Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά . κάθε πρωί που ανάβω το κινητό μου ζητάει να επιλέξω μεταξύ των δύο οθονών. ενώ επιλέγω την μια πάντα κάθε πρωί το ίδιο . Σαν να μη κραταει τις ρυθμίσεις . καμιά ιδέα? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

4g το dual sim δεν έχει;

Προς το παρον οχι. Πιστευω μετα απο καποια αναβαθμιση (οπως μου εγινε στο s4 που εχω) θα εχει.

Από Ουγγαρία είμαστε οκ; Από service εννοώ.

Αφου η Ουγγαρια ανηκει στην ευρωπαικη ενωση πιστευω ειμαστε ο.κ.:D

Link to comment
Share on other sites

Από Ουγγαρία είμαστε οκ; Από service εννοώ.

 

Επικοινωνησα σημερα με Samsung, κινητο απο οποιαδηποτε ευρωπαικη χωρα καλυπτεται κανονικα και πληρως απο εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το χουν μπορούν να μου πούν άν με τις 4.3" μπορείς να δείς άνετα ταινία ή βίντεο?

Είμαι ανάμεσα σ αυτό και το s3 και ενω προβληματίζομαι για τις 4.8" που προσθέτουν στο κινητό μέγεθος σίγουρα θα βλέπεις πολύ ωραία φωτογραφίες,βίντεο,ταινίες κλπ.Στο s4 mini όμως επειδή σε κανένα μαγαζί δέν βρήκα μέσα εικόνες και βίντεο δέν ξέρω πόσο ευχάριστη θα ναι η 4.3'' σε καθημερινή χρήση.

Κάτι άλλο που με προβληματίζει με αυτά τα δύο κινητά είναι ότι η οθόνη του s4 mini μου φαίνεται πιό καλή σε σχέση με του s3.Του s3 μου φαίνεται να τα δείχνει πιο ψεύτικα να το πώ,έχει και λιγότερη φωτεινότητα (απ ότι το είδα στα μαγαζιά),δέν ξέρω,με χαλάει περισσότερο.Μπορεί να κάνω και λάθος.

Ήθελα πολύ το s3 το καφέ αλλά δέν το βρίσκω με τίποτα και έλεγα να πήγαινα είτε σε κανα μαύρο s3 είτε σε άσπρο (που δείχνει πολύ καλό πάνω του) s4 mini.

Κάμερα απ ότι διάβασα απο τα σχόλια σας έχουν την ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Η κάμερα είναι η ίδια με του S3 με επιπλέον λειτουργίες . Η οθόνη σαφώς καλύτερη του S3 με ποιο ζωντανά χρώματα και καλύτερη ευκρίνεια στον ήλιο . θυμάμαι περίσυ τέτοιο καιρό με το S3 σε ταξίδι στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου με το gps και κόντρα ήλιο δεν έβλεπα τίποτε . με το μίνι μια χαρά .Η οθόνη αρκετή για βίντεο και φωτογραφίες. εμενα με ικανοποιεί πάντως . θέμα υποκειμενικό βέβαια . Πάντως η φορητοτητα του ξεκουράζει . βαρέθηκα να κουβαλάω ολόκληρα πιάτα υποχρεωτικά με τσαντάκι . το μίνι χωράει παντού

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Η κάμερα είναι η ίδια με του S3 με επιπλέον λειτουργίες . Η οθόνη σαφώς καλύτερη του S3 με ποιο ζωντανά χρώματα και καλύτερη ευκρίνεια στον ήλιο . θυμάμαι περίσυ τέτοιο καιρό με το S3 σε ταξίδι στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου με το gps και κόντρα ήλιο δεν έβλεπα τίποτε . με το μίνι μια χαρά .Η οθόνη αρκετή για βίντεο και φωτογραφίες. εμενα με ικανοποιεί πάντως . θέμα υποκειμενικό βέβαια . Πάντως η φορητοτητα του ξεκουράζει . βαρέθηκα να κουβαλάω ολόκληρα πιάτα υποχρεωτικά με τσαντάκι . το μίνι χωράει παντού

 

:D

 

Ειμαι κατοχος απο σημερα, συμφωνω με οσα ειπωθηκαν.

Ενα σημειο θελω να προσθεσω, τα υπολοιπα στην πορεια: περασαν πολλα κινητα τα τελευταια χρονια απο τα χερια μου, το ακουστικο του S4 mini ειναι πανισχυρο. Καθαρο και πραγματικα εκκωφαντικο. Αρα σ αυτο το θεμα διαλυει τον ακριβοτερο ανταγωνισμο.

Link to comment
Share on other sites

join the club .καλομιλητο !:).........όντως το ηχείο είναι σούπερ .Σε σημείο που ακούνε και οι δίπλα. ..... Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

join the club .καλομιλητο !:).........όντως το ηχείο είναι σούπερ .Σε σημείο που ακούνε και οι δίπλα. .....

 

Μιλουσα στην αδερφη, το ηχειο κατω απο το μισο, χτυπουσε σειρηνα εκει που βρισκοταν και ηταν σαν ακουγοταν απο το διπλανο διαμερισμα.

Οταν το φορτιζετε, ζεσταινεται ;

Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

Το dual το χει πάρει κανείς?από εγγύηση ελλάδα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να το πάρω απο Kaizer store.Καλό?

