Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ,

Βλέπω οτι μιλάτε πολύ για το APN τί είναι αυτό ? και τι πρέπει να κάνω στο κινητό μου για να δουλέψει αυτό? Πώς γίνεται ?

 

 

:)

 

Ρυθμίσεις για internet μέσω παρόχου, αν δεν έχεις θέμα δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι

Δες παρακάτω

 

Παιδιά,έκανε ο αδερφός μου αναβάθμιση(μέσω υπολογιστή) σε kit kat και τώρα δεν μπορεί να μπεί στο ίντερνετ μέσω κινητού δικτύου.

Το κινητό είναι αγορασμένο απο σκρουτζομάγαζο και είναι της T-Mobile.

Τι λέτε να φταίει?

 

Σβήστηκε το apn, πρέπει να το περάσει χειροκίνητα

ρυθμίσεις>Tethering και δίκτυα>Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας>Ονόματα Σημείου Πρόσβασης

Κάνεις νέο apn με τα παρακάτω:

Όνομα:Cosmote Wireless Internet

APN:Internet

MCC:202

MNC:01

Τύπος APN:default

Edited by PaSxaLiS_OmniaII
http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά,έκανε ο αδερφός μου αναβάθμιση(μέσω υπολογιστή) σε kit kat και τώρα δεν μπορεί να μπεί στο ίντερνετ μέσω κινητού δικτύου.

Το κινητό είναι αγορασμένο απο σκρουτζομάγαζο και είναι της T-Mobile.

Τι λέτε να φταίει?

 

μαλλον πρεπει να περασει ρυθμισεις apn

 

edit: μολις καταλαβα οτι δεν ξερω πως σβηνεται μηνυμα σε φορουμ :/

Edited by DarthGRE
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την εκανα την .......Εσβησα την εφαρμογη της καμερας.Εφαγα τον κοσμο να την βρω αλλα τιποτα.Μπορειτε να με βοηθησετε;Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα το update σε 4.4.2 μέ βάση τον οδηγό του firekostas. ναι μεν πέτυχε απλά μου βγάζει ότι είμαι rooted !!!! Έγινε κάτι λάθος στην διαδικασία? ????
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα το update σε 4.4.2 μέ βάση τον οδηγό του firekostas. ναι μεν πέτυχε απλά μου βγάζει ότι είμαι rooted !!!! Έγινε κάτι λάθος στην διαδικασία? ????

 

Σε όλους έτσι είναι,νομίζω και σε όσους το έκαναν μέσω lg pc suite είναι ετσι

Link to comment
Share on other sites

Και γω μέσω LG pc suite αναβάθμισα αλλά δεν έγινα root.....δυστυχώς!
http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και γω μέσω LG pc suite αναβάθμισα αλλά δεν έγινα root.....δυστυχώς!

 

Δεν εννοεί ότι έγινε root αλλά ότι εμφάνιζε με κόκκινα γράμματα την λέξη rooted κατα την διάρκεια της αναβάθμισης. Λογικά σε όλους το έκανε αυτό και αν μπεις σε download mode θα γράφει και εκεί την λέξη rooted.

 

 

*αν δεν ξέρεις πως μπαίνεις σε download mode δες το παρακάτω βίντεο:

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Ααα....είπα και γω

Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεται τότε ο φίλος, εγώ ούτε το κοίταξα όσο αναβάθμιζε

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια την κατεβασα και εγω μεσω lgpc suite μου πειρε 3,5 ολόκληρες ωρες μεχρι να κατεβει και να την εγκαταστήσω και δεν εχω καταλαβει τη παραπανω προσθετη από την προηγουμενη εκδοση ασε που μου τρωει πολύ την μπαταρεια αυτά τα λεμε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια την κατεβασα και εγω μεσω lgpc suite μου πειρε 3,5 ολόκληρες ωρες μεχρι να κατεβει και να την εγκαταστήσω και δεν εχω καταλαβει τη παραπανω προσθετη από την προηγουμενη εκδοση ασε που μου τρωει πολύ την μπαταρεια αυτά τα λεμε ευχαριστω

 

Το ίδιο και σε μένα.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την εκανα την .......Εσβησα την εφαρμογη της καμερας.Εφαγα τον κοσμο να την βρω αλλα τιποτα.Μπορειτε να με βοηθησετε;Ευχαριστω.

