Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sygic. Απορω πως καταφερνετε να εχετε τοσα πολλα προβληματα με το GPS...

 

Τελικά -δυστυχώς- πρέπει να υπάρχουν και θέματα ποιότητας από συσκευή σε συσκευή (και μετά το βίντεο που ανέβασε ο asot λίγες σελίδες πίσω -post #1598- δεν είναι και πολύ δύσκολο να φανταστεί κανείς γιατί :p)

 

Έτυχε να δω δίπλα-δίπλα δύο G3S (βλέπει ο ένας απ' τον άλλο και ζηλεύει και στην παρέα μου βρεθήκαμε αρκετοί με αυτά! :)), το ένα να 'βλέπει' δορυφόρους και να πιάνει fix με τη μία, και το άλλο -σχεδόν- με την... καμία(!)

Τρέξαμε το σχετικό fix και στα δύο. Το δεύτερο, αυτό με την όχι καλή λήψη, κατάφερε τελικά να βρει στίγμα, αλλά και η οθόνη του YGPS που δείχνει την ένταση του σήματος από τον κάθε δορυφόρο, έδειχνε αρκετά χαμηλότερες στάθμες λήψεως σε σχέση με το άλλο τηλέφωνο (για καλή μου τύχη, εγώ είχα το... 'καλό' ανάμεσα στα δύο...)

 

Μου είχε κάνει εντύπωση μάλιστα ένα post που -νομίζω- το είχα δει στο thread για το G3S στο xda-developers.com (πριν οι mods εκεί, για άγνωστους λόγους, 'κατεβάσουν' ολόκληρο το thread!), όπου ένας τύπος έγραφε ότι είδε θεαματική βελτίωση ανοίγοντας απλώς το τηλέφωνο και καθαρίζοντας (με πανάκι και κάποιο ήπιο καθαριστικό) κεραίες, επαφές και τέτοια!

Του απαντούσαν και άλλοι από κάτω ότι "οι Κινέζοι στα εργοστάσιά τους δεν έχουν και τις καλύτερες συνθήκες καθαριότητας (κλπ κλπ κλπ) και άρα είναι πολύ πιθανό... (κλπ κλπ)".

 

Βέβαια και τα "επώνυμα" (και πολύ πιο ακριβά!) τηλέφωνα συχνά βρίσκονται να έχουν προβλήματα ποιότητας και διαφορές από κομμάτι σε κομμάτι (και πολύ λιγότερες δικαιολογίες από τους Κινέζους!), γι' αυτό και δεν το προσμετρώ στα (πολύ) αρνητικά για το κινεζάκι μας... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για το gps

κατεβαστε αυτο καλυτερα https://play.google.com/store/apps/details?id=by.zatta.agps&hl=el

καλυτερπ απο το fasterfix αλλαζει ολο το gps.conf

 

μετα απο ρεσταρτ

καντε και αυτο απο εδω http://chinaphonearena.com/forum/Thread-Get-your-MTK6589-GPS-Working-Method-B?page=2

 

THIS SHOULD BE DONE OUTDOORS.

 

1. Turn GPS off on your phone.

2. Open Root Explorer and find the mtkgps.dat file in /data or /data/misc

3. Delete mtkgps.dat

4. Reboot phone

5. Open Mobileuncle Tools

6. Tap on 'Engineer Mode'

7. Tap on 'Engineer Mode (MTK)'

8. Scroll across to 'Location'

9. Tap on 'Location Based Service'

10. Tap on 'AGPS' and then make sure 'A-GPS On/Off' is checked

11. Tap on 'EPO' and then make sure 'Enable EPO' is checked

12. Swipe down (notification bar) and turn GPS on

13. Hit back and then tap 'YGPS'

14. Wait until you get position lock (mine took about 6 seconds).

15. This process should create a new mtkgps.dat file.

16. Hit home button and open GPS Test.

17. You should get a position lock reasonably quickly.

γενικα το EPO πρεπει να γινεται update καθε μερα αυτοματα, αυτο εχει τις θεσεις των δορυφορων και ετσι δεν χρειαζεται να ψαχνει το κινητο οποτε κλειδωνει γρηγοροτερα εφοσον ξερει που να κοιταξει, αν δεν γινεται update το κανετε χειροκινητα.

