Jump to content

Cubot One


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.pandawill.com/media/activity/20130702/1.jpg

http://www.pandawill.com/media/activity/20130702/3.jpg

 

http://www.pandawill.com/cubot-one-smartphone.html

 

Presell στο Pandawill στα 199.99 $

 

Basic Information

Model Cubot One

Band 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

WCDMA 850/2100MHz

Sim Card Dual SIM Card Dual Standby

Service Provide Unlocked

 

System

Display Size 4.7 Inch

Type IPS, capacitive touch screen

Resolution 1280 x 720 pixels

Screen Color 16000K Colors

 

Support Format

Ringtones Type Polyphonic/MP3

Audio File Format MP3/WAV/AMR/AWB

Video File Format 3GP/MPEG4

Image File Format JPEG/BMP/GIF/PNG/GIF

E-book Format TXT/CHM/DOC/HTML

FM Radio Yes

Earphone Port 3.5mm

Card Extend Support TF card up to 32GB extended

 

Data Transfer & Connectivity

Data transfer USB/Bluetooth

Mobile internet WAP/WIFI

 

General

Camera/Picture Resolution Dual Cameras, front camera 5.0MP, back camera

12.0MP with flashlight and auto focus

Language English, Catala, Cestina, Dansk, Deutsch, Espanol, Filipino, French, Hrvatski, Italiano, Latviesu, Magyar, Nederlands, Norsk, Polish, Portuguese, Romana, Slovencina, Suomi, Svenska, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian, Arabic, Persian, Hindi, Thai, Korean, Japanese, Simplified/Traditional Chinese

Phonebook 500

Message SMS/MMS

Input Handwrite/Keypad

TV No

GPS Yes,built in

JAVA No

WIFI Yes, 802.11 b/g

Gravity Sensor Yes

Multi-Touch Yes

Dimensions

Net Weight(Including battery)

Standby Time About 2~3 days

Other Feature 3G, WIFI, GPS, FM, Bluetooth, Ebook, Email, Play Store, Messaging, wallpapers, calendar, calculator, clock, camera, tethering & portable hotspot, etc

 

Package

Size

Weight

Accessories 2 x 2000mah Battery

1 x USB Cable

1 x Charger

1 x User Manual(English-Russian-Spanish-German)

 

Για τα λεφτα του φαινεται τιμιο.Για να δουμε

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 274
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

περίμενα μήπως κ βγει για μια φορά αληθινή ημερομηνία που έχουν δώσει ως Presell lead-time

2013.7.10, αλλά τζίφος πάλι. σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω κάποιον κλώνο του htc one κ το μέχρι πρότινως διαθέσιμο ήταν το hdc one. αλλά υπήρχαν δυο τρια χαρακτηριστικά που θεωρούσα βασικές ελλείψεις-μειονεκτήματα όπως η built-in μπαταρία, το πλαστικό-ίσως φτηνό καπάκι και το οτι είναι single sim. Δυο απ' τα τρία φαίνονται να διορθώνονται στον κλώνο της cubot, αλλα αλουμίνιο μάλλον δε θα δούμε ποτέ. παρόλα αυτά δε ξέρω τι να κάνω γτ πράγματι βιάζομαι να παραγγείλω κινητό αλλά φοβάμαι να το κάνω δίχως να χω δει ενα καλό review. για το hdc υπάρχει το συγκεκριμένο full review το οποίο νομίζω πως είναι πραγματική διαφήμιση!

Οσο για τη διαθεσιμότητα του cubot παρόλο που στο pandawill δεν έχουν τπτ νεότερο, υπάρχουν εδώ και μέρες κάποιοι προμηθευτές από aliexpress που δείχνουν πως το χουν in stock με την ίδια τιμή.

Υπάρχει κανείς άλλος που το 'χει ψάξει? καμια γνώμη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

περίμενα μήπως κ βγει για μια φορά αληθινή ημερομηνία που έχουν δώσει ως Presell lead-time

2013.7.10, αλλά τζίφος πάλι. σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω κάποιον κλώνο του htc one κ το μέχρι πρότινως διαθέσιμο ήταν το hdc one. αλλά υπήρχαν δυο τρια χαρακτηριστικά που θεωρούσα βασικές ελλείψεις-μειονεκτήματα όπως η built-in μπαταρία, το πλαστικό-ίσως φτηνό καπάκι και το οτι είναι single sim. Δυο απ' τα τρία φαίνονται να διορθώνονται στον κλώνο της cubot, αλλα αλουμίνιο μάλλον δε θα δούμε ποτέ. παρόλα αυτά δε ξέρω τι να κάνω γτ πράγματι βιάζομαι να παραγγείλω κινητό αλλά φοβάμαι να το κάνω δίχως να χω δει ενα καλό review. για το hdc υπάρχει το συγκεκριμένο full review το οποίο νομίζω πως είναι πραγματική διαφήμιση!

