Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπα θέλει κάτι παραπάνω

Αν δεν φτιάχνει με επανεκκίνηση τότε, σαν επόμενο βήμα, θα δοκιμάσεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων! Πάρε όμως πρώτα τα back up σου γιατί θα σβήσουν όλα απ' τη συσκευή!

Μετά δοκιμάζεις να ξαναπεράσεις τη rom!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω βάλει κάποια Rom Όπως το πήρα το κινητό απ την αρχή είναι πριν 3 χρόνια

 

Κανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...!;) που λύει και ο Titarasaud !

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Οκ Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω...γενικά αξίζει μετά να το πειράξω με κάποια Rom και τέτοια;

 

Αν έχεις μεσα Kitkat 4.4.2 (μαμά) ειναι ότι καλύτερο, μην το πειράζεις

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη ερώτηση..καθάρισμα μέσα στις θύρες,ηχεία πως γίνεται με οδοντογλυφίδα;
Άνοιξε το καπάκι και καθαρισε τις τρυπουλες με καρφίτσα από μέσα προς τα έξω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια με την επαναφορά συστήματος δεν εφτιαξε το wifi και εκτος αυτου εχασα και φωτο και διαφορα αλλα επειδη δεν εκανα σωστο backup...τι μου προτεινετε να κανω;ειδα το προβλημα ειναι σχετικά γνωστο στο εξωτερικό,και ενας εχει βιντεάκι που ανοίγει το κινητο και το φτιαχνει αλλα λεω μη κανω κανα λαθος
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια με την επαναφορά συστήματος δεν εφτιαξε το wifi και εκτος αυτου εχασα και φωτο και διαφορα αλλα επειδη δεν εκανα σωστο backup...τι μου προτεινετε να κανω;ειδα το προβλημα ειναι σχετικά γνωστο στο εξωτερικό,και ενας εχει βιντεάκι που ανοίγει το κινητο και το φτιαχνει αλλα λεω μη κανω κανα λαθος

 

Επειδή φαντάζομαι ότι εγγύηση πλέον δεν έχεις, αν είναι απλή η διαδικασία, θα έλεγα να δοκιμάσεις να το ανοίξεις και να το "μαστορέψεις"!

Φαντάζομαι ότι το ανοίγεις και βάζεις κάτι να πατάνε καλύτερα κονέντορες του wifi!

Κάτι παρόμοιο είχα κάνει και 'γω στο GΡS, όπου είχα πρόβλημα με αποσυνδέσεις!

Δες λίγο τη φωτό! Εγώ είχα βάλει χαρτάκι κάτω απ' τους κονέκτορες του GPS στο καπάκι:

55b9bd4bc76e6d95fb3979bdd0dee52e.jpg

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Στο irepair ειπαν 80..κ μετα οταν πηγα στο ts solutions στα κτελ του Κηφισού εκει π με στειλαν απ την lg ειπε αυτος στη Γραμματεία κανα 200αρι..εγω το ειχα παρει 300 πριν 3 χρονια...τι κανω,παω για redmi note 5?
Link to comment
Share on other sites

προς το παρων το αφησα σε ενα μαγαζι θεμιστοκλεους 27,ομονοια το χει ενας πακιστανος και λεει θα κανει αλλαγη πλακετας με 15ευρω,δε ξερω τι θα δουν αυριο τα ματια μου που θα το παρω
Link to comment
Share on other sites

προς το παρων το αφησα σε ενα μαγαζι θεμιστοκλεους 27,ομονοια το χει ενας πακιστανος και λεει θα κανει αλλαγη πλακετας με 15ευρω,δε ξερω τι θα δουν αυριο τα ματια μου που θα το παρω

 

Δεν θα δουν...άμα σου βάλει καμια "ψημένη" θα δουλεύει μια χαρά στην αρχή. Το θέμα είναι πόσο θα κρατήσει....

Για 15 ευρώ πάντως αξίζει το ρίσκο...αν σου δώσει και κανα εξάμηνο εγγύηση είσαι άρχοντας:D

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

προς το παρων το αφησα σε ενα μαγαζι θεμιστοκλεους 27,ομονοια το χει ενας πακιστανος και λεει θα κανει αλλαγη πλακετας με 15ευρω,δε ξερω τι θα δουν αυριο τα ματια μου που θα το παρω
Πάρε το χιαομι, θα το ευχαριστηθείς

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
προς το παρων το αφησα σε ενα μαγαζι θεμιστοκλεους 27,ομονοια το χει ενας πακιστανος και λεει θα κανει αλλαγη πλακετας με 15ευρω,δε ξερω τι θα δουν αυριο τα ματια μου που θα το παρω

 

Πες μας το αποτέλεσμα όταν το παραλάβεις, είμαι περίεργος...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έσπασε η οθόνη απο το G2 (και ετσι έγινε η αιτία να πάω στον G6) και παρήγγειλα την παρακάτω ! θα δουλεύει άραγε ?

 

https://pt.aliexpress.com/item/100-Testado-Para-LG-G2-LCD-D802-D805-D800-D801-Full-Touch-Screen-Digitador-Sensor-De/32896032569.html

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα δουλεύει... αρκεί να μπει σωστά και χωρίς παρενέργειες. :rolleyes:

 

Έχω φιλαράκι που έχει το service της samsung και εκεί θα το πάω ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω φιλαράκι που έχει το service της samsung και εκεί θα το πάω ;)
Τί έγινε τελικά Μάριε;

Κι εμένα μου έσπασε για δεύτερη φορά και τελικά πήγα στο LG V30.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...