Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τη cyan τελικά θα έχουμε otg;

 

Όχι δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα προς το παρόν.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται οτι με την dp δε θα χαμε τέτοια προβλήματα....

 

 

 

 

Το ααντίθετο :D

 

 

 

Με την preview for developers είναι πολύ πιθανά αυτά τα προβλήματα... Αναβαθμισμένο λειτουργικό με τους παλιούς drivers είναι άρα και τα προβλήματα είναι λογικά...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το κάνει μόνο σε εμένα ή είναι κάποιο bug, άλλα στο HERE Drive+, δεν ακούγεται η Ελληνική φωνή πλοήγησης. Κάποιος άλλος να δοκιμάσει να μας πει;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το κάνει μόνο σε εμένα ή είναι κάποιο bug, άλλα στο HERE Drive+, δεν ακούγεται η Ελληνική φωνή πλοήγησης. Κάποιος άλλος να δοκιμάσει να μας πει;

 

σε εμενα ακουγεται κανονικα

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα ακουγεται κανονικα

Χμ, περίεργο! Θα δοκιμάσω κατάργηση και ξανά εγκατάσταση.

 

EDIT:

Μπα το ίδιο! Πρέπει να επιλέξω κάτι στις ρυθμίσεις της συσκευής, πέρα από το κατέβασμα και επιλογή της γλώσσας στο HERE Drive+; Κάνω κάτι λάθος;

Edited by QTiVoCo
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το κάνει μόνο σε εμένα ή είναι κάποιο bug, άλλα στο HERE Drive+, δεν ακούγεται η Ελληνική φωνή πλοήγησης. Κάποιος άλλος να δοκιμάσει να μας πει;

Εμένα μου ακούγεται κανονικά και το έχω και στα αγγλικά το τηλέφωνο μου.

 

Εγώ άλλη ερώτηση έχω να κάνω. μπορώ να κάνω όλα τα πλακάκια transparent στην πρώτη οθόνη;; θα μου άρεσε πολύ περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Χμ, περίεργο! Θα δοκιμάσω κατάργηση και ξανά εγκατάσταση.

 

εμενα το εβγαλε κατα την αναβαθμιση και το ξαναεβαλα μονος μου απο το καταστημα! το ιδιο και τη νοκια καμερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Λοιπον με 8.1 κι εγω απο χθες με vodafone ελληνικο..Και θελω να ρωτησω κατι,τα αρχικα γραμματα της αλφαβητου τα βγαζει οτι και να κανεις στην διπλανη λιστα με τις εφαρμογες ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Λοιπον με 8.1 κι εγω απο χθες με vodafone ελληνικο..Και θελω να ρωτησω κατι,τα αρχικα γραμματα της αλφαβητου τα βγαζει οτι και να κανεις στην διπλανη λιστα με τις εφαρμογες ετσι?

 

 

 

Ναι έτσι ειναι.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Χθες αναβάθμισα και γω. Νομίζω πως γενικά έχει κολλήματα, που παλιά δεν τα έκανε.

Εντωμεταξύ, δε με ειδοποιεί με ήχο όταν μου έρχεται email. Ψάχνω να βρω που είναι η επιλογή αυτή, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Οκ το βρήκα!

Edited by asede
Στραβομάρα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έψαξες και πολύ ε? :lol:

 

Ρυθμίσεις -> Ειδοποιήσεις + Ενέργειες (το 4ο-5ο είναι νομίζω)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Χθες αναβάθμισα και γω. Νομίζω πως γενικά έχει κολλήματα, που παλιά δεν τα έκανε.

Εντωμεταξύ, δε με ειδοποιεί με ήχο όταν μου έρχεται email. Ψάχνω να βρω που είναι η επιλογή αυτή, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

 

Ρυθμίσεις->ειδοποίησεις+ενέργεις-> εισερχόμενα και εκεί ορίζεις τον ήχο που θέλεις.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω προσέξει ότι όταν κάνω τέρμα ζουμ στο βίντεο αρχίζει και κολλάει πολύ το καρε (εαν το λεω σωστά) σε οποια ρομ και να να φοράει. και στην τελευταία που πήραμε το κάνει. Το κάνει και σε κάποιον άλλο αυτό; η είναι θέμα συσκευής κα θέλει σέρβις..;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω προσέξει ότι όταν κάνω τέρμα ζουμ στο βίντεο αρχίζει και κολλάει πολύ το καρε (εαν το λεω σωστά) σε οποια ρομ και να να φοράει. και στην τελευταία που πήραμε το κάνει. Το κάνει και σε κάποιον άλλο αυτό; η είναι θέμα συσκευής κα θέλει σέρβις..;

 

Και σέρβις να το πας πάλι θα σου περασουν νέα ρομ. Οπότε μπορεί να έχει θέμα η ρομ ή κανά hard reset ή έχει μεγάλη ανάλυση το βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Και σέρβις να το πας πάλι θα σου περασουν νέα ρομ. Οπότε μπορεί να έχει θέμα η ρομ ή κανά hard reset ή έχει μεγάλη ανάλυση το βίντεο.

 

 

Έχω κάνει hard reset δεν στρώνει με τίποτα!!! Λογικά θα έχει πρόβλημα η κάμερα....οκ ευχαριστώ πάντως!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω προσέξει ότι όταν κάνω τέρμα ζουμ στο βίντεο αρχίζει και κολλάει πολύ το καρε (εαν το λεω σωστά) σε οποια ρομ και να να φοράει. και στην τελευταία που πήραμε το κάνει. Το κάνει και σε κάποιον άλλο αυτό; η είναι θέμα συσκευής κα θέλει σέρβις..;

 

Ναι ισχυει...μονο στα wp 8.0 δεν το κανει.Πρεπει να χω καποιο βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι καταλαβαίνω και όπως το περίμενα δηλαδή δεν έχουμε δει κάποια εμφανή διαφορα με τη cyan. Εγω θα αναγκαστώ μάλλον να τη περάσω επειδή έχω πολλά θέματα με τα από hard reset στην do.

 

Πάντως γενικά δε νομίζω ότι έχουμε παράπονα. Τα 8.1 ειναι μια χαρά και οι επόμενες προσθήκες ακόμα πιο καλές.

 

Οσο για το 1020 ας αποδεχτούμε ότι δε μπορούμε να πάρουμε κάτι καλύτερο από τη κάμερα. Όμως τι καλύτερο να πάρεις από το σχεδόν τέλειο; έβγαλα διαμαντια στις διακοπές και έχουν κλείσει στόματα διφορων ανδροϊδων....

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by niotheros
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα πρωί πέρασα κι εγώ. Παιδιά εμένα μου φαίνεται ότι πάει γρηγορότερα σε σχέση με πριν. Το swipe πως το ενεργοποιούμε στο keyboard.? Επίσης να κάνω επαναφορά εργ. ρυθμίσεων ώστε να κάτσει καλά η cyan? Αυτό το έκανα στο android δε ξέρω αν χρειάζεται και στα windows phone..
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται... Μια χαρά κάθεται και έτσι :)

 

To swipe ενεργοποιημένο είναι αλλά δεν έχει ακόμα Ελληνικά :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...