Jump to content

Cubot One


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 274
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα. Πηρα πριν δυο μερες το cubot one και τωρα βλεπω οταν πιεζω την οθονη επανω αριστερα με το δαχτυλο με βγαζει

γραμμες στην οθονη και κανει σαν να παει να σβησει. τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Πηρα πριν δυο μερες το cubot one και τωρα βλεπω οταν πιεζω την οθονη επανω αριστερα με το δαχτυλο με βγαζει

γραμμες στην οθονη και κανει σαν να παει να σβησει. τι παιζει?

 

Και το δικό μου το παθαίνει αυτό. Το άλλο που έχω παρατηρήσει στην οθόνη είναι πως δεν είναι πολύ accurate... αλλού πατάς αλλού πατάει αυτό. Μικρολεπτομέρειες που όμως είναι πολύ εμφανής σε έμπειρους χρήστες. Και το τελευταίο... η δικιά μου νομίζω είναι τοποθετημένη λίγο στραβά. Ή κάτι άλλο είναι στραβό. Δες εδώ: http://i.imgur.com/bTjmSkd.jpghttp://i.imgur.com/VFhiawT.jpg

 

Έστειλα σε banggood και ελπίζω να δεχτούν να το πάρουν πίσω και refund ή αλλαγή με Lenovo S820 που νομίζω θα είναι πιο αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

Τα φωτα σας παιδια γιατι θα το σπασω στο τελος.

Εδω και λιγες μερες εχει αρχισει και 'τρελεναιται' το εργαλιο.ανοιγει οτι γουσταρει απο εφαρμογες μονο του(GPS,wifi,ξυπνητιρι κλπ) ανοιγει αλλο μυνημα απο αυτο που επιλεγω και με λιγα λογια ειναι σαν να εχει δικο του δαχτυλο και παταει για πλακα οτι γουσταρει.του εκανα καμποσα ρεμπουτ αλλα παπαλα.εχει καποιος απαντηση πριν του κανω κηδεια?

Link to comment
Share on other sites

Τα φωτα σας παιδια γιατι θα το σπασω στο τελος.

Εδω και λιγες μερες εχει αρχισει και 'τρελεναιται' το εργαλιο.ανοιγει οτι γουσταρει απο εφαρμογες μονο του(GPS,wifi,ξυπνητιρι κλπ) ανοιγει αλλο μυνημα απο αυτο που επιλεγω και με λιγα λογια ειναι σαν να εχει δικο του δαχτυλο και παταει για πλακα οτι γουσταρει.του εκανα καμποσα ρεμπουτ αλλα παπαλα.εχει καποιος απαντηση πριν του κανω κηδεια?

 

Θα πρέπει να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να το λειτουργήσεις χωρίς να εγκαταστήσεις τίποτα.

Αν φτιάξει, τότε κάποια εφαρμογή στο δημιουργούσε.

Αν δε φτιάξει τότε κηδεία.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να το λειτουργήσεις χωρίς να εγκαταστήσεις τίποτα.

Αν φτιάξει, τότε κάποια εφαρμογή στο δημιουργούσε.

Αν δε φτιάξει τότε κηδεία.

Με την επαναφορα θα χασω και τις επαφες που εχει αποθηκευμενες?

Link to comment
Share on other sites

Με την επαναφορα θα χασω και τις επαφες που εχει αποθηκευμενες?

 

Ναι.

Αν όμως τις έχεις ως επαφές google, μόλις ξαναβάλεις το λογαριασμό στο κινητό θα μπουν αυτόματα.

Μπορείς επίσης να τις αποθηκεύσεις στην κάρτα.

Έχει επιλογή μέσα στις επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Αν όμως τις έχεις ως επαφές google, μόλις ξαναβάλεις το λογαριασμό στο κινητό θα μπουν αυτόματα.

Μπορείς επίσης να τις αποθηκεύσεις στην κάρτα.

Έχει επιλογή μέσα στις επαφές.

 

Θα το δοκιμασω αν και δεν εχω πολλες ελπιδες γιατι και αυτα να φτιαξουν ειμαι σιγουρος οτι δεν θα φτιαξει ενα προβλημα που ανακαλυψα τωρα.εβαλα το county crush και παρατηρησα οτι στο μεσον της οθονης απο την μια πλευρα ως την αλλη παραλληλα δεν νοιωθει κινηση η οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω αν και δεν εχω πολλες ελπιδες γιατι και αυτα να φτιαξουν ειμαι σιγουρος οτι δεν θα φτιαξει ενα προβλημα που ανακαλυψα τωρα.εβαλα το county crush και παρατηρησα οτι στο μεσον της οθονης απο την μια πλευρα ως την αλλη παραλληλα δεν νοιωθει κινηση η οθονη.

 

Άσε το παιχνίδι.

Δες στα μενού του τηλεφώνουν αν δουλεύει η οθόνη εκεί που λες.

Αν δε δουλεύει, μάλλον σε εγκαταλείπει το digitizer και θέλει αντικατάσταση.

