Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τη χρήση που κάνω η μπαταρία μου άντεχε μισή μερα...

Επίσης μου έλειψε αυτή η οθόνη...

Αν βάλεις και τη συνήθεια του double tap, το καλύτερο WiFi/data signal δε δυσκολεύτηκα να έρθω πίσω πάλι...

 

Την ταχυτητα ομως και το smoothing του nexus 5 δε θα τα βρεις πουθενα αλλου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

Μετά από 14 μέρες συνύπαρξης με το nexus 5 δεν άντεξα άλλο...Back to G2...

 

Και ότι και να λέμε η διαφορά με kit kat είναι εμφανης...

 

Το ίδιο ακριβώς έκανα και εγώ έχω αλλάξει από την μια συσκευή στην άλλη τουλάχιστον δύο φορές και τελικά κατέληξα στο G2. Η οθόνη του και η μπαταρία του είναι αξεπέραστες.Ύστερα από την αναβάθμιση στην KitKat τους έκανα ένα καλό συγκριτικό και το G2 πλέον δεν υστερεί ούτε στο θέμα της ταχύτητας.Πραγματικά και τα 2 πάνε μαζί.Τεράστια διαφορά σε σχέση με πριν.

Link to comment
Share on other sites

Ή αύριο ή Δευτέρα θα το έχω στα χέρια μου. Χρειάζεται, ως καινουργια συσκευή, κάποιες ώρες φόρτιση στην αρχή ή μπορω να το ανοίξω κατευθείαν;

 

Επίσης, οι θήκες σιλικόνης είναι οι πιο λεπτές θήκες; (Αν έχετε κάποια θήκη υπόψη σας, λεπτή και εύχρηστη, στείλτε λινκ παρακαλώ)

 

Καλή σας μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ή αύριο ή Δευτέρα θα το έχω στα χέρια μου. Χρειάζεται, ως καινουργια συσκευή, κάποιες ώρες φόρτιση στην αρχή ή μπορω να το ανοίξω κατευθείαν;

 

Επίσης, οι θήκες σιλικόνης είναι οι πιο λεπτές θήκες; (Αν έχετε κάποια θήκη υπόψη σας, λεπτή και εύχρηστη, στείλτε λινκ παρακαλώ)

 

Καλή σας μέρα.

 

Καλορίζικο! Το ανοίγεις κ το δουλεύεις μέχρι να φτάσει λίγο κάτω από 20% Κ το φορτιζεις μέχρι το 100% .όταν φτάσει στο 100 αστό μισή ωρίτσα ακόμα κ βγάλτο.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω το ελληνικο g2 μπηκα στο lg mobile support tool και μου το αναβαθμησε με την D80220b-EUR-XX. στην διαρκεια της αναβαθμισης στο πλαισιο που ειχε και εβλεπες την πορεια της αναβαθμισης τελευταια ειχε την ενδειξη UNROOTED που στην πορεια εγινε ROOTED.

Ισως να ειναι η σωστη διαδικασια της αναβαθμισης, δεν μπορω να πιστεψω οτι η ιδια η LG στο εκανε root.

Εγω αλλη απορια εχω αφου ειναι Ελληνικο γιατι μου βρηκε και μου περασε την Ευρωπαικη;

Γιατι σε καθε χωρα εχει και rom; ολες ιδιες δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο στο παλικάρι. Στις official Rom το γράμμα στο τέλος a,b,c,e κτλ τι ακριβώς σημαίνει; αξίζει να προτιμήσουμε κάποια; και κάτι ακόμα ... η γαλλική open και η γερμανική open για παράδειγμα είναι και οι δύο 20Β. Είναι ίδιες;

 

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει για να ξέρω ποια ρομ να διαλέξω

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει για να ξέρω ποια ρομ να διαλέξω

Όσο μεγαλύτερο είναι ο γράμμα, τόσο νεότερες είναι.

Η Γαλλική με τη Γερμανική είναι ίδιες.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όσο μεγαλύτερο είναι ο γράμμα, τόσο νεότερες είναι.

