Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντιμετωπιζω ενα θεμα με τις κλησεις .Ειδα οτι και αλλοι εδω μεσα το εχουν με μια αναζητηση που εκανα αλλα το τελευταιο post ηταν κοντα στον Μαιο του 14.

Αρχικα οταν μιλουσα το ακουστικο εκανε εναν ενοχλητικο θορυβο σαν τριξιμο ,δεν φαινοταν σαν να ειναι χαλασμενο το ηχειο αλλα σαν να προσπαθει να βγαλει μια πολυ ψιλη συχνοτητα την οποια δεν μπορει να αποδωσει σωστα και τριζει ,σε οποιαδηποτε ενταση και αν ειχα την κληση.Για να επαληθευσω το οτι το ακουστικο δεν ειναι ελαττωματικο εβαλα και τα handsfree και οταν ειμαι σε κληση κανουν και αυτα εναν συνεχομενο θορυβο ,οχι τριξιμο (ενδεχωμενος επειδη ειναι πιο ποιοτικα ) .Λετε να φταιει η καρτα μου που ειναι παλια ή έχω άλλο θεμα με το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άμα πάει στο πλαίσιο και στο κάθε πλαίσιο και δει την οθοναρα του g3, σίγουρα θα επιλέξει το G3, :D όπως αρχικά είχα εντυπωσιαστει κι εγώ, όμως από θέμα μπαταρίας και λειτουργίας το g2 το θεωρώ πιο ανάλαφρο δίχως κολλήματα, εξαιτίας της 2Κ οθόνης του g3. Ένα 32giga g2 προσωπικά η πιο καλή και ισορροπημένη επιλογή πια

 

Προσωπικά συγκρίνοντας δίπλα-δίπλα το G2 με το G3 επιλέγω G2...

Link to comment
Share on other sites

το κινητό είναι αγορασμένο εδώ και 2 εβδομάδες...από χτες μου κάνει κατά διαστήματα το εξής..είμαι σε εφαρμογή (συνήθως παιχνίδι όπως quizdom) και όταν βγαίνω ξαφνικά δεν εμφανίζεται η κάτω μπάρα με τα soft keys και στην θέση της υπάρχει ένα μαύρο πλαίσιο...Ψάχτηκα λίγο στο google μήπως βρω τι μπορεί να φταίει έτσι στα γρήγορα αλλά δεν βρήκα κάτι...το έχει πάθει κανείς? τι μπορώ να κάνω?

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=56788&stc=1&d=1423724371

 

Μου το κάνει και μένα καμιά φορά, δοκίμασε να κατεβάζεις την πάνω μπάρα και θα σου τα εμφανίζει αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Σαν εργοστασιακά και με μια οθόνη χορταστική 5.5'' + ένα υπέροχο UI G3 προσωπικά σε κερδίζουν αμεσως ,προσωπική άποψη,όμως το g2 είναι σίγουρα πιο κινητό παρά phablet και με εξαιρετική επίσης οθόνη και φυσικά μπαταρία
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το μπροστινό λαμπακι λεντ Μου αναβοσβηνει μόνο όταν έχω μια εισερχομενη κληση, αναπάντητη και μυνήματα sms!! Πουθενά αλλού! Ενώ έχω όλες τις εφαρμογές ρυθμισμένες να μου ανάβει το λαμπάκι όταν έχω κάποιο μυνημα (tapatalk, facebook, facebook messenger, whatsapp) Δεν ανάβει τιποτα. Τι λέτε να φταίει? Θέλει root Και γι αυτο?

Ίσως πρέπει να πάω στην ρυθμίσεις του λεντ Κ να τικαρω Αυτό που λέει "περισσότερες εφαρμογες. Ειδοποιήσεις λεντ Όταν γίνεται λήψη εφαρμογών "?

Αυτό είναι για το λαμπακι των application?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το μπροστινό λαμπακι λεντ Μου αναβοσβηνει μόνο όταν έχω μια εισερχομενη κληση, αναπάντητη και μυνήματα sms!! Πουθενά αλλού! Ενώ έχω όλες τις εφαρμογές ρυθμισμένες να μου ανάβει το λαμπάκι όταν έχω κάποιο μυνημα (tapatalk, facebook, facebook messenger, whatsapp) Δεν ανάβει τιποτα. Τι λέτε να φταίει? Θέλει root Και γι αυτο?

Ίσως πρέπει να πάω στην ρυθμίσεις του λεντ Κ να τικαρω Αυτό που λέει "περισσότερες εφαρμογες. Ειδοποιήσεις λεντ Όταν γίνεται λήψη εφαρμογών "?

