Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανενα νεο με root απ οτι βλεπω παιδια δεν εχουμε ε??.... ελπιζω να μην αργησουν να σπασουν την 4.4.2.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορείς είτε να γράφεις με καφαλαία στη default εφαρμογή είτε να κατεβάσεις κάποια άλλη (handcent, go sms) και να την ειδική ρύθμιση που υπάρχει θα τα στέλνει αυτόματε με κεφαλαία με 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα :)

 

Εμένα δουλεύει και η default, γράφω κανονικά πεζά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει και η default, γράφω κανονικά πεζά.

 

Και το βλέπει και ο παραλήπτης με πεζά; Σε αφήνει να χρησιμοποιείς 160 χαρακτήρες;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει και η default, γράφω κανονικά πεζά.

 

Και εμένα με 4.4.2 μου βγάζει 160 χαρακτήρες η default εφαρμογή.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ!

λινκ της ελληνικης 4.4.2?

 

edit: Εδω?

 

Η φωτογραφία αυτή σε ποιά ιστοσελίδα βρίσκεται παλικάρια?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει για ποιο λόγο μπορεί να μου τρώει τόσο πολύ την μπαταρία ;;; 3 εφαρμογές έχω κατεβάσει όλες και όλες το λέω αυτό γιατί δεν έχω κατεβάσει πολλά πράγματα για να τρέχουν στο background ;;; Μπορεί πάντως να είναι και η ιδέα μου ίσως λόγο των εξαιρετικών αξιολογήσεων που διάβαζα για την μπαταρία του g2 να νόμιζα ότι θα είχα ένα κινητό που δεν θα έπεφτε η μπαταρία του ελπίζω να καταλαβαίνεται τι θέλω να πω ας με διαφωτίσει κάποιος παρακαλω...
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Και το βλέπει και ο παραλήπτης με πεζά; Σε αφήνει να χρησιμοποιείς 160 χαρακτήρες;

 

Δεν ξέρω πως το λαμβάνει ο παραλήπτης, φαντάζομαι κεφάλαια. Ναι με αφήνει μέχρι 160.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,έκανε ο αδερφός μου αναβάθμιση(μέσω υπολογιστή) σε kit kat και τώρα δεν μπορεί να μπεί στο ίντερνετ μέσω κινητού δικτύου.

Το κινητό είναι αγορασμένο απο σκρουτζομάγαζο και είναι της T-Mobile.

Τι λέτε να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Βλέπω οτι μιλάτε πολύ για το APN τί είναι αυτό ? και τι πρέπει να κάνω στο κινητό μου για να δουλέψει αυτό? Πώς γίνεται ?

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει για ποιο λόγο μπορεί να μου τρώει τόσο πολύ την μπαταρία ;;; 3 εφαρμογές έχω κατεβάσει όλες και όλες το λέω αυτό γιατί δεν έχω κατεβάσει πολλά πράγματα για να τρέχουν στο background ;;; Μπορεί πάντως να είναι και η ιδέα μου ίσως λόγο των εξαιρετικών αξιολογήσεων που διάβαζα για την μπαταρία του g2 να νόμιζα ότι θα είχα ένα κινητό που δεν θα έπεφτε η μπαταρία του ελπίζω να καταλαβαίνεται τι θέλω να πω ας με διαφωτίσει κάποιος παρακαλω...

 

Τι χρήση κάνεις και τι διάρκεια έχει η μπαταρία φίλε μου? :)

Link to comment
Share on other sites

Τι χρήση κάνεις και τι διάρκεια έχει η μπαταρία φίλε μου? :)

Η χρήση είναι μέτρια κυρίως ίντερνετ (WiFi Τις περισσότερες ώρες και πολύ λίγες φορές με δεδομενα)λίγες κλήσεις και λίγα μυνήματα,το κινητό είναι μονίμως σε εξοικονόμηση ενέργειας με 20% φωτεινότητα.Αν θυμάμαι καλά με βγάζει η μπαταρία 30 κάτι ωρες...Μήπως φταίει το ότι έχει αποφορτιστει κάνα 3 φορές ;;;μου έχει κλείσει δηλαδή από μπαταρια..

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να γράφεις και να πηγαίνει με μικρά και με την δυνατότητα χρήσης 160 χαρακτήρων, δεν παίζει;

 

Θα πας στις ρυθμίσεις μηνυμάτων και στην κωδικοποίηση χαρακτήρων θα επιλέξεις το προεπιλεγμένη αλφαβητος και θα έχεις κανονικά 160 χαρακτήρες και με μικρά και με μεγάλα...

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις ρυθμίσεις μηνυμάτων και στην κωδικοποίηση χαρακτήρων θα επιλέξεις το προεπιλεγμένη αλφαβητος και θα έχεις κανονικά 160 χαρακτήρες και με μικρά και με μεγάλα...

 

Το έχεις τσεκάρει; Το λαμβάνει κι ο παραλήπτης με μικρά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μετα απο συνεχομενες αγορες σε samsung ειπα να το παρω γιατι μου αρεσε πολυ σχεδιαστικα. Ενα εχω να πω. Καταπληκτικο σε ολα του!!!:D
Link to comment
Share on other sites

κάτι δεν καταλαβαίνω..