 

για δες εδω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2670972

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2458332

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια, τι γινεται τελικα με την αναβαθμιση στα ελληνικα G2; μόνο μέσω pc την κατεβάζετε; δεν εχω υπολογιστή, και μεσω ενημέρωσης λογισμικού του κινητού ακόμα τιποτε, ευχαριστω.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν είδα καμία τρελή διαφορά με την kit kat.

Η μπαταριά νομίζω στα ίδια επίπεδα,ίσως ένα κλικ καλύτερή.

Λίγο πιο smoothness έγινε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και όλες. Ξέρετε αν μπορώ να συγχρονίζω το ημερολόγιο του Outlook του υπολογιστή με το ημερολόγιο του τηλεφώνου ?? (Όπως στο iPhone) ?? και αν ναι, πως το κάνω ?? Δεν εννοώ μέσω του LG suite, αλλά μέσω wifi, αυτόματα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου καμιά καλή (και free) εφαρμογή για ετυμολογικό λεξικό της νεοελληνικής καθώς και ελληνοαγγλικό και αγγλοελληνικό λεξικό.

 

Γνωρίζει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια, τι γινεται τελικα με την αναβαθμιση στα ελληνικα G2; μόνο μέσω pc την κατεβάζετε; δεν εχω υπολογιστή, και μεσω ενημέρωσης λογισμικού του κινητού ακόμα τιποτε, ευχαριστω.

 

Εγω το πηρα απο σκρουτζομαγαζο και προφανως δεν ειναι ελληνικο αν και μου ξεκινησε με ελληνικη γλωσσα. Του εκανα update μεσω του κινητου και μου περασε την kitkat 300 mb ηταν νομιζω. Το κινητο ως στιγμης δουλευει τζαμι.

Link to comment
Share on other sites

Έγω πάλι ρε παιδιά είδα διαφορές η μπαταρία έγινε καλύτερη το knock on έγινε πιο γρήγορο και το ποσοστό αποτυχίας του σχεδόν εκμηδενίστηκε επίσης στο κινητό μου επειδή το κλείνω τα βράδια όταν το άνοιγα αργούσαν να έρθουν τα μηνύματα μου τώρα έρχονται αμέσως επίσης κάποια lag που είχε πλέον δεν τα βλέπω και είναι πιο smoooooooooth τέλος το μοναδικό αρνητικό η μείωση της μνήμης του κινητού σε κάτω από 1 gb ... αααα και δυστηχως τα μπλε εικονίδια για το σήμα το wifi κλπ έγιναν άσπρα :(
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα απο σκρουτζομαγαζο και προφανως δεν ειναι ελληνικο αν και μου ξεκινησε με ελληνικη γλωσσα. Του εκανα update μεσω του κινητου και μου περασε την kitkat 300 mb ηταν νομιζω. Το κινητο ως στιγμης δουλευει τζαμι.

 

kit kat και 300mb δεν γινετε η αναβαθμιση ειναι κοντα στα 1600mb μαλλο σου περασε την 10e

Link to comment
Share on other sites

kit kat και 300mb δεν γινετε η αναβαθμιση ειναι κοντα στα 1600mb μαλλο σου περασε την 10e

 

Κι ομως φιλε μου 4.4.2 λεει εκδοση λογισμικου D80220b-EUR-XX

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως φιλε μου 4.4.2 λεει εκδοση λογισμικου D80220b-EUR-XX

 

δεν εχω λογους να μην το πιστεψω, απλως οταν εκανα την αναβαθμιση εγω μου κατεβασε κοντα στα 1600

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω λογους να μην το πιστεψω, απλως οταν εκανα την αναβαθμιση εγω μου κατεβασε κοντα στα 1600

 

Όταν την κάνεις μέσω LG suite σου κατεβάζει ολο το firmware εν προκειμένω στην KitKat 1,6 gb.Όταν κάνεις το update OTA σου "συμπληρώνει" τα καινούρια δλδ κάπου στα 500mb.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω λογους να μην το πιστεψω, απλως οταν εκανα την αναβαθμιση εγω μου κατεβασε κοντα στα 1600
Μαλλον τελικα παιζει ρολο πως την περασες δηλαδη μεσω pc και εμενα 1,6 giga ηταν αλλα ota ειναι πολυ λιγοτερα συνηθως...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...