Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν έκανα search για update δεν μου έβγαλε ενημέρωση διαθέσιμη. Όταν το συνέδεσα το κινητό με τον υπολογιστή μου έβγαλε νέα ενημέρωση την D80220b-EUR-XX . Τώρα βλέπω ότι υπάρχει και για Ελλάδα. Μήπως πρέπει να περάσω την ελληνική ;.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν έκανα search για update δεν μου έβγαλε ενημέρωση διαθέσιμη. Όταν το συνέδεσα το κινητό με τον υπολογιστή μου έβγαλε νέα ενημέρωση την D80220b-EUR-XX . Τώρα βλέπω ότι υπάρχει και για Ελλάδα. Μήπως πρέπει να περάσω την ελληνική ;.

 

Αυτη μου εδωσε και εμενα. Εαν θελω να περασω την ελληνικη χωρις ροοτ γινετε τωρα; και αν ναι πως;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έκανα κανονικά αναβάθμιση σε SEA 4.4.2 kit Kat και όλα καλά. Αισθητή η διαφορά στην ανταπόκριση του touch Και του knock και γρήγορη εκκίνηση των εφαρμογών.

 

Δυστυχώς δεν έχει επιλογή για 4G Από το μενού. .μόνο manually. Επίσης, εχασα την δυνατότητα του Path Input, δηλ. του tracing λέξεων πάνω στο πληκτρολόγιο...

Το είδε κάποιος με SEA κινητό και κάποια πρόταση για επαναφορά αυτής της λειτουργίας.

 

Ευχαριστώ

 

καποιος με SEA? σε άλλα firmware παίζει ?

Link to comment
Share on other sites

ήμουν σε 4.2.2 Γερμανική TMobile. πριν κάτι μέρες πέρασα την πορτογαλική 4.4 και σήμερα που βγήκε η 4.4 για Γερμανικά TMobile είπα να την περάσω για να είμαι και με το firmware που προορίζεται για τη συσκευή μου. η διαδικασία πήγε μια χαρά, αλλά στο download mode που μπήκε το κινητό έλεγε με κόκκινα γράμματα ROOTED ενώ δεν έχω κάνει ποτέ root. και μπήκα και manually μετά το update σε download mode και το λέει ακόμα. πώς φεύγει αυτό;

 

Σημείωση: έκανα factory reset και πριν την αναβάθμιση και μετά.

Edited by JamesMoore
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,το reset ειναι απαραιτητο μετα το update?η συσκευη ειναι εντελως στοκ.

 

καλό θα ήταν να γίνει κατ'εμέ για αποφυγή οποιουδήποτε "προβλήματος"...τώρα αν δεν θες,μην σε πιέσω κιόλας :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

4.4 και γω εδώ και μερικά λεπτά

Το πρώτο πράγμα που γίνεται αντιληπτό είναι η βελτιωμένη απόκριση στο tap to unlock

Επίσης δε μου άρεσε που το σήμα wifi/gsm η μπαταρία κ.λπ πάνω στη γραμμή ενημερώσεων έγιναν ασπρόμαυρα

Κατά τ' άλλα το root μου λείπει ήδη :ninja:

Edited by PaSxaLiS_OmniaII
http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλό θα ήταν να γίνει κατ'εμέ για αποφυγή οποιουδήποτε "προβλήματος"...τώρα αν δεν θες,μην σε πιέσω κιόλας :p

το reset μεσα απο τις ρυθμισεις ειναι ολοκληροτικο hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μετα την αναβάθμιση με γερμανικό T Mobile, δεν μου είχε περασμενο το APN. Οκ το πέρασα χειροκίνητα, έχω ίντερνετ αλλα επανω στην στάτους μπαρ δίπλα απο τις μπάρες σήματος ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ τι δίκτυο έχω π.χ. G, H ή LTE. Κάποια βοήθεια παρακαλώ?
Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια παρακαλώ . Προσπαθώ εδώ και μέρες να περάσω την 4.4.2 και τίποτα. Το συνδέσα στο lg suite και μου λέει ότι εχω την τελευταία έκδοση ενώ έχει κυκλοφορήσει η 4.4.2 hk 32gb. Δοκίμασα με flash tool και ούτε και με αυτό πέρασα το update. Edited by jrgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...:)

 

Στη 1η σελίδα έχει προστεθεί οδηγός οδηγός για ''Walking Noobia'' και το πως να περάσουμε χειροκίνητα τις τελευταίες εκδόσεις Kit Kat στη συσκευή μας...:)

 

Τα credits για τον πολύτιμο χρόνο που μας χάρισε πηγαίνουν στον @firekostas

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια παρακαλώ . Προσπαθώ εδώ και μέρες να περάσω την 4.4.2 και τίποτα. Το συνδέσα στο lg suite και μου λέει ότι εχω την τελευταία έκδοση ενώ έχει κυκλοφορήσει η 4.4.2 hk 32gb. Δοκίμασα με flash tool και ούτε και με αυτό πέρασα το update.

