Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενα περίεργο πράγμα διαπίστωσα σήμερα για πρώτη φορά μετά απο 1 μήνα που έχω την συσκευή στα χέρια μου . Έφυγα το πρωί απο το σπίτι με περίπου 60% φορτισμένη μπαταρία και μετά περίπου 4 ώρες είδα την μπαταρία να έχει πέσει στο 20% χωρίς να έχω κάνει χρήση, σε stanby ήταν η συσκευή , μόνο 4 αναπάντηες που είχα και 3 μηνήματα που μου έστειλαν και τίποτα άλλο . Επίσης θα ήθελα να σημειώσω εδώ, οτι την στιγμή που είδα οτι η μπαταρία μου είχε πέσει στο 20% παράλληλα διαπίστωσα οτι η συσκευή ήταν ζεστή κάπως σαν να την είχα δουλέψει πολύ ώρα. Δέν μπορώ να το εξηγήσω αυτό . Πρώτη φορά μου το έκανε...Το μόνο που θυμάμαι οτι χθες το βραδυ εγκατέστησα μια εφαρμογή . Συγκεκριμένα το apergeia.gr ....

 

Το οτι δεν συνηθίζω να κλείνω τίς εφαρμογές απο το task manager παίζει κανενα ρόλο ?

 

 

 

 

:)

Κατι παρομοιο φιλε μου ειχα παθει και 'γω οταν πρωτοπηρα τη συσκευη πριν 5 μηνες, σε μενα ειχε συμβει το εξης, ειχα το κινητο μεσα στο τσαντακι μεσης και πατηθηκε παρατεταμενα το volume down που ενεργοποιει την καμερα. Εμεινε λοιπον ανοιχτη η καμερα 2 ωρες και μου εφαγε 40% μπαταρια και το κινητο "αναψε". Στο αναφερω μηπως υπαρχει και αυτη η περιπτωση. .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατι παρομοιο φιλε μου ειχα παθει και 'γω οταν πρωτοπηρα τη συσκευη πριν 5 μηνες, σε μενα ειχε συμβει το εξης, ειχα το κινητο μεσα στο τσαντακι μεσης και πατηθηκε παρατεταμενα το volume down που ενεργοποιει την καμερα. Εμεινε λοιπον ανοιχτη η καμερα 2 ωρες και μου εφαγε 40% μπαταρια και το κινητο "αναψε". Στο αναφερω μηπως υπαρχει και αυτη η περιπτωση. .

 

Ναι ναι καλά έκανες και μου το είπες φίλε μου αλλά δυστυχώς το κινητό μου δεν το έχω βρει ανοιχτό ούτε είχε πατηθεί κάτι . Anyway!!!...θα το παρακολουθήσω το θέμα και θα επανέλθω . Εχω εγκαταστήσει ήδη το wakelock detector μπας και μου βρεί κάτι...

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Την αναφορά των sms ψάχνεις έτσι; Απορώ. Πάτα το εικονειδιάκι που λέει μηνύματα. Μετά ανοίγουν τα μηνύματά σου. Πάτα τις τρεις γραμμούλες του τηλέφώνου και πάτα εκεί που λέει ρυθμίσεις. Πάτα μήνυμα κειμένου και τίκαρε την επιλογή αναφορές παράδοσης.........

 

Χαχαχαχαχαχα! Εχεις δικιο, δεν μπορω να πω τιποτα. Την πατησα γιατι το εχω στα αγγλικα και νομιζα πως ανεφερε το να ΖΗΤΑΣ αναφορα απ' αυτον που στελνεις. Σορρυ...

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Πώς φτιάχνουμε φάκελο στην επιφάνεια εργασίας; στο s2 που είχα ήταν πανεύκολο. Εδώ δεν το βρίσκω...