 

EDIT: δεν θα φτιαξει το σημα αυτο ειναι θεμα κεραιας , αλλα θα βρισκει δορυφορους πιο γρηγορα αφου θα ξερει που να κοιταξει)

 

επισης υποτιθεται οτι ειναι απο default τσεκαρισμενο το hot start h warm στο engineermode-location-location based service-gps (αφου κανεις ολα τα παραπανω πατα και εκει που λεει GPS(OFF) θα αρχισει να ψαχνει δορυφορους αστο γαι κανα 40 λεπτο στο μπαλκονι θα γραφει πχ satellite count= και θα μετραει και απο κατω sattelite num= εδω αυτους που πραγματικα βρισκει 9-13 περιπου.

Edited by Darkorigin
Link to comment
Share on other sites

το hot/warm/cold είναι γενικά υπό συζήτηση, φαίνεται ότι διαφορετικές επιλογές ταιριάζουν καλύτερα σε διάφορες συσκευές. Βέβαια είναι πολύ εύκολο να τεστάρει κάποιος και να επιλέξει ότι βολεύει
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι ο φιλος του mouse112 με το προβλημα με την μνημη τοθ κινητου....κανενας που να μας βοηθησει?????

το κινητο εχει 1 gb ram συνολο στην διαθεση του κινητου για ολα, αυτο σημαινει

απο αυτην την μνημη το android σαν λειτουργικο τρωει περιπου 500mb +ram που χρειαζεται η ενσωματωμενη καρτα γραφικων

οποτε θα εχεις ελευθερα περιπου 400-300 εξαρτατε το ρομ εχεις βαλει καιαπο εκει και περα τι εφαρμογες εχεις περασει , οτι σοθ γραφει στο running "τρεχει" εκεινη τη στιγμη και σου τρωει μνημη , οποτε αν βαλεις πολλες εφαρμογες και οι περισοτερες ανοιγουν μονες τους (πχ. widgets, facebook, youtube, γενιακ το βλεπεις το ruuning services) to android απο μονο του κλεινει καποιες εφαρμογες για να ελευθερωσει ram για αλλες εφαρμογες η αυτην που τρεχει .καμαι φοαρ ομως οι εφαρμογες ειναι πολλες και κακογραμμενες οποτε και εχεις ατ force close η στιγμιαια κολληματα/lag γιατι κλεινει μαι εφαρμογη να ελευθερωσει ram για μια αλλη που χρησιμοποιεις και στο καπακι ξαναανοιγει και γινεται ψιλοχαμος , γιαυτο καλο ειναι το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify&hl=el και ετσι δεν ανοιγουν απο μονες τους οι εφαρμογες εκτος αν τις ανοιξεις εσυ

ενοειτε μην κανεις Greenify τα widget που θες να τρεχουν συνεχεια η το alarm clock γιατι δεν θα ανοιξουν αυτοματα οταν τα χρεαιστεις

 

Aπο τη στιγμη δηλαδη που λεει στο running services ή στο antutu (τυχαιες τιμες) 500used kai 467free (συνολο used kai free =967mb) εισαι ok

 

EDIT : καποιος ειχε πει για το real racing 3 ναι και σε εμενα κολαει μεσα σε 3-5 δευτερολεπτα αφου ανοιξει το game, δεν νομιζω πως φταιει οτι τα γραφικα ειναι στο high, ακομα low το ιδιο εκανε , (με το galaxy s 9000 επαιζε χωρις προβλημα , με την προυποθεση να εχει αρκετη ελευθερη μνημη γυρω στο 150μβ

 

EDIT : το ξυπνητηρι αν και κλειστο ανοιγει και σε εμενα με την rom απο το jiayu.es μαλλον εχει θεμα η app. την εσβησα και εχω βαλει απο το playstore allo alarm για να δουμε αυριο τι ωρα θα με ξυπνισει

Edited by Darkorigin
Link to comment
Share on other sites

το hot/warm/cold είναι γενικά υπό συζήτηση, φαίνεται ότι διαφορετικές επιλογές ταιριάζουν καλύτερα σε διάφορες συσκευές. Βέβαια είναι πολύ εύκολο να τεστάρει κάποιος και να επιλέξει ότι βολεύει

 

http://www.usglobalsat.com/forum/index.php?topic=4275.0 εδω πληροφοριες γιατι προτιμω hot η warm

http://www.gtop-tech.com/en/faq/4.9.-What-differentiate-between-Cold-Start-Warm-Start-and-Hot-Start/GPS_Module_Design-4_9.html

