Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς φίλε μου είχε κάποια κιτρινα κοματια ...

Μια χαρά είναι το και μαύρο...

Την ίδια κάμερα έχει....

Χαχαχα

 

Ναι σίγουρα, την ίδια κάμερα έχει κλπ κλπ.

Δυστυχώς δεν είναι κίτρινο! Και το μαύρο δεν μπορεί να το αλλάξει αυτό!

Γενικά ξεφεύγω από την μονοτονία σε διάφορα αντικείμενα. Πορτοκαλί N8, το τρομερό Sony Ericsson w800..

Μέχρι και το 500ρακι μου κίτρινο είναι!!

 

Σκεφτόμουν να μπω στον πειρασμό και να αγοράσω την συσκευή σε λευκό, αλλά τελευταία στιγμή έκανα πίσω.. Δυστυχώς ενώ είχα στο μυαλό να τσεκάρω το site του πλαισίου γενικά για προσφορές, δεν το έκανα.. Σε κακό μου βγήκε!! :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι σίγουρα, την ίδια κάμερα έχει κλπ κλπ.

Δυστυχώς δεν είναι κίτρινο! Και το μαύρο δεν μπορεί να το αλλάξει αυτό!

Γενικά ξεφεύγω από την μονοτονία σε διάφορα αντικείμενα. Πορτοκαλί N8, το τρομερό Sony Ericsson w800..

Μέχρι και το 500ρακι μου κίτρινο είναι!!

 

Σκεφτόμουν να μπω στον πειρασμό και να αγοράσω την συσκευή σε λευκό, αλλά τελευταία στιγμή έκανα πίσω.. Δυστυχώς ενώ είχα στο μυαλό να τσεκάρω το site του πλαισίου γενικά για προσφορές, δεν το έκανα.. Σε κακό μου βγήκε!! :p

 

Πάρε μαύρο κ βάλε κίτρινη θήκη ;) http://www.ebay.co.uk/itm/New-Nokia-Lumia-1020-Wireless-Charging-Hard-Shell-Case-Cover-CC-3066-Yellow-/130989854562?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item1e7f9a8f62

Link to comment
Share on other sites

οσοι το πηρανε απο πλαισιο στα 350 ειχε το κουπονι των 20ε για δωρεαν εφαρμογες που αναφερουν οσοι το πηραν απο βοντα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Τα μαυρα που πηρατε απο vodafone και ειναι branded γραφει πανω κατι το κουτι σχετικα η το καταλαβαινεις μονο οταν το ανοιξεις το τηλεφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Τα μαυρα που πηρατε απο vodafone και ειναι branded γραφει πανω κατι το κουτι σχετικα η το καταλαβαινεις μονο οταν το ανοιξεις το τηλεφωνο;

 

Το μονο που γραφει ειναι με πολυ ψιλα γραμματα στο πλαι στο αυτοκολλητο που δηλωνει την χωρα που προοριζεται Vf GR και φυσικα μολις το ανοιγεις αντι το λογοτυπο της Νοκια με τα χερακια εχει της Voda...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αφού έγινε η αρχή από Vod, Πλαίσιο και Multirama στα 350, ελπίζω να συνεχίσουν και τα σκρουτζομάγαζα με αντίστοιχες τιμές. Ειδικά τώρα που είδαν τι ανταπόκριση είχε η μείωση...(εξαντλήθηκαν αυθημερόν). Άντε να προλάβουμε κ εμείς :)
Link to comment
Share on other sites

Αφού έγινε η αρχή από Vod, Πλαίσιο και Multirama στα 350, ελπίζω να συνεχίσουν και τα σκρουτζομάγαζα με αντίστοιχες τιμές. Ειδικά τώρα που είδαν τι ανταπόκριση είχε η μείωση...(εξαντλήθηκαν αυθημερόν). Άντε να προλάβουμε κ εμείς :)

Aν κρίνω και από την προηγούμενη προσφορά του plaisiou για το 925 στα 270 ευρώ, βλέπω δύσκολο να ακολουθήσουν τα skroutzoμάγαζα.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που γραφει ειναι με πολυ ψιλα γραμματα στο πλαι στο αυτοκολλητο που δηλωνει την χωρα που προοριζεται Vf GR και φυσικα μολις το ανοιγεις αντι το λογοτυπο της Νοκια με τα χερακια εχει της Voda...

 

Κανένα ΝΟΚΙΑ δεν έχει τα χεράκια και τον θρυλικό ήχο όταν ανοίγει, τώρα πια... :(

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Κανένα ΝΟΚΙΑ δεν έχει τα χεράκια και τον θρυλικό ήχο όταν ανοίγει, τώρα πια... :(

 

Ναι δυστυχως.... :(

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορα της voda επαιξε αρκετες ημερες ( 4-5 σιγουρα ... αλλα με διακοπες). Του Πλαισιου κρατησε ενα 24ωρο μονο.

