Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια γνωριζετε αν μπορουμε να εχουμε root με την στοκ 4.4.2 ?

 

Όχι ακόμα.........

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήρα στην lg σχετικά με την ένδειξη rooted και η απάντηση που μου έδωσαν(νομίζω κάποιος κ. Βασιλόπουλος) από την εξυπηρέτηση πελατών είναι ότι κατά την διάρκεια της εγκατάστασης έλεγε unrooted επειδή έσβηνε την παλιά ρομ και ότι γύρισε σε rooted όταν ξεκίνησε να περνάει την νέα ρομ. Τώρα κατά πόσο ισχύει αυτό άγνωστο.

 

Οπότε σου είπε ότι όλα είναι εντάξει; Σε σχέση με την έκδοση EUR εάν είναι η σωστή για την Ελληνική έκδοση του κινητού, ρώτησες; Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε σου είπε ότι όλα είναι εντάξει; Σε σχέση με την έκδοση EUR εάν είναι η σωστή για την Ελληνική έκδοση του κινητού, ρώτησες; Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Ολη η Ευρωπη EUR εχει ειπαμε.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οπότε σου είπε ότι όλα είναι εντάξει; Σε σχέση με την έκδοση EUR εάν είναι η σωστή για την Ελληνική έκδοση του κινητού, ρώτησες; Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

 

Δεν ρώτησα τίποτα για την έκδοση. Το μόνο που ρώτησα είναι πότε θα βγει η αναβάθμιση ota και η απάντησή τους ήταν ότι μάλλον δεν θα βγει επειδή είναι μεγάλη σε μέγεθος! Ήθελα να του αναφέρω ότι στο εξωτερικό μια χαρά έχει βγει ota αλλά βαρέθηκα να το συνεχίσω γιατί μόλις είχα ξυπνήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρώτησα τίποτα για την έκδοση. Το μόνο που ρώτησα είναι πότε θα βγει η αναβάθμιση ota και η απάντησή τους ήταν ότι μάλλον δεν θα βγει επειδή είναι μεγάλη σε μέγεθος! Ήθελα να του αναφέρω ότι στο εξωτερικό μια χαρά έχει βγει ota αλλά βαρέθηκα να το συνεχίσω γιατί μόλις είχα ξυπνήσει.

Κι αυτο τί ειναι πες του του ασχετου.

 

Δελτίο Τύπου: Η LG Electronics (LG) ανακοίνωσε ότι η αναμενόμενη αναβάθμιση Android 4.4 KitKat OS για το smartphone LG G2 θα είναι διαθέσιμη στην Ελλάδα έως το τέλος αυτού του μήνα.

 

«Φροντίζουμε για την άμεση διάθεση οποιασδήποτε αναβάθμισης λειτουργικών συστημάτων έχουμε ολοκληρώσει και αυτό αποτελεί έναν από τους πολλούς παράγοντες που βελτιώνουν συνεχώς την εμπειρία των χρηστών μας», δήλωσε ο κ. Δημήτρης Βάθης, Mobile Communications Sales Manager, LG Electronics Hellas. «Εκτός από τα νέα λειτουργικά χαρακτηριστικά, η αναβάθμιση 4.4 KitKat OS για το LG G2 περιέχει μια σειρά από βελτιώσεις που ενισχύουν καθολικά την εμπειρία του χρήστη. Είμαστε σίγουροι ότι οι Έλληνες καταναλωτές θα απολαύσουν τη διαφοροποιημένη αξία που προσφέρει η τελευταία μας αναβάθμιση».

 

( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=387424)

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αφού μέσω lg suite την έβγαλαν, θα πουν ότι δόθηκε η αναβάθμιση. Βέβαια δεν με έπεισε η απάντησή του αλλά αφού την πέρασα δεν με νοιάζει κιόλας. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι πρότεινε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την αναβάθμιση για να κάτσει καλύτερα το update! Και αυτό μου είπε από μόνος του χωρίς να τον ρωτήσω εγώ! Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Πήρα στην lg σχετικά με την ένδειξη rooted και η απάντηση που μου έδωσαν(νομίζω κάποιος κ. Βασιλόπουλος) από την εξυπηρέτηση πελατών είναι ότι κατά την διάρκεια της εγκατάστασης έλεγε unrooted επειδή έσβηνε την παλιά ρομ και ότι γύρισε σε rooted όταν ξεκίνησε να περνάει την νέα ρομ. Τώρα κατά πόσο ισχύει αυτό άγνωστο.

