Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω πηρα αυτη τη θηκη. http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=36397. γιατι το δειχνει πολυ λεπτο. Ειναι ακαλυπτο απο πανω και απο κατω αλλα δεν με πειραζει γιατι προσεχω οσο μπορω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το dual sim το σκέφτεται κανείς?με την εγγύηση τι γίνεται?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το dual sim το σκέφτεται κανείς?με την εγγύηση τι γίνεται?

 

Αν είναι από Ευρώπη είσαι κομπλέ...

THATS ALL I HAVE TO SAY ABOUT THAT
Link to comment
Share on other sites

Το dual sim το σκέφτεται κανείς?με την εγγύηση τι γίνεται?

 

Το εχω παρει εγω. Αν και 100 ευρω σχεδον ακριβοτερο πεταει το εργαλειο. Εγγυηση κανονικα οπως ρωτησε και καποιο παιδι σε ενα προηγιυμενο ποστ τη samsung αφου ειναι απο ευρωπη.:D

Link to comment
Share on other sites

Για την γνήσια μπαταρία ψάξε στο eBay. Έχει με 40 ευρώ πακέτο με τον γνήσιο εξωτερικό φορτιστή σε λευκό χρώμα. Στέλνει και ελλάδα. Οι μπαταρίες που είναι μόνες τους και τις πουλάνε για γνήσιες δεν τις εμπιστεύομαι γιατί την πάτησα μία φορά.
Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να συγχρονίζω τα bookmarks στον stock browser με τον λαγαριασμό Google?

Στο S2 είχε επιλογή "Internet" στον συγχρονισμό Google, αλλά στο s4 mini δεν έχει.

μπορώ να μεταφέρω τη μουσική Google στην sd?

Link to comment
Share on other sites

Εχω στα χέρια μου την συσκευη οντως προκειται για πολυ καλο τηλεφωνο χωρις να λαγκαρει και χωρις κοληματα.

Επειδη ειχα aναβαθμιση απο cosmote θα ηθελα να σας ενημερωσω οτι εχει προσθεσει ενα σωρο ******** και αυτο λιγο με χαλαει βεβαια οι περισσοτερες εφαρμογες μπορεις να τις απεγκαταστησεις αλλά με επαναφορα εργ. ρυθμισεων τις βρισκεις παλι μπροστα σου.

Αν καποιος δεν τις θελει το φλασαρισμα ειναι μονοδρομος ...η μηπως γνωριζετε καποια αλλη μονιμη λυση..???

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . κάθε πρωί που ανάβω το κινητό μου ζητάει να επιλέξω μεταξύ των δύο οθονών. ενώ επιλέγω την μια πάντα κάθε πρωί το ίδιο . Σαν να μη κραταει τις ρυθμίσεις . καμιά ιδέα? :wacko:

 

φιλε μου εχεις θεμα με καποια εφαρμογη ..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω στα χέρια μου την συσκευη οντως προκειται για πολυ καλο τηλεφωνο χωρις να λαγκαρει και χωρις κοληματα.

Επειδη ειχα aναβαθμιση απο cosmote θα ηθελα να σας ενημερωσω οτι εχει προσθεσει ενα σωρο ******** και αυτο λιγο με χαλαει βεβαια οι περισσοτερες εφαρμογες μπορεις να τις απεγκαταστησεις αλλά με επαναφορα εργ. ρυθμισεων τις βρισκεις παλι μπροστα σου.

Αν καποιος δεν τις θελει το φλασαρισμα ειναι μονοδρομος ...η μηπως γνωριζετε καποια αλλη μονιμη λυση..???

 

Περνας μεσω odin οποιαδηποτε αλλη μη branded εκδοση. Πχ nordic κτλ.

Link to comment
Share on other sites

λες να φταίει το live wallpaper που έχω ?σήμερα ανακάλυψα ευχάριστα ότι έχει στην κάμερα εκτός από touch focus και touch snap shot πατώντας παρατεταμένα την οθόνη εκεί που θέλεις να εστιάσει. το grand που είχα δεν το είχε
Link to comment
Share on other sites

Για την γνήσια μπαταρία ψάξε στο eBay. Έχει με 40 ευρώ πακέτο με τον γνήσιο εξωτερικό φορτιστή σε λευκό χρώμα. Στέλνει και ελλάδα. Οι μπαταρίες που είναι μόνες τους και τις πουλάνε για γνήσιες δεν τις εμπιστεύομαι γιατί την πάτησα μία φορά.

ok την παρήγγειλα. Λογικά και ο φορτιστής θα μου φανεί χρήσιμος...

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν μπορώ να βρω ποια εφαρμογή μου κάνει αυτό το κόλπο με τις 2 οθόνες στην έναρξη . αν σκεφτεί κάποιος κάτι να μου ρίξει σύρμα :worry:
Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν μπορώ να βρω ποια εφαρμογή μου κάνει αυτό το κόλπο με τις 2 οθόνες στην έναρξη . αν σκεφτεί κάποιος κάτι να μου ρίξει σύρμα

 

ειχα το ιδιο προβλημα και αφου μου εσπασε τα νευρα ανακαλυψα οτι αυτο μου το εκανε μια εφαρμογη και συγκεκριμενα το internet banking της τραπεζας που εχω συναλλαγες...!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

ωχ το έχω και εγώ αυτό το πρόγραμμα. Ευχαριστώ φίλε μου . Τώρα όμως τι κάνω που το χρειάζομαι ?να το βγάλω και να το ξαναβάλω ?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μετα την πρωτη φορτιση εβγαλα 5μιση ωρες οθονη. Δεν ξερω αν θα συνεχιστει, το ελπιζω ομως.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

μόλις παρήγγειλα το S4 mini για να αντικαταστήσω το motorola razr i και θα ήθελα να κάνω 2 ερωτησούλες

 

1ον ) Το LTE του υποστηρίζει το 4G της Cosmote ?

