Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρονια πολλα.Αυτο το τηλεφωνο τελικα ακομα και τωρ

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρονια πολλα.Αυτο το τηλ. τελικα ακομα και τωρα ειναι αψογο απο ολες τις αποψεις.

 

Καλη χρονιά δεν ειναι απλα ενα τηλέφωνο αλλα θρύλος. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το τσίμπησα ξανά!!!

 

Είχα κάνει χαζομάρα που το είχα δώσει υστερα από 2.5 χρονια συμβίωσης μαζί του αλλά τελικά βρέθηκε ένα εξαιρετικό μεταχειρισμένο και δεν αντιστάθηκα!!!

 

Θα το έχω σαν δεύτερη συσκευή αλλά και σαν media player του Netflix με αναπαραγωγή μέσω slimport σε οποιαδήποτε TV!

 

Ναι ρε G2!!!!

Edited by Spiros79
Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα ξανά!!!

 

Είχα κάνει χαζομάρα που το είχα δώσει υστερα από 2.5 χρονια συμβίωσης μαζί του αλλά τελικά βρέθηκε ένα εξαιρετικό μεταχειρισμένο και δεν αντιστάθηκα!!!

 

Θα το έχω σαν δεύτερη συσκευή αλλά και σαν media player του Netflix με αναπαραγωγή μέσω slimport σε οποιαδήποτε TV!

 

Ναι ρε G2!!!!

 

Μπραβο εγκρινω. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κατι περιεργο συνεβη απο χθες στο κινητο της κοπελας μου. Ξαφνικα αρχισε να αναβοσβηνει το εικονιδιο του wifi στο συρταρι που κατεβαζουμε σπο πανω. Δεν μπορει να συνεδεθει σε κανενα δικτιο. Δε βλεπει τπτ και οτι και να κανουμε δε σταματαει απο το να αναβοσβηνει. Τωρα θα δοκιμασουμε επαναφορα εργοστασιακών δεδομενων αλλα αμφιβαλω αν θα στρωσει
Link to comment
Share on other sites

Κατι περιεργο συνεβη απο χθες στο κινητο της κοπελας μου. Ξαφνικα αρχισε να αναβοσβηνει το εικονιδιο του wifi στο συρταρι που κατεβαζουμε σπο πανω. Δεν μπορει να συνεδεθει σε κανενα δικτιο. Δε βλεπει τπτ και οτι και να κανουμε δε σταματαει απο το να αναβοσβηνει. Τωρα θα δοκιμασουμε επαναφορα εργοστασιακών δεδομενων αλλα αμφιβαλω αν θα στρωσει

 

Δυστυχώς θέλει φορματ.....!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα ξανά!!!

 

Είχα κάνει χαζομάρα που το είχα δώσει υστερα από 2.5 χρονια συμβίωσης μαζί του αλλά τελικά βρέθηκε ένα εξαιρετικό μεταχειρισμένο και δεν αντιστάθηκα!!!

 

Θα το έχω σαν δεύτερη συσκευή αλλά και σαν media player του Netflix με αναπαραγωγή μέσω slimport σε οποιαδήποτε TV!

 

Ναι ρε G2!!!!

Καλοδούλευτο!! Φοβερό το κινητακι αυτό. Το είχα ερωτευτεί. Εμένα μετά από δύο χρόνια (από την αγορά του) μου το κλεψανε :(! Ισως να το χρησιμοποιουσα ακόμα αν λειτουργούσε χωρίς προβλήματα. Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τον αλλο μηνα κλείνει το πολυτιμο μου 5 χρονια χωρις κανενα μα κανενα προβλημα η θεμα μονο μια μπαταρια εχω αλλαξει. LG σε ευχαριστω για το εργαλειο που εβγαλες ελπιζω αν οχι με g6? V30,? Nα το επαναλαβεις. :)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Από θέμα ανταγωνισμού σε βασικά πράγματα δεν έχει να ζηλέψει τπτ ακόμα. Λίγο στο θέμα φώτο έχει μείνει πίσω. Περίπου πόσες ώρες έχετε σοτ με τη χρήση που το κάνετε? Είμαι ακόμα με την εργοστασιακη μπαταρία κ σκέφτομαι αν αξίζει η αλλαγή ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