 

Ειναι πανευκολο.Σερνεις με το δαχτυλο σου την μια εφαρμογη πανω στην αλλη και δημιουργειται φακελος. ;)

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω , έχω τρέξει το wakelock detector αλλά βλέπω μόνο αυτό φαίνεται στην φωτό , που είναι οι εφαρμογές μου που είναι ανοιχτές ? Εχω βάλει την δωρεάν , μήπως πρέπει να βάλω την πληρωμένη έκδοση ? Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πανευκολο.Σερνεις με το δαχτυλο σου την μια εφαρμογη πανω στην αλλη και δημιουργειται φακελος. ;)

 

όχι ρε συ! δεν το είχα φανταστεί:lol:

να'σαι καλά. εξοικονόμησα μπόλικο χώρο. ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω , έχω τρέξει το wakelock detector αλλά βλέπω μόνο αυτό φαίνεται στην φωτό , που είναι οι εφαρμογές μου που είναι ανοιχτές ? Εχω βάλει την δωρεάν , μήπως πρέπει να βάλω την πληρωμένη έκδοση ?

 

Ναι, τελικά έχεις πρόβλημα. Δε χρειάζεται η πληρωμένη έκδοση.

Από την εικόνα που έβαλες είσαι στο kernel wakelock. Αυτό το smb349 σου κάνει τη ζημιά απ' ότι φαίνεται, αλλά δεν έχω ιδέα τι είναι. Επίσης πάτα πάνω πάνω το τρίτο εικονίδιο από δεξιά και άλλαξε να πας στις εφαρμογές και πόσταρε πάλι screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει και με μπαταρία πάνω απο 50% και έχει χάσει πάλι την ώρα όταν έκλεισε. Απ' οτι έχω παρατηρήσει, όσο πιο πολλές ώρες το έχεις κλειστό, τόσο μεγαλύτερη απόκλιση έχει απο την σωστή ώρα (και ημέρα). Επίσης αν το έχεις κλειστό για μόνο 1-2 ώρες το πολύ, δεν χάνεται η ώρα. Τουλάχιστον στο δικό μου.

 

 

Ευχαριστώ φίλε για την ενημέρωση, θα του κάνω επαναφορά κάποια στιγμή που δεν θα βαριέμαι να το ξαναστησω από την αρχή. Και το δικό μου αν το κλείσω για κανένα δίωρο δεν χάνει την ώρα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να επικοινωνήσουμε(π.χ. live chat) με την lg Κορέας για να τους αναφέρουμε το πρόβλημα μήπως και το διορθώσουν;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τελικά έχεις πρόβλημα. Δε χρειάζεται η πληρωμένη έκδοση.

Από την εικόνα που έβαλες είσαι στο kernel wakelock. Αυτό το smb349 σου κάνει τη ζημιά απ' ότι φαίνεται, αλλά δεν έχω ιδέα τι είναι. Επίσης πάτα πάνω πάνω το τρίτο εικονίδιο από δεξιά και άλλαξε να πας στις εφαρμογές και πόσταρε πάλι screenshot.

 

 

Ναι για κοίτα αυτό τώρα ....που πήγε το smb349 ? ....απλά έκλεισα και ξανα-άνοιξα το wakelock...δεν ξέρω πολλά εσείς θα μου πείτε τι να κάνω...

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

Ναι για κοίτα αυτό τώρα ....που πήγε το smb349 ? ....απλά έκλεισα και ξανα-άνοιξα το wakelock...δεν ξέρω πολλά εσείς θα μου πείτε τι να κάνω...

 

Σε ευχαριστώ πολύ

 

Δε μου λες, έχεις έκδοση 4.4.2; Αν ναι, τότε το wakelock detector δε θα σου δείξει τις εφαρμογές για να δούμε αν κάποια σου τρώει την μπαταρία, άρα συμπέρασμα δε θα βγει. Το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι να εγκαταστήσεις το wakelock detector σε windows, να ενεργοποιήσεις το usb debugging στο κινητό, να το συνδέσεις και μετά θα σου δείξει τις εφαρμογές που μπορεί να σου δημιουργούν πρόβλημα.

 

Δες εδώ στο πρώτο ποστ και κατέβασε το pc_version2.zip.

