Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δε το έχω το BatteryGuru.

Επίσης, παρόλο που δε λειτουργεί σωστά έχω κι αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας. Μετά απο 4 σχεδόν χρόνια με το ηρωικο HTC DESIRE, αποκτησα το Htc ONE. Φυσικα οι αποριες είναι πολλες. θα ηθελα να ρωτησω τι ειναι το "Αλλο" στον Αποθηκευτικο χωρο; ειναι φυσιολογικο να ειναι 7,75GB;
Link to comment
Share on other sites

είναι το λειτουργικό μαζί με ότι προσθήκες έχει κάνει η htc με το sense.

 

Αφού πρακτικά δεν κλείνει η συσκευή αλλά μπαίνει σε αδράνεια. Λογικό είναι να λειτουργεί. Για δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την γρήγορη εκκίνηση...

 

αυτό ακριβως είπα κι εγώ όταν άκουσα ότι το ξυπνητήρι χτυπάει και με κλειστό κινητό. απενεργοποίησα την γρήγορη εκκινηση και είδα ότι πάλι χτυπάει. μου φαίνεται πολύ περιέργο. μηπως η συσκευή δε κοιμάται εντελως όταν είναι κλειστή εντελώς;;δεν εξηγείται αλλιώς..

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..

 

Το HTC One 801e τι ακριβως είναι και τί διαφορές εχει απο το απλο? Αξιζει σαν αγορα? Δεν ειναι για Ευρωπη? Βρηκα μια αγγελια και το σκεφτομουνα..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι χωρίς lte.μπορείς πάντα βέβαια να το Googleαρεις...

Το γκουγκλαρα εννοειται πρωτα.. Απλα θελω να μαθω αν αυτη η εκδοση προοριζοταν για την ευρωπαικη αγορα ή ειναι για καμια ασια.Αν θα εχω εγγυηση κλπ.Και τι αλλες διαφορες εχουν εκτος του 4G.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..

 

Το HTC One 801e τι ακριβως είναι και τί διαφορές εχει απο το απλο? Αξιζει σαν αγορα? Δεν ειναι για Ευρωπη? Βρηκα μια αγγελια και το σκεφτομουνα..

 

Είναι για την αγορά της Ασίας και δεν έχει LTE. Δε νομίζω να σε καλύπτει εγγύηση εδώ πέρα.

Για περισσότερες πληροφορίες διάβασε εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2223236

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτή η ιστορία τελικά με την αναπάντεχη ενεργοποίηση της ανοικτής ακρόασης ή/και του aeroplane mode την ώρα που μιλάς έχει αρχίσει να με εκνευρίζει ιδιαίτερα.. Από χθες μου έχει βγάλει σε ανοικτή ακρόαση τον συνομιλητή μου και ξεκουφάθηκα ενώ και σήμερα την ώρα που μιλούσα διέκοψε την κλίση έχοντας μπει σε aeroplane mode!!!!!

Πολλές φορές δε, όταν τερματίζω μία κλίση και απομακρύνω το κινητό από το αυτί μου, η οθόνη παραμένει ανενεργή μη μπορώντας να πατήσω τον τερματισμό της κλίσης!!!

έλεος ρε HTC!!!!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτή η ιστορία τελικά με την αναπάντεχη ενεργοποίηση της ανοικτής ακρόασης ή/και του aeroplane mode την ώρα που μιλάς έχει αρχίσει να με εκνευρίζει ιδιαίτερα.. Από χθες μου έχει βγάλει σε ανοικτή ακρόαση τον συνομιλητή μου και ξεκουφάθηκα ενώ και σήμερα την ώρα που μιλούσα διέκοψε την κλίση έχοντας μπει σε aeroplane mode!!!!!

Πολλές φορές δε, όταν τερματίζω μία κλίση και απομακρύνω το κινητό από το αυτί μου, η οθόνη παραμένει ανενεργή μη μπορώντας να πατήσω τον τερματισμό της κλίσης!!!

έλεος ρε HTC!!!!

Γνωστά προβλήματα, ακρίβως την ίδια συμπεριφορά έχω κι έγω.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είστε με custom roms;

Ρωτάω γιατί είμαι stock και δεν μου έχει συμβεί ποτέ.