γενικα απο οτι καταλαβα οταν το χρειαστεις σε περιπου στο ιδιο σημειο και μεσα σε 2 ωρες απο εκει ποy το εκλεισες τοτe το Hot ειναι το καλυτερο γιατι εχει κρατησει θεσεις και δοδομενα

αν το χρειαστεις μετα τις 2 ωρες ή εχεις μεγαλη αποσταση τοτε warm , ξανακατεβαζει λιγα πραγματα

 

edit σε καποια φορουμ διαβασα οτι υποτιθεται οτι το κινητο το ρυθμιζει αυτοματα απο μονο του αλλιως το επιλεγεις εσυ εκει και το κραταει στην μνημη δεν ξερω αν αληθευει ή οχι

Edited by Darkorigin
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ hot/warm παίζω (κυρίως hot γιατί σπάνια βρίσκομαι σε εντελώς άσχετο μέρος από την τελευταία χρήση) απλά το ανέφερα επειδή έχω βρει σε διάφορα video και οδηγούς κτλ. να προτείνουν και το cold και να δουλεύει καλύτερα σε συγκεκριμένα κινητά.

 

Πολύ καλό app πάντως... ευχαριστούμε για το tip

Edited by aiakos
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο..

Στο post 1185 σελιδα 79 εχω αναφερει οδηγιες (για οσους ενδιαφερονται) για μετατροπη του αριθμου των ελληνικων χαρακτηρων στα sms της stock εφαρμογης, απο 69 σε 160, που πρεπει να ειναι διαθεσιμοι.

Το link για το κατεβασμα του mms.apk θα το βρειτε εδω: http://www.2shared.com/file/5aF3ObAz/Mms.html

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

εγω να ξεκαθαρισω πως η συσκευή που εχω στα χερια μου ειναι σχεδον αψογη σε θεμα κλειδωματος, δεν εχω prob με αυτο, το οτι καποιοι εχουν διαφορετικες επιδοσεις ειναι 100% σιγουρο και αναμενόμενο (μην τρελαθουμε εδω galaxy και εχουν διαφορες δεν θα εχουν τα κινεζικα με mediatek?)

το προβλημα μου ειναι πως ολες οι gps εφαρμογες που δουλευα μεχρι τωρα στο ideos x5 περνώντας στο jiayu επαιζαν σε μιση οθονη η σε 1/4 αλλα και παλι κλειδωναν ως οφειλαν γρηγορα και σταθερα. τελικα κατεβασα μια custom εκδοση του igo primo και τωρα ειναι οκ απο ολες τις απόψεις

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

για το gps

κατεβαστε αυτο καλυτερα https://play.google.com/store/apps/details?id=by.zatta.agps&hl=el

καλυτερπ απο το fasterfix αλλαζει ολο το gps.conf

 

μετα απο ρεσταρτ

καντε και αυτο απο εδω http://chinaphonearena.com/forum/Thread-Get-your-MTK6589-GPS-Working-Method-B?page=2

 

THIS SHOULD BE DONE OUTDOORS.

 

1. Turn GPS off on your phone.

2. Open Root Explorer and find the mtkgps.dat file in /data or /data/misc

3. Delete mtkgps.dat

4. Reboot phone

5. Open Mobileuncle Tools

6. Tap on 'Engineer Mode'

7. Tap on 'Engineer Mode (MTK)'

8. Scroll across to 'Location'

9. Tap on 'Location Based Service'

10. Tap on 'AGPS' and then make sure 'A-GPS On/Off' is checked

11. Tap on 'EPO' and then make sure 'Enable EPO' is checked

12. Swipe down (notification bar) and turn GPS on

13. Hit back and then tap 'YGPS'

14. Wait until you get position lock (mine took about 6 seconds).

15. This process should create a new mtkgps.dat file.

16. Hit home button and open GPS Test.

17. You should get a position lock reasonably quickly.

γενικα το EPO πρεπει να γινεται update καθε μερα αυτοματα, αυτο εχει τις θεσεις των δορυφορων και ετσι δεν χρειαζεται να ψαχνει το κινητο οποτε κλειδωνει γρηγοροτερα εφοσον ξερει που να κοιταξει, αν δεν γινεται update το κανετε χειροκινητα.