 

Αν έχεις έκδοση 4.2.2 τότε άκυρο όλο αυτό που έγραψα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS όποιος το δει ας με βοηθήσει.Τι είναι αυτό το power manager service που είναι πρώτο και τρώει τόσο πολύ την μπαταρία ;;;Είμαι με στοκ 4.4.2
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Δε μου λες, έχεις έκδοση 4.4.2; Αν ναι, τότε το wakelock detector δε θα σου δείξει τις εφαρμογές για να δούμε αν κάποια σου τρώει την μπαταρία, άρα συμπέρασμα δε θα βγει. Το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι να εγκαταστήσεις το wakelock detector σε windows, να ενεργοποιήσεις το usb debugging στο κινητό, να το συνδέσεις και μετά θα σου δείξει τις εφαρμογές που μπορεί να σου δημιουργούν πρόβλημα.

 

Δες εδώ στο πρώτο ποστ και κατέβασε το pc_version2.zip.

 

Αν έχεις έκδοση 4.2.2 τότε άκυρο όλο αυτό που έγραψα.

 

Ναι την 4.4.2 έχω το αναφέρω σε παραπάνω μήνυμα μου , οκ δεν πειράζει φίλε μου . Για να μην κάνω αυτην την διαδικασία που λές δεν υπάρχει κάποια άλλη παρόμοια εφαρμογή να την εγκαταστήσω στο κινητό μου και να μου δείξει το πρόβλημα ? Sorry σε έχω ζαλίσει .....

Link to comment
Share on other sites

Ναι την 4.4.2 έχω το αναφέρω σε παραπάνω μήνυμα μου , οκ δεν πειράζει φίλε μου . Για να μην κάνω αυτην την διαδικασία που λές δεν υπάρχει κάποια άλλη παρόμοια εφαρμογή να την εγκαταστήσω στο κινητό μου και να μου δείξει το πρόβλημα ? Sorry σε έχω ζαλίσει .....

 

Δυστυχώς όχι, με την kit kat πρέπει να είσαι root για να δουλέψουν σωστά αυτές οι εφαρμογές ή να κάνεις το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Σκέφτομαι να αποκτήσω το LG G2 παραχωρώντας το iPhone 4S στη γυναίκα μου. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι τι γίνεται με τις αναβαθμίσεις της LG. Δεν εννοώ πότε βγαίνουν, ξέρω ότι χρειάζεται χρόνος για να «περαστούν» από τις εταιρίες, αλλά με ενδιαφέρει για πόσο χρονικό διάστημα η LG υποστηρίζει τα μοντέλα της (η εμπειρία που έχω από τα iPhone είναι πολύ καλή σε αυτόν το τομέα).

 

Ευχαριστώ πολύ!

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Εχω το g2 απο expansys NEU D80210a-EUR-XX.Eχει βγει η 4.4.2 για αυτο?Εμενα δεν μου βγαζει ακομα αναβαθμιση.

 

Και εγώ μία από τα ίδια. Τίποτα. Βλέπω να μένουμε οι τελευταίοι των τελευταίων...

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε κατι γιαυτο?

Δεν είναι πρόβλημα. Πρόβλημα θα ήταν να μην πιάνει σε μια θέση που έχεις καλό σήμα με άλλη συσκευή. Δε χρειάζεται να τα ψειρίζουμε τόσο :-).

Link to comment
Share on other sites

Εχω το g2 απο expansys NEU D80210a-EUR-XX.Eχει βγει η 4.4.2 για αυτο?Εμενα δεν μου βγαζει ακομα αναβαθμιση.

Και εγώ μία από τα ίδια. Τίποτα. Βλέπω να μένουμε οι τελευταίοι των τελευταίων...

Επειδη ετσι οπως το βλεπω οντως θα μεινουμε τελευταιοι περασα την custom kitkat CloudyStock 1.2 οπως τοσα παιδια και βρηκα την υγεια μου. Μπαμ-μπαμ χωρις καν να χρησιμοποιησω υπολογιστη.

