Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες και για τη βοήθεια! Αν μπορούσε και o συμφορουμίτης chios που τα έχει και τα δύο να μας πει λίγο περισσότερες πληροφορίες για την οθόνη του ZTE και πως φαίνεται δίπλα δίπλα με το JIAYU θα βοηθούσε πολύ(χρώματα/απεικόνιση μαύρου/πιξέλιασμα/φωτεινότητα κτλ.)! Επίσης σχετικά με το SAR λογικά αυτά που λές w2o4ts κι εγώ κάπως έτσι το βλέπω αλλά απο την άλλη ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος εφόσον δεν υπάρχει επίσημη ενημέρωση απο την ίδια την εταιρία και μάλιστα οι ίδιοι αναφέρουν τιμές τύπου 1.2 (αν είναι δυνατόν να μην μπορούν να κάνουν ένα SAR test!!!).

Επίσης gerstavros το ίδιο chipset δε λέει και πολλά. Σημαίνει ότι απλά έχουν τον ίδιο πομποδέκτη, τώρα πόσο αυξάνει την ένταση ο καθένας είναι άλλο θέμα(ίσως firmware? δεν μπορώ να πω με σιγουριά). Επίσης η ποιότητα κατασκευής και τα υλικά και η τοποθέτηση πάνω στις πλακέτες παίζουν κι αυτά όλα ρόλο για το τι απώλειες/θόρυβο θα έχεις και επομένως τι ισχύ θα επιλέξεις να εκπέμπεις για να έχεις καλό σήμα. Ρίξτε μια ματιά στο SAR (ή μάλλον στα SARs :P) ενός μοντέλου iphone πως διαφέρουν...φαντάζομαι το ίδιο hardware έχουν σε Αμερική και Ευρώπη. http://sarvalues.com/iphones/ Ο λόγος για να αυξήσει κάποιος τέρμα την ισχύ, πόσο μάλλον όταν δεν υπάρχουν επίσημα όρια στην Κίνα απ'όσο ξέρω, είναι προφανής: να έχει καλό σήμα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@panpapad δεν θέλω να σου χαλάσω την σύγκριση αλλά νομίζω προτιμότερο θα ήταν να συγκρίνεις το G3S με το Ν828 (Amoi)

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η συζήτηση γύρο από το sar είναι λίγο περίεργη για παράδειγμα είχα κάποτε ένα sony ericsson k770 το οποίο το gsmarena δίνει τιμή sar 1,.69. Έλα μου όμως που έτυχε και πήγαμε στη cosmote για ένα σεμινάριο και μας δόθηκε η ευκαιρία να μετρήσουμε τα sar των κινητών μας. Για να μην τα πολυλογώ 0,75 με 3g ενεργώ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έπαιρνα τώρα που έχω και τα δύο ΖΤΕ ανωτερη ποιότητα κατασκευής η οθόνη είναι μια χαρά μην σας ξεγελάει η ανάλυση του G3s επίσης το ΖΤΕ έχει πολύ καλή αυτονομία. Το jiayu κοντεύω μήνα που το έχω δεν το έχω βγάλει ακόμα από το σπίτι μιας και μου ήρθε με προβληματικό digitizer και περιμένω ανταλλακτικό, δυστυχώς μου έχει ξεφλουδισει η μπογιά σε ένα σημείο γύρω από την οθόνη, φαντάζομαι τι θα γίνει όταν το πάρω μαζί μου έξω σε δουλειά. Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την οθονη, εγω ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος! Γωνιες θεασης τελειες, καθολου bleeding, ζωηρα χρωματα που δεν αλλαζουν καθολου υπο οποιαδηποτε γωνια, κανενα καμμενο pixel. IPS σιγουρα.

