Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας, διαβάζοντας όλο το νήμα σχετικά με την συσκευή αποφάσισα και εγώ να την παραγγείλω από minideal με SG Post δωρεάν μεταφορά .Η παραγγελιά δόθηκε στις 4/11 και στις 7/11 έλαβα το track number, το περίεργο είναι πως το status στο singpost.com μου δίνει στις 16/11 Despatched to overseas (Country code: GR), στο en.4px.com μου δίνει το ίδιο status αλλά στις 18/11, ενώ στο elta.gr το ίδιο status στις 14/11 και έχει μείνει εκεί μέχρι σήμερα...τι να ισχύει άραγε ???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν φτάσει Ελλάδα πρώτα θα το μαθεις απο τα Ελτα.

Δες και εδώ τι σου λέει http://www.17track.net/index_en.shtml Και το δικό μου έχει αποσταλεί στις 19/11 και ολα εκτος απο το 4px λένε το ίδιο. Μπορεί να φτάσουν και μαζι :)

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θέλω να μοιραστώ ένα πρόβλημα, για το οποίο βέβαια δεν ξέρω αν ευθύνεται η συσκευή μου ή η έκδοση του Android. Έχω ένα Jiayu g3s (android 4.1). Όταν το κλείνω το βράδυ τις περισσότερες φορές το πρωί βγάζει ένα μήνυμα τύπου "Sim card changed". Πατώντας βέβαια close όλα συνεχίζουν σωστά. Γνωρίζει κανείς για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό;

Η αλήθεια ειναι πως δεν θα με ενοχλούσε ιδιαίτερα, αλλά επειδή ασχολούμαι με ανάπτυξη εφαρμογών Android, έχω σχεδόν καταλήξει πώς όταν δω το παραπάνω μήνυμα, τότε το κινητό δεν μπορεί να βρει την τοποθεσία του (Location) από τις υπηρεσίες της Google. Ούτε οι εφαρμογές που έχω γράψει εγώ ο ίδιος, αλλά ούτε κι άλλες, όπως Google maps, Foursquare, Facebook, κλπ, που βγαουν μήνυμα ότι δεν μπορούν να προσδιορίσουν την τοποθεσία μου. Μετά από reboot και βγάλσιμο της μπαταρίας συνέρχεται μόνο. Αλλά μετά από αρκετή ώρα κλειστό, τελικά κάποια στιγμή ξαναγίνεται.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Το 17track.net μου βγάζει το ίδιο με το singpost δηλ. στις 16/11 Despatched to overseas (Country code: GR)

δηλαδή να υπολογίζω από τις 16 του μηνός έχει φύγει για την Ελλάδα. Έχω παραγγείλει στο παρελθόν άλλες 2 φορές από minideal και είχα την παραγγελία το αργότερο σε 2 βδομάδες από την ημέρα που είχε αποσταλεί το track number..Τέλος πάντων υπομονή και σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, μάλλον μαζί θα παραλάβουμε

Link to comment
Share on other sites

Τα Track number πιστεύω ότι τα έχουν έτοιμα τα καταστήματα. Δηλαδή κολλάνε το αυτοκόλλητο και το δέμα το πάνε και αργότερα.

Απλώς το εκει ταχυδρομείο το σκαναρει.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

το "δικο μου" που ειχε αυτο το προβλημα (ισως και να μην εχει σχεση) τελικα θα το στειλω πισω διοτι απο την αρχη αναμεσα στο scrolling των οθονων κολουσε στιγμιαια στην μεση της μεταβασης απο οθονη σε οθονη, τωρα ομως αρχισε να πληκτρολογει μονο του κολλωντας ας πουμε το qqqqqqqqqqqqqqqqqqqq ή να προχωραει το τραγουδι μονο του. Καπου βραχυκυκλωνει και διαβαζει (ανυπαρκτα) touch στο κατω μερος της οθονης.

