Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με 170€ το παίρνεις καινούργιο με 2 χρόνια εγγύηση...!;)

 

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-lg-g2-d802-16gb-mayro/prod5000466pp/

 

μονο που γραφει "προσωρινα εξαντλημενο"

 

οποιος πιστευει οτι θα ξαναγινει διαθεσιμο να σηκωσει το χερι :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μονο που γραφει "προσωρινα εξαντλημενο"

 

οποιος πιστευει οτι θα ξαναγινει διαθεσιμο να σηκωσει το χερι :D

 

https://tokinito.gr/mobile-phones-tablets-accessories/mobiles/smartphones/google-android/lg-g2-d802-black-16gb-eu.html?ref=bestprice.gr

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Με 170€ το παίρνεις καινούργιο με 2 χρόνια εγγύηση...!;)

 

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-lg-g2-d802-16gb-mayro/prod5000466pp/

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είναι το μόνο κινητό που απο ''τούβλο'' επανέρχεται, διάβασε αρκετά παραπίσω, υπαρχει λύση...! ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7414860#post7414860

 

Δεν επανέρχεται πάντα, έχει και περιπτώσεις που μπορεί να τουβλιάσει και τέλος. Όπως στην περίπτωσή μου. Μην μου ξαναπείτε να βάλω το LG Flash tool :P Το κινητό έπαψε να αναγνωρίζεται από οποιοδήποτε PC στα καλά καθούμενα. Δεν μπαίνει σε dl mode και δεν κάνει αυτά που θα το επανέφεραν. Είναι λες και είναι νεκρό το usb, απλά φορτίζει στο usb. Ο φίλος που γράφει ότι θα ερχόταν, δεν ήρθε ποτέ ,αλλά καλύτερα καθώς μάλλον θα έχανε το χρόνο του. Αν το θέμα είναι challenging για κάποιον που πιστεύει ότι μπορεί να σώσει το κινητό, let there be rock :p Θα είναι ευπρόσδεκτος :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7414860#post7414860

 

Δεν επανέρχεται πάντα, έχει και περιπτώσεις που μπορεί να τουβλιάσει και τέλος. Όπως στην περίπτωσή μου. Μην μου ξαναπείτε να βάλω το LG Flash tool :P Το κινητό έπαψε να αναγνωρίζεται από οποιοδήποτε PC στα καλά καθούμενα. Δεν μπαίνει σε dl mode και δεν κάνει αυτά που θα το επανέφεραν. Είναι λες και είναι νεκρό το usb, απλά φορτίζει στο usb. Ο φίλος που γράφει ότι θα ερχόταν, δεν ήρθε ποτέ ,αλλά καλύτερα καθώς μάλλον θα έχανε το χρόνο του. Αν το θέμα είναι challenging για κάποιον που πιστεύει ότι μπορεί να σώσει το κινητό, let there be rock :p Θα είναι ευπρόσδεκτος :)

 

Το πουλάς.....???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Nope, να πουλήσω ένα τούβλο; Πλακέτα θέλει.

Είναι το 32GB White και δεν έχω ιδέα αν είναι branded or something (δεν νομίζω να είναι).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα update... Το σύνδεσα το κινητό με το καλώδιο usb στο pc και παρατήρησα ότι αναβοσβήνει το κόκκινο ledακι 8 φορές και μετά πετάει το logo της LG και μετά πάλι τα ίδια... Εξακολουθεί να μην αναγνωρίζεται απο το pc...Καμμιά ιδέα????? Edited by idis
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό εγω εχω κατσει στην 4.4.2 που ήρθε με οτα και το χαιρομαι τι καθεστε και σκαλιζεται; για ποιο λογο ηθελες να γυρισεις πισω τι δε δουλευε;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα update... Το σύνδεσα το κινητό με το καλώδιο usb στο pc και παρατήρησα ότι αναβοσβήνει το κόκκινο ledακι 8 φορές και μετά πετάει το logo της LG και μετά πάλι τα ίδια... Εξακολουθεί να μην αναγνωρίζεται απο το pc...Καμμιά ιδέα?????