 

Και κλασικα με τερμα ηλιο (παραλια) χωρις σκια, χρειαζοταν να βγαζω τα γυαλια ηλιου για να βλεπω τι μου γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η συζήτηση γύρο από το sar είναι λίγο περίεργη για παράδειγμα είχα κάποτε ένα sony ericsson k770 το οποίο το gsmarena δίνει τιμή sar 1,.69. Έλα μου όμως που έτυχε και πήγαμε στη cosmote για ένα σεμινάριο και μας δόθηκε η ευκαιρία να μετρήσουμε τα sar των κινητών μας. Για να μην τα πολυλογώ 0,75 με 3g ενεργώ.

 

Αυτό μου φαίνεται λίγο ύποπτο εμένα ρε παιδιά. Είναι δυνατόν να μπορεί η cosmote να μετράει το sar κινητών σε ένα σεμινάριο και να μην μοπρεί ολόκληρη εταιρία οπυ κατασκευάζει κινητά? Πάντως σίγουρα ο τρόπος μέτρησης παίζει τεράστιο ρόλο και γι'αυτό υπάρχουν και τα αντίστοιχα πρότυπα για να υπάρχει μέτρο σύγκρισης μεταξύ των συσκευών. Ένα νούμερο απο μόνο του δε λέει και πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου φαίνεται λίγο ύποπτο εμένα ρε παιδιά. Είναι δυνατόν να μπορεί η cosmote να μετράει το sar κινητών σε ένα σεμινάριο και να μην μοπρεί ολόκληρη εταιρία οπυ κατασκευάζει κινητά? Πάντως σίγουρα ο τρόπος μέτρησης παίζει τεράστιο ρόλο και γι'αυτό υπάρχουν και τα αντίστοιχα πρότυπα για να υπάρχει μέτρο σύγκρισης μεταξύ των συσκευών. Ένα νούμερο απο μόνο του δε λέει και πολλά.

Όπως λέει κι ο nickchris, κανείς σχεδόν δεν ασχολείται με το sar, επομένως δεν μπαινει η εταιρία στον κόπο να ασχοληθεί.

Υπόψιν όλα αυτά τα κινητά για να κυκλοφορήσουν περνάνε έλεγχο απ την υπηρεσία τηλεπικοινωνιων της κίνας κι ελέγχονται ώστε να είναι εντός των ορίων, παρόλο που δεν δημοσιεύονται οι μετρήσεις.

Παιδιά η συζήτηση γύρο από το sar είναι λίγο περίεργη για παράδειγμα είχα κάποτε ένα sony ericsson k770 το οποίο το gsmarena δίνει τιμή sar 1,.69. Έλα μου όμως που έτυχε και πήγαμε στη cosmote για ένα σεμινάριο και μας δόθηκε η ευκαιρία να μετρήσουμε τα sar των κινητών μας. Για να μην τα πολυλογώ 0,75 με 3g ενεργώ.
Λογικό, το κινητό κατά τη μέτρηση της cosmote δεν εξέμπεμπε στην μέγιστη ισχύ. Σχεδόν ποτέ δεν εκπέμπουν στην μέγιστη ισχύ τα κινητά, εκτός αν έχουμε μια γραμμή σήμα και κάνουμε κλήση με 3G, μόνο τότε το κινητό μπορεί να φτάσει το μέγιστο SAR, κι αυτό αφορά μόνο την απορρόφηση στο κεφάλι, αν δηλαδή το κινητό δεν το χουμε διπλα στο κεφάλι μας, ειναι χαμηλότερο.

[...]

Επίσης gerstavros το ίδιο chipset δε λέει και πολλά. Σημαίνει ότι απλά έχουν τον ίδιο πομποδέκτη, τώρα πόσο αυξάνει την ένταση ο καθένας είναι άλλο θέμα(ίσως firmware? δεν μπορώ να πω με σιγουριά). Επίσης η ποιότητα κατασκευής και τα υλικά και η τοποθέτηση πάνω στις πλακέτες παίζουν κι αυτά όλα ρόλο για το τι απώλειες/θόρυβο θα έχεις και επομένως τι ισχύ θα επιλέξεις να εκπέμπεις για να έχεις καλό σήμα. Ρίξτε μια ματιά στο SAR (ή μάλλον στα SARs :P) ενός μοντέλου iphone πως διαφέρουν...φαντάζομαι το ίδιο hardware έχουν σε Αμερική και Ευρώπη. http://sarvalues.com/iphones/ Ο λόγος για να αυξήσει κάποιος τέρμα την ισχύ, πόσο μάλλον όταν δεν υπάρχουν επίσημα όρια στην Κίνα απ'όσο ξέρω, είναι προφανής: να έχει καλό σήμα!