 

έχω ενεργοποιήσει τα weather animations στην οθόνη κλειδώματος, αλλά δεν τα βλέπω.. γιατί; δεν έχω βάλει apps Κλπ. από factory reset είναι το τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία:

 

Λόγω της φύσεως της δουλειάς μου δεν μπορώ να έχω το G2 μαζί μου. Έτσι έχω ένα κινητό ΝΟΚΙΑ της τάξεως των 90-100€. Όταν θέλω πχ να βάλω μια υπενθύμιση πάω στην ατζέντα, επιλέγω την ημερομηνία, γράφω αυτό που θέλω και όταν έρθει η ώρα της ειδοποίησης χτυπάει συνέχεια μέχρι να το ακούσω. Στα λεγόμενα "έξυπνα" τηλέφωνα παρατηρώ ότι κάνει μόνο έναν ήχο που άμα δεν το ακούσω ή δεν προσέξω το τηλέφωνο για να δω στην μπάρα ειδοποιήσεων ότι έχω κάτι, μπορεί και να μην το πάρω χαμπάρι και να χάσω την υπενθύμιση. Επειδή μπορεί να μην το κάνω κι εγώ σωστά μπορεί να μου πει κάποιος εάν γνωρίζει κάτι πάνω σε αυτό που θέλω; Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή κάτι άλλο που να μπορεί να μου φανεί χρήσιμο;

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου καμιά καλή (και free) εφαρμογή για ετυμολογικό λεξικό της νεοελληνικής καθώς και ελληνοαγγλικό και αγγλοελληνικό λεξικό.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και Μια εβδομάδα έβγαλα το nova prime κι έβαλα τον apex pro. Είδα αρκετή βελτίωση στην μπαταρία όσο και να σας κάνει εντύπωση.

Αν βγάλεις το εφέ όταν ανοίγεις τον drawer ,γίνεται τόσο smooth όσο ο nova.

Είδα στο gsam battery ότι ο nova κατανάλωνε 1,5 % μπαταρία ,ενώ ο apex είναι μόλις στο 0,5 % και μάλλον αυτό το.ποσοστό είναι αρκετό για να κάνει την διαφορά.

Κάντε Μια δοκιμή , αξίζει τον κόπο αρκεί στο εφέ ανοίγματος συρταριου εφαρμογών να επιλέξετε κανένα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

http://im1.shutterfly.com/procsrserv/47a4dd00b3127cce98548a76ca5b00000030101AYtmbNy2cN0/cwvDm9asA3Lw9Zsmgbl5etGTAQ

 

Σε SEA firmware, μετά απο αναβάθμιση σε kitkat δεν υπάρχει η επιλογή για "Path Input" (γραφή λέξεων με tracing πάνω στο πληκτρολόγιο)

Το επιβεβαιώνει κάποιος αλλος σε SEA ? υφίσταται και σε άλλα κιτκατ firmware (UK, Germany)?

Σε jelly bean μου έπαιζε!!

Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομουν να παρω το s4 black edition αλλα ειδα αυτο και τρελαθηκα και μαλλον απο εβδομαδα θα ειμαι κατοχος απο που να το παρω?εννοω πρεπει να προσεξω κατι?χωρα προελευσης κτλ?εννοειται μιλαω για σκρουτζ γιατι τοσα χρηματα διαθετω!καθε βοηθεια δεκτη,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία:

 

Λόγω της φύσεως της δουλειάς μου δεν μπορώ να έχω το G2 μαζί μου. Έτσι έχω ένα κινητό ΝΟΚΙΑ της τάξεως των 90-100€. Όταν θέλω πχ να βάλω μια υπενθύμιση πάω στην ατζέντα, επιλέγω την ημερομηνία, γράφω αυτό που θέλω και όταν έρθει η ώρα της ειδοποίησης χτυπάει συνέχεια μέχρι να το ακούσω. Στα λεγόμενα "έξυπνα" τηλέφωνα παρατηρώ ότι κάνει μόνο έναν ήχο που άμα δεν το ακούσω ή δεν προσέξω το τηλέφωνο για να δω στην μπάρα ειδοποιήσεων ότι έχω κάτι, μπορεί και να μην το πάρω χαμπάρι και να χάσω την υπενθύμιση. Επειδή μπορεί να μην το κάνω κι εγώ σωστά μπορεί να μου πει κάποιος εάν γνωρίζει κάτι πάνω σε αυτό που θέλω; Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή κάτι άλλο που να μπορεί να μου φανεί χρήσιμο;

 

Δεν ξέρω για το μανίσιο πρόγραμμα να σου πω, γιατί εγώ χρησιμοποιώ το business calendar pro. Σε αυτό τουλάχιστον μπορείς να ορίσεις στα notifications settings κάθε πότε θα επαναλαμβάνεται ο ήχος ειδοποίησης καθώς και το πόσες φορές θα το κάνει. Φαντάζομαι ότι και τέτοιο σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

κάποτε πρέπει να αποσυνδέσουμε από το μυαλό μας το ότι είχα κάποτε ένα φτηνό τηλέφωνο που έκανε καλά κάτι. για παράδειγμα και εγώ είχα ένα τηλέφωνο των 100€ πρίν από έξι χρόνια που ακόμα δουλεύει και το έδωσα στον πατέρα μου για λίγο και ήρθε μετά από 3 εβδομάδες - δεν ξέρει πως το κλείνουν - να το φορτίσω (πραγματική ιστορία). δεν έχει σημασία αν έκανε 50, 100 ή 500€. σημασία έχει ότι το έκανε και αν είναι κάτι εύκολα υλοποιήσιμο θα έπρεπε να γίνετε και σ'αυτό. αλλά από την άλλη δεν θα ζητούσα ένα χαρακτηριστικό από το τηλέφωνο μου αλλά πολλά μαζι και για όλα αυτά θα το αγοράσω, αλλιώς με 400€ σου φτιάχνουν ένα τηλέφωνο να κρατάει 2 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...