Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι η ιδεα μου ή δεν υπαρχει η δυνατοτητα αλλαγης του runtime απο Dalvik σε ART (στα developer options);

 

Δεν είναι ιδέα σου,δεν υπάρχει.Για κάποιο λόγο που μόνο η LG ξέρει το έδωσε μόνο στο g pro 2 και στην κορεατική έκδοση του g2.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και μένα το ίδιο κάνει. Δέν έχω προσέξει όμως αν κατεβάζει δεδομένα.

Άλλωστε σίγα την κάλυψη που έχει το 4g.

πιο πολλά έχουν χαλάσει σε διαφήμιση παρά σε εξοπλισμό.

 

Δεν ξερω που εισαι, αλλα στην Θεσσαλονικη που μενω εγω και εχω Cosmote, περισσοτερο βλεπω LTE παρα H.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω που εισαι, αλλα στην Θεσσαλονικη που μενω εγω και εχω Cosmote, περισσοτερο βλεπω LTE παρα H.

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε μου! Κι εγώ από Θεσσαλονίκη, όσες φορές έχω χρησιμοποιήσει το 4G πάντα είχα και σε διάφορες περιοχές της πόλης (ανατολικά, δυτικά, κέντρο, παντού...).

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω που εισαι, αλλα στην Θεσσαλονικη που μενω εγω και εχω Cosmote, περισσοτερο βλεπω LTE παρα H.

αθηνα ειμαι, το λέει άλλωστε και στα αριστερά,

με βοδαφον όμως... cosmote την εκοψα πριν 2 χρονια

Edited by spider
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Με το που ανοίγω το κινητό μου βγάζει ένα μήνυμα ότι η λειτουργία "Com. Google. Process. Gapps" έχει σταματήσει. Υποθετω πως αύριο ευθύνεται που δεν μπορώ να κάνω upload στο YouTube. Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να λύσω αυτό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Με το που ανοίγω το κινητό μου βγάζει ένα μήνυμα ότι η λειτουργία "Com. Google. Process. Gapps" έχει σταματήσει. Υποθετω πως αύριο ευθύνεται που δεν μπορώ να κάνω upload στο YouTube. Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να λύσω αυτό το πρόβλημα;

 

Αν έχεις το swiftkey βγαλτο.Αυτό το προκαλεί αν είσαι σε 4.4.2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω σε 4.4 stock το εξης προβλημα και αν καποιος εχει 4.4 stock θελω να κανει εναν ελενχο και να μου πει αν εχει το ιδιο θεμα .

 

παλια με την 4.2.2 ακουγα MP3 , Video , Video απο Youtube κανονικα απο τα ακουστικα .

Tωρα με την 4.4 stock ακουω μονο απο το ενα ακουστικο και μαλιστα απο το αριστερο , το δεξιο που εχει και τα κουμπια δεν εχω ηχο .

ΜΟΝΟ στο ραδιωφονο ακουω κανονικα !!!:blink: (αρα δεν εχει προβλημα η εισοδος στο κινητο)

 

δοκιμασα και ενα σορό αλλα ακουστικα (απο xperia , απο S3 ) και το ιδιο προβλημα !!! ( αρα λογικα και τα ακουστικα της LG ειναι ΟΚ ,αλλωστε τα εβαλα και στο PC και ειναι ΟΚ )

 

υπαρχει τετοιο θεμα σε σας με την 4.4 ??

Μηπως καποια ρυθμιση πουθενα να κανω ??

Τι στο καλο γινετε ? Πριν που ειχα 4.2.2 ηταν ΟΚ !!

Link to comment
Share on other sites

Tωρα με την 4.4 stock ακουω μονο απο το ενα ακουστικο και μαλιστα απο το αριστερο , το δεξιο που εχει και τα κουμπια δεν εχω ηχο .

 

Να σου απαντήσω για το πρόβλημα σου δεν μπορώ γιατί είμαι ακόμα με 4.2.2, απλά ήθελα να αναφέρω ότι στα δικά μου ακουστικά είναι στα αριστερά τα κουμπιά.. :confused:

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Με το που ανοίγω το κινητό μου βγάζει ένα μήνυμα ότι η λειτουργία "Com. Google. Process. Gapps" έχει σταματήσει. Υποθετω πως αύριο ευθύνεται που δεν μπορώ να κάνω upload στο YouTube. Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να λύσω αυτό το πρόβλημα;

 

Και σε εμένα το έκανε κάθε φορά που έκανα επανεκκίνηση. πας settings, apps, all apps, βρίσκεις το downloads το ανοιγεις και το κάνεις disable και μετά enable.

Μετά από αυτό δεν μου το ξαναεκανε.

Ψάξε και στο Google.

Link to comment
Share on other sites

Να σου απαντήσω για το πρόβλημα σου δεν μπορώ γιατί είμαι ακόμα με 4.2.2, απλά ήθελα να αναφέρω ότι στα δικά μου ακουστικά είναι στα αριστερά τα κουμπιά.. :confused:

 

ναι σωστα , μπερδευτικα.

τελος παντων οκ , θα το αφησω ετσι .

 

λογω που στην 4.4 δεν εχουμε ακομα root μπας και υπαρχει κανας file manager που να μην θελει root και να μπορουμε να κανουμε copy-paste αρχειο στο root της συσκευης ??

