Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την ενταση στο φουλ δλδ ''κουφαινεσαι''?

 

Οχι δεν κουφαινομαι, αλλα ειναι αρκετη ενταση για να με ενοχλησει ωστε να το χαμηλωσω λιγο...ειναι και λιγο προσωπικο το θεμα της εντασης.

 

Οσο αναφορα την μπαταρια που ανεφερε ο φιλος πιο πανω, εγω συνεχιζω να ειμαι υπερευχαριστημενος, προερχομενος απο S4. Τωρα ειμαι 35% μπαταρια (29 ωρες και 21 λεπτα λειτουργιας) με 3 ωρες και 35 λεπτα οθονης με 27 λεπτα κλησης. Κι αυτο, με την δευτερη φορτιση. Τα δεδομενα παντα ανοιχτα σε 2G/3G (οχι 4G), με καιρο, email, αρκετο viber/whatsapp, και λιγο tapatalk/facebook/instagram.

 

Ποσο καλυτερα θα μπορουσε να ειναι???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από σβηστό με 0% μπαταρία, πόσες ώρες χρειάζεται για να φορτίσει πλήρως μέχρι το 100%;

 

Αυτο δεν το τσεκαρα. Αλλα ετσι κι αλλιως με το ζορι τα αφηνω να φτανουν στο 10% και μετα κανω πληρη φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

καποιος που φοραει την cyanogemod ρομ να μας πει ποση μνημη χρησιμοποιειται σε σχεση με την αρχικη ρομ?
Link to comment
Share on other sites

Για όσους είναι root για να επαναφέρετε το τηλέφωνο, σε περίπτωση που θέλετε να μην είστε root και να κάνετε μετέπειτα OTA update ή μέσω Kies, θα πρέπει να κατεβάσετε πρώτα το firmware που θέλετε να βάλετε από εδώ και να το εγκαταστήσετε μέσω Odin (Οδηγίες μπορείτε να βρείτε σ'αυτό το thread)

 

Εάν έχετε εγκατεστημένο το CWM recovery (που σίγουρα το έχετε, αν είστε root) θα πρέπει να κάνετε την διαδικασία 2 φορές για να επανέλθει πλήρως official.

Εγώ σε τέτοιες περιπτώσεις κάνω και Factory reset και Format System/Cache/Data από το μενού του CWM πριν ξεκινήσω την διαδικασία φλασαρίσματος αλλά δεν είναι απαραίτητο.

Edited by jimsiv
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....ενδιαφέρομαι για s4 mini αλλα κάπου διάβασα οτι μερικά παρουσιάζουν το προβλημα sleep of death...δηλ οταν το έχεις στην αναμονή πχ το βράδυ σβήνει τελείως μονο του,νεκρώνει δηλ....το εχει ακούσει κανένας αυτο?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πειτε μας τις αποψεις σας για το s4 mini χωρις μετρο συγκρισης τ αυτοκινητα......:worry::worry::worry::worry::worry::worry:

 

Αν και δεν είναι το κατάλληλο θέμα και ας υποθέσουμε ότι δεν ξέρεις από αμάξια τίποτα.

 

Αν εξαιρέσεις τον χρηματικό τομέα όπου το core υπερτερεί, μπορείς ένα (1) λόγο για να μπεις σε διαδικασία σύγκρισης;;;

 

Αν τα έχεις τα λεφτά το s4 mini είναι με διαφορά καλύτερο. Αν δεν θες να δώσεις τόσα τότε δεν συγκρίνεις το core με το s4 mini αλλά με άλλα πιο κοντινά του τιμολογιακά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....ενδιαφέρομαι για s4 mini αλλα κάπου διάβασα οτι μερικά παρουσιάζουν το προβλημα sleep of death...δηλ οταν το έχεις στην αναμονή πχ το βράδυ σβήνει τελείως μονο του,νεκρώνει δηλ....το εχει ακούσει κανένας αυτο?

 

Δεν το εχω διαβάσει κάπου ,αλλά ακόμα και αν έχει συμβεί σε κάποιες συσκευές η εγγύηση το καλύπτει κανονικά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Απο πλοήγηση ποιό πρόγραμμα δουλεύει καλύτερα στο συγκεκριμένο τηλέφωνο? Τι έχετε βάλει ?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι κανείς δεν το έχει φορτίσει από 0% μέχρι 100% για να μου πει πόση ώρα χρειάζεται η πλήρης φόρτιση ή ότι είναι μεγάλος κόπος να γραφτεί ένας αριθμός;
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι κανείς δεν το έχει φορτίσει από 0% μέχρι 100% για να μου πει πόση ώρα χρειάζεται η πλήρης φόρτιση ή ότι είναι μεγάλος κόπος να γραφτεί ένας αριθμός;

 

Εμένα για πλήρη φόρτιση παίρνει γύρω στις 2 ώρες!