Unbranded και απο χώρα της ευρωπαικής ένωσης?

 

Καλό είναι.αυτό θα το ρωτήσεις στο κατάστημά,ότι σού πουν στέκει πάντως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι.αυτό θα το ρωτήσεις στο κατάστημά,ότι σού πουν στέκει πάντως.

 

Για την ακριβεια, ζητα να σου κρατησουν μια συσκευη, να σου δωσουν το ΙΜΕΙ και μεσω του live chat της Samsung ζητα πληροφοριες για αυτο το ΙΜΕΙ. Εμενα μου τις εδωσαν πολυ προθυμα.

Link to comment
Share on other sites

Τί ακριβώς είναι το ΙΜΕΙ για να ξέρω και τί ζητάω? :P

Το προφέρω όπως διαβάζεται?

 

Ο κωδικος προελευσης/εισαγωγης της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ζεσταίνεται λίγο . δεν είναι πρόβλημα όμως αυτό..

Αυτή τη στιγμή γράφω μέσω 3G και με το GPS ανοιχτό. Θερμοκρασία cpu 40 βαθμοί. Σε ανάλογες συνθήκες το S4 έπιανε 55+...

Link to comment
Share on other sites

και από hdr φώτο ειδικά σε ημέρα είναι τέλειο . έστειλα μερικές φώτο από ηλιοβασίλεμα και κόντρα ήλιο σε φίλους μέσω μαιλ και με ρωτούσαν με τι της τράβηξα. Το μίνι μόνο μίνι δεν είναι τελικά :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να το πάρω απο Kaizer store.Καλό?

Unbranded και απο χώρα της ευρωπαικής ένωσης?

 

Το δικο μου που ο προηγουμενος κατοχος του το πηρε απο kaizer ειναι οντως unbranded και γερμανικο

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου που ο προηγουμενος κατοχος του το πηρε απο kaizer ειναι οντως unbranded και γερμανικο

Thanks man ;)

 

Αυτή τη θηκούλα http://www.tech21.uk.com/Product/samsung_galaxy_s4_mini_case_impact_herringbone_smokey πώς θα τη βρούμε άραγε?

Το άσπρο θα παραγγείλω και λέω να βάλω μαύρη θήκη για να σπάει η ασπρίλα.

Το χει κάνει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου παν ότι είναι branded.Τελικά τί σημαίνεια αυτό?Είναι τόσο κακό?

Πάντως είναι απο χώρα της ευρωπαικής ένωσης μου παν.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί πέφτει συνεχώς η τιμή του; Καθημερινά μειώνεται και από λίγο. Δεν λέω, καλό είναι για εμάς που θέλουμε να το αγοράσουμε (εγώ προσωπικά περιμένω να φτάσει γύρω στα 300 και να το τσιμπήσω σαν αντικαταστάτη του S2 μου...) αλλά θα ήθελα να μάθω αν "παίζει" κάτι... Καλορίζικο & καλομίλητο σε όσους το αγόρασαν...
Link to comment
Share on other sites

στα μεντια μαρκετ βρήκα άσπρη και μαύρη θήκη πολύ καλή και λεπτή στα 12 ευρώ με ζελατίνα προστασίας
Link to comment
Share on other sites

στα μεντια μαρκετ βρήκα άσπρη και μαύρη θήκη πολύ καλή και λεπτή στα 12 ευρώ με ζελατίνα προστασίας

Σε ποιά περιοχή φίλε μου?Μαλακιά θήκη?Τελικά να το πάρω branded ή να ψάξω σε άλλο μαγαζί για unbranded.Τί διαφορές έχουν?

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ζεσταίνεται λίγο . δεν είναι πρόβλημα όμως αυτό..

 

Nαι ζεσταινεται καπως, υπο συνθηκες. Με μια εφαρμογη ειδικα που απαιτει συνεχη online συνδεση (wifi) φτανω στο 40.

Την πρωτη φορα που ανοιξε, συνδεθηκε σε 4G και σεταριστηκε μονο του εγκαθιστοντας εφαρμογες, ηταν ολο αρκετα ζεστο ! Ισως να φταιγε και το NFC που ταν ανοιχτο (και ειναι μεσα στη μπαταρια νομιζω).

Οσο για τη φορτιση, η μπαταρια ηταν πολυ χαμηλα και μεχρι το μεσο της φορτισης το κινητο ηταν ζεστο. Μολις αρχισε να το ξεπερνα, αρχισε να δροσιζει παλι. Αυτο που συμπεραινω ειναι πως στρεσαριστηκε η μπαταρια για να φορτιστει απο πολυ χαμηλα.

Απ οτι φαινεται, γιατι εχω πιασει πολλα κινητα με αυτον, ο snapdragon εξαπτεται γρηγορα.

Μετα την πρωτη φορτιση και η μπαταρια πηγαινει καλα. Τοσο που ελπιζω να μην αλλαξει τιποτα προς το χειροτερο !

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι ότι όλα τα μεντια θα έχουν . εγώ την πήρα από το Μαρούσι στην Κηφισίας . σιλικόνης . Για το άλλο που ρωτάς δεν ξέρω . Εγώ το πηρα από μομπυ πανεπιστημίου μεταχειρα μιας εβδομάδας με την ζελατίνα πάνω λευκό 4g 330 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...