Η Γαλλική με τη Γερμανική είναι ίδιες.

 

Ευχαριστώ. Και κάτι τελευταίο ( μέχρι το επόμενο :D) δεδομένου ότι με ενδιαφέρει το ρουτ λόγω gravity να περάσω την cloudystock 1.2 ή την official ελληνική και να περιμένω το root? Ένω έχω ρουτάρει 5-6 συσκευές (άλλες μάρκες) δεν έχω βάλει ποτέ custom και είμαι λίγο επιφυλακτικός... Γενικό θέλω το κιν να δουλεύει απροβλημάτιστα χωρίς bugs και ας έχει ένα μικρό lag.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα μετα την αναβάθμιση σε 4.4.2 , έχει Mobile data ίντερνετ κανονικα, και δείχνει σηματακια δίπλα στις μπάρες για G και H. Όποτε πιάνω LTE δεν δείχνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα όλο μου το βράδυ προσπαθώντας και με τους 2 τρόπους αλλά τίποτα . πατάω το start update και ενώ θα έπρεπε βάση τον οδηγό να μου βγάλει το παράθυρο με τις γλώσσες ,με πάει στο lg support tool λέγοντας μου ότι έχω την τελευταία έκδοση (είμαι σε 4.2 2 hk) κάποιος που έχει κάνει τον οδηγό καμιά βοήθεια παρακαλώ! !!!! Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να έχω από την αρχή συνδέμενο το τηλέφωνο στο pc ????
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλεπω ρωτάτε όσοι έχετε ελληνικά g2 γιατί μπήκε η Ευρωπαϊκή και όχι η ελληνική μέσω lg suite,η ελληνική έχει μπει, όλες οι χώρες στην Ευρώπη στις πληροφορίες λογισμικου γράφειEUR,όταν το συνδέσεις στο lg suite αυτό ψάχνει για ενημερώσεις με βάση το ΙΜΕΙ της συσκευής. .
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε σήμερα το κινητό αλλά έχω θέμα. Η sim δεν χωράει στην υποδοχή... Μάλλον δεν είναι micro sim. Τι κάνω;;;

 

Να την κάνεις micro SIM

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Να την κάνεις micro SIM

 

Τηλέφωνο στον πάροχο (Vodafone) και μου τη στέλνουν; Πληρώνω τίποτα;

 

Επίσης, μέχρι να έρθει η micro sim, μπορώ χωρί κάρτα να χρησιμοποιώ το wifi ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε σήμερα το κινητό αλλά έχω θέμα. Η sim δεν χωράει στην υποδοχή... Μάλλον δεν είναι micro sim. Τι κάνω;;;

 

Πας σε ένα κατάστημα για να σου την κόψει, ή παίρνεις απευθείας καινούρια, με κόστος 5€. Μην ξεχάσεις να τους πεις να σου ενεργοποιήσουν το 4G, αν κόψεις τη sim που έχεις ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Πας σε ένα κατάστημα για να σου την κόψει, ή παίρνεις απευθείας καινούρια, με κόστος 5€. Μην ξεχάσεις να τους πεις να σου ενεργοποιήσουν το 4G, αν κόψεις τη sim που έχεις ήδη.

 

Παίρνω καινούργια, αλλά το θέμα είναι πως είμαι από επαρχία και δεν παίζει κατάστημα εδώ κοντά, πρέπει να κάνω ολόκληρο ταξίδι. Θα την στέλνουν λογικά, έτσι; H micro sim θα έχει 4G, δεν χρειάζεται να το επισημάνω, ε;

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω καινούργια, αλλά το θέμα είναι πως είμαι από επαρχία και δεν παίζει κατάστημα εδώ κοντά, πρέπει να κάνω ολόκληρο ταξίδι. Θα την στέλνουν λογικά, έτσι; H micro sim θα έχει 4G, δεν χρειάζεται να το επισημάνω, ε;

 

Για να ενεργοποιησεις το 4G στην Vodafone Στελνεις 4G ΝΑΙ στο 1285 νομιζω... και σε καμια ωρα το πολυ ερχεται μυνημα επιβεβαιωσης οτι ενεργοποιηθηκε και κανεις απλα restart την συσκευη...