Το χειροτερο ολων ειναι ομως περα απο μια απαντηση στο email μου να τους δειξω με βιντεο τι ακριβως εννοουσα (το εκανα ) δεν εχουν απαντησει εδω και 2 μερες σε 2 διαφορετικα email που εχω στειλει απο 2 φορες σε to2c και προσωπικα στην "susan" (ξερουν οσοι εχουν ψωνισει απο το2c). Δεν ξερω απο τι να απογοητευθώ, το προιον η το μαγαζι...

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Μερα απο 10 μερες με το g3s το πρωτο προβλημα που με ξενερωσε το κουμπακι το πανω το on/off κολαει μεσα!οχι παντα αλλα δεν δουλευει σωστα.Σε αυτην την περιπτωση τι προτεινετε? να το στειλω στο minideal μεταφορικα ποσα θα πληρωσω?η να ψαξω μπας και βρω να αγορασω αυτο το κουμπι και να το βαλω μονος?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειναι ταλαιπωρία το ξέρω αλλά δυστυχώς η καλύτερη λύση ειναι να το στείλεις πίσω. Επικοινώνησε μαζί τους για να δεις τι θα σου πουν, λογικά θα σου ζητήσουν βίντεο που να δείχνει το πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είδα πως το Merimobiles το δίνει λόγω Black Friday 158.23$ με τον κωδικό "Ν".

Στην περιγραφή όμως http://www.merimobiles.com/jiayu-g3st-mtk6589t-1-5ghz-4-5-hd-inch-ips-gorilla-glass-screen-android-4-2-1-dual-sim-smartphone_p/meri7839.htm γράφει πως έχει την 2.750mAh μπαταρία.

 

Επικοινώνησα με το chat του μαγαζιού και που είπε πως δεν υπάρχει με 3.000αρη μπαταρία και πως είναι σίγουρος πως έχει την 2.750, γιατί τα γραφεία τους είναι δίπλα με τα γραφεία της Jiayu και παίρνουν κατευθείαν τα χαρακτηριστικά από τον κατασκευαστή. Όταν επέμεινα μάλιστα, και του έστειλα link από άλλο μαγαζί, τσαντίστηκε που δεν τον πίστευα και σταμάτησε να μου απαντάει!!! Τραγικοί Κινέζοι!!!

 

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου πως δεν βγαίνουν με 2750 πλέον και πως όλες οι νέες πατρίδες εδώ και καιρό είναι με την 3000αρη... τι ισχύει τελικά? Έχει αγοράσει κανείς το συγκεκριμένο απο Merimobiles να μας πει τι είχε?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον "σκοτώνουν" το τελευταίο στοκ με τη 2750, γι' αυτό.

Και τα MiniDeal και Το2c έδιναν για αρκετά μεγάλο διάστημα το μοντέλο με τη 2750 γύρω στα $165-170 (ενώ αυτό με την 3000mAh καμιά 15αριά $ παραπάνω).

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εφτασε Ελλάδα το δικό μου και απο βδομάδα με το καλό θα το έχω. Ηθελα να ρωτήσω σε ποια θύρα απο τις δύο πρεπει να βάλω τη sim ή μήπως δεν παιζει σημασια? Απλή sim έχω
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εφτασε Ελλάδα το δικό μου και απο βδομάδα με το καλό θα το έχω. Ηθελα να ρωτήσω σε ποια θύρα απο τις δύο πρεπει να βάλω τη sim ή μήπως δεν παιζει σημασια? Απλή sim έχω

 

Λογικά στην 1η μιας και εκεί θα έχεις 2g/3g στην 2η αν δεν κάνω λάθος έχεις μόνο 2g...Το έχεις παραγγείλει από minideal ??? με μια μέρα διαφορά λογικά θα έπρεπε να εμφανιστεί και σε εμένα Ελλάδα, προς το παρόν τίποτα...