Αν όντως συμβαίνει αυτό, τότε και το άλλο πρόβλημα μάλλον είναι σχετικό με το digitizer.

Δηλαδή είναι η ίδια βλάβη.

Link to comment
Share on other sites

Άσε το παιχνίδι.

Δες στα μενού του τηλεφώνουν αν δουλεύει η οθόνη εκεί που λες.

Αν δε δουλεύει, μάλλον σε εγκαταλείπει το digitizer και θέλει αντικατάσταση.

Αν όντως συμβαίνει αυτό, τότε και το άλλο πρόβλημα μάλλον είναι σχετικό με το digitizer.

Δηλαδή είναι η ίδια βλάβη.

Τωρα το κοιταξα.δεν δουλευει η οθονη στο συγκεκριμενο σημειο.οποτε ειναι η οθονη.προτεινεις καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το κοιταξα.δεν δουλευει η οθονη στο συγκεκριμενο σημειο.οποτε ειναι η οθονη.προτεινεις καποια λυση?

 

Επιστροφή στο κατάστημα.

Αν είναι εκτός εγγύησης, ψάξε για digitizer στο ebay και αν νομίζεις ότι σε συμφέρει, άλλαξε το μόνος σου.

Θα βρεις βίντεο για το πως στο youtube.

Κι ας δε βρεις για το συγκεκριμένο τηλέφωνο, δε πειράζει.

Πάνω κάτω η ίδια διαδικασία είναι σε όλα τα κινέζικα.

Σίγουρα πάντως θα βρεις βίντεο από αλλαγή σε jiayu :p

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στο κατάστημα.

Αν είναι εκτός εγγύησης, ψάξε για digitizer στο ebay και αν νομίζεις ότι σε συμφέρει, άλλαξε το μόνος σου.

Θα βρεις βίντεο για το πως στο youtube.

Κι ας δε βρεις για το συγκεκριμένο τηλέφωνο, δε πειράζει.

Πάνω κάτω η ίδια διαδικασία είναι σε όλα τα κινέζικα.

Σίγουρα πάντως θα βρεις βίντεο από αλλαγή σε jiayu :p

 

Αν μπορεις να με βοηθησεις λιγο.κανε μια γρηγορη αναζητηση στο eBay και δωσε μου ενα παραδειγμα,μην αγορασω κατι που δεν μου κανει και πεταξω και αλλα λεφτα.θα σου ειμουνα υποχρεος

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις να με βοηθησεις λιγο.κανε μια γρηγορη αναζητηση στο eBay και δωσε μου ενα παραδειγμα,μην αγορασω κατι που δεν μου κανει και πεταξω και αλλα λεφτα.θα σου ειμουνα υποχρεος

 

Μπορείς να στείλεις και ένα email στο κατάστημα που το αγόρασες να σου πουν τιμή.

Μπορεί να είναι και φθηνότερα από ebay και χωρίς πιθανότητα λάθους αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να στείλεις και ένα email στο κατάστημα που το αγόρασες να σου πουν τιμή.

Μπορεί να είναι και φθηνότερα από ebay και χωρίς πιθανότητα λάθους αγοράς.

 

Ευχαριστω.θα στειλω στο banggood να δω τι θα μου πουνε και εαν εχουνε.

Link to comment
Share on other sites

Ε, έτσι εξηγείται. Αυτοί πρέπει να πουλάνε πολλά refurbished και για αυτό τους μένουν τόσα ανταλλακτικά για πούλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ε, έτσι εξηγείται. Αυτοί πρέπει να πουλάνε πολλά refurbished και για αυτό τους μένουν τόσα ανταλλακτικά για πούλημα.

Δεν ξερω αν εχουν ανταλακτικα.εγω την συσκευη την πηρα οταν πρωτοβγηκε παντως

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχουν ανταλακτικα.εγω την συσκευη την πηρα οταν πρωτοβγηκε παντως

 

Φίλε αν έχει ένα χρόνο εγγύηση, είσαι ακόμα μέσα.

Πες τους αν είναι να το στείλεις να στο φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν έχει ένα χρόνο εγγύηση, είσαι ακόμα μέσα.

Πες τους αν είναι να το στείλεις να στο φτιάξουν.

 

Εψαξα στην σελιδα τους και δεν βλεπω πουθενα να λεει για εγγυηση.για να δω τι θα μου απαντησουν για το ανταλακτικο και βλεπω μετα.

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα στην σελιδα τους και δεν βλεπω πουθενα να λεει για εγγυηση.για να δω τι θα μου απαντησουν για το ανταλακτικο και βλεπω μετα.

 

Ρε φίλε ανάποδα τα έκανες.

Πρώτα ρωτάνε για εγγύηση και μετά αν πουν όχι ρωτάνε τιμή ανταλακτικού.

Το σκαπουλάρισμα πάει πρώτο :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε ανάποδα τα έκανες.

Πρώτα ρωτάνε για εγγύηση και μετά αν πουν όχι ρωτάνε τιμή ανταλακτικού.