Αυτό είναι για το λαμπακι των application?

Η τελευταια επιλογη σε μενα, μετα την επιλογη "Battery charging" & πριν τις επιλογες για το οπισθιο led, λεει "Downloaded apps Use led notification with downloaded apps"

Αυτη να εχεις τικαρισμενη.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια επιλογη σε μενα, μετα την επιλογη "Battery charging" & πριν τις επιλογες για το οπισθιο led, λεει "Downloaded apps Use led notification with downloaded apps"

Αυτη να εχεις τικαρισμενη.

Αυτό που λες είναι λογικά!!!

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.να ρωτησω κατι..εχω το g2 ελληνικο,με την οριτζιναλ ρομ...δεν εχω σκαλισει κατι...

 

Ξαφνικα εδω και 5 μερες αποσυνδεεται απο οποιο wifi και να μαι...συνδεομαι πχ στο σπιτι,σε καφε,σε φιλους...μετα απο λιγο βλεπω και παει στα δεδομενα...ξαναπαταω στη συνδεση,ξανασυνδεεται μετα απο μιση ωρα το ιδιο...ξερουμε τπτ;;υπαρχει λυση;;εψαξα λιγο,αλλα κατι ουσιαστικο δε βρηκα. Ειναι κανονικα αποθηκευμενα,απλα πρεπει ανα 20 λεπτα να παταω συνδεση...το οποιο ειναι ιδιαιτερως εκνευριστικο

Edited by steliosnats
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.να ρωτησω κατι..εχω το g2 ελληνικο,με την οριτζιναλ ρομ...δεν εχω σκαλισει κατι...

 

Ξαφνικα εδω και 5 μερες αποσυνδεεται απο οποιο wifi και να μαι...συνδεομαι πχ στο σπιτι,σε καφε,σε φιλους...μετα απο λιγο βλεπω και παει στα δεδομενα...ξαναπαταω στη συνδεση,ξανασυνδεεται μετα απο μιση ωρα το ιδιο...ξερουμε τπτ;;υπαρχει λυση;;εψαξα λιγο,αλλα κατι ουσιαστικο δε βρηκα. Ειναι κανονικα αποθηκευμενα,απλα πρεπει ανα 20 λεπτα να παταω συνδεση...

 

μπορει να σου κανει καποια εφαρμογη ζημια, κοιταξε το , αν οχι στην θεση σου θα φλασαριζα παλι την rom απο την αρχη και αν υπηρχε προβλημα θα το εστελνα στο service

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.να ρωτησω κατι..εχω το g2 ελληνικο,με την οριτζιναλ ρομ...δεν εχω σκαλισει κατι...

 

Ξαφνικα εδω και 5 μερες αποσυνδεεται απο οποιο wifi και να μαι...συνδεομαι πχ στο σπιτι,σε καφε,σε φιλους...μετα απο λιγο βλεπω και παει στα δεδομενα...ξαναπαταω στη συνδεση,ξανασυνδεεται μετα απο μιση ωρα το ιδιο...ξερουμε τπτ;;υπαρχει λυση;;εψαξα λιγο,αλλα κατι ουσιαστικο δε βρηκα. Ειναι κανονικα αποθηκευμενα,απλα πρεπει ανα 20 λεπτα να παταω συνδεση...

Απάντησα χθες σ' ένα παιδί που είχε παρόμοιο πρόβλημα! Και τελικά έφταιγε αυτο! Μήπως έχεις και συ την εφαρμογή ΟΤΕ Fon;

Link to comment
Share on other sites

Ναι...να την βγαλω;;αυτο δημιουργει το προβλημα;;

Χθες το άλλο παιδί μου είπε οτι την έβγαλε και διορθώθηκε το πρόβλημα! Δοκιμασε το.....;)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενημερωση χρειαζεται να κανω ξανα εργοστασιακες ρυθμισεις για να κατσει καλυτερα;Και οταν γινει αυτο χανω απο το κντ φωτο βιντεο η τηλεφωνα;οποιος ξερει σιγουρα ας με βοηθησει.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενημερωση χρειαζεται να κανω ξανα εργοστασιακες ρυθμισεις για να κατσει καλυτερα;Και οταν γινει αυτο χανω απο το κντ φωτο βιντεο η τηλεφωνα;οποιος ξερει σιγουρα ας με βοηθησει.