Όχι βέβαια. Δεν μπορούν να αλλάξουν την εκπεμπόμενη ισχύ με το firmware, αν ήταν έτσι, θα φτιάχναμε στα κινητά custom roms και θα αλλαζε ο καθενας όπως γουστάρει την ισχύ. Αν είναι δυνατόν! Δεν γίνεται αυτό.

Το μόνο που επηρεάζει την εκπεμπόμενη ισχύ (ΟΧΙ ΤΗΝ ΜΕΓΙΣΤΗ, γενικά την εκπεμπόμενη σε ίδιες συνθήκες) είναι η ποιότητα της κεραίας κι η σχεδίασή της, καθώς και τα υλικά (πχ κινητά με μεταλλικό σκελετό χρειάζεται να εκπέμψουν περισσότερο λόγω απώλιας σήματος στα μεταλλικά μέρη. Γι αυτό και το μεταλλικο nokia c6-01 που χα μου καιγε το κεφάλι). Το Jiayu G3s μια χαρά ποιοτικη και μεγάλη κεραία έχει, και χαμηλό sar που δεν χρειάζεται να απασχολήσει κανέναν

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει κι ο nickchris, κανείς σχεδόν δεν ασχολείται με το sar, επομένως δεν μπαινει η εταιρία στον κόπο να ασχοληθεί. Υπόψιν όλα αυτά τα κινητά για να κυκλοφορήσουν περνάνε έλεγχο απ την υπηρεσία τηλεπικοινωνιων της κίνας κι ελέγχονται ώστε να είναι εντός των ορίων, παρόλο που δεν δημοσιεύονται οι μετρήσεις.

 

Καλό αυτό και καθυσηχαστικό αν και το θέμα είναι όχι να είναι εντός ορίων, τα οποία στην Ευρώπη είναι 2 W δηλαδή ελαφρώς τραγικά :p, αλλά να είναι χαμηλό γενικά. Δεν ισχυρίστηκα ποτέ ότι υπάρχει πιθανότητα να εκπέμπει 3 W προφανώς και είναι εντός κάποιων ορίων λογικών.

 

Λογικό, το κινητό κατά τη μέτρηση της cosmote δεν εξέμπεμπε στην μέγιστη ισχύ. Σχεδόν ποτέ δεν εκπέμπουν στην μέγιστη ισχύ τα κινητά, εκτός αν έχουμε μια γραμμή σήμα και κάνουμε κλήση με 3G, μόνο τότε το κινητό μπορεί να φτάσει το μέγιστο SAR, κι αυτό αφορά μόνο την απορρόφηση στο κεφάλι, αν δηλαδή το κινητό δεν το χουμε διπλα στο κεφάλι μας, ειναι χαμηλότερο.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Το κινητό επομένως μπορεί να αλλάζει την ισχύ εκπομπής του με βάση το πόσο δυνατό ή όχι σήμα βλέπει. Βλέπει ότι δεν την παλεύει να επικοινωνήσει με κεραία αυξάνει κάπως έτσι τέλος πάντων.

 

Όχι βέβαια. Δεν μπορούν να αλλάξουν την εκπεμπόμενη ισχύ με το firmware, αν ήταν έτσι, θα φτιάχναμε στα κινητά custom roms και θα αλλαζε ο καθενας όπως γουστάρει την ισχύ. Αν είναι δυνατόν! Δεν γίνεται αυτό.

