

Υ.Γ. Παρακολουθώ τόοοσο καιρό την συζήτηση, ψήθηκα να κάνω το επόμενο βήμα, αλλά το "timing" ήταν λίγο λάθος! :happy:

 

...δε γνωρίζω αν θα το τηρήσουν (προφανώς δε εξαρτάται κυρίως από αυτούς), αλλά σε chat μαζί τους εκτίμησαν restock σε περίπου 15 μέρες. Μπορείς να τους πεις να σε ειδοποιήσουν εφόσον έρθει και να έχεις μια ευνοϊκότερη μεταχείριση/προτεραιότητα δεδομένου ότι το είχες ήδη παραγγείλει. Αν δε μπορείς να περιμένεις από εκεί, τότε συνεχίζεις την αναζήτηση σε άλλους μήπως υπάρχει stock (το to2c δεν το έχει; ).

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα από aliexpress και σήμερα γράφει ότι το στείλανε. Αλλά τώρα που κοίταξα πάλι δεν το έχουν ούτε εκεί!

http://www.aliexpress.com/item/ZTE-Geek-V975-3G-Smartphone-5-0-inch-IPS-1280x720P-8-0MP-Intel-Z2580-2-0GHz/1491772757.html

Ανάρπαστη η συσκευή αυτή. Κάνε λίγο υπομονή γιατί θα ξαναστοκάρουν σε λίγο οι Κινέζοι.

Link to comment
Share on other sites

cell standby 2d 7h 53min

screen 4h 56min

browser 1h 12min

phone idle 2d 2h 58min

Android OS CPU Total 22min

 

[ATTACH]40916[/ATTACH]

 

 

Τα νούμερα και οι ώρες που έμεινε το κιν χωρίς φόρτιση είναι πολύ καλές.. 2 μέρες cell standby? Είναι πολύ καλό! Αλήθεια σου κρατάει τόσο κάθε φορά? Αν όντως η μπαταρία βγάζει 2 μέρες τότε και εγώ(και 2 συνάδελφοι μου ακόμα) σύντομα θα μπούμε στην παρέα σας ως κάτοχοι του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Τα νούμερα και οι ώρες που έμεινε το κιν χωρίς φόρτιση είναι πολύ καλές.. 2 μέρες cell standby? Είναι πολύ καλό! Αλήθεια σου κρατάει τόσο κάθε φορά? Αν όντως η μπαταρία βγάζει 2 μέρες τότε και εγώ(και 2 συνάδελφοι μου ακόμα) σύντομα θα μπούμε στην παρέα σας ως κάτοχοι του κινητού.

Ε τι οντως, ψευτικο screen shot εβαλα? Πανω απο δυο μερες διαρκεια (εως το 10%) με πανω απο 5 ωρες οθονη ειναι αρκετα καλα. Αυτα τα νουμερα βγαινουν παντα, οχι λιγοτερα. Σε κανα δυο μερες που θα ξαναγεμισω, θα ξανανεβασω..

 

..το to2c δεν το έχει; πώς φαίνεται παρεμπιπτόντως το instock στο to2c; .

Και για το To2C αλλα και οπουδηποτε αλλου, καλο ειναι να κανουμε μια ερωτηση ακριβως πριν παραγγειλουμε, αν υπαρχει διαθεσιμο, ασχετα με τι γραφουν στο site.. Ακομα και σ'αυτη την περιπτωση, δεν ειμαστε 100% σιγουροι.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο που θέλω είναι να δουλέψει για κανένα χρόνο τουλάχιστον γιατί την έχω πατήσει πολλές φορές με τους κινέζους και δεν τους εμπιστεύομαι και τόσο. Αλλά οι εποχές είναι δύσκολες και δεν είμαστε να χαλάμε 350 και 400 ευρώ για κινητά. Ούτε καταναλωτική μανία έχουμε να δείξουμε ότι έχουμε το καλύτερο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...