Αν είναι μικρό το update, και δεν έχεις θεματάκια, μπορεί να το γλυτώσεις!! Αν δεις ομως στην πορεία οτι έχει το τηλέφωνο "περίεργη" συμπεριφορά, δε θα το αποφύγεις! Το "σωστό" ειναι μετά απο καθε update να γίνεται factory reset!

Αν τελικά κάνεις, σβήνονται τα πάντα να ξέρεις! Πάρε πρωτα τα απαραίτητα backup σου πριν την κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενημερωση χρειαζεται να κανω ξανα εργοστασιακες ρυθμισεις για να κατσει καλυτερα;Και οταν γινει αυτο χανω απο το κντ φωτο βιντεο η τηλεφωνα;οποιος ξερει σιγουρα ας με βοηθησει.

Αν το γυρίσεις εργοστασιακές ρυθμίσεις δεν μένει τίποτα μέσα! Αδιαζει όλο! Το λέει κ η λέξη "εργοστασιακές ρυθμίσεις" δηλαδή σου γυρνάει την συσκευή όπως όταν βγήκε από το εργοστασιο που κατασκευάστηκε :)

Link to comment
Share on other sites

Χθες το άλλο παιδί μου είπε οτι την έβγαλε και διορθώθηκε το πρόβλημα! Δοκιμασε το.....;)

 

 

Φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ.αυτο ηταν το προβλημα,το εβγαλα απο την ωρα που το εγραψες και σωθηκα...ψαχνω μερες κυριως σε ξενα φορουμ,και δεν εβρισκα λυση... σε ευχαριστω παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

εννοειται πως την χρεωνει 1 ευρω ημερησιως για χρηση ιντερνετ ! whatsup εχει

 

αλλο ενα παιδι ειχε παθει ακριβως το ιδιο !

δεν θυμαμαι πως το ειχε φτιαξει κι αν καταφερε κατι αλλα νομιζω οτι

ειναι ο demon2411

 

επισης νομιζω οτι δεν εχει το g2 πλεον οποτε μπορει να μην παρακολουθει το θεμα ..στειλε ενα πμ και ρωτησε τον :)

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνό μας σε stock κατάσταση, τα otg στικάκια τα αναγνωρίζει σε fat32, σε ntfs ή και στις δύο μορφές;
Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει και μένα καμιά φορά, δοκίμασε να κατεβάζεις την πάνω μπάρα και θα σου τα εμφανίζει αμέσως.

 

ισχύει τελικά πως αν κατεβάσεις την πάνω status bar τότε επανέρχονται...μάλλον πρόκειται για bug ε? λίγο σπαστικό ελπίζω να διορθωθεί!

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνό μας σε stock κατάσταση, τα otg στικάκια τα αναγνωρίζει σε fat32, σε ntfs ή και στις δύο μορφές;

 

Σε Fat32 αν θυμαμαι σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό χρειάζεσαι...

Το δοκίμασα αλλά έχει προβληματάκια, π.χ. στην εφαρμογή του in.gr δουλεύει το swipe για scroll αλλά δεν δουλεύει το single tap για να ανοίξεις μια είδηση όταν είναι κρυμμένη η μπάρα. Κατά συνέπεια χρήσιμη είναι μόνο η pro έκδοση όπου μπορείς να αποθηκεύσεις σε ποιες εφαρμογές θα είναι ενεργοποιημένο.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά έχει προβληματάκια, π.χ. στην εφαρμογή του in.gr δουλεύει το swipe για scroll αλλά δεν δουλεύει το single tap για να ανοίξεις μια είδηση όταν είναι κρυμμένη η μπάρα. Κατά συνέπεια χρήσιμη είναι μόνο η pro έκδοση όπου μπορείς να αποθηκεύσεις σε ποιες εφαρμογές θα είναι ενεργοποιημένο.

 

Και γω το δοκίμασα και όντως έχει κάποια μικροπροβληματάκια άλλα την δουλειά του την κάνει μια χαρά σε γενικές γραμμές. Την αγόρασα και αξίζει κυρίως σε κάποια παιχνίδια...;)

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

αλλο ενα παιδι ειχε παθει ακριβως το ιδιο !

δεν θυμαμαι πως το ειχε φτιαξει κι αν καταφερε κατι αλλα νομιζω οτι

ειναι ο demon2411

 

επισης νομιζω οτι δεν εχει το g2 πλεον οποτε μπορει να μην παρακολουθει το θεμα ..στειλε ενα πμ και ρωτησε τον :)

Στελνουμε END DAY στο 1333 για να σταματησει αυτο το αθλιο internet day pass

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...