Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το κινητο εδω και δυο ώρες . Που ειναι επιτέλους το προγράμμΑ για τις υπερηθρες ? :X :X εχω ψάξει όλο το κινήτο μα τιποτα

 

Ξέρεις κάποιος να μου πει που βρίσκω το app για τις υπέρυθρες ? Από το Birdphone το αγόρασα στα 356

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια γιατι οταν εχω ενεργοποίηση την εξοικονόμηση ενεργειας δεν μου δειχνει το εικονιδιο της πανω πανω που δειχνει το σημα, τη μπαταρια κ.τ.λ.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάποιος να μου πει που βρίσκω το app για τις υπέρυθρες ? Από το Birdphone το αγόρασα στα 356

 

το app με τις υπερυθρες λεγεται watch on ειναι μεσα στο menu.

 

Μπορει καποιος να μου πει με αυτην την ηλιθια-καινουρια εκδοση του google maps πως γινεται να αποθηκευσεις μια τοποθεσια?

δεν μπορω να βρω πουθενα το αστερακι για να την αποθηκευσω.

ουτε στο google maps ουτε στο google earth. ελεος δηλαδη δεν την παλευουν εκει στην google

 

*edit: και για να απαντησω εν μερη στο ερωτημα μου, ειναι αδυνατον πλεον να κανεις αποθηκευση σημειων εκτος πολης ( δεν ξερω αν ειναι το θεμα η πολη ή οι χωματοδρομοι η τι στο καλο το επιρεαζει) αλλα παντως το κουμπι αποθηκευση τοποθεσιας δεν εμφανιζεται οταν παω να αποθηκευσω εναν χωματοδρομο πανω απο τον περιφερειακο της θεσσαλονικης στο google maps.

 

αν ξερει κανενας αλλος καναν τροπο να το αποθηκευσω καπως ας μου πει. (ακομα και απο το pc γιατι ουτε απο εκει καταφερα να το κανω)

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι οταν εχω ενεργοποίηση την εξοικονόμηση ενεργειας δεν μου δειχνει το εικονιδιο της πανω πανω που δειχνει το σημα, τη μπαταρια κ.τ.λ.

 

Τελικα το μινι πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακομα δεν πηρα κανενα.

 

Τοτε πως εχεις ενεργοποιηση την εξοικονομιση ενεργειας κτλ κ ρωτας πραγματα για ενα κινητο που δεν εχεις? :o

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου απο που το αγορασες?Εγω το ποιο φθηνο που εχω βρει ειναι απο εδω....Εννοειτε ομως με sg post registered οχι με feedex....

 

Με το τελωνείο όμως τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Με το τελωνείο όμως τι γίνεται;

Θα πρεπει να μιλησεις με τον πωλητη να στο στειλει με Singapore Post σαν δωρο τοτε δεν θα εχεις κανενα προβλημα συστημενο παντα.....

Link to comment
Share on other sites

καλή η άσπρη θήκη σιλικόνης αλλά λερώνει εύκολα. με μελάνι λερωΘηκε η πλάτη και δεν βγαίνει με τίποτε :!:
Link to comment
Share on other sites

το εχω παρει της κορης μου και σημερα παρελαβα απο ebay μια ροζ θηκη s-view. την βαλαμε στο τηλεφωνο αλλα οταν κλεινει το καπακι δεν δειχνει την ωρα στο κενο που ειχει το καπακι, αλλα συνεχιζει να λειτουργει οπως πριν. Εχει καποια ρυθμιση? ειναι χαλασμενη???, ειναι μαιμου και δεν λειτουργει????

 

Για πειτε ρε παιδια.......(ελπιζω να ειναι ρυθμιση)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου λυπάμαι...

 

Ελπίζω να μην την πλήρωσες για smart... Αλλά αν δεν λειτουργεί απευθείας ως όφειλε τότε είναι μαιμού.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

πάντως ο αισθητήρας φωτός λειτουργεί άριστα . εκτός του ότι βλέπεις την ημέρα πολύ καλά ,σε βραδινό ταξίδι που έκανα με το gps ο φωτισμός ήταν πολύ ξεκούραστος .έχουν βελτιώσει πολύ την οθόνη όσον αφορά τα χρώματα και γενικότερα την απόδοση ,συγκρίνοντας με το S3 που από θέμα οθόνης ήταν απογοήτευση :)
Link to comment
Share on other sites

Σε μια ωρίτσα θα το έχω και γώ.Ρώτησα άν είναι unbranded και δέν ήξερε τί είναι αυτό και μετά την ρώτησα άν είναι σε κάποιο δίκτυο και μου πε όχι.Αυτό δέν σημαίνει το unbranded?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. αυτό με τις υπέρυθρες καλή φάση. μακάρι να γινόταν να στείλουμε φώτο στην τηλεόραση με αυτόν τον τρόπο :lol:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένας ευτυχής κάτοχος ενός Samsung Galaxy S4 Mini white frost.

