Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει εφαρμογή που να μπορώ να δω τους κωδικούς των wifi που έχω αποθηκεύση ή αν ξέρετε πως μπορώ να πάρω το αρχείο που τους περιέχει χωρίς root.

 

Προσωπικα επελεξα backup και τσεκαρα μονο το wifi και τιποτα αλλο.μετα το hard reset το επανεφερα και ολα αψογα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα.Χρονια Πολλα και Χριστος Ανεστη.Απλα σου εχουν φυγει οι ρυθμισεις ιντερνετ μετα την αναβαθμιση πρεπει να τις δημιουργησεις εσυ για να εχεις παλι ιντερνετ με δεδομενα.Πηγαινε Ρυθμισεις-Tethering&Δικτυα-Δικτυα Κινητης Τηλεφωνιας-Ονοματα Σημειου Προσβασης εκει πατα το κουμπι επιλογες (κουμπι με 3παυλες) θα σου πει να δημιουργησεις Νεα APN πατα το και βαλε τις ρυθμισεις αυτες.

Όνομα

Cosmote Internet

APN

Internet

Διακομιστής μεσολάβησης

Δεν είναι ρυθμισμενο

Θύρα

Δεν είναι ρυθμισμενο

Όνομα χρήστη

Δεν είναι ρυθμισμενο

Κωδικός πρόσβασης

Δεν είναι ρυθμισμενο

MMSC

Δεν είναι ρυθμισμενο

Διακομιστής μεσολάβησης MMS

Δεν είναι ρυθμισμενο

Θύρα ΜMS

Δεν είναι ρυθμισμενο

MCC

202

MNC

01

Τύπος ελέγχου ταυτότητας

Κανένα

Τύπος APN

default

Πρωτόκολλο APN

iPv4

Πρωτόκολλο περιαγωγής APN

iPv4

Ρε παιδια εμενα το κινητο ηταν unbranded και μετα απο την 4.4 εγινε t-mobile. εχει αυτες τις ρυθμισεις, εχω ενεργοποιημενο το lte αλλα πανω μου γραφει H+. πως να το κανω να συνδεθει 4G????

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ασχετη ερωτηση...φανταζομαι οι απαντησεις θα ισχυουν και για την ταμπλετα της lg....ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για την αναπαραγωγη απο το κινητο σε samsung smart;;;καλυτερος εννοω ευκολοτερος,χωρις κολλημα..
Link to comment
Share on other sites

Ασχετη ερωτηση...φανταζομαι οι απαντησεις θα ισχυουν και για την ταμπλετα της lg....ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για την αναπαραγωγη απο το κινητο σε samsung smart;;;καλυτερος εννοω ευκολοτερος,χωρις κολλημα..

 

Μπήκα τώρα ακριβώς να κάνω την ίδια ερώτηση. Πως μπορουμε να κανουμε stream σε τηλεοραση που βρισκεται στο ιδιο wifi network εννοειται. H Samsung στα κινητά της έχει το allshare γι'αυτη την δουλεια. Η LG έχει κάτι αντίστοιχο ή πρέπει να βρούμε third party εφαρμογες;

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα σημερα ότι ακούγεται ενας θορυβος από το φορτιστη.

αν το βγαλω από τη πριζα μετα από λιγο σταματάει..

 

το κακο είναι ότι δεν ξερω αν το εκανε από την αρχη και αν είναι φυσιολογικο.

πιστευω δεν το εκανε και δεν είναι νορμαλ..

 

φοβάμαι πως εχει πρόβλημα και περισσοτερο αν τυχον δημιουργησε ή θα δημιουργησει πρόβλημα στο κινητο η/και στη μπαταρια του..:(

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα τώρα ακριβώς να κάνω την ίδια ερώτηση. Πως μπορουμε να κανουμε stream σε τηλεοραση που βρισκεται στο ιδιο wifi network εννοειται. H Samsung στα κινητά της έχει το allshare γι'αυτη την δουλεια. Η LG έχει κάτι αντίστοιχο ή πρέπει να βρούμε third party εφαρμογες;

 

Το all share είναι βασικά μια DLNA εφαρμογή. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποιαδήποτε από τις δεκάδες που κυκλοφορούν.

