Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω στα χέρια μου εδώ και μια εβδομάδα.

 

Παραγγελία από Minideal.

 

Το κινητό είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ !!!!

 

Όλα όσα λέει τα διαθέτει. Από ταχύτητα τι να πω. Δε κολλάει πουθενά.

 

Οθόνη αρκετά καλή ως πολύ καλή. Κάμερα όσοι την είδαν έμειναν με το στόμα ανοιχτό.

Έκανα antuntu τεστ και μου βγάζει 22690 !!!!! !~5 μόνο κινητά το περνούν με τα διπλά και τριπλά λεφτά.

 

Θα πάθετε απλά πλάκα.

 

Έρχεται όντως ρουταρισμένο, διαθέτει Ελληνικά και επίσης έχει φορτωμένο το google play.

 

Αυτά.

Edited by DrPhil2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σου φιλε μου, καλως τα δεχτηκες, σημερα το παιρνω στα χερια μου και εγω.

Πες μας αν μπορεις πως παει απο ηχο, WiFi και GPS.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Wifi τέλεια. ~ 2 δευτερόλεπτα να συνδεθεί.

 

Το GPS επίσης αρκετά καλό χωρίς προβλήματα στην Αθήνα που το δοκίμασα για λίγο βέβαια. Χρόνο σύνδεσης δε κράτησα αλλά

δεν υπερβαίνει τα συνήθη !!!

 

Ήχος κρυστάλλινος βέβαια επειδή το ηχειάκι βρίσκεται στο πίσω και κάτω μέρος αν είναι ακουμπισμένο με την πλάτη (ως συνήθως) έχουμε ένα μικρό θέματάκι ΑΛΛΑ ΔΕ με χαλάει καθόλου μπρος στα απίστευτα χαρακτηριστικά του.

 

Πιστεύω να σε κάλυψα και με το καλό να το πάρεις και εσύ στα χέρια σου.

Edited by DrPhil2
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Το GPS χρειαστηκε καποιο σεταρισμα η οπως ηταν μαμμα το αναψες?

Ετσι που μου ταλες..θα με βαλεις σε εξοδα..να παρω και δευτερο..:)

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Το GPS το άνοιξα όπως ήρθε. Χωρίς να κάνω τίποτα άλλο !!

 

Τι να σου !!!

Με αυτά τα λεφτά δεν νομίζω να μπορέσουμε κάποτε να πάρουμε κινητό ανάλογων δυνατοτήτων !!!

 

Πάρε το με το καλό στα χέρια σου γιατί οι απόψεις είναι και υποκειμενικές και εσένα κάτι να σε χαλάει !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο κι από εμένα. Είναι σχεδόν βέβαιο ότι πολύ σύντομα θα το παραγγείλω κι εγώ. Θα μπορούσα να ρωτήσω εάν υπήρξαν προβλήματα συμβατότητας με κάποια εφαρμογή; Επίσης η ένταση του ηχείου είναι ικανοποιητική; Και τέλος από ποιότητα κατασκευής (υλικά, συναρμογή) και διάρκεια μπαταρίας πώς τα πηγαίνει;

Ελπίζω να μην κουράζω, αλλά επειδή είναι το πρώτο v975 που καταφθάνει στο forum η περιέργεια είναι μεγάλη!

Καλορίζικο και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

xAXAXA #DrPhil2 θα σε πρηξουν τωρα..:)

Ετσι πως τα λες, δεν πιστευω κατι να με χαλαει, δεν ειμαι και ανυποφορα απαιτητικος..

Σημερα θα το παρω κι εγω και θα ανεβασω τη γνωμη μου το απογευμα.

Thanks

 

Υ.Γ. Μετα απο πολλη πιεση εκ μερους μου συμφωνησε και το To2C να το κανει root. Να και η απαντηση:

"dear friend,so sorry for the trouble,I made a mistake,after we install multi-language and Google play,the phone will be rooted.it means we can root the phone.yes,we can root this phone,so you can order from our website, thank you."

Βεβαια τσιμπησαν λιγο την τιμη..

Μα2@κες, αφου ειπαν σε ενα καρρο κοσμο οτι δεν το κανουν root (βλεπε τις απαντησεις τους στην σελιδα τους για το V975) τωρα λενε λαθος καναμε.. Εγω γι αυτο τον λογο, παραγγειλα απο minideal. Τωρα βεβαια με βλεπω για δευτερο απο αυτους αν αξιζει το εργαλειο, μετα τις γιορτες τους βεβαια (παιζει και το ZTE Nubia Z5S..) Σημερα θα το δουμε..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

guideman και εμένα 21/1 έφτασε αλλά βλέπω να το παίρνω από βδομάδα…

 

Καλοριζικο kxanthop καλες φορτισεις

Edited by hdkeys
Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί ας αναφέρει και την εμπειρία του σχετικά με την μπαταρία.
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

DrPhil2 καλοριζικο! :D:clap:

 

Σαν να εγραψες λιγο διστακτικα για την οθονη...σχολιασε μας παραοανω.