 

Κατι μου λεει πως ισως αυριο την ανεβασουν παλι στην voda οποτε οποιος ενδιαφερεται ας τσεκαρει.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Λογικα αυτη τη βδομαδα θα παρω το καπακι ασυρματης φορτισης(επισης κιτρινο!). Για θηκη δεν το σκεφτομαι. Το κινητο ειναι φτιαγμενο απο ανθεκτικο υλικο και επισης νομιζω οτι ειναι κριμα να κρυψω το πανεμορφο design του.

 

Μια ερωτησουλα. Ειδοποιηση με καποιο τροπο για την υπαρξη update για καποια απο τις εγκατεστημενες εφαρμογες δεν υπαρχει..;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Να ρωτήσω κάτι. Αν πάρω το 1020 σε μαύρο ή λευκό χρώμα υπάρχει η δυνατότητα μετά να αλλάξω το χρώμα (δηλ το καπάκι) σε κίτρινο... Όχι απλά να βάλω μια θήκη αλλά να αλλάξει το καπάκι. Πχ το είχα κάνει με το 820 της κοπέλας μου που το είχε πάρει σε λευκό και με περίπου 20 ευρώ από ένα Nokia Care αγόραζες ένα άλλο καπάκι ότι χρώμα ήθελες. Βέβαια στο 820 είναι αποσπόμενο το καπάκι οπότε για αυτό ρωτάω αν το έχει δοκιμάσει/ρωτήσει κάποιος σε ένα Nokia Care για το 1020...

 

(Θα τους πάρω ένα τηλ αύριο απλά μπορεί να χρειαστεί μαι απόφαση αγοράς σήμερα :):):))

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Να ρωτήσω κάτι. Αν πάρω το 1020 σε μαύρο ή λευκό χρώμα υπάρχει η δυνατότητα μετά να αλλάξω το χρώμα (δηλ το καπάκι) σε κίτρινο... Όχι απλά να βάλω μια θήκη αλλά να αλλάξει το καπάκι. Πχ το είχα κάνει με το 820 της κοπέλας μου που το είχε πάρει σε λευκό και με περίπου 20 ευρώ από ένα Nokia Care αγόραζες ένα άλλο καπάκι ότι χρώμα ήθελες. Βέβαια στο 820 είναι αποσπόμενο το καπάκι οπότε για αυτό ρωτάω αν το έχει δοκιμάσει/ρωτήσει κάποιος σε ένα Nokia Care για το 1020...

 

(Θα τους πάρω ένα τηλ αύριο απλά μπορεί να χρειαστεί μαι απόφαση αγοράς σήμερα :):):))

 

Οχι, το case της συσκευης ειναι unibody(μονοκομματο). Το μονο που μπορεις να κανεις ειναινα προσθεσεις το wireless charging cover(που πειτρεπει ασυρματη φορτιση) σε οτι χρωμα θες. Καλυπτει το μεγαλυτερο μερος του χρωματισμενου της συσκευης.

 

 

Επισης για οποιον ενδιαφερεται, ειχα κρατησει ενα μαυρο στη Vodafone Ν.Ψυχικου(κεντρικα) με κωδικο παραγγελιας 1224682.

 

Η συσκευη μεχρι και Παρασκευη ηταν εκει και με περιμενε(αλλα την πηρα απο Πλαισιο τελικα). Αν καποιος ενδιαφερεται ας παρει ενα τηλ να δει αν ισχυει ακομα η κρατηση. Αν ναι, ας την παρει.

 

Σου βγάζει ειδοποίηση στο live tile του marketplace...

 

Thanks!

 

Δυστυχως βλεπω οτι το viber ακομα υπολειτουργει. Με κλειστη οθονη και μηνυμα δε μου ηρθε παρα μονο οταν ανοιξα manually την εφαρμογη...

Ισως φταιει το api των wp αφου σε αλλες πλατυφορμες ειναι απροβληματιστο. Ελπιζω η 8.1 να φερει μεγαλες under the hood βελτιωσεις...

Edited by keraynopoylos
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω με την προσφορά της voda. Η μπαταρία με προβληματίζει.

Χθες και σήμερα που έπαιξα λιγάκι, με το wifi ανοιχτό η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα.

Τώρα μόλις το φόρτισα πλήρως. Κοιτάω την ένδειξη της μπαταρίας και λέει 100%. Εκτιμώμενος χρόνος που απομένει:12 ώρες!!!