Tην μπαταρία την φορτίζω φούλ για αρχή?

Κάπου διάβασα ότι δέν πρέπει ν αφήνουμε τη μπαταρία να πέσει κάτω του 20% και να μην το φορτίζουμε άνω του 80%.Ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το χω ανοίξει ακόμα γιατί φορτίζεται αλλά τί φοβερή κατασκευή ρε παιδιά!Το άσπρο άν και δέν μ αρέσει σε κινητά το συγκεκριμένο είναι απίστευτο!Πολύ όμορφο κινητό!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το χω ανοίξει ακόμα γιατί φορτίζεται αλλά τί φοβερή κατασκευή ρε παιδιά!Το άσπρο άν και δέν μ αρέσει σε κινητά το συγκεκριμένο είναι απίστευτο!Πολύ όμορφο κινητό!

 

Καλο κινητο ναι, αλλα οχι και φοβερη κατασκευη.

Link to comment
Share on other sites

Καλο κινητο ναι, αλλα οχι και φοβερη κατασκευη.

Γούστα είναι αυτά.

Έχει βάλει κανείς καμία απ αυτές τις μεμβράνες?

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=59135

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=59182

Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά.

Έχει βάλει κανείς καμία απ αυτές τις μεμβράνες?

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=59135

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=59182

 

Γουστα ειναι η ομορφια του κινητου κτλ, οχι η κατασκευη. Κι εμενα δεν μου αρεσει το iphone 5 και htc one, αλλα εχουν την καλυτερη κατασκευη.

Link to comment
Share on other sites

Γουστα ειναι η ομορφια του κινητου κτλ, οχι η κατασκευη. Κι εμενα δεν μου αρεσει το iphone 5 και htc one, αλλα εχουν την καλυτερη κατασκευη.

Αν το "καλή κατασκευή" σημαίνει να έχεις απογραφή του πόσες φορές σου έπεσε το κινητό (τα σημάδια πάνω του), τότε πάρε ένα αλουμινίου που είναι μη ανατάξιμο υλικό. Φυσικά όλα έχουν ένα τίμημα... (δεν βγαίνω άλλο εκτός θέματος).

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένας ευτυχής κάτοχος ενός Samsung Galaxy S4 Mini white frost.

Tην μπαταρία την φορτίζω φούλ για αρχή?

Κάπου διάβασα ότι δέν πρέπει ν αφήνουμε τη μπαταρία να πέσει κάτω του 20% και να μην το φορτίζουμε άνω του 80%.Ισχύει?

 

ΟΧΙ. Πρωτη χρηση, το αφηνεις να φτασει κατω απο 10% και πληρη φορτιση μεχρι 100%. Μη το χρησιμοποιεις παραλληλα. Δευτερη φορτιση κοντα στο 10% και φουλ φορτιση. Τριτη και τεταρτη το ιδιο.

Απο εκει και περα μη το αφηνεις να φτανει τοσο χαμηλα διοτι μια πληρης φορτιση στρεσαρει πολυ τη μπαταρια. Παντοτε ομως να ειναι πληρης. Δηλαδη κανε φορτισεις του τυπου 50-100, 40-100, 30-100, αλλα να γεμιζει η μπαταρια. ΠΟΤΕ επιπλεον ωρες στο φορτιστη, ουτε στην πρωτη φορτιση. Αν και κλεινει η διαδικασια, τεινει να την υπερφορτισει.

Γενικα η μπαταρια του ειναι πολυ καλη. Βγαζω παντα φουλ μερα και κατι παραπανω με μετρια προς εντονη χρηση. Οθονη παντα πανω απο 4 ωρες.

Οσο για την ποιοτητα κατασκευης: εχω κραξει ουκ ολιγες φορες τη samsung στο θεμα αυτο, φαινεται πως στη γενια του S4 σοβαρευτηκε λιγο, ειναι πολυ καλη πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου για τις πληροφορίες.

Έγινε μια παρεξήγηση.Μάλλον εγώ δέν το εξέφρασα καλά.

Όταν λέω φοβερή κατασκευή δέν εννοώ τα υλικά αλλά ότι είναι μια πολύ όμορφη συσκευή.

Δέν εννοούσα τα πλαστικά του,προς θεού!

Απλά εμφανισιακά είναι πολύ όμορφο!

Μια απορία.CDάκι δέν είχε η συσκευασία.Που βρίσκω πρόγραμμα για την διαχείρηση των αρχείων?

Θα χω πολλές ερωτήσεις στο μέλλον μιας και καινούργιος στα smartphone.Έρχομαι απο sony ericsson k800i :p

Edited by Drummer9n
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό πληκτρολόγιο πώς μπαίνει?

Δέν υπάρχουν τα ελληνικά στις επιλογές.

Θα πρέπει να ναι μόνιμα σε wi-fi?Ή στο internet για ενημερώσεις?

Προς το παρών το άνοιξα το κινητό χωρίς sim και χωρίς wi-fi - internet.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...