Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεγάλε μέσα έπεσες. Ιδια ακριβώς περίπτωση κ το δικό μου. Κ είχα απορία γιατί ήταν ανοικτό το καπάκι απο πίσω..........

Τι στο καλό τα κάνανε τα τηλέφωνα? Εχω μείνει τρομερά απογοητευμένος με τη μπαταρία του, ειδικά αν το συγκρίνω με το S3 το μεγάλο, της κοπέλας μου. Λες να έχει καμία σχέση κ αυτό?

 

Όταν λες απογοητευμένος από την μπαταρία του τι εννοείς ? Πόσο σου βγάζει ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν λες απογοητευμένος από την μπαταρία του τι εννοείς ? Πόσο σου βγάζει ?

1 μέρα, χωρίς πολύ έντονη χρήση .......

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

1 μέρα, χωρίς πολύ έντονη χρήση .......

 

Εμένα είναι στην 1,5 αλλά νομίζω ότι τόσο περίπου είναι το κανονικό.

 

Το μόνο που με προβληματίζει εμένα είναι πως το "Σύστημα Android" μου έχει πολύ υψηλή κατανάλωση

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με προβληματίζει εμένα είναι πως το "Σύστημα Android" μου έχει πολύ υψηλή κατανάλωση

Σε μένα το Android έχει κατανάλωση 5%, οθόνη 20%, αδράνεια 19% και πάει λέγοντας.Δεν έχω προσέξει αν σχετίζεται με τις ώρες σερφαρίσματος στο διαδίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Κ όταν λέμε μέρα μη νομίζεις πως εννοώ 24ορω ολόκληρο.

 

 

Είναι απαράδεκτο, το S3 το κανονικό της κοπέλας μου κρατάει 3 φορές περισσότερο.........

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Εψές το πήρα και σήμερα το ψιλολειτουργησα. Μέχρι στιγμής όλα πάνε τζάμι. Κομψοτατο,γρήγορο,απροβλημάτιστο. Μια ερώτηση αν ξέρετε. Υπάρχει κάποιος τρόπος να έχουμε flash περιεχόμενο με τον στοκ browser του κινητού;

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως τα περισσοτερα που αναφερεται τα διαβαζω λες και νομιζω οτι εχω αλλη συσκευη.

Με χρηση ανοιχτο 24ωρο bluetouth συνδεμενο ακουστικο και αρκετη χρηση wifi και 4G (περιπου 2 ωρες τη μερα συνολικα)συν της κλησης μου βγαζη 1,5 μερα στανταρ.Το βραδυ δηλαδη εχω γυρω στο 48% μπαταρια.

Ειναι Ελληνικο απο Wind και το πηρα σφραγισμενο με το καπακι πανω στη συσκευη και μια ταινια ασφαλειας.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, σκεφτομαι κ εγω να παρω το κινητο, αλλα επειδη διαβαζω λιγο αυτα με το skroutz, μπορει να μου καποιος που το εχει παρει απο το skroutz και δεν ειχει διπλη ταινια, απο πιο μαγαζι το εχει παρει?
ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως τα περισσοτερα που αναφερεται τα διαβαζω λες και νομιζω οτι εχω αλλη συσκευη.

Με χρηση ανοιχτο 24ωρο bluetouth συνδεμενο ακουστικο και αρκετη χρηση wifi και 4G (περιπου 2 ωρες τη μερα συνολικα)συν της κλησης μου βγαζη 1,5 μερα στανταρ.Το βραδυ δηλαδη εχω γυρω στο 48% μπαταρια.

Ειναι Ελληνικο απο Wind και το πηρα σφραγισμενο με το καπακι πανω στη συσκευη και μια ταινια ασφαλειας.

 

Καλημέρα . Όταν λες αρκετή χρήση Wifi και 4G τι εννοείς ? Γιατί εμένα το κινητό είναι 24ώρες είτε με 3G είτε με Wifi online / συγχρονισμός On . Ε καλά κι εμένα τόσο μου βγάζει . Συνήθως το βράδυ έχω 45%-55% και η μπαταρία μου τελειώνει την άλλη μέρα μεταξύ 5 και 8.

