Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά κάνετε και ψάχνετε το παραμικρό με τόση λεπτομερεια. Αλλα νομίζω πως αν χαλαρώσεται και σκεφτειτε πως αγορασατε οχι μια καλη φωτογραφικη με κινητο, αλλα ενα κινητο με καλη φωτογραφικη νομιζω θα το απολαυσετε περισσοτερο :) Προς το παρον μένω με το 920 μιας και το έχω λιγότερο απο μισό χρόνο και δεν νομιζω πως αξιζει να το αλλαξω. ομως κατα 99% την επόμενη εκδοση αυτου του κινητου θα την τιμησω. σας ευχομαι να το χαρειτε λοιπον γιατι νομιζω πως ακομα και αν βγαζει τις ιδιας ποιοτητας φωτογραφιες με τα αλλα πιστευω πως το δυνατο του σημειο ειναι το crop-zoom των 41mp
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Νοκια cam pro έχει επιλογή bracketing απλα δεν τις συνθέτει αυτοματα...στο store τωρα έχει μερικές εφαρμογές επί πληρωμή...ρο easy hdr HD τραβάει αλλα δεν σε αφηνει να επεξεργαστείς..
KTLK
Link to comment
Share on other sites

κριμα......μολις το δικο μου ''ψοφησε''.....δεν κανει τιποτα, ουτε ανοιγει ουτε δονηση ουτε τιποτα.....καμια αντιδραση......

 

τσαμπα χαρηκα.....απο αυριο στο σερβις και αντε να δουμε ποτε θα ξανα εχω κινητο.....

Link to comment
Share on other sites

κριμα......μολις το δικο μου ''ψοφησε''.....δεν κανει τιποτα, ουτε ανοιγει ουτε δονηση ουτε τιποτα.....καμια αντιδραση......

 

τσαμπα χαρηκα.....απο αυριο στο σερβις και αντε να δουμε ποτε θα ξανα εχω κινητο.....

 

Αν δοκιμασες soft η' hard reset και αρνειται πεισματικα,ε τοτε service σε Nokia Care καταστημα.

Δεν σου προτεινω να φλασαρεις με το ιδιο η'αντιστοιχο firmware για να αποκλεισουμε hardware issue.

Καλυτερα service.

Αν το πηρες απο αμαζον και εφοσον ειναι στις 30 ημερες θα μπορουσε να ζητησεις αντικατασταση η' πιστωση χρηματων.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

σαν να μην λειτουργουν καθολου τα πληκτρα.........απαντησα σε ενα μυνημα.....το ακουμπησα το κομοδινο και οταν μετα απο λιγο κτυπησε η αναφορα πηγανα το ξεκλειδωσω και αυτο τιποτα...... ουτε αναβε οθονη ουτε αντιδρουσε στα πληκτρα.....λες και επεσε σε deep sleep και δεν βγηκε ποτε....

 

δυστηχως το πηρα απο εδω.....τι να κανουμε....αυριο σερβις και βλεπουμε.....

Link to comment
Share on other sites

σαν να μην λειτουργουν καθολου τα πληκτρα.........απαντησα σε ενα μυνημα.....το ακουμπησα το κομοδινο και οταν μετα απο λιγο κτυπησε η αναφορα πηγανα το ξεκλειδωσω και αυτο τιποτα...... ουτε αναβε οθονη ουτε αντιδρουσε στα πληκτρα.....λες και επεσε σε deep sleep και δεν βγηκε ποτε....

 

δυστηχως το πηρα απο εδω.....τι να κανουμε....αυριο σερβις και βλεπουμε.....

