Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλοντας σήμερα να κάνω ένα hard reset στη συσκευή έτσι για φρεσκάρισμα, δοκίμασα τον τρόπο με τα πλήκτρ (POWER + volume down) όπως το διάβασα αλλά όσες φορές και αν προσπάθησα το σήμα παρέμενε στο lg και δεν μου εμφάνιζε την οθόνη για το reset. Σημαίνει κάτι αυτό; Μήπως φτάιει που είναι vodafone branded η συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος με το τελευταίο firmware (D80220F) να μου πει πως μπαίνει σε download mode γιατί εγώ με το volume + όσο και αν προσπαθώ με βγάζει σε φόρτιση.

Στην v20f όπως έγραψα και πιο πριν, τελείως stock κατάσταση, δεν μου μπαίνει ούτε εμένα σε download mode με αυτό τον τρόπο. Άρα δεν νομίζω να έχει σχέση που ήσουν Root.

Link to comment
Share on other sites

Θέλοντας σήμερα να κάνω ένα hard reset στη συσκευή έτσι για φρεσκάρισμα, δοκίμασα τον τρόπο με τα πλήκτρ (POWER + volume down) όπως το διάβασα αλλά όσες φορές και αν προσπάθησα το σήμα παρέμενε στο lg και δεν μου εμφάνιζε την οθόνη για το reset. Σημαίνει κάτι αυτό; Μήπως φτάιει που είναι vodafone branded η συσκευή;

 

Και γιατί δεν το κάνεις μέσω κινητού??? Αν κατάλαβα καλά δεν θες να κάνεις hard reset( αυτό σημαίνει πέρασμα firmware και format όλων των partition του κινητού) αλλά factory reset. Το factory reset γίνεται και μέσα από τις ρυθμίσεις!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλες οι σελιδες του θεματος και ξαναρωταω κατι που εχει λογικα απαντηθει. Το κινητο εχει μια μικρη καθυστερηση και οταν δεχομαι κληση και οταν κανω. Για 2-3 δευτερολεπτα εχει μαυρη οθονη μεχρι να ανοιξει. Υπαρχει τροπος να το διορθωσω; Η εκδοση του software μου ειναι D80220f-EUR-XX. Υπαρχει τροπος να το διορθωσω;
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλες οι σελιδες του θεματος και ξαναρωταω κατι που εχει λογικα απαντηθει. Το κινητο εχει μια μικρη καθυστερηση και οταν δεχομαι κληση και οταν κανω. Για 2-3 δευτερολεπτα εχει μαυρη οθονη μεχρι να ανοιξει. Υπαρχει τροπος να το διορθωσω; Η εκδοση του software μου ειναι D80220f-EUR-XX. Υπαρχει τροπος να το διορθωσω;

Είναι γνωστό το πρόβλημα που αναφέρεις .... Μέχρι στιγμής νομίζω δεν υπάρχει τρόπος να το διορθώσεις ...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλες οι σελιδες του θεματος και ξαναρωταω κατι που εχει λογικα απαντηθει. Το κινητο εχει μια μικρη καθυστερηση και οταν δεχομαι κληση και οταν κανω. Για 2-3 δευτερολεπτα εχει μαυρη οθονη μεχρι να ανοιξει. Υπαρχει τροπος να το διορθωσω; Η εκδοση του software μου ειναι D80220f-EUR-XX. Υπαρχει τροπος να το διορθωσω;

 

Την 20F την εβαλες εσυ?επισημα δν εχει ερθει κατι για 6gr

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλες οι σελιδες του θεματος και ξαναρωταω κατι που εχει λογικα απαντηθει. Το κινητο εχει μια μικρη καθυστερηση και οταν δεχομαι κληση και οταν κανω. Για 2-3 δευτερολεπτα εχει μαυρη οθονη μεχρι να ανοιξει. Υπαρχει τροπος να το διορθωσω; Η εκδοση του software μου ειναι D80220f-EUR-XX. Υπαρχει τροπος να το διορθωσω;

 

Αυτο ειναι προβλημα της f εκδοσης;Γτ εγω που εχω προς το παρον D80210e-EUR-XX δεν εχω τετοιο θεμα. Μηπως να μην προχωρησω ακομη σε update;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι προβλημα της f εκδοσης;Γτ εγω που εχω προς το παρον D80210e-EUR-XX δεν εχω τετοιο θεμα. Μηπως να μην προχωρησω ακομη σε update;

Σιγουρα δεν το εχεις;

Μηπως δεν το παρατηρησες; Απλα υπαρχει μια μικρη καθυστερηση στο να αναψει η οθονη ενω το τηλεφωνο χτυπαει κανονικα στην εισερχομενη κληση!!