Είχα βάλει μια εφαρμογή για μπαταρία και χτυπούσε συνέχεια οτι η μπαταρία μου πέφτει γρήγορα. Το έβγαλα μήπως τρώει κάτι τη μπαταρία.

 

Κανέναν καλό messenger για google και yahoo; Κατέβασα το im+ αλλά έχω την εντύπωση πως μου τρεμόπαιζε η οθόνη κατά διαστήματα και το έβγαλα. Ελπίζω να έφταιγε η εφαρμογή και να μην είναι πρόβλημα του τηλεφώνου. Με άλλη εφαρμογή ευτυχώς δεν έχω προσέξει κάτι παρόμοιο. To μαρκετ τελικά μου φαίνεται πολύ φτωχό και πολλές εφαρμογές είναι πολύ χάλια, φτιαγμένες πολύ ερασιτεχνικά.

 

Η κάμερα όντως καταπληκτική. Δεν την περίμενα τόσο καλή.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, το case της συσκευης ειναι unibody(μονοκομματο). Το μονο που μπορεις να κανεις ειναινα προσθεσεις το wireless charging cover(που πειτρεπει ασυρματη φορτιση) σε οτι χρωμα θες. Καλυπτει το μεγαλυτερο μερος του χρωματισμενου της συσκευης.

 

Σόρρυ που ξαναρωτάω αλλά αν πχ σπάσει//ραγίσει//γρατζουνιστεί το κάλυμμα δεν αλλάζει με τίποτα δηλ?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Οχι, το case της συσκευης ειναι unibody(μονοκομματο). Το μονο που μπορεις να κανεις ειναινα προσθεσεις το wireless charging cover(που πειτρεπει ασυρματη φορτιση) σε οτι χρωμα θες. Καλυπτει το μεγαλυτερο μερος του χρωματισμενου της συσκευης.

 

 

Επισης για οποιον ενδιαφερεται, ειχα κρατησει ενα μαυρο στη Vodafone Ν.Ψυχικου(κεντρικα) με κωδικο παραγγελιας 1224682.

 

Η συσκευη μεχρι και Παρασκευη ηταν εκει και με περιμενε(αλλα την πηρα απο Πλαισιο τελικα). Αν καποιος ενδιαφερεται ας παρει ενα τηλ να δει αν ισχυει ακομα η κρατηση. Αν ναι, ας την παρει.

 

 

 

Thanks!

 

Δυστυχως βλεπω οτι το viber ακομα υπολειτουργει. Με κλειστη οθονη και μηνυμα δε μου ηρθε παρα μονο οταν ανοιξα manually την εφαρμογη...

Ισως φταιει το api των wp αφου σε αλλες πλατυφορμες ειναι απροβληματιστο. Ελπιζω η 8.1 να φερει μεγαλες under the hood βελτιωσεις...

 

 

 

 

 

 

εμένα ως τώρα έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις. Έχεις βάλει live tile;;

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ που ξαναρωτάω αλλά αν πχ σπάσει//ραγίσει//γρατζουνιστεί το κάλυμμα δεν αλλάζει με τίποτα δηλ?

 

Απο το χρηστη οχι. Απο service προφανως ναι.

 

Αν και, απο την αισθηση που μου δινει οταν το κραταω, για να σπασει το case, πρεπει να φαει τετοιο χτυπημα που δε θα'χει μεινει τιποτα απο το κινητο που να δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

με black περασμενη στην pro cam δεν εχει ρυθμισει να αποθηκευσω σε raw.... :(

 

Μήπως έχει update το Nokia Camera που δεν το έχεις κάνει;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Λογικα αμα εχεις κανει την αναβαθμιση και στην nokia camera θα σου βγαζει στις ρθμισεις μεσα στην καμερα και μια τριτη επιλοφη που λεει 5mp + DNG (38MP). Ετσι το οριζει το raw
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζείω τον,τελευταίο καιρό ένα,πρόβλημα με,την κάμερα που με,έχει,ξενερώσει..βεβαια,δεν,θυμάμαι αν μου το έκανε μετά απο το,update,των,gdr3 preview η πριν...οταν θέλω να,τραβιξω τοπίο,δεν,εστιάζει,με τίποτα γενικα σε,οτιδήποτε απο τα,40 μ και πάνω....κανει να,εστιασει αλλα,χάνει την εστίαση και θολώνει...στο Nokia,discussions είχαν,και άλλοι θέματα,σλλα η Νοκια,δεν,έχει απαντησει....Κανείς απο εδω έχει θέμα...Να πω ότι πριν το κινητό δούλευε αριστα...
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...