 

2oν) Το παρήγγειλα από το Birdphone και φαντάζομαι ότι δεν θα έχει Ελληνικό Firmware οπότε δεν θα υποστηρίζει 165 χαρακτήρες στα SMS . Ποιο firmware να περάσω από το Odin ώστε να έχω υποστήριξη για 165 ελληνικούς χαρακτήρες στα SMS ?

 

Thanks

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

μόλις παρήγγειλα το S4 mini για να αντικαταστήσω το motorola razr i και θα ήθελα να κάνω 2 ερωτησούλες

 

1ον ) Το LTE του υποστηρίζει το 4G της Cosmote ?

 

2oν) Το παρήγγειλα από το Birdphone και φαντάζομαι ότι δεν θα έχει Ελληνικό Firmware οπότε δεν θα υποστηρίζει 165 χαρακτήρες στα SMS . Ποιο firmware να περάσω από το Odin ώστε να έχω υποστήριξη για 165 ελληνικούς χαρακτήρες στα SMS ?

 

Thanks

 

Ακομα και την eur (Ελληνικη) εκδοση μπορεις να περασεις. Στην καλυτερη πχ nordic.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

μόλις παρήγγειλα το S4 mini για να αντικαταστήσω το motorola razr i και θα ήθελα να κάνω 2 ερωτησούλες

 

1ον ) Το LTE του υποστηρίζει το 4G της Cosmote ?

 

2oν) Το παρήγγειλα από το Birdphone και φαντάζομαι ότι δεν θα έχει Ελληνικό Firmware οπότε δεν θα υποστηρίζει 165 χαρακτήρες στα SMS . Ποιο firmware να περάσω από το Odin ώστε να έχω υποστήριξη για 165 ελληνικούς χαρακτήρες στα SMS ?

 

Thanks

 

1) Για να ενεργοποιησεις το 4G της cosmote απο οσο ξερω πρεπει να εχεις συμβολαιο και να πληρωνεις κανα 45αρι παγειο τον μηνα. (σε τετοια πακετα δηλαδη σου προσφερουν 4g)

2) Γενικα θα εχεις θεμα με τους 160 χαρακτηρες οτι ρομ και να φορεσεις. σε ολες τις ρομ υπαρχει ρυθμιση λειτουργιας εισαγωγης που εχει 3 επιλογες, Αλφαβητο gsm, unicode και αυτοματο. στο αυτοματο ειναι ολα οκ αλλα δεν εχεις 160 χαρακτηρες, στο αλφαβητο gsm αν θυμαμαι καλα το πιο πιθανο ειναι ο αποδεκτης του μηνυματος να μην μπορει να διαβασει το μηνυμα, να του εμφανιζει ενα κατεστραμενο μηνυμα με οτι ναναι χαρακτηρες, και στο unicode μπορεις να γραψεις 160 χαρακτηρες αν γραφεις μονο κεφαλαια χωρις να χρησιμοποιεις καποια συγκεκριμενα συμβολα.

 

κοινος αν χρησιμοποιεις καποιου ειδους T9 - swype η κατι παροποιο το οποιο γραφει με μικρα γραμματα και βαζει τονους τοτε δεν μπορεις να γραψεις 160 χαρακτηρες.

 

μπορεις παρολα αυτα να αντικαταστησεις το messenger του κινητου με καποιο αλλο οπως ας πουμε το handsent sms το οποιο μετα απο ρυθμιση σου επιτρεπει να στελνεις 160 χαρακτηρες αλλα εγω προσωπικα δεν το χρησιμοποιω, δεν μου αρεσει καθολου οποτε απλα το εχω χονεψει οτι δεν μπορω να γραψω 160 χαρακτηρες

Link to comment
Share on other sites

ωχ το έχω και εγώ αυτό το πρόγραμμα. Ευχαριστώ φίλε μου . Τώρα όμως τι κάνω που το χρειάζομαι ?να το βγάλω και να το ξαναβάλω ?:wacko:

 

οτι και να κανεις θα εχεις το ιδιο αποτελεσμα γιαυτο αποφασιζεις η το ενα (δηλαδη το προγραμα ) η το προβλημα οταν κανεις επανεκκινηση !!!!!!!

διαλεγεις και παρνεις !!!!!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο εδω και δυο ώρες . Που ειναι επιτέλους το προγράμμΑ για τις υπερηθρες ? :X :X εχω ψάξει όλο το κινήτο μα τιποτα

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο εδω και δυο ώρες . Που ειναι επιτέλους το προγράμμΑ για τις υπερηθρες ? :X :X εχω ψάξει όλο το κινήτο μα τιποτα

Φιλε μου απο που το αγορασες?Εγω το ποιο φθηνο που εχω βρει ειναι απο εδω....Εννοειτε ομως με sg post registered οχι με feedex....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου απο που το αγορασες?Εγω το ποιο φθηνο που εχω βρει ειναι απο εδω....Εννοειτε ομως με sg post registered οχι με feedex....

 

Αυτο ειναι το duos ενημερωτικα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...