Επίσης αν η τηλεόραση υποστηρίζει miracast έχεις και αυτή την επιλογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παρατηρησα σημερα ότι ακούγεται ενας θορυβος από το φορτιστη.

αν το βγαλω από τη πριζα μετα από λιγο σταματάει..

 

το κακο είναι ότι δεν ξερω αν το εκανε από την αρχη και αν είναι φυσιολογικο.

πιστευω δεν το εκανε και δεν είναι νορμαλ..

 

φοβάμαι πως εχει πρόβλημα και περισσοτερο αν τυχον δημιουργησε ή θα δημιουργησει πρόβλημα στο κινητο η/και στη μπαταρια του..:(

 

Ο βόμβος σε μετασχηματιστές είναι πολύ συνηθισμένος και δεν πρέπει να σε ανησυχεί.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα τώρα ακριβώς να κάνω την ίδια ερώτηση. Πως μπορουμε να κανουμε stream σε τηλεοραση που βρισκεται στο ιδιο wifi network εννοειται. H Samsung στα κινητά της έχει το allshare γι'αυτη την δουλεια. Η LG έχει κάτι αντίστοιχο ή πρέπει να βρούμε third party εφαρμογες;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5348114#post5348114 post 8620

Link to comment
Share on other sites

 

Είσαι σωστός. Και παρατήρησα ότι από τις εφαρμογές μουσικής και βίντεο της LG υπάρχει και επιλογή nearby devices για να γίνει stream.

Μια άλλη απορία που έχω και το βλέπω και αλλού είναι γιατί όταν φορτίζω το κινητό δεν λειτουργεί το knock on ; Δεν ξέρω αν συμβαίνει σε όλους. To knock off δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σωστός. Και παρατήρησα ότι από τις εφαρμογές μουσικής και βίντεο της LG υπάρχει και επιλογή nearby devices για να γίνει stream.

Μια άλλη απορία που έχω και το βλέπω και αλλού είναι γιατί όταν φορτίζω το κινητό δεν λειτουργεί το knock on ; Δεν ξέρω αν συμβαίνει σε όλους. To knock off δουλεύει κανονικά.

 

μια χαρά δουλεύει σε μένα

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από δύο εβδομάδες συμβίωσης έχω παρατηρήσει τρία - τέσσερα αρνητικά στην κινητάρα.

Γλιστράει. Και μάλιστα περισσότερα από το G. Δεν το πίστευα στην αρχή αλλά ισχύει. Μπορεί το χέρι στο κράτημα να αγκαλιάζει καλύτερα το G2 αλλά… γλιστράει.

Με το firefox που χρησιμοποιώ, τα βίντεο τύπου youtube κτλ στις ιστοσελίδες, για κάποιο λόγο τα δείχνει «σπασμένα». Με το native browser αυτό δεν το κάνει. Τα παίζει κανονικά.

Δεν μου βρίσκει (με τίποτα) την τηλεόραση που είναι LG (καινούργιο μοντέλο). Αντίθετα μου βρήκε αμέσως μία Samsung (!!!!). :confused:

Η ποιότητα κατασκευής είναι μέτρια προς κακή. Χτυπάς ελαφριά το πίσω καπάκι και νομίζεις μέσα πως είναι γεμάτο ελατήρια.

 

Γενικά όπως είπα είναι κινητάρα. Η οθόνη είναι υπέροχη και η μπαταρία τρομερή. Αν και περίμενα σαν γενικότερη εμπειρία χρήσης το κάτι παραπάνω.

Παράδειγμα. Θεωρώ πως η μετάβαση που είχa κάνει από το s3 στο G, είναι μεγαλύτερη από την μετάβαση που έγινε με το G -> G2.