 

λογικο ακουγετε

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, αυτη ειναι η απαντηση της LG στο προβλημα μου που δημιουργηθηκε ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ σε 4.4.2.

 

Για να θυμισω, απο την στιγμη της αναβαθμισης ενω εχω συμπληρωσει το ΑΡΝ και συνδεεται στα mobile data, οταν εχω 2g και 3g εχει τις αντιστοιχες ενδειξεις G και H διπλα απο της μπαρες σηματος, αλλα οταν πιανω 4G δεν μου βγαζει πλεον την ενδειξη LTE οπως εκανε, εχει μονο τις μπαρες σηματος σαν να εχω απενεργοποιημενα τα data. Το κινητο ειναι D802 T Mobile Γερμανιας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, αυτη ειναι η απαντηση της LG στο προβλημα μου που δημιουργηθηκε ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ σε 4.4.2.

Για να θυμισω, απο την στιγμη της αναβαθμισης ενω εχω συμπληρωσει το ΑΡΝ και συνδεεται στα mobile data, οταν εχω 2g και 3g εχει τις αντιστοιχες ενδειξεις G και H διπλα απο της μπαρες σηματος, αλλα οταν πιανω 4G δεν μου βγαζει πλεον την ενδειξη LTE οπως εκανε, εχει μονο τις μπαρες σηματος σαν να εχω απενεργοποιημενα τα data. Το κινητο ειναι D802 T Mobile Γερμανιας.

 

Το πρόβλημα που έχεις το έχουν όλοι με ΤMOBILE συσκευές. Γιατί δεν δοκιμάζεις να περάσεις την ελληνική έκδοση?

Κατά τα λοιπά είναι υποχρεωμένοι να παρέχουν εγγύηση στα 16αρια που προορίζονται για Ευρωπαική Ένωση. Προφανώς ο τύπος στην LG ήταν άσχετος.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια.Θελω να βαλω 3 λογαριασμους στην εφαρμογη της συσκευης του email.To hotmail δεν μου ζητησε τιποτα αλλο.Το yahoo ομως θελει imap4 η pop.. κτλ.Τι να κανω;Πως θα τα βαλω ολα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχεις το έχουν όλοι με ΤMOBILE συσκευές. Γιατί δεν δοκιμάζεις να περάσεις την ελληνική έκδοση?

Κατά τα λοιπά είναι υποχρεωμένοι να παρέχουν εγγύηση στα 16αρια που προορίζονται για Ευρωπαική Ένωση. Προφανώς ο τύπος στην LG ήταν άσχετος.

Μπορω να το κάνω τώρα? Νόμιζα οτι για να περάσεις αλλη ROM πρεπει να είσαι root, και ότι η 4.4.2 δεν ρουταρεται

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να το κάνω τώρα? Νόμιζα οτι για να περάσεις αλλη ROM πρεπει να είσαι root, και ότι η 4.4.2 δεν ρουταρεται

 

δεν χρειάζεται να είσαι root για να περάσεις άλλο stock firmware. κι εγώ tmobile έχω και είχα το ίδιο πρόβλημα και πέρασα την ελληνική. ούτε apn ούτε τίποτα. απλά ανοίγεις τα data και χαίρεσαι 4G.

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται να είσαι root για να περάσεις άλλο stock firmware.

Ενα λινκ παρακαλω απο ενα tutorial για να σας αφησω στην ησυχια σας.

Link to comment
Share on other sites

Ενα λινκ παρακαλω απο ενα tutorial για να σας αφησω στην ησυχια σας.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

 

όλο δικό σου! "Πως να περάσουμε χειροκίνητα Stock Firmware Κit Kat (4.4.2)", αυτό κοιτάς. σου προτείνω να κάνεις τη δεύτερη μέθοδο, καθώς την πρώτη δεν κατάφερα ποτέ να την κάνω να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω από πού αλλάζει η ώρα. Πηγαίνει 2 ώρες πίσω. Βρήκα ένα world clock, το έβαλα σωστά αλλά στην αρχική οθόνη ακόμα δείχνει 2 ώρες πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω από πού αλλάζει η ώρα. Πηγαίνει 2 ώρες πίσω. Βρήκα ένα world clock, το έβαλα σωστά αλλά στην αρχική οθόνη ακόμα δείχνει 2 ώρες πίσω.