Εγω παντως εχω την εντυπωση πως ειναι γενικο bug της Kit kat για το G2.

Με την jelly bean δεν το ειχαμε.

Link to comment
Share on other sites

Την 20F την εβαλες εσυ?επισημα δν εχει ερθει κατι για 6gr

Νομίζω πως όχι, εκτός αν έγινε αυτόματα. Χειροκίνητα ενημέρωση λογισμικού δεν θυμάμαι να έκανα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν το εχεις;

Μηπως δεν το παρατηρησες; Απλα υπαρχει μια μικρη καθυστερηση στο να αναψει η οθονη ενω το τηλεφωνο χτυπαει κανονικα στην εισερχομενη κληση!!

Εγω παντως εχω την εντυπωση πως ειναι γενικο bug της Kit kat για το G2.

Με την jelly bean δεν το ειχαμε.

 

δεν έβαλα kit kat ακόμη . τα (D80210e-EUR-XX)e kai f τι ακριβώς είναι? Δηλ αν βάλω κιτ κατ θα ενημερωθεί και το e θα γίνει f

Link to comment
Share on other sites

δεν έβαλα kit kat ακόμη . τα (D80210e-EUR-XX)e kai f τι ακριβώς είναι? Δηλ αν βάλω κιτ κατ θα ενημερωθεί και το e θα γίνει f

Είναι όλο το νούμερο... 10x = JB. 20x = KK

Όπου x = a, b, c, d, e, f... Και πάει όσο βγάζουν νεότερες.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν έβαλα kit kat ακόμη . τα (D80210e-EUR-XX)e kai f τι ακριβώς είναι? Δηλ αν βάλω κιτ κατ θα ενημερωθεί και το e θα γίνει f

Ωπ sorry φιλε μου ξεχασα οτι ειχες ακομη την 4.2.2 :)

Αν ενημερωθεις σε Kit kat θα αλλαξει νουμερο, και εκει που εχεις d80210e θα γινει d80220 και θα εχει καποιο γραμμα, το οποιο θα ειναι b, ή c ή d ή e ή f, αναλογα ποιο ειναι το τελευταιο λογισμικο που εχει η χωρα απ' την οποια "καταγεται" το κινητο σου!

Αλλα αν αναβαθμισεις λογικα το bug με την οθονη θα το κληρονομησεις και 'συ :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι.

Το κινητό μου έχει την version 4.2.2.

Η τελευταία που κυκλοφορεί η kitkat 4.4 έχω διαβάσει εδώ πέρα ότι βγάζει λιγότερες ώρες οθόνη.

Ισχύει;

Υπάρχει κανα άλλο μειονέκτημα σε σχέση με την 4.2.2

Να βάλω την 4.4 ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν απλα.θελω να κρατησω ενα αντιγραφο του κινητου μου οπως ειναι τωρα..να χρησιμοποιησω ας που με το titanium backup?

 

Εχω κανει ρουτ κ θελω να βαλω xposed k framework klp.

 

Αν γινει στραβη, με το backup απο το titanium θα μπορεσω να το επαναφερω?

 

ή πρεπει να εγκαταστησω κι αλλα προγραμματα και να κανω κ τιποτα αλλο ακομα?

 

Καπου ας ποτμε διαβασα οτι πρεπει να κρατησω το ιμει μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι.

Το κινητό μου έχει την version 4.2.2.

Η τελευταία που κυκλοφορεί η kitkat 4.4 έχω διαβάσει εδώ πέρα ότι βγάζει λιγότερες ώρες οθόνη.

Ισχύει;

Υπάρχει κανα άλλο μειονέκτημα σε σχέση με την 4.2.2

Να βάλω την 4.4 ή όχι;

Κατά γενική ομολογία συνολικά βγάζει λιγότερες ώρες/μέρες λειτουργίας με την ΚΚ αλλά κερδίζει σε ταχύτητα και απόκριση. Τώρα είναι στην κρίση του καθενός αν αξίζει ή όχι.

Για μένα αξίζει ειδικά που από την 20f και μετά έχουν λυθεί κι αρκετά θεματάκια που είχαν οι μέχρι τότε ΚΚ roms.

Παιδια αν απλα.θελω να κρατησω ενα αντιγραφο του κινητου μου οπως ειναι τωρα..να χρησιμοποιησω ας που με το titanium backup?

 

Εχω κανει ρουτ κ θελω να βαλω xposed k framework klp.