Οσο για τη διαθεσιμότητα του cubot παρόλο που στο pandawill δεν έχουν τπτ νεότερο, υπάρχουν εδώ και μέρες κάποιοι προμηθευτές από aliexpress που δείχνουν πως το χουν in stock με την ίδια τιμή.

Υπάρχει κανείς άλλος που το 'χει ψάξει? καμια γνώμη?

Link to comment
Share on other sites

Απ οταν γνωρισα αυτο το φορουμ,ξεγραψα ολα τα ελληνικα μαγαζια (με εξαιρεση ελαχιστα ιντερνετικα με καμια τρελη προσφορα) στο θεμα κινητο.Απο δω και στο εξης μονο κινεζικα απευθειας απο Κινα εκτος αν βρεθει καποιος εμπορος να τα εισαγει,να μας δινει εγγυηση και υποστηριξη αλλα σε λογικες τιμες,οχι οπως τωρα που βγαζουν 200% κερδος!Αλλα παρα τη μεγαλη προοδο που εχουν κανει οι κινεζοι με τις συσκευες μεγαθηρια που εχουν βγαλει,τοσο μεγαλη ειναι ορισμενες φορες και η ασυνεπεια τους στο θεμα προπωληση.Απο pandawill εχω κανει 2 αγορες.Ενα smartphone αξιας 50 ευρω και ενα απλο κινητο αξιας 7 ευρω(προσφορα 9.99$ απο 24.99$ αν θυμαμαι καλα).Και τα δυο ηρθαν συσκευασμενα παρα πολυ καλα και σχετικα γρηγορα(20ημερο).Εμφανισιακα το Cubot μ αρεσει.Αλουμινιο σ αυτην την τιμη ειναι απιθανο να δουμε συντομα.Παντως για τα λεφτα του φαινεται τιμιο.Προσωπικα περιμενω ενα ΖΤΕ V970 στο 10ημερο.Το One βλεπω να το αγοραζω σε κανα 6μηνο-χρονο οταν πεσει αρκετα η τιμη του.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι εδώ και 3,5 χρόνια με ένα iphone 3g κ απλά έχω απηυδήσει πλέον, γι αυτό και επείγομαι. Άρχισα να μπαίνω στον κόσμο των κινέζικων συσκευών λίγο πριν τα χριστούγεννα παρακολουθώντας το gizchina και εχω μπει στο τρυπάκι πια να πάρω το πρώτο μου. θελω να δωσω το iphone και κανα 50αρικο για να αναβαθμιστώ... είμαι σίγουρη ότι θα είναι πολύ σημαντική αναβάθμιση! το θέμα είναι ότι πρέπει να κάνω την αγορά άμεσα, γτ μετά δεν θα παίζει ούτε το 50άρι έξτρα.

Σήμερα επικοινώνησα με κάποιους προμηθευτές από aliexpress και απ ότι κατάλαβα οι περισσότεροι κάνουν την παραγγελία στο εργοστάσιο κ απο κει θα φύγει απ' ευθείας η συσκευή για ελλάδα. βρήκα κ κάποιους άλλους που έχουν πραγματικό στοκ κ περιμένω αύριο φωτογραφίες για μια εξακρίβωση τουλάχιστον.

Η τιμή που παίζει είναι από 190 δολάρια κ εκεί. Πραγματικά το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι δεν υπάρχει ούτε ένα review στο youtube.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Τις τελευταίες μέρες έχω επικοινωνήσει με πολλούς αντιπροσώπους από κινεζομάγαζα.. το κιν μεχρι στιγμής είναι κινητό-φάντασμα. Το σάββατο έλαβα μήνυμα από το banggood ότι το χουν πλέον διαθέσιμο, τους έκανα μια ερώτηση κι ακόμα περιμένω απάντηση. Σήμερα μου έστειλε μια άλλη κινέζα ότι το χουν πλεον σε στοκ κ της ζήτησα κάποια φώτο ή βίντεο. Μου είπε ότι θα βγάλει κάποιο βίντεο κ θα μου στείλει. Στο μεταξύ πριν από λίγο ανακάλυψα ένα βίντεο στο γιουτιουμπ από μια συσκευή που είναι αντιγραφή του κλώνου cubot... αυτοί οι κινέζοι θα μας τρελάνουν!

το βίντεο προέκυψε από απαίτηση πελάτη όπως είδα στα σχόλια...

δε ξέρω παιδίά... εγώ μόλις φόρτωσα την κάρτα μου κ είμαι έτοιμη να το παραγγείλω απ' τον πρώτο που θα μου στείλει έστω κ μια φώτο για να δω ότι υπάρχει πράγματι εκεί διαθέσιμο.. μπορεί και να το μετανιώσω αλλά έχω βαρεθεί τόοοοσο να περιμένω!