Το μόνο που επηρεάζει την εκπεμπόμενη ισχύ (ΟΧΙ ΤΗΝ ΜΕΓΙΣΤΗ, γενικά την εκπεμπόμενη σε ίδιες συνθήκες) είναι η ποιότητα της κεραίας κι η σχεδίασή της, καθώς και τα υλικά (πχ κινητά με μεταλλικό σκελετό χρειάζεται να εκπέμψουν περισσότερο λόγω απώλιας σήματος στα μεταλλικά μέρη. Γι αυτό και το μεταλλικο nokia c6-01 που χα μου καιγε το κεφάλι).

 

Σύμφωνα με το πιο πάνω η ισχύς αλλάζει όπως είπες και εσύ ο ίδιος ανάλογα με το αν έχει σήμα το κινητό ή όχι...άρα κάτι την ελέγχει αυτή την αλλαγή σε πολύ βασικό επίπεδο με΄σα στο τσιπάκι (αυτό εννούσα firmware δεν ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω). Προφανώς δεν εννοώ ότι αλλάζει η μέγιστη ισχύς εκπομπή του ΜΤΚ (αυτή είναι ορισμένη κατασκευαστικά) αλλά ότι αλλάζει η εκπεμπόμενη.

 

Επίσης αυτό που λες ότι η εκπεμπόμενη ισχύς επηρεάζεται μόνο απο την κεραία δεν ισχύει με βάση τα λίγα που ξέρω :). Σε ένα τηλεπικοινωνιακό σύστημα έχεις τον πομπό και έχεις και την κεραία. Ο πομπός δίνει μια ισχύ (αν είναι πιο δυνατός δίνει περισσότερη) και η κεραία την πολλαπλασιάζει (τα λεγόμενα db κεραίας). Αν επομένως κάποιος ρυθμίζει τον πομπό του να εκπέμπει συνεχώς στα 100 mW πχ που είναι το μέγιστο κατασκευαστικό του και η κεραία πολλαπλασιάζει το σήμα ας πούμε 10 φορές (εδώ παίζει το ρόλο της η καλή κεραία) τότε θα έχεις 1 W να σου ψήνει το κεφάλι :p. Αν όμως βάλεις τον πομπό σου στα 10 mW και πολλαπλασιαστεί απο την κεραία 10 φορές θα έχεις 100 mW στην έξοδο. Αυτό γίνεται και μέσα στο κινητό και οι κατασκευαστές γενικά προσπαθούν να το έχουν όσο πιο χαμηλά γίνεται για να χαμηλώνουν την κατανάλωση διατηρώντας ένα καλό επίπεδο σήματος. Έτσι κι αλλιώς σε ενδιαφέρει τι σήμα βγαίνει σα σύνολο ενισχυμένο απο την κεραία και όχι μόνο απο τον πομπό! Η καλη κεραία παίζει και στο τι κάνει με τον θόρυβο, βλέπε Signal to Noise Ratio-SNR, δηλαδή δεν ενδιαφέρει μόνο η ισχύς του σήματος αλλά και η ισχύς του θορύβου. Τέλος πάντων ξέφυγε σε πολύ offtopic και συγγνώμη για το πρήξιμο απλά για όσους τυχόν ενδιαφέρονται :).

 

Το Jiayu G3s μια χαρά ποιοτικη και μεγάλη κεραία έχει, και χαμηλό sar που δεν χρειάζεται να απασχολήσει κανέναν

 

Μακάρι γιατί το σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω και δε θέλω να μου ψήνει το κεφάλι!!

 

Απλά έθεσα ένα προβληματισμό σχετικά με τα κινητά με μη καταγεγραμμένο SAR. Κι εγώ προσωπικά κινέζικο έχω αλλά έψαξα λίγο πριν πάρω το ZTE V970 και βρήκα έστω ένα manual που το έλεγε. Τώρα θα μου πεις το ξέρεις ότι είναι αλήθεια? Ε όχι αλλά ότι μπορούμε κάνουμε.