 

Απλά αν κάποιος το ψάξει και στο XDA θα δει ότι τα παιδιά παραπονιούνται για battery leaks λόγω Kernel

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Απλά αν κάποιος το ψάξει και στο XDA θα δει ότι τα παιδιά παραπονιούνται για battery leaks λόγω Kernel
Σε ποιο kernel αναφέρεσαι; Στο original της κάθε ROM ή σε εκείνο του Arco που χρησιμοποίησε για το root?
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως τα περισσοτερα που αναφερεται τα διαβαζω λες και νομιζω οτι εχω αλλη συσκευη.

Με χρηση ανοιχτο 24ωρο bluetouth συνδεμενο ακουστικο και αρκετη χρηση wifi και 4G (περιπου 2 ωρες τη μερα συνολικα)συν της κλησης μου βγαζη 1,5 μερα στανταρ.Το βραδυ δηλαδη εχω γυρω στο 48% μπαταρια.

Ειναι Ελληνικο απο Wind και το πηρα σφραγισμενο με το καπακι πανω στη συσκευη και μια ταινια ασφαλειας.

 

Ακριβώς το ίδιο σκέφτομουν κι εγώ..Οτι μάλλον έχω πάρει "καλή" συσκευή τελικά..:lol: Θα πρότεινα πάντως σε όσους έχουν θέμα με την μπαταρία να ξαναδούν λίγο τις εφαρμογές που έχουν εγκατεστημένες.. Εγώ το φορτίζω ανά 2ήμερο ουσιαστικά. Για να το φορτίσω πιο σύντομα πρέπει να παίξω αρκετά κανα Asphαlt 8 ας πούμε ή να σερφάρω για πάρα πολύ ώρα.. Α και είναι Γαλλικό και το δικό μου.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο σκέφτομουν κι εγώ..Οτι μάλλον έχω πάρει "καλή" συσκευή τελικά..:lol: Θα πρότεινα πάντως σε όσους έχουν θέμα με την μπαταρία να ξαναδούν λίγο τις εφαρμογές που έχουν εγκατεστημένες.. Εγώ το φορτίζω ανά 2ήμερο ουσιαστικά. Για να το φορτίσω πιο σύντομα πρέπει να παίξω αρκετά κανα Asphαlt 8 ας πούμε ή να σερφάρω για πάρα πολύ ώρα.. Α και είναι Γαλλικό και το δικό μου.

Τίποτα δεν έχω εγκατεστημένο εκτός απο τα βασικά.............

Παιχνίδια δε πάιζω, τα προγράμματα που χρησιμοποιώ είναι συγκεκριμένα κ παίζουν συγκεκριμένες στιγμές....όπως π.χ. το quickoffice ή το endomondo.....

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο kernel αναφέρεσαι; Στο original της κάθε ROM ή σε εκείνο του Arco που χρησιμοποίησε για το root?

 

Στο ορίτζιναλ της κάθε RoM .... όσοι έχουν αλλάξει Kernel μιλάνε για πολύ καλύτερη αυτονομία.

 

Σήμερα δεν ξέρω τι έχει πάθει το δικό μου ... το έβγαλα πριν 4 ώρες από το φορτιστή και έχει χάσει 16% με 10 λεπτά κλήση και 15 λεπτά οθόνη ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Σημερα το πηρα κι εγω το S4 mini απο το "πουλομαγαζο".

Edit:

Τελικα και σε μενα ειχε διπλη ταινια, και μαλλον ειναι γαλλικο. Επισης το καπακι ηταν μισοκουμπωμενο.

 

Παντως δεν φαινεται να εχει πειραχθει, κι απο τη Samsung που εδωσα το ΙΜΕΙ δεν ειδαν κατι στο ιστορικο.

Αλλωστε και η 2η ταινια ασφαλειας ειναι της Samsung κι οχι ασχετη!

Edited by Mythos

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Σημερα το πηρα κι εγω το S4 mini απο το "πουλομαγαζο".

Edit:

Τελικα και σε μενα ειχε διπλη ταινια, και μαλλον ειναι γαλλικο. Επισης το καπακι ηταν μισοκουμπωμενο.

 

Παντως δεν φαινεται να εχει πειραχθει, κι απο τη Samsung που εδωσα το ΙΜΕΙ δεν ειδαν κατι στο ιστορικο.

Αλλωστε και η 2η ταινια ασφαλειας ειναι της Samsung κι οχι ασχετη!

Δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατί χρειάζεται να τα ανοίγουν πρώτα οι Γάλλοι πριν τα στείλουν εξωτερικό για πώληση. Υποτίθεται για να τα τσεκάρουν νομίζω.. Αλλά τι ακριβώς να τσεκάρουν από ένα σφραγισμένο κινητό από την Samsung? Δεν μου κάθεται καλά να είμαι ο δεύτερος που θα ανοίξει τη συσκευασία, από την στιγμή που το πληρώνω για ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ και του κουτιού του..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατί χρειάζεται να τα ανοίγουν πρώτα οι Γάλλοι πριν τα στείλουν εξωτερικό για πώληση. Υποτίθεται για να τα τσεκάρουν νομίζω.. Αλλά τι ακριβώς να τσεκάρουν από ένα σφραγισμένο κινητό από την Samsung? Δεν μου κάθεται καλά να είμαι ο δεύτερος που θα ανοίξει τη συσκευασία, από την στιγμή που το πληρώνω για ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ και του κουτιού του..

 

 

Ναι αλλα δεν ανοιχτηκε π.χ. απο ενα τοπικο καταστημα και σου βαλε δικια του ταινια (υπαρχουν και τετοια περιστατικα).

Το οτι εχει αυθεντικη ταινια ασφαλειας της Samsung σημαινει οτι εγινε επισημα, γι αυτο και δε με ενοχλει τοσο, αφου παραμενει σφραγισμενο απο την ιδια τη Samsung.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

συνη8ως ολα αυτα τα τηλεφωνα ειναι απο επιστροφες,,,

 

Απο τη Samsung μου ειπαν οτι θεωρειται καινουριο, αφου δε βλεπουν καποιο ιστορικο επισκευης για αυτο το ΙΜΕΙ.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος για να εχουμε flash στον στοκ browser? η χρειαζεται αλλη ρομ?δεν μιλαω για αλλους browsers..

 

 

+1 @ couros1

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Ρε μου ματιάσατε το κινητό. Δεν ξέρω τι έχει πάθει από το πρωί που το έβγαλα από το φορτιστή αλλά η μπαταρία φεύγει σαν νερό ...:mad:

 

 

https://www.dropbox.com/s/y8ojr6jgcqy3548/Screenshot_2013-10-08-15-16-00.png

 

https://www.dropbox.com/s/t3g9tnb88idzp5r/Screenshot_2013-10-08-15-15-56.png

 

https://www.dropbox.com/s/ycz37j4nx0j31rv/Screenshot_2013-10-08-15-16-04.png

 

https://www.dropbox.com/s/g1rrxxz61quwcra/Screenshot_2013-10-08-15-16-13.png

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Ρε μου ματιάσατε το κινητό. Δεν ξέρω τι έχει πάθει από το πρωί που το έβγαλα από το φορτιστή αλλά η μπαταρία φεύγει σαν νερό ...:mad:

 

 

https://www.dropbox.com/s/y8ojr6jgcqy3548/Screenshot_2013-10-08-15-16-00.png

 

https://www.dropbox.com/s/t3g9tnb88idzp5r/Screenshot_2013-10-08-15-15-56.png

 

https://www.dropbox.com/s/ycz37j4nx0j31rv/Screenshot_2013-10-08-15-16-04.png

 

https://www.dropbox.com/s/g1rrxxz61quwcra/Screenshot_2013-10-08-15-16-13.png

 

Δοκίμασε λίγο το BetterBatteryStats να δεις τι σου τρώει την μπαταρία ή το Wakelock detector. Καμιά φορά μου το κάνει και μένα αλλά με ένα restart συνέρχεται....συνήθως μετά που παίζω κανένα παιχνίδι.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ολοι εσεις που λετε οτι υπαρχει καποιο προβλημα με την μπαταρια του η με το σήμα του απο που τα εχετε παρει τα τηλ???
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε λίγο το BetterBatteryStats να δεις τι σου τρώει την μπαταρία ή το Wakelock detector. Καμιά φορά μου το κάνει και μένα αλλά με ένα restart συνέρχεται....συνήθως μετά που παίζω κανένα παιχνίδι.

 

Έβαλα το Wakelock Detector Και μου βγάζει κάτι εντελώς κουφό ... το τηλεφωνό μου είναι 6 ώρες Awake με 0Sec deep sleep έλα όμως που εγώ το έχω χρησιμοποιήσει μόνο για 20 λεπτά μέχρι στιγμής ....

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...