Καλορίζικο, πες μας εντυπώσεις όταν το πάρεις

Link to comment
Share on other sites

Λογικά στην 1η μιας και εκεί θα έχεις 2g/3g στην 2η αν δεν κάνω λάθος έχεις μόνο 2g...Το έχεις παραγγείλει από minideal ??? με μια μέρα διαφορά λογικά θα έπρεπε να εμφανιστεί και σε εμένα Ελλάδα, προς το παρόν τίποτα...

Καλορίζικο, πες μας εντυπώσεις όταν το πάρεις

 

Kαι στις 2 sim εχει 3g.

 

Αν εχεις ομως μονο μια, βαλτην στην πρωτη, οπου λογικα και συνεργαζονται περισσοτερα προγραμματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το merimobiles το έβγαλε για 116 ευρώ. Γενικά σαν αγορά λέει. Με τρομάζουν λίγο τα προβλήματα περί οθόνης - GPS που έχουν αναφερθεί

http://www.merimobiles.com/blackfriday/

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ!

 

@jiayuaros από to2c το πήρα. Πληρωμή 15/11, 19/11 έφυγε από εκει με singpost.

 

Τυχερός είσαι εγώ πλήρωσα στις 07/11 και ακόμη μου βγάζει στα ΕΛΤΑ από τις 14/11 ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS

Τελευταία το minideal έχει ξεφύγει τελείως...ένας φίλος μου θέλησε να στείλει ένα Lenovo p770 καινούργιο με πρόβλημα πίσω και του είπαν πως θα αργήσει περίπου 2 μήνες να επιστραφεί μιας και τα στέλνουν πλέον με πλοίο για μείωση κόστους

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω lenovo P770, ο οποίος έχει ένα καλό κατάστημα εισαχθεί ακόμα; Egiftmall.net σας;

Φίλε τι ελληνικά είναι αυτά? Ο κινέζος που έχει το μαγαζί είσαι και μας ψαρεύεις?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε τι ελληνικά είναι αυτά? Ο κινέζος που έχει το μαγαζί είσαι και μας ψαρεύεις?

 

Λάικ, που λένε και στο χωριό μου. :grin:

Ο.Φ.Η.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω lenovo P770, ο οποίος έχει ένα καλό κατάστημα εισαχθεί ακόμα; Egiftmall.net σας;

 

οτι να ναι...

Link to comment
Share on other sites

εβαλα προσφατα 2η καρτα της wind και ανοιξα τα δεδομενα. πουθενα σε διαφορα σημεια της αθηνας δε ανεβηκε η ενδειξη πανω απο Ε. συμβαινει και σε σας αυτο;

και κατι αλλο . ξερεται πως μπορω να αλλαξω το πιν της wind?

 

edit: ακυρη η καταταχωρηση .

Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι? Το πήρα και εγώ και μέχρι στιγμής σούπερ... Η οθόνη τα σπάει, δεν μου ξεκόλησαν τα μεταλικά ( έβαλα κατευθείαν την θήκη) και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητό. Για 130 ευρώ είναι πολύ καλό. Τώρα η ερώτηση. Πως μπορώ να δω αν ο επεξεργαστης είναι 1.5 ΜΗΖ ή 1.2? Δηλαδή αν είναι ο απλός ή ο Τούρμπο?

Και κάτι άλλο. Αν και ψιλοάσχετος, έβαλα το gravitybox.

Διάβασα όμως κάπου και για custom recovery. Πως το κάνω αυτό ρε παιδιά.....???? :)

Edited by Badguy82
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως μπορώ να δω αν ο επεξεργαστης είναι 1.5 ΜΗΖ ή 1.2? Δηλαδή αν είναι ο απλός ή ο Τούρμπο?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Bfield.CpuIdentifier&hl=el

 

Διάβασα όμως κάπου και για custom recovery. Πως το κάνω αυτό ρε παιδιά.....???? :)

Αν διαβάσεις τις πιο πίσω σελίδες θα πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...