 

Πας στις εφαρμογές και επιλέγεις το ρολόι. Το ρυθμίζεις (όχι μόνο την ώρα αλλά και την ζώνη ώρας, η οποία είναι +2 ώρες από ώρα Λονδίνου), και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

 

όλο δικό σου! "Πως να περάσουμε χειροκίνητα Stock Firmware Κit Kat (4.4.2)", αυτό κοιτάς. σου προτείνω να κάνεις τη δεύτερη μέθοδο, καθώς την πρώτη δεν κατάφερα ποτέ να την κάνω να δουλέψει.

 

Ευχαριστω παρα πολυ!

λινκ της ελληνικης 4.4.2?

 

edit: Εδω?

Edited by DarthGRE
Link to comment
Share on other sites

δεδομένου ότι με ενδιαφέρει το ρουτ λόγω gravity να περάσω την cloudystock 1.2 ή την official ελληνική και να περιμένω το root? Ένω έχω ρουτάρει 5-6 συσκευές (άλλες μάρκες) δεν έχω βάλει ποτέ custom και είμαι λίγο επιφυλακτικός... Γενικό θέλω το κιν να δουλεύει απροβλημάτιστα χωρίς bugs και ας έχει ένα μικρό lag.

 

Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος γιατί θέλω το σ/κ να βάλω κιτ κατ

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Πηγα ρυθμισεις, και στο ρολοι αλλα με αφηνει να επιλεξω μονο πολη και οχι ζωνη ωρας. Εβαλα αθηνα αλλα παλι δεν αλλαξε την ωρα...

 

Επισης, πώς κανω sign out απο skype;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Πηγα ρυθμισεις, και στο ρολοι αλλα με αφηνει να επιλεξω μονο πολη και οχι ζωνη ωρας. Εβαλα αθηνα αλλα παλι δεν αλλαξε την ωρα...

 

Επισης, πώς κανω sign out απο skype;

 

Συγνώμη λάθος. Λοιπόν πας ρυθμίσεις (της συσκευής), Γενικές, Ημερομηνία & ώρα, και από εκεί κάνεις τις ρυθμίσεις που σου ανέφερα ή τικάρεις το αυτόματη ημερομηνία και ώρα

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη λάθος. Λοιπόν πας ρυθμίσεις (της συσκευής), Γενικές, Ημερομηνία & ώρα, και από εκεί κάνεις τις ρυθμίσεις που σου ανέφερα ή τικάρεις το αυτόματη ημερομηνία και ώρα

 

Σ' ευχαριστώ πολυ!

 

Τωρα, οποιος γνωριζει για το πως μπορω να κανω sign out απ' το skype, γιατι δεν μπορω να βρω την επιλογη, ας μου πει παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχεις το έχουν όλοι με ΤMOBILE συσκευές. Γιατί δεν δοκιμάζεις να περάσεις την ελληνική έκδοση?

Κατά τα λοιπά είναι υποχρεωμένοι να παρέχουν εγγύηση στα 16αρια που προορίζονται για Ευρωπαική Ένωση. Προφανώς ο τύπος στην LG ήταν άσχετος.

 

Και μένα το ίδιο κάνει. Δέν έχω προσέξει όμως αν κατεβάζει δεδομένα.

Άλλωστε σίγα την κάλυψη που έχει το 4g.

πιο πολλά έχουν χαλάσει σε διαφήμιση παρά σε εξοπλισμό.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχεις το έχουν όλοι με ΤMOBILE συσκευές. Γιατί δεν δοκιμάζεις να περάσεις την ελληνική έκδοση?

Κατά τα λοιπά είναι υποχρεωμένοι να παρέχουν εγγύηση στα 16αρια που προορίζονται για Ευρωπαική Ένωση. Προφανώς ο τύπος στην LG ήταν άσχετος.

 

συγγνώμη βρε παιδιά αλλά αν έχει πρόβλημα η γερμανική έκδοση της T-MOBILE τι να σου πει η Lg" βάλε την ελληνική εκδοση"; αφού Δεν υποστηρίζετε από το pc suite! Δεν πρέπει πάντα να φταίει κάποιος....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...