Link to comment
Share on other sites

Θα το κανω γιατι ηδη μαζευτικαν δυο προβληματα στις πρωτες 4 μερες.Ενα με το μικροφωνο που δεν με ακουνε και τωρα το ραδιοφωνο.Και να πω οτι το φορτωσα με ενα καρο προγραμματα.Μακαρι να ειναι απο αυτο και να στρωσει αλλοιως πρωι πρωι αυριο το παω στο σερβις και ας βγαλουν ακρη αυτοι.

 

Θέμα με το μικρόφωνο έχω και εγώ δε με ακούνε καλά, πολλή φασαρία

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βρίσκει (με τίποτα) την τηλεόραση που είναι LG (καινούργιο μοντέλο). Αντίθετα μου βρήκε αμέσως μία Samsung (!!!!). :confused:

Η ποιότητα κατασκευής είναι μέτρια προς κακή. Χτυπάς ελαφριά το πίσω καπάκι και νομίζεις μέσα πως είναι γεμάτο ελατήρια.

Άνοιξες το wi-fi της τηλεόρασης?

Εμένα με την lg μου, συνδεεται κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξες το wi-fi της τηλεόρασης?

Εμένα με την lg μου, συνδεεται κανονικα.

Για το quick remote έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

Για το quick remote έλεγα.

Α υπέρυθρες? Εντάξει.

Εμένα μου βρήκε και τις 2 lg τηλεοράσεις με τη μία.

Θα δοκιμάσω και σε άλλες τιβι εν καιρώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχει κανείς καμιά ιδέα, γιατί μου πετάει το παρακάτω στο κινητό, όποτε εκκινώ το On Screen Phone απο το PC? Έχω κατεβάσει την τελευταία έκδοση απο το site της LG...

https://www.dropbox.com/s/6lqgbalpbj1205b/2014-04-29-15-54-03.png

2014-04-29-15-54-03.png

Link to comment
Share on other sites

4g στο 1333, έχει αναφερθεί ξανά.

 

ευχαριστω πολυ... το εστειλα κανονικα το μηνυμα μου ηρθε απαντηση απο την κοσμοτε οτι ειναι ενεργοποιημενο το 4G αλλα εξακολουθω να πιανω μονο Η... μηπως θελει κατι αλλο?? παιζει ρολο που ειναι εισαγωγης και οχι ελληνικο?

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ-ΣΕ GOLD- ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟ!

 

Καλησπερα.Για 4g,αφου εστειλα αιτημα στην vodafone και μεσα σε μια ωρα ενεργοποιηθηκε,επειτα κατεβασα απο google market "lte onoff open testing mode".Απο εκει,με ενα κλικ,ενεργοποιειται οντως το 4g.Παραλληλα κλησεις κτλ κανονικα.

 

1.Πως γινεται γμτ μετα τον συγχρονισμο με το google,στις επαφες να μη μου εμφανιζει οποιαδηποτε ακυρο μεηλ εχει κρατησει σαν επαφη το google(πανω απο 500 επαφες) ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ?(περιπου 200 επαφες?) Η παλια σιμ πεταχτηκε,μιας και εβαλα μικροσιμ.

 

2.Υπαρχει τροπος ολοι οι διαλογοι απο whatsapp και viber να περαστουν στο g2 απο το προηγουμενο κινητο?Ή ειναι αργα πλεον,μιας και στο προηγουμενο κινητο απενεργοποιηθηκε η παλια σιμ και δεν μπορω να τα χρησιμοποιησω απο την παλια συσκευη?(αν με την μεταφορα καποιου φακελου απο το παλιο κιν στο πισι και την επικολληση στο g2 μεταφερθουν οι διααλογοι..ξερει καποιος?)

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ-ΣΕ GOLD- ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟ!

 

Καλησπερα.Για 4g,αφου εστειλα αιτημα στην vodafone και μεσα σε μια ωρα ενεργοποιηθηκε,επειτα κατεβασα απο google market "lte onoff open testing mode".Απο εκει,με ενα κλικ,ενεργοποιειται οντως το 4g.Παραλληλα κλησεις κτλ κανονικα.

 

1.Πως γινεται γμτ μετα τον συγχρονισμο με το google,στις επαφες να μη μου εμφανιζει οποιαδηποτε ακυρο μεηλ εχει κρατησει σαν επαφη το google(πανω απο 500 επαφες) ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ?(περιπου 200 επαφες?) Η παλια σιμ πεταχτηκε,μιας και εβαλα μικροσιμ.

