Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καιβγω αυτο έκανα χθες! Και καπακι περασα και το update 1!

 

Καθυστερεί πολύ όμως ρε παιδί μου...

 

Πάντως δε θα τη πέρναγα αν δεν χτύπαγε σφάλμα στην dp

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάλι μου χτύπησε το δευτερο Update προς Cyan.....

 

Αρχίζω να ανησυχώ...

 

Edit:

 

Οι ανησυχίες μου επιβεβαιώνονται.... Κάνω πάλι hard reset.... Σφάλματα στη προσπάθεια Update..

Εχει καταντήσει αηδία το ζήτημα...

Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εσάς πώς πάει η μπαταρία;; εγω έχω την εντύπωση ότι τελειώνει αρκετά γρηγορότερα σε σχέση με την 8.0 με τις ίδιες ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Επεστρεψα σε WP 8.0 και Black. Μπαταρια και καμερα δεν μ'αρεσαν.

 

Δεν σου άρεσε η κάμερα της cyan? Για πες περισσότερα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω νομιζω με τη cyan εςγινε καλυτερο...ειδικα στην καμερααα που εφτιαξε αρκετα...εχω ανεβασει και σχετικη φωτογραφια σε προηγουμενο ποστ...νομιζω τωρα μιλαμε για το τελειο...:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου άρεσε η κάμερα της cyan? Για πες περισσότερα.

 

Κατι γινεται με το focus...δεν μπορω να το προσδιορισω ακριβως αλλα δεν βγαινουν σωστα εστιασμενες.Επισης εχουν μειωσει το sharpness και χαθηκε η ευκρινεια απο τη φωτο.Τα χρωματα και το white balance καλα ειναι...στα ιδια επιπεδα με wp 8.0 black.Επισης λεγανε οτι το βιντεο θα εχει continues auto-focus...τριχες.Μονο στη black δουλευει αυτο.

Edited by paok4270
Link to comment
Share on other sites

Συνεχές. Auto focus είχαν πει μόνο για τa icon Kai 1520...στην,φωτογραφία.για το βίντεο το ίδιο,δεν,είπαν ότι θα αλλάξει κάτι...
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Συνεχές. Auto focus είχαν πει μόνο για τa icon Kai 1520...στην,φωτογραφία.για το βίντεο το ίδιο,δεν,είπαν ότι θα αλλάξει κάτι...

 

Για δες αυτο εδω...wp 8.0 Black / continuous auto focus

https://www.youtube.com/watch?v=NnZkgoQsXi8&feature=youtu.be

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κι εγώ γύρισα σε 8 με ιταλική rom.

Χωρίς να έχω όμως θέμα με το ίντερνετ η ενημέρωση για την cyan κάνει 15 ώρες... Πόση ώρα σας πήρε το update;

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτο εδω...wp 8.0 Black / continuous auto focus

https://www.youtube.com/watch?v=NnZkgoQsXi8&feature=youtu.be

 

εμενα παντως ετσι ακριβως κανει και στην cyan

Link to comment
Share on other sites

Κατι γινεται με το focus...δεν μπορω να το προσδιορισω ακριβως αλλα δεν βγαινουν σωστα εστιασμενες.Επισης εχουν μειωσει το sharpness και χαθηκε η ευκρινεια απο τη φωτο.Τα χρωματα και το white balance καλα ειναι...στα ιδια επιπεδα με wp 8.0 black.Επισης λεγανε οτι το βιντεο θα εχει continues auto-focus...τριχες.Μονο στη black δουλευει αυτο.

 

Υπαρχει ενα προβλημα τελικα με την εστιαση στο απειρο.ειπαν θα το φτιαξουνε στο επομενο update

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι τραγική η κατάσταση με το update από τα 8 στη Cyan.

Συνεχή σφάλματα ακόμα και με άλλη rom. Μια στη λήψη, μια στην εγκατάσταση.

 

Να το πετάξω από το παράθυρο; Μου είναι αδιανόητο να μείνω με τα 8...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι τραγική η κατάσταση με το update από τα 8 στη Cyan.

Συνεχή σφάλματα ακόμα και με άλλη rom. Μια στη λήψη, μια στην εγκατάσταση.

 

Να το πετάξω από το παράθυρο; Μου είναι αδιανόητο να μείνω με τα 8...

 

Έχεις δοκιμάσει και σε άλλο ρουτερ εκτός του σπιτιού σου; μήπως τα σφαλματα λήψης οφείλονται σε τυχόν αποσυνδέσεις του ρουτερ.