 

φιλε μου και εγω το ιδιο προβλημα εχω.. δεν μπορω να την περασω το ψαχνω απο το κινητο μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση το ψαχνω μεσω του lg suite μου λεει οτι δεν μπορει να συνδεθει....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μετα την αναβάθμιση με γερμανικό T Mobile, δεν μου είχε περασμενο το APN. Οκ το πέρασα χειροκίνητα, έχω ίντερνετ αλλα επανω στην στάτους μπαρ δίπλα απο τις μπάρες σήματος ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ τι δίκτυο έχω π.χ. G, H ή LTE. Κάποια βοήθεια παρακαλώ?

Κάποιος ρε παίδες? Μπας και γλιτώσω τα reset απ την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρξει πρόβλημα εαν κατά την αναβάθμιση μέσω LG PC Suite αφαιρέσω το καλώδιο σε αυτή τη φάση που την κατεβάζει??

 

http://i.imgur.com/n4wROnr.png

 

Εγω οσο κατεβαζε του τραβηξα επαναφορα εργοστασιακων και ολα καλα..Οποτε φανταζομαι δεν θα χεις θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...:)

 

Στη 1η σελίδα έχει προστεθεί οδηγός οδηγός για ''Walking Noobia'' και το πως να περάσουμε χειροκίνητα τις τελευταίες εκδόσεις Kit Kat στη συσκευή μας...:)

 

Τα credits για τον πολύτιμο χρόνο που μας χάρισε πηγαίνουν στον @firekostas

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

 

Πολλά μπράβο στο παλικάρι. Στις official Rom το γράμμα στο τέλος a,b,c,e κτλ τι ακριβώς σημαίνει; αξίζει να προτιμήσουμε κάποια; και κάτι ακόμα ... η γαλλική open και η γερμανική open για παράδειγμα είναι και οι δύο 20Β. Είναι ίδιες;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ρε παίδες? Μπας και γλιτώσω τα reset απ την αρχη

 

Και στη δική μου περίπτωση (T-Mobile) δεν είχε περασμένο το APN (cosmote) μετά το update. Το έβαλα χειροκίνητα και μου δείχνει κανονικά το εικονίδιο της ταχύτητας σύνδεσης. Δεν έκανα reset ούτε πριν ούτε και μετά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το ελληνικο g2 μπηκα στο lg mobile support tool και μου το αναβαθμησε με την D80220b-EUR-XX.

ειναι η ιδια με την Ελληνικη;

το τηλεφωνο δεν ειναι πειραγμενο.

μπορω να του περασω την Ελληνικη χωρις root;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

κάποιος που έχει περάσει την 4.4.2 (stock όχι custom) έχει καταφέρει να περάσει αυτή τη γραμμή στο build.prop;

 

qemu.hw.mainkeys=1

 

Mε την 4.2.2 και τον root explorer γινόταν εύκολα η προσθήκη της γραμμής. Τώρα με την 4.4.2 δεν γίνεται.

 

(Η rom είναι η stock 4.4.2 ρουταρισμένη και με recovery)

Sony Ericsson NEO V 4.1.1 rooted
Link to comment
Share on other sites

Και στη δική μου περίπτωση (T-Mobile) δεν είχε περασμένο το APN (cosmote) μετά το update. Το έβαλα χειροκίνητα και μου δείχνει κανονικά το εικονίδιο της ταχύτητας σύνδεσης. Δεν έκανα reset ούτε πριν ούτε και μετά.

 

παιδια τι ειναι το APN και που το βρισκεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...:)

 

Στη 1η σελίδα έχει προστεθεί οδηγός οδηγός για ''Walking Noobia'' και το πως να περάσουμε χειροκίνητα τις τελευταίες εκδόσεις Kit Kat στη συσκευή μας...:)

 

Τα credits για τον πολύτιμο χρόνο που μας χάρισε πηγαίνουν στον @firekostas

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

Μπραβο σας παλικαρια, περιμεναμε πως και πως! Αντε το Σαββατοκυριακο θα 'χουμε δουλεια παλι :p

Link to comment
Share on other sites

Na ρωτησω κατι:ειχα την 4.4.2 εκανα αντιγραφο ασφαλειας στο pc suite και μετα εκανα downgrade σε 4.2.2.Εκανα και το root αλλα τωρα δεν με αφηνει το προγραμμα να επαναφερω τα αρχεια μου.Τι κανω τωρα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...