Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει γινει το εξης κουφο.εχω αγορασει ενα καινουργιο EU SPAIN. δυστυχως οταν ανοιγω data connection να μπει με 3g κανει πολλα λεπτα να μπει.το εχω μονιμα 2g για να μη χαλαει μπαταρια και οταν θελω να μπω με δεδομενα παω και ανοιγω το 3g.με λιγα λογια η ενναλαγη που κανει απο 2g σε 3g κανει πολλα λεπτα.ακομα και οταν το εχω 3g μονιμα και ανοιγω δεδομενα παλι κανει πολλα λεπτα να βρει σημα 3g.τι γινεται πολυ περιεργο πραγμα.με ενα αλλο 1020 με γερμανικη rom δεν ειχα τετοιο θεμα.επισης εχει ενα αλλο μενου που λεγεται "for limited wifi connecivity" πραγμα που δεν ειχε στο προηγουμενο με γερμανικη rom.τι να κανω δε ξερω να αλλαξω rom?με hard resert δε νομιζω να λυνεται.με ενα search sto google συναντησα παρομοια προβληματα αλλα απαντανε μερικοι με ασυναρτησιες καθως δεν ειναι θεμα καν παροχου.αν ξερει καποιος ας απαντησει.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τσέκαρε και το ΑΡΝ σου να δεις ότι είναι σωστα ρυθμισμένο μήπως γίνεται κάτι από κει..

 

wind εχω και το apn ειναι: gwap.b-online.gr. σωστο δεν ειναι? επισης να πληροφορησω οτι αλλαξα 2 rom και κανει το ιδιο ακριβως. ειναι πραγματικα απιστευτο

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν το ξέρω της wind, και αν το ψάξεις στο google μπορεί να μπερδευτείς γιατί ο καθένα γράφει διαφορα. Παρτους ένα τηλ να σου πουν τις ρυθμίσεις τους να είσαι σίγουρος ότι δεν είναι από κει (ελπίζοντας ότι θα πετύχεις υπάλληλο που θα ξέρει τι λέει..)

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς δεν το ξέρω της wind, και αν το ψάξεις στο google μπορεί να μπερδευτείς γιατί ο καθένα γράφει διαφορα. Παρτους ένα τηλ να σου πουν τις ρυθμίσεις τους να είσαι σίγουρος ότι δεν είναι από κει (ελπίζοντας ότι θα πετύχεις υπάλληλο που θα ξέρει τι λέει..)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

wind εχω και το apn ειναι: gwap.b-online.gr. σωστο δεν ειναι? επισης να πληροφορησω οτι αλλαξα 2 rom και κανει το ιδιο ακριβως. ειναι πραγματικα απιστευτο

 

Δοκίμασε gint.b-online.gr

Link to comment
Share on other sites

wind εχω και το apn ειναι: gwap.b-online.gr. σωστο δεν ειναι? επισης να πληροφορησω οτι αλλαξα 2 rom και κανει το ιδιο ακριβως. ειναι πραγματικα απιστευτο

 

Δες αυτα....

 

 

http://i.imgur.com/eXn046k.jpg

 

http://i.imgur.com/gAw98U6.jpg

 

Mms

http://i.imgur.com/PDrZf1g.jpg

 

http://i.imgur.com/MDGl6M9.jpg

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπα τιποτα παιδια.αρχιζω να πιστευω οτι διαφερει το μαυρο απο το κιτρινο.θα τρελαθουμε τελειως.....

 

Ούτε τα δικά μου σε βοήθησαν??? Μήπως δεν έχεις συμβόλαιο??

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο αυτό! Μήπως δεν έχεις Nokia? :)

 

Μήπως εχει f2g βρε τρελέ. Νομίζω πως εχει άλλες ρυθμίσεις.

Υ.Γ. Μήπως δεν έχει τηλέφωνο???....:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εχει f2g βρε τρελέ. Νομίζω πως εχει άλλες ρυθμίσεις.

Υ.Γ. Μήπως δεν έχει τηλέφωνο???....:lol:

 

Με κάνατε και γέλασα :D πάντως όχι παιδιά δεν ειναι θέμα apn.νομίζω πως και έξω απο τη Microsoft να πάω δε θα μου το λύσουν το πρόβλημα.απλα ειναι ανήκουστο γιατί πήρα την ίδια ακριβώς συσκευή και μου κάνει αυτό το κουλό.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας σε κάποιο Nokia Care αν σου είναι εύκολο βέβαια, να τελειώνεις να μην σπας τα νεύρα σου...? Κάποια λύση θα υπάρχει δεν μπορεί... Απλά είναι και το ότι πολύς λίγος κόσμος χρησιμοποιεί MMS οπότε πιο δύσκολα θα βρεις σίγουρη απάντηση....

 

Πήγαινε σε ένα Nokia Care και ζήτα τους να στο ρυθμίσουν :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας σε κάποιο Nokia Care αν σου είναι εύκολο βέβαια, να τελειώνεις να μην σπας τα νεύρα σου...? Κάποια λύση θα υπάρχει δεν μπορεί... Απλά είναι και το ότι πολύς λίγος κόσμος χρησιμοποιεί MMS οπότε πιο δύσκολα θα βρεις σίγουρη απάντηση....