Επίσης στη διαχείριση του Wi-Fi έχεις ενεργοποιημένο "να διατηρείται ενεργοποιημένο το Wi-Fi όταν λήγει το χρονικό όριο οθόνης";

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να κανεις μια βολτα απο nokia care? Δεν εξηγείται το προβλημα που εχεις, επρεπε να ειχε ερασει η ρομ με τοσες προσπαθειες
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σήμερα το πρωί στης δουλειάς το ιντερνετ. Τα ίδια. Μια στη λήψη και μια στην εγκατάσταση πετάει σφάλμα.

 

Παρόλ αυτά ανακάλυψα κάτι που με έκανε να κατεβάζω ξανά την ιταλική rom. Είχα αποθηκευμένες και την ελληνική Vodafone και την ιταλική cv στον ίδιο φάκελο και ήταν μπερδεμένες. Γι αυτό μάλλον και όταν πέρασα την ιταλική κατά ένα περίεργο λόγο ενώ region ήταν ιταλία, μου είχε κρατήσει ελληνική γλώσσα. Τώρα ξανακατεβάζω καθαρή ιταλική μήπως και παίξει.

Αλλά θα πάρει χρόνο και τα χω πάρει άσχημα! Έπρεπε με την ελληνική Vodafone να έχει ήδη παίξει! Δε καταλαβαίνω ειλικρινά! Να κατεβάζει κανονικά το πρώτο Update και στο δεύτερο να χτυπάει!

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω...ειπαν για συνεχές ,autofocus στην λειτουργια της φωτογραφίας από,την,εκκίνησή της εφαρμογής για πιο γρήγορες λήψεις,αλλά για,το 1520 και το icon,για,το 1020 δεν άλλαξε κάτι...
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω περασει τη Cyan.Πλεον τα παιχνιδια μου τα εμφανιζει και στο μενου το μεγαλο (οταν κανουμε δεξι swape) Και οχι μονο στον Φακελο "Παιχνιδια", γινεται καπως να το αλλαξω αυτο και να εμφανιζονται μονο εκει και οχι παντου διασπαρτα στο μενου?
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με τη cyan.αλλα ρε παιδια υπαρχει περιπτωση να δουμε την cortana προς ευρωπη μερια;;;)

και κατι αλλο μπορουμε να βαλουμε τη φωτο στο background να εμφανιζεται σε ολα τα πλακιδια;;

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι τραγική η κατάσταση με το update από τα 8 στη Cyan.

Συνεχή σφάλματα ακόμα και με άλλη rom. Μια στη λήψη, μια στην εγκατάσταση.

 

Να το πετάξω από το παράθυρο; Μου είναι αδιανόητο να μείνω με τα 8...

 

Να επανέλθω γι αυτό το μαρτύριο που τράβηξα χθες, με καλά νέα.

 

Έβαλα νέα rom γιατί με τη GR Vodafone χτύπαγε συνεχώς σφάλμα η αναβάθμιση της Cyan.

H Ιταλική πέρασε μεν αλλά επειδή το Νοκια recovery tool που είχα χρησιμιοποιήσει προηγούμενα βάζει στον ίδιο φάκελο των windows τη rom με το care suite, μπλεχτήκανε τα αρχεία και πάλι μου χτύπαγε και με την ιταλική.

Tελικά σήμερα κατέβασα πάλι καθαρή αυτή τη φορά ιταλική cv rom και επιτέλους βλέπω τα γρανάζια της Cyan.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

(μην με βαρέσετε):wacko: Εαν με κάποιο τρόπο μπορούσε να αφαιρεθεί το τζαμακι πίσω, δεν θα έβγαζε ακομα καλύτερες φωτογραφίες;
Link to comment
Share on other sites

(μην με βαρέσετε):wacko: Εαν με κάποιο τρόπο μπορούσε να αφαιρεθεί το τζαμακι πίσω, δεν θα έβγαζε ακομα καλύτερες φωτογραφίες;

 

(δεν σε βαραω) να βγαλουμε και τα παρμπριζ απο τα αυτοκινητα, ουτε λασπες ουτε τιποτα δεν θα καθεται πανω:lol::p:p

Δημήτρης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και με απενεργοποιημένο το φλας σε φωτο στη κάμερα αναβοσβήνει το φλας. Το παρατήρησα και σε Lumia 925. Γιατί το κάνει; έχω cyan.
Link to comment
Share on other sites

(δεν σε βαραω) να βγαλουμε και τα παρμπριζ απο τα αυτοκινητα, ουτε λασπες ουτε τιποτα δεν θα καθεται πανω:lol::p:p

 

Ναι αλλά σκέψου και το κάμπριο;;; ε;; πιστεύω ότι θα είχε μια διαφορά εξάλλου έχει και το κλείστρο που προστατεύει κάπως.. Τέλος πάντων....

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...