 

Οι Κινεζοι σου εβαλαν μεσα δωρα, θηκη, protector κτλ

 

Δεν τραβας κανα βιντεακι το geek να μας το δειξεις! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Guys έφτασε το πολυπόθητο γράμμα ειδοποίησης αύριο πρωί πρωί το έχω στα χέρια μου πρώτα ο θεός ;-) επειδή είμαι πολύυυυ noob στα android ποια είναι τα πρώτα βήματα μόλις το πάρεις ποια προγράμματα επιβάλλεται να έχεις μέσα ??? παίζει κανένα link στο forum ???
εν αναμονή ΖΤΕ v975 geek :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το πήρα στα χέρια μου, είναι εργαλείο που τα σπάει, λεπτο ελαφρυ και πολύ καλό στο χέρι. Το γεμιζω παράλληλα γιατί ήρθε με 10%..Μια χαρά οθόνη θα έλεγα πολύ σωστά τα χρωματα πολύ καλη απόκριση, παρατηρώ λίγο ζεσταμα της μπαταρίας εδώ και 45 λεπτα που φορτίζει. Ήρθε μαζί με θήκη σιλικόνης και screen protector. WiFi πολύ καλό σήμα βλέπω. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία κρατάει μια χαρά για 5''.

Με αρκετή χρήση (για πρώτη φορά), με ενεργοποιημένο wifi για να μπαίνω στο διαδίκτυο και να τραβάω τα email μου (το απενεργοποιώ όταν δε κατεβάζω κάτι) κρατά πάνω από μια ημέρα.

 

Ο οθόνη που ρώτησε κάποιος φίλος είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΛΗ με ζωντάνια στα χρώματα (δε ήμουν διστακτικός απλά είπα να μη δώσω σε όλα τα χαρακτηριστικά έμφαση για να διαπιστώσετε και εσείς ότι το κινητό απλά τα σπάει όπως λέμε "κοινώς" !!!!)

 

Τα υλικά αρκετά καλά, λεπτό, ελαφρύ και χωρίς μέχρι τώρα ασυμβατότητα με καμία εφαρμογή που του έβαλα.

 

Τα κινεζάκια μου έβαλαν και θήκη και screen protector !!!

 

Όσο αφορά η ένταση του ηχείου την κρίνω ως αξιοπρεπή ως πολύ καλή έχοντας ακούσει κάποια άλλα κινητά.

 

Πιστεύω να κάλυψα όλες τις ερωτήσεις.

 

ΥΣ: Για φωτό ίσως αργότερα αν βρεθώ σε σημείο που μπορώ να το κάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά ξέχασα να πω ότι λόγο της τεχνολογίας της οθόνης "μονού στρώματος" η απόκριση γίνεται απλά και μόνο με τον "αέρα" του

δακτύλου πάνω στην οθόνη.

 

Έγραψα "αέρα" για να δώσω έμφαση στην απίστευτη απόκριση που έχει το κινητό στα touch ενώ κάτι άλλα που έχω δοκιμάσει (SAMSUNG κτλ) τα πατάω δέκα φορές !!!

Edited by DrPhil2
Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου εδώ και μια εβδομάδα.

 

Παραγγελία από Minideal.

 

Το κινητό είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ !!!!

 

Όλα όσα λέει τα διαθέτει. Από ταχύτητα τι να πω. Δε κολλάει πουθενά.

 

Οθόνη αρκετά καλή ως πολύ καλή. Κάμερα όσοι την είδαν έμειναν με το στόμα ανοιχτό.

Έκανα antuntu τεστ και μου βγάζει 22690 !!!!! !~5 μόνο κινητά το περνούν με τα διπλά και τριπλά λεφτά.

 

Θα πάθετε απλά πλάκα.

 

Έρχεται όντως ρουταρισμένο, διαθέτει Ελληνικά και επίσης έχει φορτωμένο το google play.

 

Αυτά.

Το ρουτ και το google play το ζητας κατα την αγορα η το κανουν αυτοι ετσι κ αλλιως?

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να τα ζητησεις, root, Google play και multi language για σιγουριά...

Παιδια, δεν εχω πολλη ωρα που ασχολουμαι με το κινητο, φορτιζοντας το παραλληλα και ειλικρινα εχω παθει..ζαβλαμα.

Δεν εχω να πω τιποτα εναντιον, αρκει να σας πω οτι μετα απο μονο 2 ωρες χρησης εχω αποφασισει να παρω ακομα ενα για αλλο μελος της οικογενειας.

Επαθα ενα σοκ με το GPS TEST που για πρωτο κλειδωμα ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ (μονοκατοικια με πλακα και κεραμιδι) κλειδωσε σε 10 δευτερολεπτα 7 δορυφορους!

Τα 3 ΜΤΚ που ειχα πριν, δεν το παλευαν ουτε διπλα στο παραθυρο.