 

EDIT: δεν θα φτιαξει το σημα αυτο ειναι θεμα κεραιας , αλλα θα βρισκει δορυφορους πιο γρηγορα αφου θα ξερει που να κοιταξει)

 

επισης υποτιθεται οτι ειναι απο default τσεκαρισμενο το hot start h warm στο engineermode-location-location based service-gps (αφου κανεις ολα τα παραπανω πατα και εκει που λεει GPS(OFF) θα αρχισει να ψαχνει δορυφορους αστο γαι κανα 40 λεπτο στο μπαλκονι θα γραφει πχ satellite count= και θα μετραει και απο κατω sattelite num= εδω αυτους που πραγματικα βρισκει 9-13 περιπου.

 

Με TopNTP μου δουλεψε αμεσως. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Στο post 1185 σελιδα 79 εχω αναφερει οδηγιες (για οσους ενδιαφερονται) για μετατροπη του αριθμου των ελληνικων χαρακτηρων στα sms της stock εφαρμογης, απο 69 σε 160, που πρεπει να ειναι διαθεσιμοι.

Το link για το κατεβασμα του mms.apk θα το βρειτε εδω: http://www.2shared.com/file/5aF3ObAz/Mms.html

 

Aυτο γινεται πανευκολα πλεον και με το GravityBox χωρις να αλλαζεις mms.apk

Link to comment
Share on other sites

για το gps

κατεβαστε αυτο καλυτερα https://play.google.com/store/apps/details?id=by.zatta.agps&hl=el

καλυτερπ απο το fasterfix αλλαζει ολο το gps.conf

 

μετα απο ρεσταρτ

καντε και αυτο απο εδω http://chinaphonearena.com/forum/Thread-Get-your-MTK6589-GPS-Working-Method-B?page=2

 

THIS SHOULD BE DONE OUTDOORS.

 

1. Turn GPS off on your phone.

2. Open Root Explorer and find the mtkgps.dat file in /data or /data/misc

3. Delete mtkgps.dat

4. Reboot phone

5. Open Mobileuncle Tools

6. Tap on 'Engineer Mode'

7. Tap on 'Engineer Mode (MTK)'

8. Scroll across to 'Location'

9. Tap on 'Location Based Service'

10. Tap on 'AGPS' and then make sure 'A-GPS On/Off' is checked

11. Tap on 'EPO' and then make sure 'Enable EPO' is checked

12. Swipe down (notification bar) and turn GPS on

13. Hit back and then tap 'YGPS'

14. Wait until you get position lock (mine took about 6 seconds).

15. This process should create a new mtkgps.dat file.

16. Hit home button and open GPS Test.

17. You should get a position lock reasonably quickly.

γενικα το EPO πρεπει να γινεται update καθε μερα αυτοματα, αυτο εχει τις θεσεις των δορυφορων και ετσι δεν χρειαζεται να ψαχνει το κινητο οποτε κλειδωνει γρηγοροτερα εφοσον ξερει που να κοιταξει, αν δεν γινεται update το κανετε χειροκινητα.

 

EDIT: δεν θα φτιαξει το σημα αυτο ειναι θεμα κεραιας , αλλα θα βρισκει δορυφορους πιο γρηγορα αφου θα ξερει που να κοιταξει)

 

επισης υποτιθεται οτι ειναι απο default τσεκαρισμενο το hot start h warm στο engineermode-location-location based service-gps (αφου κανεις ολα τα παραπανω πατα και εκει που λεει GPS(OFF) θα αρχισει να ψαχνει δορυφορους αστο γαι κανα 40 λεπτο στο μπαλκονι θα γραφει πχ satellite count= και θα μετραει και απο κατω sattelite num= εδω αυτους που πραγματικα βρισκει 9-13 περιπου.

εχει σημασια αν θα γινει πρωτα αυτο με την εφαρμογη topntp η αυτη η διαδικασια με το mobileuncle?
Link to comment
Share on other sites

παιδες ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας κ θα σας πω ακριβως κ οσο μπορω γιατι ειμαι ασχετος.Με το antutu μοθ λεει ακριβως οτι χρησιμοποιω 380mb εχο ελευθερα 70mb k οτι αλλο προγραμμα βαλω το ιδιο λεει.

 

επισης μου λεει οτι εχω model:mtk mt6577 και ram:79.8/459.9mb

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

παιδες ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας κ θα σας πω ακριβως κ οσο μπορω γιατι ειμαι ασχετος.Με το antutu μοθ λεει ακριβως οτι χρησιμοποιω 380mb εχο ελευθερα 70mb k οτι αλλο προγραμμα βαλω το ιδιο λεει.