 

2.Υπαρχει τροπος ολοι οι διαλογοι απο whatsapp και viber να περαστουν στο g2 απο το προηγουμενο κινητο?Ή ειναι αργα πλεον,μιας και στο προηγουμενο κινητο απενεργοποιηθηκε η παλια σιμ και δεν μπορω να τα χρησιμοποιησω απο την παλια συσκευη?(αν με την μεταφορα καποιου φακελου απο το παλιο κιν στο πισι και την επικολληση στο g2 μεταφερθουν οι διααλογοι..ξερει καποιος?)

 

Για το 1 δες από τις ρυθμίσεις των επαφών εάν έχεις επιλεγμένο να εμφανίζει μόνο τις επαφές με αριθμό .

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Κάτοχος εδώ και 10 μέρες της κινητάρας και εγώ.:):)

το κινητό πετάει αλλά έχω ένα πρόβλημα και οποιος μπορεί ας με βοηθήσει παρακαλώ.

όταν παίρνω τηλέφωνο μειώνεται η ένταση του ήχου κλήσης μετά όταν τερματίζετε η κλήση από από μόνο του.;)

είχε αντιμετοπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα;;;

σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δω κωδικό από αποθηκευμένο WiFi στο τηλέφωνο μου? Κάποιο application μηπως?

 

Σίγουρα κρατάει τους κωδικούς σε ένα .xml (νομίζω /data/wifi-κάτι) αλλά δεν ξέρω εάν είναι κρυπτογραφημένοι ή clear text... Όπως και να έχει πρέπει να είσαι root.

Link to comment
Share on other sites

2.Υπαρχει τροπος ολοι οι διαλογοι απο whatsapp και viber να περαστουν στο g2 απο το προηγουμενο κινητο?Ή ειναι αργα πλεον,μιας και στο προηγουμενο κινητο απενεργοποιηθηκε η παλια σιμ και δεν μπορω να τα χρησιμοποιησω απο την παλια συσκευη?(αν με την μεταφορα καποιου φακελου απο το παλιο κιν στο πισι και την επικολληση στο g2 μεταφερθουν οι διααλογοι..ξερει καποιος?)

 

Εάν το προηγούμενο κινητό ήταν android με titanium αλλά θέλει root ή με hellium χωρίς root.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Κάτοχος εδώ και 10 μέρες της κινητάρας και εγώ.:):)

το κινητό πετάει αλλά έχω ένα πρόβλημα και οποιος μπορεί ας με βοηθήσει παρακαλώ.

όταν παίρνω τηλέφωνο μειώνεται η ένταση του ήχου κλήσης μετά όταν τερματίζετε η κλήση από από μόνο του.;)

είχε αντιμετοπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα;;;

σας ευχαριστώ πολύ

Εμένα το μόνο πρόβλημα είναι το μέγεθός του!

Γαμώτο το s4 με το καπάκι δερματίνης του (εντίσιον) κολλούσε στο χέρι και ήταν το απόλυτο κράτημα.

Τί μπορεί να γίνει στο g2?

Βέβαια για να μην έχουμε κανα πέσιμο από το χέρι και σπάσει παρήγγειλα μία φλιπ θήκη δερματίνη, να δω τι αίσθηση θα έχω...

Κάτι άλλο μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, πολλές φορές κολλάει το μενού που εμφανίζει το Google και το Quick Memo σέρνοντας το δάχτυλο στο Home button, και δεν εμφανίζεται τίποτα.

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος; Επειδή χρησιμοποιώ συνέχεια το Quick Memo είναι εκνευριστικό που κολλάει και δε το ανοίγει.

Έκανα και hard reset μετά την αναβάθμιση σε KitKat.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δω κωδικό από αποθηκευμένο WiFi στο τηλέφωνο μου? Κάποιο application μηπως?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=aws.apps.wifiKeyRecovery

Θέλει root.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...