 

Και μιας και το θέμα μας είναι το JIAYU chios σε χρώματα/απεικόνιση μαύρου δηλαδή δεν έχουν διαφορές οι οθόνες; Εντάξει σε ανάλυση λογικό ειδικά αν το πλησιάσεις να τη δεις τη διαφορά πιστεύω. Η ποιότητα κατασκευής δε με απασχολεί τόσο και μιας και το συστήνει και ο gerstavros με τόσα που έχουν περάσει απο τα χέρια του δε το φοβάμαι καθόλου :D.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το GPS κάπως διορθώνεται έμαθα.

 

Δούλεψε την πρώτη φορά μόνο, αλλά έκτοτε δεν...

 

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

[...]

Επίσης αυτό που λες ότι η εκπεμπόμενη ισχύς επηρεάζεται μόνο απο την κεραία δεν ισχύει με βάση τα λίγα που ξέρω :). Σε ένα τηλεπικοινωνιακό σύστημα έχεις τον πομπό και έχεις και την κεραία. Ο πομπός δίνει μια ισχύ (αν είναι πιο δυνατός δίνει περισσότερη) και η κεραία την πολλαπλασιάζει (τα λεγόμενα db κεραίας). Αν επομένως κάποιος ρυθμίζει τον πομπό του να εκπέμπει συνεχώς στα 100 mW πχ που είναι το μέγιστο κατασκευαστικό του και η κεραία πολλαπλασιάζει το σήμα ας πούμε 10 φορές (εδώ παίζει το ρόλο της η καλή κεραία) τότε θα έχεις 1 W να σου ψήνει το κεφάλι :p. Αν όμως βάλεις τον πομπό σου στα 10 mW και πολλαπλασιαστεί απο την κεραία 10 φορές θα έχεις 100 mW στην έξοδο. Αυτό γίνεται και μέσα στο κινητό και οι κατασκευαστές γενικά προσπαθούν να το έχουν όσο πιο χαμηλά γίνεται για να χαμηλώνουν την κατανάλωση διατηρώντας ένα καλό επίπεδο σήματος. Έτσι κι αλλιώς σε ενδιαφέρει τι σήμα βγαίνει σα σύνολο ενισχυμένο απο την κεραία και όχι μόνο απο τον πομπό! Η καλη κεραία παίζει και στο τι κάνει με τον θόρυβο, βλέπε Signal to Noise Ratio-SNR, δηλαδή δεν ενδιαφέρει μόνο η ισχύς του σήματος αλλά και η ισχύς του θορύβου. Τέλος πάντων ξέφυγε σε πολύ offtopic και συγγνώμη για το πρήξιμο απλά για όσους τυχόν ενδιαφέρονται :).

Δεν εννοούσα αυτό, και δεν είπα πως επηρεάζεται μόνο απ την κεραία. Είπα πως αυτό που επηρεάζει την ισχύ που εκπέμπει ο πομπός, είναι η κεραία, η σχεδίασή της, και τα υλικά (μέταλλα κυρίως) γύρω απ την κεραία.

Ηλεκτρονικός σπουδάζω, τα χω κάνει αυτά κι εγώ

[...]Τώρα θα μου πεις το ξέρεις ότι είναι αλήθεια? Ε όχι αλλά ότι μπορούμε κάνουμε.

Μπορείς, αν το κινητό εκπέμπει πολύ, μπορεί να σε επηρεάσει στο κεφάλι, νιώθεις ελαφρύ πονοκέφαλο πχ, ή ζαλάδα αν το παρακάνεις, αν κι αυτό δεν είναι το ίδιο σε όλους τους ανθρώπους. Εμένα το nokia που ταν μεταλικο, κι είχε μεγιστο sar 1.2 σύμφωνα με τη nokia αν θυμαμαι καλά, μου προκαλούσε πονοκέφαλο.. Κανένα κινέζικο δεν μου δημιούργησε κατι τετοιο πάνω από ενα χρόνο που χρησιμοποιώ διάφορα, αφού έχουν πλαστική κατασκευή και δεν υπάρχουν εμπόδια στη λήψη της κεραίας.

