Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες, εχει παρει πουθενα το ματι σας μπαταρια για το εργαλειο μας να παρουμε καμμια ακομα?

Screenprotector επισης καπου?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες, εχει παρει πουθενα το ματι σας μπαταρια για το εργαλειο μας να παρουμε καμμια ακομα?

Screenprotector επισης καπου?

 

http://www.aliexpress.com/w/wholesale-zte-v975-2300mah-battery.html battery

 

 

http://www.aliexpress.com/w/wholesale-screen-protector-for-zte-geek.html screen protectors

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω αρκετη διαφορα τιμης τα nilkin screen protectors, αξιζει λετε η διαφορα αυτη?

Λεω επισης να παρω και αυτην την διαφανη θηκη, μια που της κυρας ειναι γαλαζιο http://www.aliexpress.com/item/Geek-IMAK-Crystal-Transparent-Hard-Case-for-ZTE-Geek-V975-Clear-Back-Cover-High-Quality-PC/1520764175.html

Θα προσπαθησω βεβαια να τα βρω ολα μαζι σε καποιον, μπαταρια, screen protectors και τη διαφανη θηκη, αν και δυσκολο, να δουμε..

Thanks

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω αρκετη διαφορα τιμης τα nilkin screen protectors, αξιζει λετε η διαφορα αυτη?

Λεω επισης να παρω και αυτην την διαφανη θηκη, μια που της κυρας ειναι γαλαζιο http://www.aliexpress.com/item/Geek-IMAK-Crystal-Transparent-Hard-Case-for-ZTE-Geek-V975-Clear-Back-Cover-High-Quality-PC/1520764175.html

Θα προσπαθησω βεβαια να τα βρω ολα μαζι σε καποιον, μπαταρια, screen protectors και τη διαφανη θηκη, να δουμε..

Thanks

 

Είχα μία Nilkin για το Nexus 4 και μία για το Lenovo κατά τη γνώμη μου σαν εταιρία φαίνεται πολύ καλή το ίδιο πιστεύουν και άλλοι

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=25346439&postcount=33

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=25205840&postcount=21

 

Ρίξε μία ματιά στο xda για περισσότερα reviews

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για τις θηκες Nilkin ισως ναι, να ειναι καλυτερες, αλλα Nilkin διαφανη για το δικο μας δεν εχω βρει.

Εγω για τα Nilkin screen protectors ρωτησα, βλεποντας τοσο μεγαλη διαφορα τιμης.

Μαλλον θα παρω καμμια δεκαδα απο τα φτηνα να τελειοποιηθω στο βαλε βγαλε..:)

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Θα κουμπώνει πιστεύω μιας και είνα συγκεκριμένα για αυτό το μοντέλο η θήκη , το γραφει και πάνω στο κουτί. Eίναι πολύ καλή ποιότητα και τα μεταφορικά με hong kong post ειναι free ...

 

Λεω να παρω την flip case που μου προτεινες @economist αλλα μου ζηταει μεταφορικα οταν παω να κανω checkout με HK Post συγκεκριμενα 5.90$...γιατι;;;:confused:

 

http://www.tvc-mall.com/details/Black-Baseus-Wonderful-Forest-Wood-Texture-Leather-Stand-Case-for-ZTE-Geek-V975-MLC-V975-01A/

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή θήκη! Για τόσο λίγο που κοστίζει δεν γίνεται να μην σου χρεώσουν και λίγα μεταφορικά! Εδώ μας χρεώνουν μέσα στην Ελλάδα μεταφορικά τα διάφορα e-shop. Δεν θα χρεώσουν από την Κίνα; Ουτε 3 ευρώ με swiss post ή hong kong post.:D
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα 3 σήμερα από το to2c.com ανέβασαν ελαφρώς την τιμή και από τι μου είπανε ίσως ανέβει γιατί το stock πέφτει...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα 3 σήμερα από το to2c.com ανέβασαν ελαφρώς την τιμή και από τι μου είπανε ίσως ανέβει γιατί το stock πέφτει...

 

3; Καλύτερα να τα αγοράζεις με το κιλό :lol:

Τελικά μπήκα στο τρυπάκι και το παράγγειλα κι εγώ σήμερα.

Άντε να δούμε....

 

 

Παιδιά υπάρχει cwm για το geek ή μπα;

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα 3 σήμερα από το to2c.com ανέβασαν ελαφρώς την τιμή και από τι μου είπανε ίσως ανέβει γιατί το stock πέφτει...

