Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι από salonica μεριά.... Το διόρθωσα!! Sorry :o

 

Το έκανα μόλις τώρα και νομίζω σωστά. Πάλι όμως μου λέει ότι θέλει επάνω/κίνηση

Λόγω κάποιας εφαρμογής και επίσης όταν παταω να κάνει ενημέρωση λογισμικού μου λέει ότι δεν γίνεται γιατί το λογισμικό έχει τροποποιηθεί

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έκανα μόλις τώρα και νομίζω σωστά. Πάλι όμως μου λέει ότι θέλει επάνω/κίνηση

Λόγω κάποιας εφαρμογής και επίσης όταν παταω να κάνει ενημέρωση λογισμικού μου λέει ότι δεν γίνεται γιατί το λογισμικό έχει τροποποιηθεί

 

Το επάνω κίνηση δεν το καταλαβαίνω.... Από την στιγμή που το ρουτάρεις να ξέρεις δεν μπορεί να κάνει ΟΤΑ (Over The Air) update.

Καλύτερα να το αφήσεις stock τότε αν έχεις πρόβλημα.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Το επάνω κίνηση δεν το καταλαβαίνω.... Από την στιγμή που το ρουτάρεις να ξέρεις δεν μπορεί να κάνει ΟΤΑ (Over The Air) update.

Καλύτερα να το αφήσεις stock τότε αν έχεις πρόβλημα.

 

Για αυτό τότε μάλλον δε κάνει αναβάθμιση, και πως θα κάνω από δώ και πέρα; Επανεκινηση ήθελα να γράψω!! Πως θα βρω ποια εφαρμογή δεν λειτουργεί σωστά όμως;

Edited by legend7ts
Link to comment
Share on other sites

Θυμαται κανεις το προγραμμα για τις συσκευες που δεν εχουν notification led?

 

Το NoLED εννοείς ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια! Καλο το noled, αλλα θυμαμαι πιο παλια ενα που αναβε τα hardware κουμπια...το θυμαται κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό τότε μάλλον δε κάνει αναβάθμιση, και πως θα κάνω από δώ και πέρα; Επανεκινηση ήθελα να γράψω!! Πως θα βρω ποια εφαρμογή δεν λειτουργεί σωστά όμως;

 

Μόνο μέσα από το odin μπεις να κάνεις αναβάθμιση τώρα.

Πέρασες τις δικές σου από backup ή μιλάς για τις στοκ εφαρμογές;

Αν πέρασες εφαρμογές από backup(πχ titanium), βγάλτες όλες και κατέβασέ τες από το Google play. Μετά κάνε restore μόνο τα data.

Edited by jimsiv
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια! Καλο το noled, αλλα θυμαμαι πιο παλια ενα που αναβε τα hardware κουμπια...το θυμαται κανεις?

 

To BLN control μάλλον εννοείς, χρειάζεσαι root και karnel που να υποστηρίζει κατι τέτοιο και δεν ξέρω αν δουλεύει στο s4 mini .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσα από το odin μπεις να κάνεις αναβάθμιση τώρα.

Πέρασες τις δικές σου από backup ή μιλάς για τις στοκ εφαρμογές;

Αν πέρασες εφαρμογές από backup(πχ titanium), βγάλτες όλες και κατέβασέ τες από το Google play. Μετά κάνε restore μόνο τα data.

 

Μπά δε βλέπω να τα καταφερνω ελπίζω στο μαγαζί που το πήρα να το φτιάξουν αφιλοκερδώς

Link to comment
Share on other sites

Κλειδωμα οθονης με πιν, δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα.

 

Πως δεν υπάρχει Screen Lock (secured with PIN), έτσι μου το γράφει.

Για πες μου σε παρακαλώ τα ακριβή βήματα για να το ενεργοποιήσω αν έχεις τη διάθεση (το shortcut της κάμερας στη locksreen).

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρωσω οτι τρεχει την MG8 (γαλλικη συσκευη), εντελως stock φυσικα. Επισης εχω (με voda) κανονικοτατα την επιλογη για Lte, και μεταφορα εφαρμογων στην sd!

 

Σίγουρα η μεταφορά γίνεται όντως στην sd? Γιατί πιο παλιά είχε υπάρξει μία σύγχυση, διότι σου δίνεται η επιλογή move to sd, αλλά ουσιαστικά είναι σε ένα partition της εσωτερικής μνήμης, ένα είδος "internal sd", ή τουλάχιστον έτσι κατάλαβα εγώ απ'όσα διάβασα στο νήμα. Σιγούρεψε σε παρακαλώ πως με τη μεταφορά γίνεται κανονικά και δεν επιβαρύνει την εσωτερική μνήμη(κατά προτίμηση με κάτι βαρύ για να είναι εμφανής η διαφορά) και ενημέρωσε!!

