Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω το εχω 15 μηνες(βασικα το ειχα και τωρα το χει ο αδερφος μου) δεν έχει εμφανίσει κάτι ακόμα ευτυχως

Πολύ θετικό που η LG τιμά την εγγύηση αλλά τι αν η συσκευή ξεπεράσει τη 2ετια και το εμφανίσει τότε τι γίνεται??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τσέκαρε λίγο τους διαχειριστές συσκευής

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ναι όπως το βλέπει ο καθένας...

 

Εγώ πάντως δεν πετάω ούτε cent σε ebay για ανταλακτικά...

 

Και αν δεν δουλεύει?

 

Ποιός θα την τοποθετήσει?

 

Πφφφφ κουράστηκα και μόνο που τα έγραψα :mad:

 

Επίσημο service = εγγύηση για το νέο ανταλακτικό ή πέταμα... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αν προσέχεις απο που αγοράζεις Δεν έχεις κανένα πρόβλημα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μπα, τίποτα περίεργο. Τα αφαίρεσα ένα ένα αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει. Τώρα δοκιμάζω να ξαναβάλω τη ROM.
Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έβγαζα πρώτα την μεμβράνη.
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω ότι δεν συμβαίνει πάντα. Κάτι το πιάνει και ξεκινάει για καμιά ώρα και μετά σταματάει. Δεν έχω καταλάβει τι συμβαίνει και γιατί ξεκινάει. Τώρα πχ δουλεύει κανονικά και κάνω Back up.
Ghost Touch λέγεται και αν είσαι τυχερός λύνεται με αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών και δεν άλλαξε τίποτα.

Τώρα θα δοκιμάσω ROM αλλά έχω ένα πρόβλημα. Θέλω μαζί με Dalvik,system,Data & Cache να κάνω wipe και Internal Storage (για σιγουριά) αλλά μετά δεν θα έχω τη ROM μέσα για την περάσω. Μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό; Edit: Nevermind, το βρήκα κ το παλεύω τώρα

 

Πάντως όσο είμαι στο Recovery δεν είχα ούτε ένα άκυρο TAP. Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος (το είχα παρατηρήσει και νωρίτερα αυτό, γι' αυτό δεν ξεκίνησα με την αφαίρεση της μεμβράνης)... <-----ΑΚΥΡΟ Συμβαίνει και στο recovery αλλά πολύ λιγότερο.

Edited by Citizen88gr
Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

σου τρεμοπαιζει και η οθόνη;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις αλλαγμενο κερνελ γύρνα το τηλέφωνο σου εντελώς στοκ και βλέπουμε...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Επανεγκατέστησα τη ROM και δεν βρήκα πρόβλημα σε 3 ώρες χρήσης. Τώρα επανέφερα και το κέρνελ του Dori. Θα δείξει αύριο.
Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, έχω μια απορία. Ενώ πολλοί φίλοι μου πιάνουν μια χαρά 4g Εγώ δεν. . . Και ρωτάω: πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση μόνος ( πέρα από το να το βάλω lte only) ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

αυτο για digitizer ακουγεται!!μηπως το πιεσες το γυαλι προς τα μεσα?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ενεργοποίησεις και από τον παροχο σου την πρόσβαση σε δίκτυα 4G. Στην Vodafone γίνεται με μήνυμα και στην cosmote με τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών. Επίσης μη βάζεις LTE Only γιατί δε θα μπορείς να δεχτείς κλήσεις. Βάλε 3G/4G. Να μπορείς να πιάσεις 4G αλλά να δέχεσαι και κλήσεις. Κάτι άλλο σημαντικό είναι η κάλυψη του κάθε παρόχου. Με cosmote θα έχεις σαφώς περισσότερη κάλυψη.
Link to comment
Share on other sites

βασικα μπορει να παιζει και το αλλο, παει τοσο απογοητευτικα το G3 και συνεχιζει να πουλαει σαν τρελο το G2 που ειναι αντικειμενικα καλυτερο κινητο που ισως ετσι να μετριαζει λιγο την κατασταση στα νουμερα πωλησεων. Φανταστειτε να τα εδινα ολα για ολα στο G2 η Lg, ποιος θα αγοραζε μετα το 3ρι? ασε που και ετσι παλι βλεπω τα 2 ρια να φευγουν σαν ζεστα ψωμακια
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως ειναι..g2 καλυτερα απο g3..και τα δυο που ειχα τα εδωσα..περνωντας και το 32 gb δεν υπαρχει διαφορα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συμβαίνει και στο lg g2 mini της γυναίκας μου .

Σταματάει μόνο με reboot !

Είναι εντελώς μαμά και δεν το πειράξαμε ποτέ

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

εμενα σημερα μου εστηλε απο το πουθενα μηνυμα η lg Οτι ενεργοποιηθηκε το 4g.Για να σταματησει στελνεις end 4g στο 1333 οποτε με το start 4g φανταζομαι ξεκιναει δοκιμασε το!

Εδιτ.Αν εχεις κοσμοτε ενοειται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...