Κινητάρα με τα όλα του. Κι εγώ από Οκτώβριο του 2013. Μου έσπασε η οθόνη και δεν σκέφτηκα καν να πάω σε κάποιο άλλο κινητό καθώς πρέπει να δώσουμε αρκετά χρήματα για να καλυφθούμε μιας και μας κακομαθε. Καταρχας δεν υπάρχει περίπτωση το επόμενο κινητό μου να έχει μεγαλύτερα besels από αυτό. Και το θέμα είναι ότι ακόμα και μετά από 5 χρόνια λίγα κινητά έχουν πιο μικρά besels.

Αγόρασα ένα μεταχειρισμένο μη λειτουργικό και έκανα την μεταμόσχευση οθόνης μόνος μου και τώρα είμαι ασπρομαυρος!

Η μπαταρία πλέον έχει πέσει σε απόδοση, προφανώς, και βγάζω 4 ώρες SOT.5459b4e948e18797f1ba8c5035c3aaf0.jpg933b4bdcd103238a12cd89c99dfcd6cd.jpgad1363e941bbeac815eb810bca57570e.jpg

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κινητάρα με τα όλα του. Κι εγώ από Οκτώβριο του 2013. Μου έσπασε η οθόνη και δεν σκέφτηκα καν να πάω σε κάποιο άλλο κινητό καθώς πρέπει να δώσουμε αρκετά χρήματα για να καλυφθούμε μιας και μας κακομαθε. Καταρχας δεν υπάρχει περίπτωση το επόμενο κινητό μου να έχει μεγαλύτερα besels από αυτό. Και το θέμα είναι ότι ακόμα και μετά από 5 χρόνια λίγα κινητά έχουν πιο μικρά besels.

Αγόρασα ένα μεταχειρισμένο μη λειτουργικό και έκανα την μεταμόσχευση οθόνης μόνος μου και τώρα είμαι ασπρομαυρος!

Η μπαταρία πλέον έχει πέσει σε απόδοση, προφανώς, και βγάζω 4 ώρες SOT.5459b4e948e18797f1ba8c5035c3aaf0.jpg933b4bdcd103238a12cd89c99dfcd6cd.jpgad1363e941bbeac815eb810bca57570e.jpg

Ωραίος!!

Το πρώτο ασπρόμαυρο G2! Του πάει πάντως ;)

Εγώ έδωσα και το Galaxy S7 edge παιδιά, που είχα πάρει, και εδώ και 2 μήνες είμαι με OnePlus 5T, 8/128gb!

Φοβερή εμπειρία χρήσης! Πύραυλος! Και μπαταριάρα! Άνετα πάνω από 8 ώρες sot!

Και ξαναεπέστρεψα στο root και custom recovery!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Σ' Ωραίος!!! Εμένα ακόμα και η κάμερά του με καλύπτει. Με αυτήν την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.footej.camera&hl=el του (γνωστού και μη εξαιρετέου από εποχές samsung galaxy 1) stratosk, εμένα μου βγάζει αξιοπρεπέστατες φωτογραφίες, με custom rom μάλιστα. Το μόνο πρόβλημα που έχω εγώ προσωπικά είναι η ram. Πλέον τα 2 giga δεν επαρκούν... Για αυτό και αποφάσισα μετά από 3 χρόνια να κάνω την αλλαγή και παρήγγειλα το honor view 10. Ειλικρινά όμως αν είχε έστω 3 giga ούτε καν θα το σκεφτόμουν...

Υγ) Το λευκό έτσι όπως το χεις κάνει μου θυμίζει έντονα optimus g, άλλος έρωτας κι αυτός!