Αν καιγεστε τοσο πολυ για kitkat την προτεινω ή μπορειτε να κατεβασετε την official kitkat ROM μιας αλλης χωρας και να την περασετε χειροκινητα. Ιδιες ειναι ετσι κι αλλιως.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανένας micro usb storage flash drive για να το χρησιμοποιεί σαν sd card? η δεν γίνετε κάτι τέτοιο? επίσης έχω διαβάσει να δεις ταινίες από micro usb flash drive θα κάνει consume πολύ μπαταρία ισχύει? έλεγα για κάτι tetio. http://www.skroutz.gr/s/4445155/TDK-2-in-1-Micro-USB-Flash-Drive-16GB.html
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Σκέφτομαι να αποκτήσω το LG G2 παραχωρώντας το iPhone 4S στη γυναίκα μου. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι τι γίνεται με τις αναβαθμίσεις της LG. Δεν εννοώ πότε βγαίνουν, ξέρω ότι χρειάζεται χρόνος για να «περαστούν» από τις εταιρίες, αλλά με ενδιαφέρει για πόσο χρονικό διάστημα η LG υποστηρίζει τα μοντέλα της (η εμπειρία που έχω από τα iPhone είναι πολύ καλή σε αυτόν το τομέα).

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Πρώτα από ολα είναι απο τις καλύτερες επιλογές αν οχι η καλύτερη που μπορείς να κάνεις. Ειδικά τώρα που ειναι τσάμπα. Το τηλέφωνο σπέρνει έτσι απλα θα γο πω και λαικα..

Οσο για τις αναβαθμίσεις η Lg έχει άσχημη ιστορία και για αυτό δεν ακουμπουσα. Πιστεύω πως ανέβηκε επίπεδο πλέον και θα υποστηρίζει καλύτερα τις συσκευές. Βέβαια δεν είναι οπως τα iPhone και ios οι αναβαθμίσεις. Δηλαδή δεν θα βγάλει την 5.0 ας πούμε και μετά αλλες χίλιες δυο. Θα έρθει αλλα λαου λαου. Δεν αναβαθμιχομαστε κατευθείαν και περιμένουμε γενικότερα πότε θα το δώσει ο παροχος. Αυτό είναι το μείον που για εμενα όπως λεει ο tupac απο κάτω έβαλα την custom cloudystock 1.2 και εχω κιτ κατ απο πιο πριν και είμαι ήρεμος. Έκανε και πέντε λεπτά να μπει

 

 

 

 

Επειδη ετσι οπως το βλεπω οντως θα μεινουμε τελευταιοι περασα την custom kitkat CloudyStock 1.2 οπως τοσα παιδια και βρηκα την υγεια μου. Μπαμ-μπαμ χωρις καν να χρησιμοποιησω υπολογιστη.

Αν καιγεστε τοσο πολυ για kitkat την προτεινω ή μπορειτε να κατεβασετε την official kitkat ROM μιας αλλης χωρας και να την περασετε χειροκινητα. Ιδιες ειναι ετσι κι αλλιως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει πάρει κανένας micro usb storage flash drive για να το χρησιμοποιεί σαν sd card? η δεν γίνετε κάτι τέτοιο? επίσης έχω διαβάσει να δεις ταινίες από micro usb flash drive θα κάνει consume πολύ μπαταρία ισχύει? έλεγα για κάτι tetio. http://www.skroutz.gr/s/4445155/TDK-2-in-1-Micro-USB-Flash-Drive-16GB.html

 

Πολλα παιδιά έχουμε πάρει. Γραψε στο νημα για τα αξεσουάρ καλύτερα. Εχει και λινκς

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS όποιος το δει ας με βοηθήσει.Τι είναι αυτό το power manager service που είναι πρώτο και τρώει τόσο πολύ την μπαταρία ;;;Είμαι με στοκ 4.4.2

 

Κάποια εφαρμογή σου κάνει το κακό. Το είχα και εγώ με το που έβαλα την 4.4.2. Σε μένα για κάποιο λόγο καίει πολύ η εφαρμογή του fb αλλά πλέον την έχω αφαίρεσει και ηρέμησα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ετσι οπως το βλεπω οντως θα μεινουμε τελευταιοι περασα την custom kitkat CloudyStock 1.2 οπως τοσα παιδια και βρηκα την υγεια μου. Μπαμ-μπαμ χωρις καν να χρησιμοποιησω υπολογιστη.

Αν καιγεστε τοσο πολυ για kitkat την προτεινω ή μπορειτε να κατεβασετε την official kitkat ROM μιας αλλης χωρας και να την περασετε χειροκινητα. Ιδιες ειναι ετσι κι αλλιως.

 

Τι εννοεις "χωρις καν να χρησιμοποιησω υπολογιστη"? Πως εγκαθίσταται αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...