Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Με τη θήκη ακόμα πιο μεγάλο... Αυτό με προβληματίζει λίγο.

2. Και τσαντάκι δεν φοράω ποτέ, δεν με βολεύει. Στην τσέπη δεν παίζει; Δεν χωράει;

 

 

Στην τσέπη θα χωρέσει φίλε μου το θέμα είναι αφού μπει στην τσέπη θα είσαι τόσο προσεκτικός ώστε να μην κάνεις απότομη κίνηση και το σπάσεις;;; εγώ δε θα το έβαζα τσέπη ποτέ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα.Για να εχεις διαφανα screen buttons χρειαζεται τον Nova Prime 2.3 launcher ο οποιος εχει επιλογη και τα υποστηριζει με την τελευταια αναβαθμιση andoid KitKat 4.4.2.:)

 

Ο Nova δεν μου αρέσει γιατί δεν ρυθμίζει το πόσο χαμηλά να είναι τα εικονίδια στην οθόνη

Edit

Τον έβαλα τελικά

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά την 4.4 να κάνουμε:

1. hard reset

2. κάτι άλλο

3. τίποτα?

 

Μόνο επαναφορά και είσαι έτοιμος.

Προσωπικά κράτησα ένα backup στο pc suite και μετά επανέφερα τις εφαρμογές.

Έκανα ένα σφάλμα όμως.

Χάθηκαν εικόνες και βίντεο.καμία ιδέα????πάνε αυτά ε?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο επαναφορά και είσαι έτοιμος.

Προσωπικά κράτησα ένα backup στο pc suite και μετά επανέφερα τις εφαρμογές.

Έκανα ένα σφάλμα όμως.

Χάθηκαν εικόνες και βίντεο.καμία ιδέα????πάνε αυτά ε?

 

Ναι κατά 99% γιατί δεν τα κράτησες χειροκίνητα όμως στον υπολογιστή σου;; είναι πολύ απλό και κάνει γρήγορα την αντιγραφή

Link to comment
Share on other sites

Μόνο επαναφορά και είσαι έτοιμος.

Προσωπικά κράτησα ένα backup στο pc suite και μετά επανέφερα τις εφαρμογές.

Έκανα ένα σφάλμα όμως.

Χάθηκαν εικόνες και βίντεο.καμία ιδέα????πάνε αυτά ε?

 

Ποιά είναι η επαναφορά? Επαναφορά εργοστ. ρυθμίσεων???

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα θέμα που παρατήρησα είναι η μη υποστήριξη πλέον 160 χαρακτήρων (ουσιαστικά, μη μετατροπή τους σε κεφαλαία κατά την αποστολή) στη stock εφαρμογή μηνυμάτων. Ξέρω ότι λύνεται εύκολα απλά μια παρατήρηση ακόμα.

 

Εννοείς ότι με κεφαλαία δεν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες αλλά με μικρά υποστηρίζει 160;; Και όταν λες λύνεται εύκολα εννοείς με εφαρμογή από το μάρκετ ή μέσα από τις ρυθμίσεις;;

 

Και μια ερώτηση...

Έχω το G2 και το G pad και στο εικονίδιο του καιρού ενώ το G pad έχει την πόλη που μένω στο G2 μου βγάζει ένα χωριό έξω από την πόλη μου. Και τα 2 είναι "μαμά" δεν τα έχω πειράξει και στις ρυθμίσεις έχω επιλεγμένο σαν τοποθεσία να βγάζει την περιοχή που είμαι κάθε φορά.. Επίσης και στα 2 έχω την εφαρμογή που είχαν από την αρχή για τον καιρό άρα να υποθέσω ότι και στα δύο είναι η ίδια εφαρμογή αλλά γτ άλλο μέρος βγάζει το ένα και άλλο μέρος το άλλο;;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα θέμα που παρατήρησα είναι η μη υποστήριξη πλέον 160 χαρακτήρων (ουσιαστικά, μη μετατροπή τους σε κεφαλαία κατά την αποστολή) στη stock εφαρμογή μηνυμάτων. Ξέρω ότι λύνεται εύκολα απλά μια παρατήρηση ακόμα.

 

Για πες και σε εμάς που δεν ξέρουμε πως λύνεται.

Link to comment
Share on other sites

Τρεις ακόμα ερωτησούλες. Είναι λίγο άκυρες αλλά επειδή μένω επαρχία δεν υπάρχει κάποιο κατάστημα εδώ να το έχει, κι έτσι δεν μπορώ να το δω από κοντά.