Edited by chrisdela
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Γνωριζει καποιος που μπορω να βρω τον αυθεντικο φορτιστη;δυστυχως μου αφησε χρονους ο μαμισιος..εσπασε ο ενας ακροδεκτης επειδη απο τα συχνα βαλε βγαλε στην πριζα ειχε στραβωσει..παω να τον ξαναβαλω προχτες κ παπαλα..μου εμεινε στο χερι..φανταζομαι οτι ολοι εκεινοι που πωλουνται στο σκρουτζ η στα ξενα σαιτ,ειναι απομιμησεις ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Γνωριζει καποιος που μπορω να βρω τον αυθεντικο φορτιστη;δυστυχως μου αφησε χρονους ο μαμισιος..εσπασε ο ενας ακροδεκτης επειδη απο τα συχνα βαλε βγαλε στην πριζα ειχε στραβωσει..παω να τον ξαναβαλω προχτες κ παπαλα..μου εμεινε στο χερι..φανταζομαι οτι ολοι εκεινοι που πωλουνται στο σκρουτζ η στα ξενα σαιτ,ειναι απομιμησεις ετσι;

 

Δεν έχεις λόγο να πάρεις τον ίδιο, είναι o κλασικός 1.8Α που έδινε εκείνη την περίοδο η LG.

Διάλεξε όποιον επώνυμο φορτιστή βρεις σε καλή τιμή - και η LG δίνει αντίστοιχους με ελαφρώς διαφορετικό κωδικό μοντέλου.

Θα σου πρότεινα να είναι > 1.5Α για γρήγορη φόρτιση. Δεν χρειάζεται να είναι quickcharge.

Link to comment
Share on other sites

Τον αλλο μηνα κλείνει το πολυτιμο μου 5 χρονια χωρις κανενα μα κανενα προβλημα η θεμα μονο μια μπαταρια εχω αλλαξει. LG σε ευχαριστω για το εργαλειο που εβγαλες ελπιζω αν οχι με g6? V30,? Nα το επαναλαβεις. :)
Όντως κορυφή το g2!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω τι να σας πω οτι το εχω συγκρινει και με τα 2 αλλα της υπογραφης μου και ειναι καλυτερο σε καμερα και βιντεοσκοπηση και μαλιστα εν κινήση πανω σε μηχανη. Οσο για τα 2 γκιγκα ραμ; εμενα μου φτανουν γιατι παιχνιδια δεν παιζω. Με πρωτη ευκαιρια θα ανεβασω το βιντεακι ακομα και σημερινα κινηταωτων 200 300 ευρω+ δεν πιανουν μπάζα μπροστα του. Το μονο που αργεί λιγο στο νεταρισμα οταν εχει λιγο φως. Σιγα τα ωα. :lol:
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις λόγο να πάρεις τον ίδιο, είναι o κλασικός 1.8Α που έδινε εκείνη την περίοδο η LG.

Διάλεξε όποιον επώνυμο φορτιστή βρεις σε καλή τιμή - και η LG δίνει αντίστοιχους με ελαφρώς διαφορετικό κωδικό μοντέλου.

Θα σου πρότεινα να είναι > 1.5Α για γρήγορη φόρτιση. Δεν χρειάζεται να είναι quickcharge.

 

Ο λογος που σκεφτομουν να παρω τον ιδιο ηταν καθαρα για λογους ασφαλειας..εννοω να ειναι οριτζιναλ κι οχι καμια μαιμουδιτσα κ μου τιναξει τη συσκευη στον αερα..απλα επειδη εχω δει στο σκρουτζ αρκετα καταστηματα που πουλανε υποτιθεται τον ιδιο φορτιστη αλλα στην πισω πλευρα τους,οπου φαινεται αυτο δηλαδη,βλεπω οτι ο κατασκευαστης δεν ειναι ο ιδιος ο SUNLIN που αναγραφει ο δικος μου,αλλα καποιος αλλος..το λογοτυπο LG υπαρχει κανονικα κ στα υπολοιπα χαρακτηριστικα ειναι ιδιοι..για αυτο ειπα μηπως ειναι τιποτα απομιμησεις..κατα τα αλλα προς το παρον το τηλεφωνο το φορτιζω με τον samsung της γυναικας κ κανει μια χαρα φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τα 2 γκιγκα ραμ; εμενα μου φτανουν γιατι παιχνιδια δεν παιζω

 

+1, ακομα και το 1gb του moto μου, μου φτανει

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά φτάνουν τα 2gb ram, αλλά όσο πιο πολύ, τόσο πιο καλά!