 

επισης μου λεει οτι εχω model:mtk mt6577 και ram:79.8/459.9mb

 

Κάτι δεν πάει καλά... βάλε κανα δυο φωτό, ένα screenshot αυτό που βλέπεις από το AnTuTu και μια φωτό, από το ταμπελάκι της Jiayu στην πλάτη του κινητού (κάτω από την μπαταρία...)!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

το κινιτο που εχω τωρα δεν εχει καμερα.....αυριο που θα παω στον mouse111,θα βαλουμε.το antutu μου γραφει ακριβος:

os:4.2.1

cpu model:mtk mt6577

gpu renderer powerVR SGX 544MP

RAM: 111.6/459.9MB

 

Καταρχας δεν θα επρεπε να μου λεει στο cpu model:mt6589T;;;;;;;;;

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σου στείλανε κάποια παραλλαγή του πρώτου G3 που ήταν διπύρηνο με 6577 αλλά και 512 ram
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σου στείλανε κάποια παραλλαγή του πρώτου G3 που ήταν διπύρηνο με 6577 αλλά και 512 ram

 

εμενα λεει οτι ειναι τετραπυρηνο.εβγαινε ποτε το g3 me 512mb ram;;;;;γιατι εψαξα κ δεν βρηκα να υπαρχει.εχω χαλαστει πολυ γιατι το περιμενα πως κ πως

Link to comment
Share on other sites

παιδες ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας κ θα σας πω ακριβως κ οσο μπορω γιατι ειμαι ασχετος.Με το antutu μοθ λεει ακριβως οτι χρησιμοποιω 380mb εχο ελευθερα 70mb k οτι αλλο προγραμμα βαλω το ιδιο λεει.

 

επισης μου λεει οτι εχω model:mtk mt6577 και ram:79.8/459.9mb

 

 

ξανακοιταξε την παραγγελία τι εγραφε g3s ή g3?

κανονικα το κουτι που ηταν στη συσκευασια θα γραφει το imei kai serial , θα ξεκιναει καπως ετσι

imei jy-g3 264725467254 και serial JYG3T7657574575 στα g3s απο οτι ξερω γραφει το Τ, το ιδιο γραφει και πισω το κινητο κατω απο την μπαταρια.

 

EDIT : το antutu δεν αναγνωριζει σωστα τον cpu μονο το αν εχει 4 cores δες και αν εχεις 967mb ram στο συνολο

ωπ τωρα ειδα οτι σου γραφει κανονικα οτι εχεις

στο antutu μου λεει:

model:mtk mt6577

cores:4

frequency:497.25-1508.0 mhz αλλα το προβλημα ειναι μονο στην ram που ειναι 512 , μηπως να εχει 2 ραμ μεσα απο 512μβ η καθεμια και να εχει χαλασει η μια?

Edited by Darkorigin
Link to comment
Share on other sites

το antutu δεν αναγνωριζει σωστα τον cpu μονο το αν εχει 4 cores δες και αν εχεις 967mb ram στο συνολο

 

επισης μου λεει οτι εχω model:mtk mt6577 και ram:79.8/459.9mb

 

δυστυχώς αυτο δειχνει οτι εχεις το απλo jiayu g3 me 512 mb ram και οχι το g3s με 1gb ram kai 4πυρινο στο 1,5

λογικα θα δειχνει και οτι εχεις 2πυρινο στο 1gz

χανακοιταξε την παραγγελια τι εγραφε g3s ή g3?

κανονικα το κουτι που ηταν στη συσκεαυσια θα γραφει το imei kai serial , θα ξεκιναει καπως ετσι

imei jy-g3 264725467254 και serial JYG3T7657574575 στα g3s απο οτι ξερω γραφει το Τ, το ιδιο γραφει και πισω το κινητο κατω απο την μπαταρια.