Και μιας και το θέμα μας είναι το JIAYU chios σε χρώματα/απεικόνιση μαύρου δηλαδή δεν έχουν διαφορές οι οθόνες; Εντάξει σε ανάλυση λογικό ειδικά αν το πλησιάσεις να τη δεις τη διαφορά πιστεύω. Η ποιότητα κατασκευής δε με απασχολεί τόσο και μιας και το συστήνει και ο gerstavros με τόσα που έχουν περάσει απο τα χέρια του δε το φοβάμαι καθόλου :D.
Aν εννοείς το ZTE V967, το Jiayu φυσικά έχει πολύ καλύτερη οθόνη, Του ZTE είναι μέτρια. Του ZTE V987 είναι καλύτερη στην απόδοση του λευκού, όπου το jiayu έχει μια ελαφριά κιτρινίλα, που μόνο σε σύκριση με άλλη οθόνη την καταλαβαίνεις
Link to comment
Share on other sites

ασχετο με τη ως τωρα κουβεντα... παιζει κανεις real racing 3? σε μενα εχει κοληματα κυριως στο time trial αλλα καμια φορα και σε κανονικη πιστα. το βρισκω παραλογο να γινετε κατι τετοιο τη στιγμη που με το zte v970 που ειχα δε ειχε κολησει ΠΟΤΕ.
Link to comment
Share on other sites

ασχετο με τη ως τωρα κουβεντα... παιζει κανεις real racing 3? σε μενα εχει κοληματα κυριως στο time trial αλλα καμια φορα και σε κανονικη πιστα. το βρισκω παραλογο να γινετε κατι τετοιο τη στιγμη που με το zte v970 που ειχα δε ειχε κολησει ΠΟΤΕ.

 

TΙ εννοεις κοληματα;

 

Κατεβασε απο το Store το Real Racing 3 Graphics και βαλτα στο Low, απο Medium και πανω πεφτει το framerate.

Link to comment
Share on other sites

TΙ εννοεις κοληματα;

 

Κατεβασε απο το Store το Real Racing 3 Graphics και βαλτα στο Low, απο Medium και πανω πεφτει το framerate.

με το κοληματα εννοω οτι το τηλεφωνο κολαει καποια στιγμη στο παιχνιδι, παγωνει η οθονη, και δε εκτελει καμια εντολη ουτε απο τα πληκτρα ουτε τιποτα. ξεκολαει μονο αν βγαλεις τη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

με το κοληματα εννοω οτι το τηλεφωνο κολαει καποια στιγμη στο παιχνιδι, παγωνει η οθονη, και δε εκτελει καμια εντολη ουτε απο τα πληκτρα ουτε τιποτα. ξεκολαει μονο αν βγαλεις τη μπαταρια.

 

Αυτο γινεται επειδη παει να παιξει τα γραφικα στο high, ενω δεν μπορει το κινητο.

Κανε αυτο που σου λεω, αν θες δοκιμασε και στο medium.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γινεται επειδη παει να παιξει τα γραφικα στο high, ενω δεν μπορει το κινητο.

Κανε αυτο που σου λεω, αν θες δοκιμασε και στο medium.

βασικα δε εχω τη εφαρμογη αυτη που λες. αλλα αν δε μπορει το g3t να παιξει τα γραφικα στο high ποιο κινητι μπορει; με 4 πυρηνες και hd αναλυση και να μη μπορει;

θα το δοκιμασω ομως αυτο που λες.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα τετράωρο στο χειρουργείο κατάφερα να αλλάξω τελικά μόνος μου το digitizer το όλο εγχείρημα ήταν πολύ δύσκολο και όποιος δεν πιάνουν τα χέρια του να μην το κάνει. Όλα πήγαν καλά αλλά στο τέλος από λάθος δικό μου κατάφερα να χαλάσω την ταινία με τα πλήκτρα vol+ - . Το τηλέφωνο λειτουργεί αλλά χωρίς αυτά. Εχω παραγγείλει καινούργια flex με τα πλήκτρα. (άλλη αναμονή πάλι 15 μέρες:mad::mad:)

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γινεται επειδη παει να παιξει τα γραφικα στο high, ενω δεν μπορει το κινητο.