Εμένα το G2 μου έκλεινε αρκετές εφαρμογές! Τότε βέβαια δεν το καταλάβαινα ιδιαίτερα, αλλά αν δουλέψεις κινητά με περισσότερη ram, καταλαβαίνεις!

Μετά το G2 πήρα S7 edge (4gb ram) και τώρα έχω OnePlus 5T (8gb ram), εντάξει τα 8gb είναι λίγο υπερβολή, ούτε ο υπολογιστής μου έχει τόσο!! :p

Πάλι γεμίζει η ram, γιατί έτσι δουλεύει το Android, αλλά θα κρατήσει περισσότερες εφαρμογές ανοιχτές και έτοιμες να ξαναμπείς!

Link to comment
Share on other sites

ολα σχετικα ειναι, εξαρταται οπως ειπε ο προλαλησαντας τι κανει ο καθενας με το κινητο του,

εγω π.χ. οχι παιχνιδια δεν παιζω, αλλα ουτε καν "φτιαχνομαι" με τα κινητα (κι ας εχω δυο),

προτιμω να λιωνω τα pc (desktop/laptop), μιας και σε τετοια ειμαι μπροστα ολη μερα και

το/τα κινητο να το εχω να πεταει καμια ειδοποιηση για κανα νεο κλπ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπα για την ram ήταν υποκειμενικό σχόλιο, προφανώς δεν κάνουν όλοι την ίδια χρήση στα κινητά τους. Αλλά όπως και να το κάνουμε όσο περνάει ο καιρός και το hardware εξελίσεται, μαζί του εξελίσεται και το software. Πλέον οι εφαρμογές γίνονται ολοένα και πιο απαιτητικές σε μνήμη και πιο βαριές διότι προσφέρουν περισσότερα πράγματα, περισσότερες δυνατότητες. Πριν 1-2 χρόνια τα 2gb μου ήταν υπεραρκετά, πλέον όχι. Και υπ' όψιν δεν είμαι gamer, αλλά θέλω ένα άλφα multitasking και να μην μου κάνουν συνέχεια redraw τα widget και ο launcher μου.
Link to comment
Share on other sites

μπα, ακομα και σε αυτο εχω διαφορετικη αποψη, εξου και εχω κανει sign & detach αρκετες εφαρμογες,

π.χ. δεν εχουν να μου προσφερουν τιποτα απολυτως τα updates του vibers για να γεμισω stickers/video κλησεις δυνατοτητες και δεν ξερω κι εγω τι αλλο,

ή του runkeeper που τριπλασιαστηκε το μεγεθος του σε χρονο dt για να μου πεταξει την διαφημιση της asics ή τα updates για το oreo, μηδενικο ενδιαφερον για ολα αυτα

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!!

Το πρώτο ασπρόμαυρο G2! Του πάει πάντως ;)

Εγώ έδωσα και το Galaxy S7 edge παιδιά, που είχα πάρει, και εδώ και 2 μήνες είμαι με OnePlus 5T, 8/128gb!

Φοβερή εμπειρία χρήσης! Πύραυλος! Και μπαταριάρα! Άνετα πάνω από 8 ώρες sot!

Και ξαναεπέστρεψα στο root και custom recovery!

Ναι, ίσως το πρώτο ασπρομαυρο G2. Πριν τη "μεταμόσχευση" νόμιζα ότι δε θα μου αρέσει αλλά τελικά είναι πολύ όμορφο. Θυμίζει πιο ωραιο Nexus 5.

 

Σε ζηλεύω με το 5T. Πρέπει να είναι πολύ ωραίο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να μη ζηλευετε κινητα που ψηνουν εγκεφαλους απο την ακτινοβολια και ας ειναι αριστα. :)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Να μη ζηλευετε κινητα που ψηνουν εγκεφαλους απο την ακτινοβολια και ας ειναι αριστα. :)
Είπε ο καπνιστής...

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...