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να πάρω το τηλέφωνο.

Μπορείτε να μου πείτε εντυπώσεις? Θετικά - αρνητικά.

Η εγγύηση ισχύει αν δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας;

Επείσης κάπου διάβασα πως αν το κανεις ροοτ χάνεις την εγγύηση για παντα. Ισχυει για αύτη τη συσκευή?

Edited by giannhsd87
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψηνομαι παρα πολύ να το πάρω απο skroutzomagazo. Μπορείτε να μου πείτε εντυπώσεις? Θετικά - αρνητικά Η εγγύηση ισχύει αν δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας;

Επείσης κάπου διάβασα πως αν το κανεις ροοτ χάνεις την εγγύηση για παντα. Ισχυει για αύτη τη συσκευή?

 

 

Απ' οτι ξερω η εγγυηση ισχυει διοτι ειναι στην ουσια απο την ιδια την samsung. Ισχυει ανεξαρτητα με το απο που το εχεις προμηθευτει. Αν δεν κανω λαθος δεν χρειαζεσαι καν αποδειξη αγορας για να ισχυει η εγγυηση, αλλιως οσοι περνουν απο ebay δεν θα ειχαν εγγυηση διοτι τα κινητα δεν συνοδευονται απο αποδειξη.

 

Μιλαω με επιφυλαξη οποτε αν καποιος ειναι σιγουρος ας μας ενημερωσει!

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! σημερα θα το παραλαβω κι εγω (ι9195) . μια ερωτηση ,αν ξερει καποιος. η sim που εχω ειναι η ιδια εδω και παρα πολλα χρονια. χρειαζεται να παω να την αλλαξω ωστε να υποστηριξει ολες τις νεες λειτουργιες του κινητου(4g κλπ) η δεν κρινεται απαραιτητο κατι τετοιο? ευχαριστω προκαταβολικα!

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! σημερα θα το παραλαβω κι εγω (ι9195) . μια ερωτηση ,αν ξερει καποιος. η sim που εχω ειναι η ιδια εδω και παρα πολλα χρονια. χρειαζεται να παω να την αλλαξω ωστε να υποστηριξει ολες τις νεες λειτουργιες του κινητου(4g κλπ) η δεν κρινεται απαραιτητο κατι τετοιο? ευχαριστω προκαταβολικα!

Πρέπει να βγάλεις micro sim. Οχι για τις λειτουργίες, αλλα γιατί αυτή χωράει

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψηνομαι παρα πολύ να το πάρω απο skroutzomagazo. Μπορείτε να μου πείτε εντυπώσεις? Θετικά - αρνητικά Η εγγύηση ισχύει αν δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας;

Επείσης κάπου διάβασα πως αν το κανεις ροοτ χάνεις την εγγύηση για παντα. Ισχυει για αύτη τη συσκευή?

Απο την στιγμή που το τηλέφωνο απευθύνετε σε χώρα της Ευρώπης ισχύει η εγγύηση ,όμως κάνοντας root η βάζοντας κάποιο άλλο επίσημο Firmware από αυτό που φοράει παύει να ισχύει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Θελει να παρει το συγκεκριμενο ενας ξαδερφος μου που μενει Αθηνα! Μηπως θα μπορουσατε σας παρακαλω a.) να μου προτεινετε καποιο μαγαζι απο Skroutz* b.) αν καποιος το εχει αγορασει και τηρουσε ολα τα κρητηρια γνησιοτητας, δηλαδη ηταν σφραγισμενο με την ταινια της Samsung και ολα τα σχετικα c.) και το πιο σημαντικο εχει επιλογη ελληνικα στις γλωσσες εισαγωγης πληκτρολογιου. Το ρωταω γιατι ηθελα να του το φερω απο εξωτερικο (πιο συγκεκριμενα κοιταζα και για duos) αλλα δεν υποστηριζε ελληνικα σαν γλωσσα εισαγωγης παρολου που υποστηριζε ελληνικα στο λειτουργικο. Ξερω οτι μπορει να κατεβασει αλλο keyboard που τα υποστηριζει και με Root κατεβαζεις ολες τις γλωσσες, αλλα επειδη δεν το εχει και πολυ με τα κινητα δεν θελω να το μπερδεψω με thirdparty apps και root διαδικασιες. Σας ευχαριστω για την προσοχη σας!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και μέσα απ το μαμά keyboard να κατεβάσεις την ελληνική γλώσσα και είσαι ok

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να πάρω το τηλέφωνο.