 

Πήγαινε σε ένα Nokia Care και ζήτα τους να στο ρυθμίσουν :)

 

Θα πάω σε ένα Nokia care αλλά ειμαι σίγουρος δε θα ξέρουν.btw δε μίλησα για mms αλλά για δεδομένα ίντερνετ.ενα άλλο περίεργο ειναι ότι με το προηγούμενο black που είχα με γερμανική rom όταν πχ ήσουν wifi και ρουφαγε κάτι ένα download ας πούμε έβγαζε ένα άλλο εικονίδιο ξεχωριστό που σου έδειχνε ότι κάτι κάνει το wifi,σαν status ένα πράγμα.το ίδιο και με το 3g.με αυτό που έχω τωρα δεν μου δείχνει αυτό το εικονιδιο(status)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρειάζεσαι κάποιο η κάποια επιμέρους updates λογισμικού που δεν σου έχουν έρθει ακόμα; Το μόνο λογικό αυτό είναι θεωρώ.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρειάζεσαι κάποιο η κάποια επιμέρους updates λογισμικού που δεν σου έχουν έρθει ακόμα; Το μόνο λογικό αυτό είναι θεωρώ.

 

οχι 100%100 μακαρι να ηταν αυτο.απο περιεργεια ομως ειναι κανεις εδω μεσα με ισπανικη? EU SPAIN?

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι Ευρωπαικό???

 

Μήπως να έβαζες κάποια άλλη ρομ?? Ιταλική ή Αγγλική πχ?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι Ευρωπαικό???

 

Μήπως να έβαζες κάποια άλλη ρομ?? Ιταλική ή Αγγλική πχ?

 

ναι ευρωπαικο ειναι.εβαλα και ιταλικη και γερμανικη.αγγλικη δε δοκιμασα δεν ειχα κουραγιο αλλα δε νομιζω να παιζει τοσο ρολο

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό θα πρέπει να γίνει, φλασαρισμα άλλης ρομ, διότι και το μενού με το wifi που έχει έξτρα δείχνει κάτι ιδιαίτερο αυτης της ρομ...

Με πρόλαβες. Και στις άλλες ρομ το ίδιο μενού με το wifi έχει;

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό θα πρέπει να γίνει, φλασαρισμα άλλης ρομ, διότι και το μενού με το wifi που έχει έξτρα δείχνει κάτι ιδιαίτερο αυτης της ρομ...

Με πρόλαβες. Και στις άλλες ρομ το ίδιο μενού με το wifi έχει;

 

το θεικο ξερεις πιο ειναι? η ιταλικη που κατεβασα ηταν ΙΔΙΑ με αυτη που ειχα στο black lumia.θα κατεβασω μια αγγλικη να τη περασω και θα ενημερωσω

Edited by skordilis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. μολις ΞΑΝΑ πηρα το τηλεφωνο! Εχει βγει η ΕΠΙΣΗΜΗ Cyan 8.1 ? να τσεκαρω για update ?

 

Επισης εχω και ασυρματο φορτιστη... φορτιζει γρηγορα σαν τον φορτιστη πριζας η οχι ? κανει κακο στη μπαταρια η ασυρματη φορτιση η οχι ?

 

thanks για ολα

Link to comment
Share on other sites

Ναι

Ναι

Όχι

Καλώς ξανάρθες.....

 

Ειναι οντως fast charge το ασυρματο ? δε το περιμενα...

 

Ποιο ειναι το νουμερο για την τελευταια 8.1 να δω αν την εχω οντως

 

Edit: Οι φωτογραφιες βελτιωθηκαν σε σχεση με τη Black ? την προηγουμενη δηλαδη

 

Και κάτι ακόμα παιδιά. Τα most recent δεν μπορώ να τα δω στην εφαρμογή του Facebook?? Δεν το βρισκω πουθενά

 

Επίσης η μπαταρία μου φαίνεται λίγο άθλια. Στο άλλο που είχα όλο το βράδυ ΧΩΡΙΣ cyan όμως γιατί δεν υπήρχε τότε αλλά με 8.1 κανονικά έχανα 0 έως 1% όλο το βράδυ. Με αυτό έχασα 10 ολόκληρα.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Με Cyan χωρίς developers Preview η μπαταρία είναι σε πάρα πολύ καλά επίπεδα ειδικά στον τομέα αναμονής... Αν το 1% ήταν από 100% σε 99% πιθανόν να κόλλαγε λίγο παραπάνω στο 100%...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με Cyan χωρίς developers Preview η μπαταρία είναι σε πάρα πολύ καλά επίπεδα ειδικά στον τομέα αναμονής... Αν το 1% ήταν από 100% σε 99% πιθανόν να κόλλαγε λίγο παραπάνω στο 100%...

 

Θα αλλάξει τίποτα αν βγάλω την developers ;;

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό σου είπα... Στην Developers Preview των WP8.1 Update 1 εμένα η μπαταρία ήταν ψιλοχάλια... Για αυτό γύρισα σε Cyan...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...