Κανε αυτο που σου λεω, αν θες δοκιμασε και στο medium.

Εγώ έπαιζα κανονικά στο zopo zp810 με πιο αργή GPU, δεν έχει καμια σχέση με την απόδοση των γραφικών

ασχετο με τη ως τωρα κουβεντα... παιζει κανεις real racing 3? σε μενα εχει κοληματα κυριως στο time trial αλλα καμια φορα και σε κανονικη πιστα. το βρισκω παραλογο να γινετε κατι τετοιο τη στιγμη που με το zte v970 που ειχα δε ειχε κολησει ΠΟΤΕ.

Διάβασε τα σχόλια της εφαρμογής στο play store. Kollάει μέχρι και σε galaxy s4 , γενικά έχει πολλά προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Tι περιμενατε; Να ειναι optimized για τα MTK6589;

 

Για να παιξει στο κινητο μας, θελει low/medium με το προγραμμα που ειπα.

 

ΥΓ

 

Το επιχειρημα με τα 4 cores και το 'high' στα παιχνιδια ειναι τελειως ακυρο. Εδω σε υπολογιστη δεν απιδιδουν το μεγιστο, θες να αποδωσουν στον Κινεζο;

Πολλα παιχνιδια εδω εχουν παιξει καλα, αλλα και πολλα σερνονται.

 

Τωρα αν ειναι θεμα μτκ65χχ ή συγκεκριμενα του Jiayu δεν ξερω και δεν με ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

Tι περιμενατε; Να ειναι optimized για τα MTK6589;

 

Για να παιξει στο κινητο μας, θελει low/medium με το προγραμμα που ειπα.

 

ΥΓ

 

Το επιχειρημα με τα 4 cores και το 'high' στα παιχνιδια ειναι τελειως ακυρο. Εδω σε υπολογιστη δεν απιδιδουν το μεγιστο, θες να αποδωσουν στον Κινεζο;

Πολλα παιχνιδια εδω εχουν παιξει καλα, αλλα και πολλα σερνονται.

 

Τωρα αν ειναι θεμα μτκ65χχ ή συγκεκριμενα του Jiayu δεν ξερω και δεν με ενδιαφερει.

δηλαδη στα πισι φτιαχνουν τα προγραμματα για να τρεχουν με intel και οχι με amd? και τα κινητα δε εχουν μια μαρκα επεξεργαστη ουτε ολα εχουν qualcom η οπως τον λενε τελος παντων. εγω απλα ειπα το προβλημα που αντιμετωπιζω. και το zte κινεζος ηταν και ομως ετρεχε μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη στα πισι φτιαχνουν τα προγραμματα για να τρεχουν με intel και οχι με amd? και τα κινητα δε εχουν μια μαρκα επεξεργαστη ουτε ολα εχουν qualcom η οπως τον λενε τελος παντων. εγω απλα ειπα το προβλημα που αντιμετωπιζω. και το zte κινεζος ηταν και ομως ετρεχε μια χαρα.

 

Εγω σου εδωσα τη λυση κατευθειαν.

Τωρα τι λες εσυ για ZTE κλπ ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο κινήτο JIAYU G3S που παρέλαβα αντι να έχει 1GB RAM έχει 460MB RAM.

Τώρα τι κάνουμε? Περίεργο?

 

1G ram έχεις στο σύνολο φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο κινήτο JIAYU G3S που παρέλαβα αντι να έχει 1GB RAM έχει 460MB RAM.

Τώρα τι κάνουμε? Περίεργο?

 

Περιέργο σίγουρα...

Ποια rom φοράει?

Πως "επιβεβαιώνεις" οτι έχει τοση ram?

Με AnTuTu, δεν βλέπεις κάτι τετοιο?

 

http://image1.geekbuying.com/content_pic/201309/20130905191654676.jpg

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...