Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το s4 mini duos έχει κάποια άλλη διάφορα στο software k hardware ( εκτός που είναι δικαρτο)

 

νομιζω το δικαρτο δεν ειναι 4G

Link to comment
Share on other sites

Άλλη διαφορά;

 

Είναι παρόμοια σε επεξεργαστή, μνήμη, οθόνη κ.τ.λ. Η μόνες διαφορές τους είναι ότι το μεν S4 mini duos παίρνει 2 sim αλλά δεν υποστηρίζει 4G και NFC. Περισσότερες πληροφορίες εδώ

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

για δευτερη μπαταρια τι προτείνετε;

πόσο έχει η μανισια;

 

φορτιστης που να φορτίζει την μπαταρία χωριά υπάρχει;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Υπόψη ότι αυτές οι μπαταρίες δεν υποστηρίζουν NFC.

 

Ούτε έχουν διάρκεια όπως η γνήσια είναι κακή αγορά αυτές οι μπαταρίες έχω πείρα και το λέω :ninja:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. ήθελα να ρωτήσω αν έχει δοκιμάσει κάνένας να συνδέσει usb στικάκι. σε μαγαζί της wind σύνδεσε ένας usb στο μεγάλο S4 και το αναγνώρισε αμέσως, σύνδεσα κι εγώ το ίδιο στο mini αλλά τίποτα. γίνεται να το αναγνωρίζει με κάποιο τρόπο; μήπως χρειάζεται κάποιο πρόγραμμα ή λείπουν τίποτα drivers και μπορούμε να τους εγκαταστήσουμε από κάπου ;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

μόλις παρέλαβα ένα samsung galaxy s4 mini από το phonegallery. Έχοντας διαβάσει το φόρουμ, ζήτηση από τον κούριερ να μου ανοίξει το πακέτο της μεταφορικής και αρνήθηκε. Αφού έφυγε το άνοιξα και ήδα ότι το κουτι του κινητού δεν ήταν μέσα σε ζελατίνα.. Εσείς το παραλάβατε σε ζελατίνα.

Έπειτα πολύ προσεκτικά άνοιξα την ταινία ασφαλείας και διαπίστωσα ότι ήταν παραβιασμένη, είχε κοπεί και απλά είχαν ξανακολλήσει το αυτοκόλλητο προσεκτικά. Ανοίγοντας το κουτί, είδα ότι μέσα έχει οδηγίες σε Ελληνικά (?), και το καπάκι του κινητού ήταν μισοκουμπωμένο..

Πήρα τηλέφωνο στο σκρουτζομάγαζο, κ μου είπαν ότι αυτοί δεν ανοίγουν τα κινητά και ότι μπορεί να το είχαν ανοίξει από την αντιπροσωπεία της samsung. Και ότι μπορεί να πρόκειται για ελληνική παρτίδα αλλά αυτό δε το ξέρει η ίδια.

Τι προτείνετε; Να ανησυχήσω;

Πρέπει να περιμένω μέχρι Δευτέρα για να ελέγξει την προέλευση και κατάσταση η samsung...

"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

To USB on the go

δεν δόθηκε ακόμα

ίσως με κάποια αναβάθμιση

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

για δευτερη μπαταρια τι προτείνετε;

πόσο έχει η μανισια;

 

φορτιστης που να φορτίζει την μπαταρία χωριά υπάρχει;

Πάρε αυτό το kit και θα είσαι κομπλέ. Το αγόρασα εγώ και δουλεύει άψογα. Φυσικά ο φορτιστής είναι συμβατός μόνο με τη μπαταρία του S4 mini.

 

γεια σας, εχω το κουτι που γράφει 8go πίσω λετε να έχει κανένα πρόβλημα ?
Πιθανότατα η συσκευή προοριζόταν για τη Γαλλική αγορά. Τα περισσότερα με αυτό το ενδεικτικό από Γαλλία είναι. Πάντως θεωρώ πως το 8Go είναι τυπογραφικό λάθος.

 

Γεια σας παιδιά,

μόλις παρέλαβα ένα samsung galaxy s4 mini από το phonegallery. Έχοντας διαβάσει το φόρουμ, ζήτηση από τον κούριερ να μου ανοίξει το πακέτο της μεταφορικής και αρνήθηκε. Αφού έφυγε το άνοιξα και ήδα ότι το κουτι του κινητού δεν ήταν μέσα σε ζελατίνα.. Εσείς το παραλάβατε σε ζελατίνα.

Έπειτα πολύ προσεκτικά άνοιξα την ταινία ασφαλείας και διαπίστωσα ότι ήταν παραβιασμένη, είχε κοπεί και απλά είχαν ξανακολλήσει το αυτοκόλλητο προσεκτικά. Ανοίγοντας το κουτί, είδα ότι μέσα έχει οδηγίες σε Ελληνικά (?), και το καπάκι του κινητού ήταν μισοκουμπωμένο..