jy-g3

imei:868130010819254

s/n:jyg3t1332081925

Link to comment
Share on other sites

σωστα φαίνονται ολα εκτος απο την ram σου . εδω εινα screenshot απο το δικο μου δες και εσενα τι διαφορες εχει , αν σου γραφει 512 αντι για 967 ram εχεις θεμα βγαλε screenshot και στειλε τα στο καταστημα που το πηρες

http://s24.postimg.org/eenp3gyr5/Screenshot_2013_10_26_19_31_23.jpg

 

http://s24.postimg.org/gkhzxz27l/Screenshot_2013_10_26_19_31_40.jpg

 

http://s24.postimg.org/ypuyc11pt/Screenshot_2013_10_26_19_31_52.jpg

 

http://s24.postimg.org/qj2ykgbn5/Screenshot_2013_10_26_19_32_04.jpg

Edited by Darkorigin
Link to comment
Share on other sites

Aυτο γινεται πανευκολα πλεον και με το GravityBox χωρις να αλλαζεις mms.apk
Αν φιλε μου γουσταρεις να δειχνεις οτι εισαι" ειδημων" καντο σωστα. Κατσε και εξηγησε ολη την διαδικασια γιατι εδω υπαρχουν ατομα (οπως εγω) που δεν ειναι "ξερολες" σαν εσενα και δεν γνωριζουν ουτε τι ειναι το gravity box ουτε πως γινεται. Εγω αυτην την μεθοδο εφαρμοσα με επιτυχια και θεωρησα καλο να την μοιραστω. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

ξανακοιταξε την παραγγελία τι εγραφε g3s ή g3?

κανονικα το κουτι που ηταν στη συσκευασια θα γραφει το imei kai serial , θα ξεκιναει καπως ετσι

imei jy-g3 264725467254 και serial JYG3T7657574575 στα g3s απο οτι ξερω γραφει το Τ, το ιδιο γραφει και πισω το κινητο κατω απο την μπαταρια.

 

EDIT : το antutu δεν αναγνωριζει σωστα τον cpu μονο το αν εχει 4 cores δες και αν εχεις 967mb ram στο συνολο

ωπ τωρα ειδα οτι σου γραφει κανονικα οτι εχεις

στο antutu μου λεει:

model:mtk mt6577

cores:4

frequency:497.25-1508.0 mhz αλλα το προβλημα ειναι μονο στην ram που ειναι 512 , μηπως να εχει 2 ραμ μεσα απο 512μβ η καθεμια και να εχει χαλασει η μια?

 

κ εγω το σκεφτηκα αλλα δεν μου δειχνει οτι εχω 512mb αλλα 450mb,απο οσο ξερω δεν υπαρχει μνημη ram 450mb.εκει εχω σκαλωση.....σασ εχω καψει αλλα αυριο θα βαλω φωτο να το δεις και να μην το πιστευεις ουτε κ εσυ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν φιλε μου γουσταρεις να δειχνεις οτι εισαι" ειδημων" καντο σωστα. Κατσε και εξηγησε ολη την διαδικασια γιατι εδω υπαρχουν ατομα (οπως εγω) που δεν ειναι "ξερολες"

σαν εσενα και δεν γνωριζουν ουτε τι ειναι το gravity box ουτε πως γινεται. Εγω αυτην την μεθοδο εφαρμοσα με επιτυχια και θεωρησα καλο να την μοιραστω.

ενω το να αντικαθιστουν αρχεία στο system είναι πιο εύκολο λες;

 

το κινιτο που εχω τωρα δεν εχει καμερα.....αυριο που θα παω στον mouse111,θα βαλουμε.το antutu μου γραφει ακριβος:

os:4.2.1

cpu model:mtk mt6577

gpu renderer powerVR SGX 544MP

RAM: 111.6/459.9MB

εφόσον λέει powerVR SGX 544MP, έχεις MTK6589, άρα το σωστό μοντέλο. Αν έχεις 512MB RAM, είναι κατασκευαστικό λάθος, ή πιθανον ένα chipάκι μνήμης απ τα 2 καμμένα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν φιλε μου γουσταρεις να δειχνεις οτι εισαι" ειδημων" καντο σωστα. Κατσε και εξηγησε ολη την διαδικασια γιατι εδω υπαρχουν ατομα (οπως εγω) που δεν ειναι "ξερολες"

σαν εσενα και δεν γνωριζουν ουτε τι ειναι το gravity box ουτε πως γινεται. Εγω αυτην την μεθοδο εφαρμοσα με επιτυχια και θεωρησα καλο να την μοιραστω.

 

Κανε μια απλή αναζήτησή στο Google το gravitybox και πήγαινε στο πρώτο link που θα σου βγάλει, εκεί... Θα καταλάβεις τα πάντα. Αν κάθε φορά που προτείνουμε το gravitybox κάναμε και αναλυτική παρουσίαση δεν θα είχαμε χρόνο για τίποτε άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...