 

Αν γινει στραβη, με το backup απο το titanium θα μπορεσω να το επαναφερω?

 

ή πρεπει να εγκαταστησω κι αλλα προγραμματα και να κανω κ τιποτα αλλο ακομα?

 

Καπου ας ποτμε διαβασα οτι πρεπει να κρατησω το ιμει μου

 

Αν θες αυτούσια την κατάσταση που βρίσκεται η συσκευή σου πρέπει να κάνεις έναν NAND backup τουτέστιν ένα full image της ROM μέσω custom recovery (έχει λίγο μεγαλύτερη διαδικασία, αλλά τίποτα τραγικό).

 

Αν θες μόνο τις εφαρμογές, το backup μέσω TiB είναι επαρκές. Για αυτή τη δουλειά και το μαμίσιο πρόγραμμα πάντως είναι μια χαρά.

 

Σχετικά με το ΙΜΕΙ έχει αναφερθεί ότι υπάρχει πιθανότητα απώλειας αυτού όταν εναλλάσσεις ROM οπότε καλού κακού κράτα ένα backup στον υπολογιστή σου.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

renesis_87 ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση σου.

Και κάτι ακόμα.Στο πίσω μέρος του κινητού έχει ένα αυτοκόλλητο

με το S/N και IMEI.

Aυτό το βγάζω ή ενδέχεται να αφήσει κόλλα;

Link to comment
Share on other sites

renesis_87 ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση σου.

Και κάτι ακόμα.Στο πίσω μέρος του κινητού έχει ένα αυτοκόλλητο

με το S/N και IMEI.

Aυτό το βγάζω ή ενδέχεται να αφήσει κόλλα;

 

Βγάλ'το άφοβα κι άσ'το στο κουτάκι του.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

1. NAND backup τουτέστιν ένα full image της ROM μέσω custom recovery (έχει λίγο μεγαλύτερη διαδικασία, αλλά τίποτα τραγικό).

 

2.Σχετικά με το ΙΜΕΙ έχει αναφερθεί ότι υπάρχει πιθανότητα απώλειας αυτού όταν εναλλάσσεις ROM οπότε καλού κακού κράτα ένα backup στον υπολογιστή σου.

 

Πως κανω το 1. Και πως το 2.?

Υπαρχει εδω μεσα οδηγος? Καποιο λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Βγάλ'το άφοβα κι άσ'το στο κουτάκι του.

 

Εγώ την πάτησα. Δεν το έβγαλα και μέσα σε 5 μέρες ξέβαψε! Οπότε όταν το έβγαλα ήταν απλά ένα λευκό αυτοκόλλητο...:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι.

Το κινητό μου έχει την version 4.2.2.

Η τελευταία που κυκλοφορεί η kitkat 4.4 έχω διαβάσει εδώ πέρα ότι βγάζει λιγότερες ώρες οθόνη.

Ισχύει;

Υπάρχει κανα άλλο μειονέκτημα σε σχέση με την 4.2.2

Να βάλω την 4.4 ή όχι;

 

Υπαρχει αλλο ενα οπως ειπαν τα παιδια μια σελιδα πριν, οτι υπαρχει μια μικρη καθυστερηση στο αναμα της οθονης οταν δεχεται κλησεις

Link to comment
Share on other sites

Πως κανω το 1. Και πως το 2.?

Υπαρχει εδω μεσα οδηγος? Καποιο λινκ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

Απλα αν δεν εχεις πολυ εμπειρια πρεπει να εισαι αρκετα προσεκτικος στα πραγματα που θα κανεις ή θα πειραξεις..... για να μη παιδευεσαι μετα :)

Link to comment
Share on other sites

renesis_87 ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση σου.

Και κάτι ακόμα.Στο πίσω μέρος του κινητού έχει ένα αυτοκόλλητο

με το S/N και IMEI.

Aυτό το βγάζω ή ενδέχεται να αφήσει κόλλα;

 

θα αναγκαστείς να το βγαλεις ετσι κ αλλιως σε λιγες μερες/ωρες (αναλογα με την χρηση που του κανεις) γιατι θα σου ξεθωριασει εντελως και θα μεινει μονο ενα λευκο χαρτακι. μπορει να σου αφησει λιγο θαμπομα μονο. το τριβεις με μια χαρτοπετσετα και εισαι τζιτζι!!! δεν θα σου αφησει το παραμικρο σημαδι!!!!!!! οσο για το s/n και το imei που σου λεει στο χαρτακι, τα εχει γραμμενα και πανω στο κουτι του !!!!!!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...