 

Το άφησες καθόλου στην φόρτιση αφού σου "έπεσε σε κώμα"; Άστο κανα τεταρτάκι να δεις μήπως ξυπνήσει!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν αυτο......αν και ημουν περιπου στο 50% λεω μηπως και ειχε κανα drain και ψοφησε......το εχω ηδη ενα 20λεπτο αλλα τιποτα....
Link to comment
Share on other sites

σαν να μην λειτουργουν καθολου τα πληκτρα.........απαντησα σε ενα μυνημα.....το ακουμπησα το κομοδινο και οταν μετα απο λιγο κτυπησε η αναφορα πηγανα το ξεκλειδωσω και αυτο τιποτα...... ουτε αναβε οθονη ουτε αντιδρουσε στα πληκτρα.....λες και επεσε σε deep sleep και δεν βγηκε ποτε....

 

δυστηχως το πηρα απο εδω.....τι να κανουμε....αυριο σερβις και βλεπουμε.....

 

Τα on screen πληκτρα η' τα πλαινα δεξια?

Αν δεν ειναι τα πλαινα δοκιμασε soft reset,κρατα παρατεταμενα power button +volune down και hard reset πατωντας volume down + power + camera buttons μεχρι να δονηθει το κινητο.

Αν τιποτα τοτε service.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο θα με τρελανει.......μολις κτυπησε το ξυπνητηρι που ειχα βαλει απο χθες και το τηλεφωνο δειχνει να δουλευει κανονικα........

γγγγκκκκρρρρρ.........τα χαπια μου......!

Link to comment
Share on other sites

Χμ....ερωτηση προς τους υπόλοιπους χρηστές...στο Nokia cam pro μερικές φορές λαγκαρει....γτ εμένα μου το κάνει καμιά φορά...τι εννοώ..ανοιγεις κάμερα και βλεπεις στην,οθόνη τι βλεπει η κάμερα χωρίς,να,πατήσεις να τραβήξει φωτογραφία κολλάει λίγο...τραβαει κανονικά βεβαια. Και δεν το κάνει συχνά...απλά το κάνει...
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα και εγω ένα 1020 τελικά να του δώσω μια ευκαιρία. Αύριο λογικά θα το έχω στα χέρια μου. Άντε να δούμε. Ελπίζω να με ευχαριστήσει :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.τελικα η επιλογη hdr ειναι εφαρμογη με πληρωμη μονο?βασικο για μενα γιατι οι φωτο αυτου του ειδους ειναι ολα τα λεφτα!:confused:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρήγγειλα απ το expancys με δώρο accessory pack.

http://www.expansys.com.gr/nokia-lumia-1020-black-251632/

Άντε να έρθει να το δοκιμάσω και αυτό να δούμε τι λέει :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

παιδες κατω απο εντονο ηλιο πως ειναι η οθονη; εχω το 920 και ειναι απλα μαγεια αλλα διαβαζω οτι το 1020 εχει μετριο αποτελεσμα. Ισχυει;
Link to comment
Share on other sites

παιδες κατω απο εντονο ηλιο πως ειναι η οθονη; εχω το 920 και ειναι απλα μαγεια αλλα διαβαζω οτι το 1020 εχει μετριο αποτελεσμα. Ισχυει;

 

Έχει το ίδιο πρόβλημα όπως όλα τα AmoLED στην αγορά, θα είναι αρκετά οκ άλλα όχι σαν το LCD του 920 (δεν το ειχα ακομα στα χερια μου)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι ο οθονη κατω απο ηλιο ακομα και απενεργοποιησεις την αντιστοιχη ρυθμιση...Αυτο που εχω θεμα πάντως ειναι η μπαταρια...12-13 ωρες... :(
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Έχει το ίδιο πρόβλημα όπως όλα τα AmoLED στην αγορά, θα είναι αρκετά οκ άλλα όχι σαν το LCD του 920 (δεν το ειχα ακομα στα χερια μου)

 

ρωταω γιατι το gsmarena λεει οτι δεν εχει ακριβως την ιδια οθονη με το 925. Εκεινη εχει 3.500 contrast στον ηλιο ενω του 1020 μολις 2.400 και μου εκανε μεγαλη εντυπωση

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρήγγειλα απ το expancys με δώρο accessory pack.

http://www.expansys.com.gr/nokia-lumia-1020-black-251632/

Άντε να έρθει να το δοκιμάσω και αυτό να δούμε τι λέει :)

 

Αφού ήσουν απόλυτα συνειδητοποιημενος και δε δοκίμαζες τίποτα άλλο πέρα από note και τέλος οι δοκιμές και κατεκρινες τους άλλους που δοκίμαζαν. Βρε πως αλλάζουν οι καιροί...