 

Σε άλλη θήρα ? σε άλλο PC ? Στα ''σκούρα'' κανε μια επαν. εργ. ρηθμ. ;)

 

Γιαυτό εγω εχω κατσει στην 4.4.2 που ήρθε με οτα και το χαιρομαι τι καθεστε και σκαλιζεται; για ποιο λογο ηθελες να γυρισεις πισω τι δε δουλευε;

 

Μια απο τα ίδια...! οτι και αν έβαλα, στην 4.4.2 :superman: ξαναγύρναγα...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Λοιπον εκλεισα 5αετια με το λατρεμενο μου ειναι καραμαμα 4.4.2 οπως βγηκε απο το κουτι δουλευει αψογα δε κολλαει φωτο πολυ καλες βιντεο επισης διαρκεια μπαταριας, "εχω αλλαξει μια" και συνεχιζει χωρις ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ μα καλοκαιρια χειμωνες παραλιες βουνα ουτε κιτρινιλες ουτε τιποτα κατασταση; χαρουμενοτατος τέτοιο εργαλειο; που να το βρω ελπιζω το β30 που μαζευω ευρακια να ειναι αναλογου. Καλο μας μηνα. :)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκλεισα 5αετια με το λατρεμενο μου ειναι καραμαμα 4.4.2 οπως βγηκε απο το κουτι δουλευει αψογα δε κολλαει φωτο πολυ καλες βιντεο επισης διαρκεια μπαταριας, "εχω αλλαξει μια" και συνεχιζει χωρις ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ μα καλοκαιρια χειμωνες παραλιες βουνα ουτε κιτρινιλες ουτε τιποτα κατασταση; χαρουμενοτατος τέτοιο εργαλειο; που να το βρω ελπιζω το β30 που μαζευω ευρακια να ειναι αναλογου. Καλο μας μηνα. :)

Σημείο αναφοράς το G2 για την LG!!

Το λάτρεψε πολύς κόσμος!

Και 'γω το έχω ακόμη, λειτουργικό, αλλά δυστυχώς με σπασμένη οθόνη!

Λίγο δύσκολο να έκλεισες 5αετία! :)

Το G2 παρουσιάστηκε Αύγουστο του 2013 και Σεπτέμβρη άρχισαν να 'ρχονται τα πρώτα στην Ελλάδα!

Εγώ το είχα πάρει πρώτες μέρες του Νοέμβρη του 13!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκλεισα 5αετια με το λατρεμενο μου ειναι καραμαμα 4.4.2 οπως βγηκε απο το κουτι δουλευει αψογα δε κολλαει φωτο πολυ καλες βιντεο επισης διαρκεια μπαταριας, "εχω αλλαξει μια" και συνεχιζει χωρις ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ μα καλοκαιρια χειμωνες παραλιες βουνα ουτε κιτρινιλες ουτε τιποτα κατασταση; χαρουμενοτατος τέτοιο εργαλειο; που να το βρω ελπιζω το β30 που μαζευω ευρακια να ειναι αναλογου. Καλο μας μηνα. :)

 

5ετία δύσκολα (βγήκε προς τα τέλη του 13 - άρα είσαι περίπου στα 5), αλλά χαίρομαι που το κινητό βγήκε σκυλί μαύρο! Εμένα έχει πεθάνει δυστυχώς (το να καταφέρεις να μπρικάρεις το g2 είναι αρκετά μεγάλο επίτευγμα μάλλον :lol: ). 32GB, μάλλον unbranded (δεν είμαι και πολύ σίγουρος).

Αντίθετα συνεχίζει χωρίς θέμα το LG optimus G εμένα , μόνο το Digitizer έχει θέμα στο πάνω μέρος, αλλά είναι αξιοθαύμαστο το πως δουλεύει.

Το ίδιο θα ήταν και το G2 λογικά αν δεν έκανα πατάτα, αλλά είχε πρόβλημα πριν γίνουν όλα αυτά, δεν αναγνώριζε το USB με τίποτα, δεν μπαίνει σε dl mode , σα να μη βάζω usb. Το είχα αναφέρει και παλιότερα :)

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω ακάθεκτα :superman: ,απο το Γενάρη του 2014 με το G2. Με δυο αλλαγές οθόνης (εγγύηση) και τρέχει μια χαρά. Το μόνο μεμπτό, η αναβαθμίσεις. Έχω μήνη με KitKat που τρέχει απροβλημάτιστα. Μέχρι τώρα τρέχει ότι πρόγραμμα χρειάστηκα. Βλέπω να το έχω μέχρι να :dash:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ συνεχίζω με τρεις αλλαγές οθόνης λόγω κιτρινιλας και μια αλλαγή οθόνης που την έκανα μόνος μου γιατί μου έσπασε η οθόνη και τώρα έχω ένα ασπρόμαυρο G2. Κι εγώ από Νοέμβρη του 2013.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδες λαθος περιγραφη χαχαζα εκλεισα 4αετια μπηκα στον πεμπτο λαθος απο παραδρομη. :lol::lol:
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το Αύγουστο θα κλείσω 4 χρόνια... Τελευταία όμως έχω θέματα... Θέλω να αλλάξω ρομ κ να βάλω κιτ κατ... Θα μου θυμίσει κάποιος πως θα το κάνω; θα τρέχουν όλες οι εφαρμογές; οποία βοήθειά καλόδεχούμενη!
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το Αύγουστο θα κλείσω 4 χρόνια... Τελευταία όμως έχω θέματα... Θέλω να αλλάξω ρομ κ να βάλω κιτ κατ... Θα μου θυμίσει κάποιος πως θα το κάνω; θα τρέχουν όλες οι εφαρμογές; οποία βοήθειά καλόδεχούμενη!