Πήρα τηλέφωνο στο σκρουτζομάγαζο, κ μου είπαν ότι αυτοί δεν ανοίγουν τα κινητά και ότι μπορεί να το είχαν ανοίξει από την αντιπροσωπεία της samsung. Και ότι μπορεί να πρόκειται για ελληνική παρτίδα αλλά αυτό δε το ξέρει η ίδια.

Τι προτείνετε; Να ανησυχήσω;

Πρέπει να περιμένω μέχρι Δευτέρα για να ελέγξει την προέλευση και κατάσταση η samsung...

Welcome to the club... Το κινητό φυσικά είναι γνήσιο αλλά ο λόγος που ανοίχθηκε δεν είναι ξεκάθαρος. Αυτά που λένε στα σκρουτζομάγαζα ότι και καλά τα ανοίγουν από τη Samsung ως δειγματοληπτικό έλεγχο δε νομίζω να ισχύουν γιατί τότε τα ανοιγμένα θα ήταν ελάχιστα σε σχέση με τα κλειστά. Αντίθετα, τα περισσότερα παραεισαγωγής είναι Γαλλικά και είναι ανοιγμένα.

 

Τι παίζει; Προφανώς είναι επιστροφές από πελάτες που είχαν δικαίωμα επιστροφής εντός πχ 15 ημερών ή είναι κομμάτια από DOA που επισκευάστηκαν. Πάντως από την εμπειρία μου, κανένα Ελληνικό δεν είχε τέτοιο πρόβλημα, ενώ σχεδόν όλα τα παραεισαγωγής είχαν "θέμα". Να σημειώσω επίσης ότι αυτό το ζήτημα πρώτη φορά το αντιμετωπίζω σε παραεισαγωγής καθώς πάντα αγοράζω από σκρουτζομάγαζα και όλες οι συσκευές ήταν άψογες (S Advance, S2, S3, S4, HTC One S κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

η συσκευές που γράφουν 8GO αντί για 8GB τι είναι ρε παιδιά κανονικές η μούφα τι παίζει γιατί θέλω να το πάρω από birdphone .μήπως τις ανοίγουνε για να βάλουνε ελληνικό βιβλιαράκι μέσα γιαυτό έχει διπλή ταινία ασφαλείας
Link to comment
Share on other sites

το κινητό ρωλάρει spesial δηλαδή???δεν έχει θέμα που είναι Γαλλικό geothassos το έχεις βάλει δίπλα δίπλα με κανένα Ελληνικό ? τα gigabites στα Γαλλικά είναι gigaoctets γιαυτό γράφει GO αντί για GB λογικά
Link to comment
Share on other sites

OculatusAbis τι εννοείς όταν λες ότι τα Ελληνικά δεν είχαν κανένα πρόβλημα ενώ τα παραεισαγωγής έχουν θέμα δηλαδή τι έχουν ??
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω θεμα με το αν ειναι Γαλλικο, και ολα εκτος της μπαταριας (που χωρις να το ακουμπησω ολο το βραδυ πεφτει κατα 20%) φενονται οκ, απλα δεν μου αρεσει και πολυ η ιδεα να το ειχε καποιος αλος, να το επεστρεψε επηδει δεν το ηθελε η γιατι ειχε βλαβη και να το αγορασω εγω για καινουργιο, καλο θα ηταν να το εγραφαν αν ηταν απο επηστροφη και να το εδιναν λιγο πιο φθηνο ωστε να εχει ο καθενας την επιλογη για το τι θα παρει

Αν βεβαια ισχυει αυτο που προαναφερθηκε.

Link to comment
Share on other sites

καλο θα ηταν να το εγραφαν αν ηταν απο επηστροφη και να το εδιναν λιγο πιο φθηνο ωστε να εχει ο καθενας την επιλογη για το τι θα παρει

Αν βεβαια ισχυει αυτο που προαναφερθηκε.

Mα το παίρνεις πιο φτηνό....... ;)

Αντε πάρτο απο την Ελληνική Samsung.Τώρα το θεμα με τα ανοίγματα κ τις πεσμένες μπαταρίες κ εμένα με προβληματίζει....

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι και εγώ να πάρω το συγκεκριμένο κινητό από κάποιο σκρουτζομάγαζο . Διαβάζοντας τις σελίδες βλέπω μια ανησυχία για την κατάσταση την οποία παραλαμβάνονται τα κινητά. Έχοντας πάρει είδη τρία κινητά από αντίστοιχα μαγαζιά χωρίς κάποιο πρόβλημα θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα :

1. Έχει πάρει κάποιος κινητό μαϊμού;

2. Βρέθηκαν προβλήματα στην λειτουργία του τηλεφώνου ;

3. Αντιμετώπισε κάποιος πρόβλημα κάλυψης από την αντιπροσωπεία;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...