Εξω απο το σπιτι που το τεσταρισα, απλα φορτωσαν ολες οι μπαρες (βεβαια 3-4 ηταν γκρι αλλα οι υπολοιπες κιτρινες και πρασινες)

Τωρα το εσβησα και το αφησα να φορτισει..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.Τελικά έχει όντως 2gb ram;

Ευχαριστω

Που το βλέπουμε αξιόπιστα αυτό?

Για παιχνίδια δεν θα μπορέσω εγώ να σας ικανοποίησω..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει 2G RAM (άλλωστε όλοι το έλεγαν γιατί να μην ήταν).

 

Το βλέπεις μέσα από τα settings στα storage.

 

Για κάποιον που ρώτησε αν ζητούμε το root κτλ εγώ από minideal που το αγόρασα δε ζήτησα ΤΙΠΟΤΑ.

 

Όλα τα έκαναν αυτοί μόνοι τους (και Greek language και Root και Google Apps).

Το έχουν πιάσει το νόημα οι κινέζοι !!!!

Link to comment
Share on other sites

Με την καμερα εκ πρωτης οψεως, με την στοκ ρυθμιση (εννοω πως ουτε το πειραξα) εμεινα υπερ ευχαριστημενος.

Δυο φωτο στην κουζινα πριν απο 5 λεπτα, σε 4 μετρα αποσταση περιπου, η πρωτη με φως δωματιου (το φωτιστικο βγαζει κιτρινο φως) και η αλλη σε ΑΠΟΛΥΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ.

Τα συμπερασματα δικα σας (Εγω πιστευω οτι το φλας ειναι καλυτερο απο οτι εχουμε συνηθισει στα Κινεζικα)

[ATTACH]40339[/ATTACH] [ATTACH]40338[/ATTACH]

Να ρωτησω και κατι τους κατεχοντες, το ποσοστο φορτισης της μπαταριας πως το εμφανιζουμε επανω στην μπαρα? Για την ωρα μονο το κουβαδακι μου εμφανιζει..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα το BatteryDoctor που σου κάνει και άλλα πράγματα (από google store) και το εμφανίζει σε κυκλάκι πάνω αριστερά.

 

Αν ξέρει κάποιος άλλος κάτι άλλο δε ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία κρατάει μια χαρά για 5''.

Με αρκετή χρήση (για πρώτη φορά), με ενεργοποιημένο wifi για να μπαίνω στο διαδίκτυο και να τραβάω τα email μου (το απενεργοποιώ όταν δε κατεβάζω κάτι) κρατά πάνω από μια ημέρα.

 

Ο οθόνη που ρώτησε κάποιος φίλος είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΛΗ με ζωντάνια στα χρώματα (δε ήμουν διστακτικός απλά είπα να μη δώσω σε όλα τα χαρακτηριστικά έμφαση για να διαπιστώσετε και εσείς ότι το κινητό απλά τα σπάει όπως λέμε "κοινώς" !!!!)

 

Τα υλικά αρκετά καλά, λεπτό, ελαφρύ και χωρίς μέχρι τώρα ασυμβατότητα με καμία εφαρμογή που του έβαλα.

 

Τα κινεζάκια μου έβαλαν και θήκη και screen protector !!!

 

Όσο αφορά η ένταση του ηχείου την κρίνω ως αξιοπρεπή ως πολύ καλή έχοντας ακούσει κάποια άλλα κινητά.

 

Πιστεύω να κάλυψα όλες τις ερωτήσεις.

 

ΥΣ: Για φωτό ίσως αργότερα αν βρεθώ σε σημείο που μπορώ να το κάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά ξέχασα να πω ότι λόγο της τεχνολογίας της οθόνης "μονού στρώματος" η απόκριση γίνεται απλά και μόνο με τον "αέρα" του

δακτύλου πάνω στην οθόνη.

 

Έγραψα "αέρα" για να δώσω έμφαση στην απίστευτη απόκριση που έχει το κινητό στα touch ενώ κάτι άλλα που έχω δοκιμάσει (SAMSUNG κτλ) τα πατάω δέκα φορές !!!

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Έπρεπε να το είχα παραγγείλει κι εγώ έγκαιρα. Τώρα έχουν και τις αργίες τους!

Θα μπορούσα να ρωτήσω τι γίνεται με τον αποθηκευτικό χώρο; Υπάρχει κάποιο όριο στις εφαρμογές που μπορούν να εγκατασταθούν όπως στα mediatek ή όσος χλωρός υπάρχει μπορεί να χρησιμοποιηθεί όπως επιθυμεί ο χρήστης; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα το BatteryDoctor που σου κάνει και άλλα πράγματα (από google store) και το εμφανίζει σε κυκλάκι πάνω αριστερά.

 

Αν ξέρει κάποιος άλλος κάτι άλλο δε ξέρω.

 

Επισης πολυ δυνατο ειναι το battery widget,

εμενα με βολευε απιστευτα γιατι το ειχα να εμφανιζει τα μιλιβολτ στο συρτατι ειδοποιησεων για να ειμαι σιγουρος.

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.hubalek.android.apps.reborn.pro&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...