ίσως το πρώτο βιντεο στο yt να ναι δικό μου review! χε

Link to comment
Share on other sites

τα τελευταίο update από προμηθευτή είναι ότι είχε κινητό-δείγμα για τεστ στα χέρια του κ έβγαζε πρόβλημα στην κάμερα. Κι ενώ είχε παραλάβει παρτίδα τα έστειλε πίσω στο εργοστάσιο και περιμένει να λυθεί το πρόβλημα. :worry:
Link to comment
Share on other sites

Για δες και το Bear Pro.

http://techdy.com/shop/bear-pro/

Αν εξαιρεσουμε την πατουσα φαινεται παρα πολυ καλο και με 2 γιγα ραμ.Στα 250 $

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

το χω υπ οψην, το είχα δει πριν καμιά βδομαδα απ το gizchina. ποτε θα είναι όμως διαθέσιμο? κ σε τί τιμή απ τα κινεζομάγαζα?

παντως σημερα ειχα update απο πολλές μεριές... κ με φώτο κ περιμένω κ κάποια βιντεο. βρέθηκε και το πρώτο που κυκλοφόρησε στο youtube

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πάντως εδω δείχνει να το έχει...

Δηλαδή μπορεί να'ναι και μούφα?

http://www.minideal.net/cubot-one-smartphone-android-4-2-mtk6589-quad-core-1-2ghz-silver.html

Κανένας που να το έχει τελικά να μας πει τη γνώμη του...???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας,

 

εγώ το αγόρασα το κινητό και γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος. Με σχεδόν 160 euro αγόρασα 4πύρηνο κινητό με πολύ καλή ανάλυση και 16 GB κάρτα. Το κινητό κατεβάζει πολύ γρήγορα και τρέχει τις εφαρμογές σε χρόνο μηδέν.

 

Για τα χρήματα που έδωσα και το μηδενικό κόστος αποστολής του στην Ελλάδα το συστήνω σ' όποιον άλλον θέλει να το αγοράσει.

Visit: www.sofiatimes.com

 

www.serrestown.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

εγώ το αγόρασα το κινητό και γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος. Με σχεδόν 160 euro αγόρασα 4πύρηνο κινητό με πολύ καλή ανάλυση και 16 GB κάρτα. Το κινητό κατεβάζει πολύ γρήγορα και τρέχει τις εφαρμογές σε χρόνο μηδέν.

 

Για τα χρήματα που έδωσα και το μηδενικό κόστος αποστολής του στην Ελλάδα το συστήνω σ' όποιον άλλον θέλει να το αγοράσει.

απο ποιο σαιτ το πηρες;

Link to comment
Share on other sites

από φορουμ κάποιου πωλητή της συσκευής

 

Dear all guys,

 

Some costumers have been talking to us about an issue when they use the flash to make night shots. We contacted the Cubot company and asked them for an urgent solution.

They are developing right now an update that all costumers can make. We will send you the solution as soon as they send it to us.

The cubot company said this bug only exist in the first production batch but the ones we get in stock now don't come with this problems. The moment they offer us the firmware for update to solve this bug we will rush to show to you how to recover that.

Thanks for the comprehension,

 

Ήδη υπάρχει στη σελίδα του κατασκευαστή το νέο firmware για όσους πρόλαβαν τις πρώτες συσκευές.

Οδηγίες και link για download εδω

Edited by aiakos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καταπληκτικό,

εγώ το πήρα από pandawill 119 euro.

 

Σε αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει κάτι καλύτερο.

 

 

 

 

 

 

τι εγινε με οσουν το πηραν; εντυπωσεις;
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα πήρες το Cubot One; Γιατί το βλέπω στα 189,99 USD, δηλαδή κάπου στα 152 ευρώ!

http://www.pandawill.com/cubot-one-smartphone-android-42-mtk6589-quad-core-47-inch-hd-ips-screen-white-p76649.html

 

Καταπληκτικό,

εγώ το πήρα από pandawill 119 euro.

 

Σε αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει κάτι καλύτερο.

Visit: www.sofiatimes.com

 

www.serrestown.com

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχε στο happy hour.

τώρα το έχει 189,9

 

Σιγουρα πήρες το Cubot One; Γιατί το βλέπω στα 189,99 USD, δηλαδή κάπου στα 152 ευρώ!

http://www.pandawill.com/cubot-one-smartphone-android-42-mtk6589-quad-core-47-inch-hd-ips-screen-white-p76649.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ας γράψει κάποιος από τα παιδιά εντυπώσεις από το τηλ κάπως αναλυτικές περί κάμερας, gps και γενικά ότι νομίζει ότι πρέπει να αναφερθεί

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...