Το σκαπουλάρισμα πάει πρώτο :happy:

Δυστυχως για εμενα περασε το 1 ετος,σορυ που ξεχασα να το γραψω.το φτιαξω δεν το φτιαξω θα το κανω δωρο στον ανηψιο μου γιατι πηρα της γυναικας το red rice και μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι συσκευαρα οποτε παω σφαιρα να παρω και ενα για εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

αποφάσισα να αγοράσω το πρώτο μου από Κίνα και όπως καταλάβατε κατέληξα στο CUBOT ONE. Έχω κάποιες απορίες πριν το αγοράσω.

1. Σε κάποια sites για τον επεξεργαστή γράφουν MTK6589T 1.5GHz ή MTK6589 1.2GHz. Υπάρχουν δύο εκδόσεις?

2. Σε κάποια sites το πουλούν με 2 μπαταρίες και σε κάποια με 1. Έχει να κάνει με το site αυτό δεν είναι fix από τη cubot?

3. Η έκδοση android αλλού είναι 4.2, αλλού 4.2.1 αλλού 4.2.2?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι, το καινούργιο και το παλιό.

2. Έχει να κάνει με το ταχυδρομείο που δεν δέχονται 2η μπαταρία στο πακέτο. Αυτοί που βάζουν και την δεύτερη, ρισκάρουν να κολλήσει σε κάποιο ταχυδρομείο Κίνας-Hong Kong-Σινγκαπούρης και να γυρίσει πίσω σε κατάστημα.

3. 4.2.1 είναι η έκδοση που φοράει.

 

Και πάρε THL W200 στα ίδια λεφτά, δύο κλάσεις πάνω η οθόνη, μία η κατασκευή, μία το μεγάφωνο και κάνα 2-3 ακόμη πράματα που δεν μου έρχονται τώρα στο μυαλό.

Link to comment
Share on other sites

Χτες το παρελβα και εγω και οι πρωτες εντυπώσεις ειναι θετικες...

Προς το παρον δεν μπορεσα να το ζαλίσω οσο θα ηθελα γιατι το εχει παρει αγκαλια η γυναικά μου και δεν με αφηνει να το πλησιάσω.

Η συσκευασία περιείχε δυο μπαταρίες των 2200 ενα ζευγαρι γαντια που μπορει να χρησιμοποιηθούν στην οθονη , ενα sd mp3 player με δικα του ηχεία και φυσικα θυρα ακουστικων.

Η πρωτη μπαταρια φορτισμενη στα 2/3 χτες εβγαλε ανετα την μερα με αρκετη χρηση ...

Αυτα τα λιγα προς το παρον ... Μολις μπορεσω να το εχω στα χερια μου περισσότερο χρονο θα εχω περισσότερες εντυπώσεις ..

 

Εαν θεμα που συνάντησα στην χρηση του ειναι πως δεν μπορω να βαλω καποια widget.

Πχ το power amp δεν τον βρίσκει στην λιστα με τα widget

Παρομοίως το ιδιο κανει και για αλλες εφαρμογές...

Πρεπει να κανω κατι;

 

 

edit...

Drivers που θα βρω;

Θελω να το ρουταρω με το SRSRoot for Android και μου ζητα drivers

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Άσε το παιχνίδι.

Δες στα μενού του τηλεφώνουν αν δουλεύει η οθόνη εκεί που λες.

Αν δε δουλεύει, μάλλον σε εγκαταλείπει το digitizer και θέλει αντικατάσταση.

Αν όντως συμβαίνει αυτό, τότε και το άλλο πρόβλημα μάλλον είναι σχετικό με το digitizer.

Δηλαδή είναι η ίδια βλάβη.

Επειδη εχω και ταμπλετ ainol novo 10 και μου εκανε και αυτο τρελες(ανοιγε προγραμματα μονο του,αλλου παταγα αλλου παταγε αυτο την οθονη και γενικα τρελενοταν και μετα συνερχοταν) οταν του αλλαξα ρομ εγινε καλα και ειναι τελειο τωρα.σκεφτωμαι μηπως με αλλαγη ρομ,αν υπαρχει,το συνεφερω.ξερει κανεις να κανω μια προσπαθεια?

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι, το καινούργιο και το παλιό.

2. Έχει να κάνει με το ταχυδρομείο που δεν δέχονται 2η μπαταρία στο πακέτο. Αυτοί που βάζουν και την δεύτερη, ρισκάρουν να κολλήσει σε κάποιο ταχυδρομείο Κίνας-Hong Kong-Σινγκαπούρης και να γυρίσει πίσω σε κατάστημα.

3. 4.2.1 είναι η έκδοση που φοράει.

 

Και πάρε THL W200 στα ίδια λεφτά, δύο κλάσεις πάνω η οθόνη, μία η κατασκευή, μία το μεγάφωνο και κάνα 2-3 ακόμη πράματα που δεν μου έρχονται τώρα στο μυαλό.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση και για τη πρόταση. Θα το διερευνήσω :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...