Ευχαριστώ:)

Edited by giannis_al

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το πριν:

 

[ATTACH]36257[/ATTACH]

 

Και αυτο μετα την μεταφορα:

 

[ATTACH]36258[/ATTACH]

 

Μαλλον ο φιλος απο πανω εχει δικιο, μιας και ενω λεει Μεταφορα στην SD καρτα, στην εξωτερικη καρτα δεν βλεπω κατι (με τον astro file manager τουλαχιστον). Παραμενουν ολα στην sd την εσωτερικη.

 

Το μονο που παρατηρησα ειναι οτι οταν μεταφερθηκε στην "sd", αυξηθηκανε τα mb της εφαρμογης οπως φαινεται και στην φωτο. Επισης απο μονο του το ειχε ηδη στην sd οταν εγινε εγκατασταση.

 

Αυτα απο μενα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα, τωρα που τα δοκιμασα ειναι παρα πολυ καλα! Δεν ειναι κατι που χρησιμοποιω, αλλα τωρα που εχω ραδιοφωνο αλλαζει το πραγμα. Πολυ καλη ενταση, χωρις παραμορφωση στο tunein radio αλλα και στο απλο ραδιοφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα ηθελα να ρωτησω εαν ειναι φυσικο καινουριο galaxy s4 mini να διαρκει η μπαταρια του μονο 1 μερα και αυτο με πολυ ζορι.

Επισης ξερει καποιος εαν υπαρχει φορητος φορτιστης για το συγκεκριμενο μοντελο? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα ηθελα να ρωτησω εαν ειναι φυσικο καινουριο galaxy s4 mini να διαρκει η μπαταρια του μονο 1 μερα και αυτο με πολυ ζορι.

Επισης ξερει καποιος εαν υπαρχει φορητος φορτιστης για το συγκεκριμενο μοντελο? Ευχαριστω

Εξαρτάται από την χρήση που του κάνεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

To τσίμπισα κ εγώ προχθές, απο το γνωστό "πουλοκατάστημα"¨

Ωραίο αλλα προβληματισμένος αρκετά με την μπαταρία του. Μου έκανε κ κάτι τρελά με το wi fi του που δε συνδεόταν με τίποτα στης δουλειάς μου κ ξαφνικά με ένα restart συνδέθηκε............

Μια ερώτηση ρε παιδιά, που μπαίνω να τσεκάρω χώρα προέλευσης? (αν κ για γαλλικό το κόβω μιας κ αυτή ήταν η default language όταν το άνοιξα)

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

To τσίμπισα κ εγώ προχθές, απο το γνωστό "πουλοκατάστημα"¨

Ωραίο αλλα προβληματισμένος αρκετά με την μπαταρία του. Μου έκανε κ κάτι τρελά με το wi fi του που δε συνδεόταν με τίποτα στης δουλειάς μου κ ξαφνικά με ένα restart συνδέθηκε............

Μια ερώτηση ρε παιδιά, που μπαίνω να τσεκάρω χώρα προέλευσης? (αν κ για γαλλικό το κόβω μιας κ αυτή ήταν η default language όταν το άνοιξα)

 

πουλοκαταστημα ????τι εννοεις???

Link to comment
Share on other sites

πουλοκαταστημα ????τι εννοεις???

birdphone, Προφανώς :D

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να γινω και εγω κατοχος του i9195 τι εχετε να μου πειτε ρε παιδια βοηθηστεμε λιγο

ειμαι σε δίλημμα η να παρω το core???η μπαταρια του ποσο κραταει?? με κανονικη χρηση...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αυτό πως μεταφράζεται ακριβώς???

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

 

 

Δε χρειάζεται μετάφραση! Πατάς "Επιβεβαίωση" και ξεκινάς το freddo σου ήρεμα-ήρεμα! Έχεις ήδη επιλέξει να μην γίνει backup των δεδομένων σου...σωστά;;; Αν όχι, ακυρώνεις και ξαναξεκινάς επιλέγοντας backup πριν την αναβάθμιση.

 

Βασικά τίποτα δεν εχω επιλέξει. Δε το έχω συνδέσει ακόμα, απλά για χώρα προέλευσις κ εκδόσεις ήθελα μια μετάφραση μιας κ δεν εχω επιμορφωθεί αρκετά...ως νέος στο μοντέλο.

 

Χρειάζεται να κάνω αναβάθμιση κ απο το KIEs? Αυτές που γίνανε μέσο νετ δεν είναι οι ίδιες??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...