 

1. Η θήκη είναι απαραίτητη; Χωρίς αυτή "κινδυνεύει" το κινητό;

 

2. Σκηνικό: Καλοκαίρι. Μέσα Ιουνίου. Ένα βράδυ ζεστό και γλυκό. Αποφασίζεις να πας για ποτάκι να απολαύσεις τη βραδιά. Φοράς ένα μπλουτζίν κι ένα τι-σερτ. Πού τη βάζεις την κουμούτσα; Βολεύει στην μπροστά τσέπη ή μπα;

 

3. Όλα αυτά με τα greek versions κλπ: τι πρέπει να προσέξω στην αγορά του; Θα το πάρω -αν το πάρω- από σκρουτζομάγαζα. Δεν πιστεύω να την πατήσουμε και να μην έχει ελληνικά. Μπορεί να είναι άκυρο αυτό που ρωτάω, αλλά θέλω να είμαι σίγουρος.

 

Ευχαριστώ και καλή Άνοιξη!

 

1 όσο πιο μεγάλο λεπτό και βαρύ τόσο πιο εύθραυστο.

2 πίσω τσέπη μόνο προσοχή μη το κάτσεις.....

3 ελληνικά θα έχει από όπου και αν το πάρεις, θα σου συνιστούσα από Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Από LG pc suite σε Mac μου βγάζει μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η σύνδεση στο διακομιστή ενημέρωσης" Δοκιμάστε ξανά αργότερα. Το αντιμετωπίζει και κάνεις άλλος;
Link to comment
Share on other sites

 

Και μια ερώτηση...

Έχω το G2 και το G pad και στο εικονίδιο του καιρού ενώ το G pad έχει την πόλη που μένω στο G2 μου βγάζει ένα χωριό έξω από την πόλη μου. Και τα 2 είναι "μαμά" δεν τα έχω πειράξει και στις ρυθμίσεις έχω επιλεγμένο σαν τοποθεσία να βγάζει την περιοχή που είμαι κάθε φορά.. Επίσης και στα 2 έχω την εφαρμογή που είχαν από την αρχή για τον καιρό άρα να υποθέσω ότι και στα δύο είναι η ίδια εφαρμογή αλλά γτ άλλο μέρος βγάζει το ένα και άλλο μέρος το άλλο;;

 

Το ένα παίρνει από gsm το άλλο από Wi-Fi.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε θήκη slim Δεν μεγαλώνει τόσο.

Τσέπη σε τζιν εμένα χωράει τι να σου πω.

 

Χωράει, αλλά απ' ό,τι καταλαβαίνω κινδυνεύει, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Χωράει, αλλά απ' ό,τι καταλαβαίνω κινδυνεύει, έτσι δεν είναι;

 

Φυσικα... 5.2 ιντσες ειναι... Μονο σε καμια στρατιωτικη τσεπη στα παλαγια χωραει αφοβα :P

Link to comment
Share on other sites

Αντιπετωπιζω ακριβως το ιδιο προβλημα. Λιγο που διαβασα σε ξενα φορουμ, λενε πως δεν υποστηριζει το pc suite σε mac os αναβαθμιση λογισμικου, οποτε περιμενουμε ΟΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

Αντιπετωπιζω ακριβως το ιδιο προβλημα. Λιγο που διαβασα σε ξενα φορουμ, λενε πως δεν υποστηριζει το pc suite σε mac os αναβαθμιση λογισμικου, οποτε περιμενουμε ΟΤΑ.

 

δεν υπαρχει κανενας γνωστος με Windows ?

Link to comment
Share on other sites

Αντιπετωπιζω ακριβως το ιδιο προβλημα. Λιγο που διαβασα σε ξενα φορουμ, λενε πως δεν υποστηριζει το pc suite σε mac os αναβαθμιση λογισμικου, οποτε περιμενουμε ΟΤΑ.

Τότε γιατί υπάρχει η επιλογή της αναβάθμισης, για μόστρα; Τι να πώ...

Εγώ έχω και Windows υπολογιστή οπότε είμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις με την θήκη στην τσέπη; Ετσι δεν θα είναι καλύτερα; Νομίζω ότι μειώνεται ο κίνδυνος, ή κάνω λάθος;

 

Λογικα, ΑΛΛΑ κριμα ειναι, δεν κανει 50 και 100€ παιδια...