 

Η micro sim μπορει να μπει σε 4G δικτυα ναι...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε σήμερα το κινητό αλλά έχω θέμα. Η sim δεν χωράει στην υποδοχή... Μάλλον δεν είναι micro sim. Τι κάνω;;;

 

Εγώ πήγα σε κατάστημα του παρόχου και μου την έκοψαν επί τοπου. ;)

Link to comment
Share on other sites

vanderVagos, δεν υπάρχει κατάστημα στην περιοχή μου και πρέπει να κάνω ολόκληρο ταξίδι, που δεν συμφέρει, για να επισκεφτώ ένα.

 

Οκ, μίλησα με Vodafone και μου είπαν πως θα τη στείλουν την άλλη εβδομάδα. Ξέχασα να ρωτήσω πόσο θα κοστίσει γιατί είχα στο νου το 5άευρο που μου είπατε. Λογικά δεν θα πάει παραπάνω, έτσι δεν είναι; Το κακό είναι πως θα αργήσει. Μετά την 25η θα την έχω στα χέρια μου.

Τέλος πάντων, wifi μπορώ να χρησιμοποιώ κανονικά (να παίρνω τα mails μου, youtube κλπ), έτσι δεν είναι; Δεν χρειάζεται την κάρτα. Ή λέω βλακείες;

Link to comment
Share on other sites

Οκ, μίλησα με Vodafone και μου είπαν πως θα τη στείλουν την άλλη εβδομάδα. Ξέχασα να ρωτήσω πόσο θα κοστίσει γιατί είχα στο νου το 5άευρο που μου είπατε. Λογικά δεν θα πάει παραπάνω, έτσι δεν είναι; Το κακό είναι πως θα αργήσει. Μετά την 25η θα την έχω στα χέρια μου.

Τέλος πάντων, wifi μπορώ να χρησιμοποιώ κανονικά (να παίρνω τα mails μου, youtube κλπ), έτσι δεν είναι; Δεν χρειάζεται την κάρτα. Ή λέω βλακείες;

 

Κανονικά, δεν έχουν σχέση με την κάρτα SIM.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

vanderVagos, δεν υπάρχει κατάστημα στην περιοχή μου και πρέπει να κάνω ολόκληρο ταξίδι, που δεν συμφέρει, για να επισκεφτώ ένα.

 

Οκ, μίλησα με Vodafone και μου είπαν πως θα τη στείλουν την άλλη εβδομάδα. Ξέχασα να ρωτήσω πόσο θα κοστίσει γιατί είχα στο νου το 5άευρο που μου είπατε. Λογικά δεν θα πάει παραπάνω, έτσι δεν είναι; Το κακό είναι πως θα αργήσει. Μετά την 25η θα την έχω στα χέρια μου.

Τέλος πάντων, wifi μπορώ να χρησιμοποιώ κανονικά (να παίρνω τα mails μου, youtube κλπ), έτσι δεν είναι; Δεν χρειάζεται την κάρτα. Ή λέω βλακείες;

 

τηλέφωνο δεν θα έχεις, το τάμπλετ δουλεύει κανονικά :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την kitkat είδα μια αισθητή βελτίωση της ταχύτητας στο τηλέφωνο.:)

 

Το ίδιο και εγώ, έχουν εξαφανιστεί τα ψιλολαγκαρισματα. Έκανα την αναβάθμιση χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα στην lg σχετικά με την ένδειξη rooted και η απάντηση που μου έδωσαν(νομίζω κάποιος κ. Βασιλόπουλος) από την εξυπηρέτηση πελατών είναι ότι κατά την διάρκεια της εγκατάστασης έλεγε unrooted επειδή έσβηνε την παλιά ρομ και ότι γύρισε σε rooted όταν ξεκίνησε να περνάει την νέα ρομ. Τώρα κατά πόσο ισχύει αυτό άγνωστο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...