Μπορείτε να μου πείτε εντυπώσεις? Θετικά - αρνητικά.

Η εγγύηση ισχύει αν δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας;

Επείσης κάπου διάβασα πως αν το κανεις ροοτ χάνεις την εγγύηση για παντα. Ισχυει για αύτη τη συσκευή?

 

Γενικά είστε ευχαριστημένοι με τη συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και μέσα απ το μαμά keyboard να κατεβάσεις την ελληνική γλώσσα και είσαι ok

 

Φιλε μου δυστυχως δεν το υποστηριζει! Το δοκιμασα στο display που ειχανε και δεν ειχε την Ελληνικη για να την κατεβασεις! Διαβασα

οτι θελει root (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wanam) και γενικοτερα αν ηταν για εμενα οκ, αλλα το ατομο που

θελει να το αγορασει δεν το εχει και πολυ με το android... Για αυτο ρωταω αν το γνωριζει κανεις! Σ' ευχαριστω ομως οπως και να χει!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δυστυχως δεν το υποστηριζει! Το δοκιμασα στο display που ειχανε και δεν ειχε την Ελληνικη για να την κατεβασεις! Διαβασα

οτι θελει root (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wanam) και γενικοτερα αν ηταν για εμενα οκ, αλλα το ατομο που

θελει να το αγορασει δεν το εχει και πολυ με το android... Για αυτο ρωταω αν το γνωριζει κανεις! Σ' ευχαριστω ομως οπως και να χει!

 

Λάθος διάβασες. Εγώ το πήρα με Γαλλική γλώσσα εισαγωγής. Ειναι εξ γαλλίας το κινητό .

Οκ, στην αρχή ψάχνεις να βρείς λίγο τα μενού, αλλα με στοιχειώδης γνώσεις αγγλικών ή γαλλικών ή όποια λατινογενές γλώσσα βρίσκεις το μενου με τις γλώσσες. Εκεί βλέπεις μια προεγκατάσταση στα Ελληνικά, την επιλέγεις κ άμα το κινητό σου βλέπει ίντερνετ, με τη μια κατεβάζει τη γλώσσα κ αυτό ήταν......... Πάπαλα. Εχεις κανονικό Ελληνικό κινητό.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Λάθος διάβασες. Εγώ το πήρα με Γαλλική γλώσσα εισαγωγής. Ειναι εξ γαλλίας το κινητό .

Οκ, στην αρχή ψάχνεις να βρείς λίγο τα μενού, αλλα με στοιχειώδης γνώσεις αγγλικών ή γαλλικών ή όποια λατινογενές γλώσσα βρίσκεις το μενου με τις γλώσσες. Εκεί βλέπεις μια προεγκατάσταση στα Ελληνικά, την επιλέγεις κ άμα το κινητό σου βλέπει ίντερνετ, με τη μια κατεβάζει τη γλώσσα κ αυτό ήταν......... Πάπαλα. Εχεις κανονικό Ελληνικό κινητό.

 

Φιλε μου για να μην πω κατι λαθος! Το κινητο υποστηριζει κανονικα ελληνικα στο menu fully supported! Αλλα στο μενου

Συσκευη > Γλωσσα και Εισαγωγη > Πληκτρολογιο Samsung > Ρυθμισεις (εικονιδιο) > Γλωσσες Εισαγωγης μου εδειχνε τις

κατεβασμενες στις οποιες δεν ηταν η Ελληνικη και στις Διαθεσιμες δεν μου εμφανιζε καμια!!!! Αλλα οντως δεν ηταν συνδεμενο σε wifi!

Οκ να μην προτρεχω θα το ελενξω παλι οταν βρεθω εξωτερικο (απο Δευτερα) και θα ενημερωσω! Οντως πρεπει να εχεις δικιο τωρα

που το σκεφτομαι...δηλαδη και σενα δεν ειχε γλωσσα εισαγωγης ελληνικα αν καταλαβα καλα και την κατεβασες μετα! Thanks I'll check it

and I will response again soon!!!! ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

αναφερομαι γενικα σε ολους τους κατοχους αν βγαζει γενικα καποιο προβλημα???π.χ το μεγαλο εχει προβλημα με την μπαταρια ή αν ψιλοκολλαει.....κ.τ.λ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...