 

Βρειτε αλλο τροπο

Link to comment
Share on other sites

Λογικα, ΑΛΛΑ κριμα ειναι, δεν κανει 50 και 100€ παιδια...

 

Βρειτε αλλο τροπο

 

Έχεις δίκιο, αλλά άντε βρες τον τρόπο που δεν θέλω να κουβαλάω πάνω μου τσαντάκια κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Χάθηκαν εικόνες και βίντεο.καμία ιδέα????πάνε αυτά ε?

 

Φιλε δοκιμασε εφαρμογες που επαναφερουν αυτα που εχασες.Επειδη δεν θυμαμαι πως λεγεται αν θες στειλε pm στον χρηστη taliban απο το νημα Nexus 4 γαιτι επαθε κατι παρομοιο να σου πει πως λεγεται!Ειναι στο Playstore

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα χωραει και περισευει στο τζιν ρε παιδια. Τί του λετε του ανθρωπου; Τί κινητα ειχατε πριν; Ποσα χιλιοστα να ειχαν διαφορα; 10; 20;;; 30;;;; Ακομα και 30 χιλιοστα παραπανω σιγα τη διαφορα μεσα σε μια τσεπη ενος τζιν. Εκτος κι αν φορεσουμε κολλητο-κολλητο τζιν με μικρες τσεπουλες. Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για πες και σε εμάς που δεν ξέρουμε πως λύνεται.

 

Εννοείς ότι με κεφαλαία δεν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες αλλά με μικρά υποστηρίζει 160;; Και όταν λες λύνεται εύκολα εννοείς με εφαρμογή από το μάρκετ ή μέσα από τις ρυθμίσεις;;

 

Και μια ερώτηση...

Έχω το G2 και το G pad και στο εικονίδιο του καιρού ενώ το G pad έχει την πόλη που μένω στο G2 μου βγάζει ένα χωριό έξω από την πόλη μου. Και τα 2 είναι "μαμά" δεν τα έχω πειράξει και στις ρυθμίσεις έχω επιλεγμένο σαν τοποθεσία να βγάζει την περιοχή που είμαι κάθε φορά.. Επίσης και στα 2 έχω την εφαρμογή που είχαν από την αρχή για τον καιρό άρα να υποθέσω ότι και στα δύο είναι η ίδια εφαρμογή αλλά γτ άλλο μέρος βγάζει το ένα και άλλο μέρος το άλλο;;

 

Εννοω οτι πριν εγραφες κανονικα και με μικρους χαρακτηρες κι οταν παταγες αποστολη μετατρεπονταν σε κεφαλαια (trasparently ολα αυτα στον χρηστη βεβαια) και βεβαια ο παραληπτης τα εβλεπε σε κεφαλαια.

 

Τωρα σχετικα με τη λυση, απλα κατεβαζεις ενα αλλο sms client και κανεις τη δουλεια σου (Handcent κτλ.)

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα χωραει και περισευει στο τζιν ρε παιδια. Τί του λετε του ανθρωπου; Τί κινητα ειχατε πριν; Ποσα χιλιοστα να ειχαν διαφορα; 10; 20;;; 30;;;; Ακομα και 30 χιλιοστα παραπανω σιγα τη διαφορα μεσα σε μια τσεπη ενος τζιν. Εκτος κι αν φορεσουμε κολλητο-κολλητο τζιν με μικρες τσεπουλες.

 

Μα έλα ντε. Μια χαρά χωράει, αλλά προσωπικά αν δεν είχα παιδί ,.στην μπροστινή τσέπη ...δηλαδη δίπλα στο επίμαχο σημείο παραγωγής σπέρματος δεν θα το έβαζα. Κωλοτσεπη και Μια χαρά είναι, αρκεί να μην ξεχαστείς και κάτσεις πάνω του .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μα έλα ντε. Μια χαρά χωράει, αλλά προσωπικά αν δεν είχα παιδί ,.στην μπροστινή τσέπη ...δηλαδη δίπλα στο επίμαχο σημείο παραγωγής σπέρματος δεν θα το έβαζα. Κωλοτσεπη και Μια χαρά είναι, αρκεί να μην ξεχαστείς και κάτσεις πάνω του .

 

Με ή χωρίς θήκη;

Αυτό που λένε οι περισσότεροι, απ' ό,τι κταλαβαίνω, είναι μήπως κάνεις κάποια απότομη κίνηση και σπάσεις ή γρατζουνίσεις καμιά οθόνη. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...