και εγω ενα κινητο απο to2c...να σε ρτωτησω...μια μια παραγγελια τα παραγγειλες ολα μαζι??ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

και εγω ενα κινητο απο to2c...να σε ρτωτησω...μια μια παραγγελια τα παραγγειλες ολα μαζι??ευχαριστω

 

Κάθε μία ξεχωριστά... από ότι μου είχε πει, δεν ξέρω αν είναι ψέμματα, πρόλαβα τα 3 τελευταία... :O

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

κανονισα να στειλω πισω το κινητο!ξερετε πως να το στειλω και ποσο κοστιζει?θα πω στο ταχυδρομειο να το δηλωσουν ως δωρο?εχει ξανακανει καποιος αυτη την διαδικασια?πως θα παρω refund?να ανοιξω dispute στο paypal?γιατι ρωτησα τους κινεζους για το refund και δεν μου απαντησαν!μια φορα ειπα να δοκιμασω ν απαρω κινητο απο κινα και μου βγηκε ξινη.ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Κανόνισες; Κανόνισες με ποιόν; Με το κατάστημα; Αν ναι σου έδωσε την διεύθυνση που θα το στείλεις; Δεν σου έδωσε οδηγίες άμα θα σταλεί ως Gift ή όχι; Για refund μίλα μαζί τους, από Δευτέρα υποθέτω; Shit Happens που λένε και στη Γηραιά Αλβιώνα, είναι να μην σου τύχει ~20 κινητά έχω φέρει όλα κομπλέ μέχρι στιγμής :O

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το dispute στο PayPal πρέπει να γίνει απο χτες. Πας στο ταχυδρομείο το στελνεις με αριθμό αναζήτησης, δίνεις τον αριθμό στους κινέζους και ζητάς τα λεφτά σου μιλώντας μεσώ PayPal οπωσδήποτε και όχι με chat ή email
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από AliExpress τελικά σε πολύ καλή τιμή! Μέχρι τώρα όλα άψογα , μου δωσε κιόλας track id το τσακάλι! Σήμερα υποτίθεται γυρνούσαν από διακοπές (Σαββατο?). Ελπίζω να έρθει και όπως πρέπει! :)
Link to comment
Share on other sites

Αντε να αυξάνεται ο ... πληθυσμός των κατόχων! Να ξεκινήσει και η ΖΤΕ την επενδυση της στην Ελλάδα μια ώρα αρχίτερα :p
Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα δοκιμασα και το miracast (ασυρματη συνδεση του κινητου με την TV χρησιμοποιωντας το ειδικο στικακι)

Μερικα βιντεο που ειδα απο το YouTube και φωτο απο το κινητο, δουλεψε τελεια. :clap::yahoo::up:

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα δοκιμασα και το miracast (ασυρματη συνδεση του κινητου με την TV χρησιμοποιωντας το ειδικο στικακι)

Μερικα βιντεο που ειδα απο το YouTube και φωτο απο το κινητο, δουλεψε τελεια. :clap::yahoo::up:

 

Κάποιο link για φθηνό στικάκι miracast; :p

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Και γω αυτο θα πρωτεινω ειναι απο τις καλητερες επιλογες τωρα και σε αρκετα καλη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία μόνο πόσα cores έχει αλλά και πόσο καλές επιδόσεις έχουν... είναι dual core με hyper threading και παίζει καλύτερα από 4πύρηνα τύπου mtk6589Τ και φθηνούς snapdragon. Btw έγινε μια παραγγελία και από μένα! :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία μόνο πόσα cores έχει αλλά και πόσο καλές επιδόσεις έχουν... είναι dual core με hyper threading και παίζει καλύτερα από 4πύρηνα τύπου mtk6589Τ και φθηνούς snapdragon. Btw έγινε μια παραγγελία και από μένα! :D

 

από που? αύριο ετοιμάζομαι και εγώ

Link to comment
Share on other sites

μετά απο 15 μέρες με το 975 μπορώ να πω μερικά πράγματα

 

minideal και εγω ,root δεν ηταν οποτε μπηκα στον “κοπο” να το κανω μονος.

 

Καταρχήν με δυσκολεύει λίγο το μέγεθος του ,ειχα το nexus s και λόγω του μεγέθους και του σχήματος του το ειχα άνετα στην τσέπη του τζιν ,αυτο αν το βαλω και κανω οτι σκύβω παει … βεβαια δεν ειναι πρόβλημα του συγκεκριμένου αλλά όλων των 5’ . Οσο ειναι χειμώνας το βολεύω στο μπουφάν αλλα το καλοκαίρι θα το έχω στο χέρι ? Με βλέπω για την θήκη

http://www.tvc-mall.com/details/Black-Baseus-Wonderful-Forest-Wood-Texture-Leather-Stand-Case-for-ZTE-Geek-V975-MLC-V975-01A/

 

Από μπαταρία είναι μια χαρά για μένα ,πανω από μέρα με wifi και σκάλισμα.

 

Το ακουστικό στο τηλ . μου μετα την δεύτερη -τρίτη μέρα άρχισε να τριζει.Εχει κανείς άλλος το ιδιο θέμα?

 

Επίσης το FMradio ειναι για τα σκουπίδια ,δεν έχει ακρόαση μέσω του (πίσω) ηχείου , και δεν μπορώ να βρω κάτι άλλο στο play store .Εχει κανείς υπόψιν του κάποια άλλη εφαρμογή?

Edited by hdkeys
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...