γιατι κατεβασα μερικους απο gplay και δεν με αφηνουν γιατι εχουν τα αρχεια Read only μονο .

Θελω να κανω αυτο το mod : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2482750

Link to comment
Share on other sites

ναι σωστα , μπερδευτικα.

τελος παντων οκ , θα το αφησω ετσι .

 

λογω που στην 4.4 δεν εχουμε ακομα root μπας και υπαρχει κανας file manager που να μην θελει root και να μπορουμε να κανουμε copy-paste αρχειο στο root της συσκευης ??

γιατι κατεβασα μερικους απο gplay και δεν με αφηνουν γιατι εχουν τα αρχεια Read only μονο .

Θελω να κανω αυτο το mod : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2482750

 

Πρέπει να είσαι root για να μπορέσεις να κάνεις αυτές τις αλλαγές που θέλεις....όποιο file explorer και να κατεβάσεις,δυστυχώς θα τρως πόρτα!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια, ακολουθω κατα γραμμα τις οδηγιες για το update Πως να περάσουμε χειροκίνητα Stock Firmware Κit Kat (4.4.2) By @firekostas αλλα μου κρασαρει το προγραμμα πριν γινει το update... εχει τυχει σε κανεναν αλλον?

 

Edit: παιδια ολα οκ! τα καταφερα περασα την ελληνικη 4.4.2 :D

Edited by em_seven
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια, ακολουθω κατα γραμμα τις οδηγιες για το update Πως να περάσουμε χειροκίνητα Stock Firmware Κit Kat (4.4.2) By @firekostas αλλα μου κρασαρει το προγραμμα πριν γινει το update... εχει τυχει σε κανεναν αλλον?

 

Πρέπει να πατήσεις την επιλογή που έχει πιο κάτω για normal Web update και στο επόμενο παράθυρο πατα start update. Μέχρι εκεί όλα καλά σε μένα. μετά με βάζει στο lg support tool και μου λέει ότι εχω την τελευταία έκδοση. Pls help!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κλείνει από κάπου το τηλέφωνο; Θέλω να το βάλω να φορτίσει (το έσκισα από το μεσημέρι και τώρα έφτασε στο 20% και ένας φίλος από 'δω είχε πει κάπου εκεί να το βάλω να φορτίσει). Οπότε, κλείνει από κάπου ή το φορτίζω έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Οπότε, κλείνει από κάπου ή το φορτίζω έτσι;

 

Κλείνει κανονικά από το πίσω πλήκτρο αλλά μην το κλείσεις για την πρώτη φόρτιση...

Link to comment
Share on other sites

Κλείνει κανονικά από το πίσω πλήκτρο αλλά μην το κλείσεις για την πρώτη φόρτιση...

 

Ok, δεν το κλείνω. Πώς κλείνει με το πίσω πλήκτρο; Κρατώντας το πατημένο παρατεταμένα; Ή απλά εννοείς απενεργοποιεί την οθόνη όπως όταν το πατάμε μία μόνο φορά;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Κάτι άλλο που παρατήρησα: όταν πάω να γράψω μήνυμα στα ελληνικά με αφήνει μόνο 70 χαρακτήρες, ενά στα αγγλικά 160. Πώς θα κάνω και το μήνυμα στα ελληνικά να έχει 160 χαρακτήρες; Το ένα μήνυμα, για να μη μας χρεώνει διπλά και τριπλά.

 

(Αλήθεια, αν το γράψω με μικρά γράμματα θα πάει και στον παραλήπτη με μικρά ή με κεφαλαιά; Ρωτάω γιατί π.χ. στο Blackberry που είχα πριν έγραφα μικρά και παραδιδόταν/αποθηκευόταν κεφαλαία).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Κάτι άλλο που παρατήρησα: όταν πάω να γράψω μήνυμα στα ελληνικά με αφήνει μόνο 70 χαρακτήρες, ενά στα αγγλικά 160. Πώς θα κάνω και το μήνυμα στα ελληνικά να έχει 160 χαρακτήρες; Το ένα μήνυμα, για να μη μας χρεώνει διπλά και τριπλά.

 

(Αλήθεια, αν το γράψω με μικρά γράμματα θα πάει και στον παραλήπτη με μικρά ή με κεφαλαιά; Ρωτάω γιατί π.χ. στο Blackberry που είχα πριν έγραφα μικρά και παραδιδόταν/αποθηκευόταν κεφαλαία).

 

Μπορείς είτε να γράφεις με καφαλαία στη default εφαρμογή είτε να κατεβάσεις κάποια άλλη (handcent, go sms) και να την ειδική ρύθμιση που υπάρχει θα τα στέλνει αυτόματε με κεφαλαία με 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς είτε να γράφεις με καφαλαία στη default εφαρμογή είτε να κατεβάσεις κάποια άλλη (handcent, go sms) και να την ειδική ρύθμιση που υπάρχει θα τα στέλνει αυτόματε με κεφαλαία με 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα :)

 

Δηλαδή να γράφεις και να πηγαίνει με μικρά και με την δυνατότητα χρήσης 160 χαρακτήρων, δεν παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να γράφεις και να πηγαίνει με μικρά και με την δυνατότητα χρήσης 160 χαρακτήρων, δεν παίζει;

 

Δυστυχώς όχι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...