Στο θέμα μας, έπαιξα με το κινητό και είναι πολύ καλό. Θα επανέλθω με κάποιες εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Έχει το ίδιο πρόβλημα όπως όλα τα AmoLED στην αγορά, θα είναι αρκετά οκ άλλα όχι σαν το LCD του 920 (δεν το ειχα ακομα στα χερια μου)

Τι πρόβλημα έχουν δηλαδή οι amoled οθόνες? Γιατί με του 808 μπορώ να βάλω προβολέα να ρίχνει πάνω της και πάλι θα βλέπω...

 

Μάνο με γειά, περιμένω εντυπώσεις. Αν και τα ξέρεις τα wp, εντυπώσεις από την κάμερα περιμένω. Τα άλλα τα ίδια θα είναι , εκτός αν το κρατήσεις μέχρι την gdr3 (χλωμό) ή πως τη λένε που θα έχει file manager κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Το 808 εχει τη φωτεινοτερη οθονη ΟΛΩΝ κατω απο ηλιο

 

Νομίζω πως το 920 είναι κάπως καλύτερη πάνω σ' αυτο το θέμα αλλα δεν είμαι και απόλυτος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Μάνο με γειά, περιμένω εντυπώσεις. Αν και τα ξέρεις τα wp, εντυπώσεις από την κάμερα περιμένω. Τα άλλα τα ίδια θα είναι , εκτός αν το κρατήσεις μέχρι την gdr3 (χλωμό) ή πως τη λένε που θα έχει file manager κτλ.

 

 

Φίλε Τάσο μιας και είχα και το 808 θα πω ακριβώς τη γνώμη μου χωρίς να αναλύω 5 κατεβατά θεωρίες και να το παίζω ειδιμονας και να κουράζω.

Απλά θα δω τι ψάρια πιάνει σε σχέση με το 808.

Κυρίως για αυτό το πήρα να μου φύγει η απορία και θα δοκιμάσω να βγάλω φωτογραφίες και στα ίδια σημεία που έχω και απ το 808, το οποίο(& χάρη σε σένα φίλε) θα το έχω στη καρδιά μου σα μια τις καλύτερες συσκευές που πέρασαν απ τα χέρια μου ανεξαρτήτως λειτουργικού

 

 

 

 

Το 808 εχει τη φωτεινοτερη οθονη ΟΛΩΝ κατω απο ηλιο

 

 

Ειδικά αν του βάλεις το brightness control :)

 

 

 

 

Νομίζω πως το 920 είναι κάπως καλύτερη πάνω σ' αυτο το θέμα αλλα δεν είμαι και απόλυτος.

 

Κώστα με μαμά το 808 είναι όπως τα λες επειδή είχα και τα 2, αλλά με το brightness control είναι στα ίδια επίπεδα ίσως και καλύτερα απ το 920.

Σε κάθε περίπτωση είναι κορυφή σε αναγνωσιμοτητα και ευκρίνεια έξω και καμιά σχέση με amoled Samsung προ S4 εποχής.

 

@v@gelis

Βρε συ Βαγγέλη αφού ξέρεις τη τρέλα μας ρε φίλε, προσπαθούμε να το πολεμήσουμε αλλά καμιά φορά μας νικάει :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το 920 είναι κάπως καλύτερη πάνω σ' αυτο το θέμα αλλα δεν είμαι και απόλυτος.

 

Τσουκου!

808 = 4.700

925=3.500

1020=2.500

920=2.100 ΑΛΛΑ σαν ips ειναι σχεδον 3.500 λογω πολυ χαμηλης ανακλαστικοτητας

 

Αυτα κατω απο ηλιο.

Edited by morfeas-dsl-
typo
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...