 

 

Μπαίνεις ΕΔΩ βάζεις το ΙΜΕ κατεβάζεισ την Rom του κινητού σου. Και μετά την περνάς με το LG Flash Tool 2014...! Υπόψιν, σβήνουν τα πάντα και το τηλέφωνο γινετε σαν την πρώτη μέρα που το πήρες. Καλό ειναι να πάρεις ένα LGBackup ...!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις ΕΔΩ βάζεις το ΙΜΕ κατεβάζεισ την Rom του κινητού σου. Και μετά την περνάς με το LG Flash Tool 2014...! Υπόψιν, σβήνουν τα πάντα και το τηλέφωνο γινετε σαν την πρώτη μέρα που το πήρες. Καλό ειναι να πάρεις ένα LGBackup ...!;)

Thanks man!

Το ξέρω ότι θα σβήσουν όλα... Μετά ρουτ σε κιτ κατ πως θα κάνω; θέλω να επαναφέρω σε κάποιες εφαρμογές δεδομένα με titanium...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σύντροφοι! :) Χαίρομαι που διαπιστώνω ότι υπάρχουν τόσοι που ακόμα χρησιμοποιούν το G2. Κι εγώ το ίδιο, δεν θέλω να το αλλάξω με τίποτα. Έχω όμως ένα πρόβλημα που βλέπω ότι δεν είναι τόσο σπάνιο, κιτρινίλα σε ένα σημείο της οθόνης που με τον καιρό μεγαλώνει και γίνεται εντονότερη. Μήπως μπορεί κάποιος να με πληροφορήσει για το πως αντιμετωπίζεται αυτό; Απαιτείται αλλαγή οθόνης και αν ναι, ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Thanks man!

Το ξέρω ότι θα σβήσουν όλα... Μετά ρουτ σε κιτ κατ πως θα κάνω; θέλω να επαναφέρω σε κάποιες εφαρμογές δεδομένα με titanium...

 

Πας στην σελίδα #5853 ;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

δε βλεπει το κινητο ο υπολογιστης.εγκατεστησα 3 drivers αλλα τιποτα...τι κανω?
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

δε βλεπει το κινητο ο υπολογιστης.εγκατεστησα 3 drivers αλλα τιποτα...τι κανω?

 

Κατέβασε το LG Flash Tool 2014 και τρέξε το *LGUnitedMobileDriver_S50MAN311AP22_ML_WHQL_Ver_3.11.3 ;)

 

Picture0001.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

τιποτα παλι... εκανα αυτο που μου ειπες αλλα τζιφος...το LGE AndroidNet USB Modem αποτυχια λεει στην εγκατασταση λογισμικου προγραμματος οδηγησης. αν βαλω το κινητο μονο σαν συσκευη usb το βλεπει κανονικα κ μεταφερω αρχεια κτλ...

τωρα δεν το βλεπει καθολου το κινητο...

Edited by fanisgauros
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Με μεγάλη συγκίνηση συνειδητοποίησα ότι σαν σήμερα, το 2014 αγόρασα το πρώτο μου G2 (16GB SWISS). Δέκα μήνες μετά το πούλησα, σε κατάσταση καινούριου για να αγοράσω το 32άρι G2 (DE) το οποίο έχω μέχρι και σήμερα. Και τα 2 κινητά σκυλιά μαύρα. Το τωρινό δουλεύει ακόμα με τη μαμά μπαταρία η οποία έχει μια λογική πτώση στην απόδοσή της, αλλά παραμένει παραπάνω από αξιοπρεπής παρ' όλα αυτά. Τις τελευταίες εβδομάδες προβληματίζομαι για ενδεχόμενη αλλαγή του G2 όχι τόσο γιατί δεν μου κάνει πλέον (άλλωστε δεν το δουλεύω ως power user -απαιτητικά παιχνίδια κλπ) αλλά μόνο για σερφάρισμα και μουσική (γιαυτό και το είχα αλλάξει με το 32άρι το 2015). Περιττό βέβαια να αναφέρω ότι πρόκειται για το μακροβιότερο κινητό που πέρασε από τα χέρια μου (το αμέσως επόμενο ήταν το Sony Ericsson K750 που το δούλευα από τον Ιούνη του 2006 μέχρι το Φλεβάρη του 2010). Σκέφτομαι να κινηθώ πάλι προς LG, το G6, να το τολμήσω;

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...