 

Ομοίως και εδώ. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είχα το one και το πουλησα τον Μάιο. Πήρα το s4 και το πουλησα σήμερα αφού είχα πάρει πάλι το one την Παρασκευή. Κανένα από τα δυο δεν είχε-έχει τέτοιο πρόβλημα.Η αλήθεια ειναι ότι τέτοιο απροβληματιστο τηλέφωνο πρώτη φορά. Γιαυτο και το ξανά πήρα. σίγουρα είστε με official rom??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτή η ιστορία τελικά με την αναπάντεχη ενεργοποίηση της ανοικτής ακρόασης ή/και του aeroplane mode την ώρα που μιλάς έχει αρχίσει να με εκνευρίζει ιδιαίτερα.. Από χθες μου έχει βγάλει σε ανοικτή ακρόαση τον συνομιλητή μου και ξεκουφάθηκα ενώ και σήμερα την ώρα που μιλούσα διέκοψε την κλίση έχοντας μπει σε aeroplane mode!!!!!

Πολλές φορές δε, όταν τερματίζω μία κλίση και απομακρύνω το κινητό από το αυτί μου, η οθόνη παραμένει ανενεργή μη μπορώντας να πατήσω τον τερματισμό της κλίσης!!!

έλεος ρε HTC!!!!

 

Γνωστά προβλήματα, ακρίβως την ίδια συμπεριφορά έχω κι έγω.

 

Εστειλα στην htc για το θέμα αυτο,και μου απάντησαν να δοκιμάσω αν υπάρχει το ίδιο προβλημα με το τηλέφωνο σε safe mode και σε περίπτωση που δεν το κανει,φταίει κάποια εφαρμογή.Το δοκίμασα λοιπόν για κάποιες ώρες και όντως δεν το έκανε.Τωρα πρέπει να αρχίσουμε να ξηλώνουμε μια μια τις εφαρμογές για να δούμε ποια δημιουργεί το προβλημα.... :wacko:

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Εσειλα στην htc για το θέμα αυτο,και μου απάντησαν να δοκιμάσω αν υπάρχει το ίδιο προβλημα με το τηλέφωνο σε safe mode και σε περίπτωση που δεν το κανει,φταίει κάποια εφαρμογή.Το δοκίμασα λοιπόν για κάποιες ώρες και όντως δεν το έκανε.Τωρα πρέπει να αρχίσουμε να ξηλώνουμε μια μια τις εφαρμογές για να δούμε ποια δημιουργεί το προβλημα.... :wacko:

 

Φτιάξτε μια λίστα με τις εφαρμογές που έχετε εσείς που έχετε παρατηρήσει το θέμα και κάντε σύγκριση. Μια ιδέα...

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια και εγω με την οριτζιναλ ρομ ειμαι χωρις να εχω πειραξει τιποτα και 2 φορες τελευταια την ωρα που μιλουσα μπηκε σε airplanemode.δεν ξερω.............θα δω αυτο με τις εφαρμογες!!!!!!!!!

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δε μου έχει εμφανιστεί αυτό το πρόβλημα, αλλά αντιμετωπίζω το άλλο:

 

Όταν ξεκινάω μια κλήση από το Bluetooth του αυτ/του (ακόμα κι όταν τερματιστεί η κλήση) η οθόνη παραμένει μόνιμα ενεργοποιημένη και πρέπει να την κλείσω εγώ.

Να αναφέρω πως αυτό συμβαίνει αφού φλάσαρα τη ROM της υπογραφής μου. Ρώτησα δις στο αντίστοιχο thread αλλά δεν πήρα απάντηση καμία.

Link to comment
Share on other sites

Με stock Rom είμαι και περασμένες 5-6 εφαρμογές 5άστερες!! (dropbox, κλπ...). Αποκλείω να είναι θέμα εφαρμογών και ενδέχεται τελικά - αφού σε κάποιους δεν έχει παρουσιάσει πρόβλημα - να έχουμε παρτίδα με ελαττωματικό σένσορα!

Πριν την αναβάθμιση όμως δεν μου το είχε κάνει ούτε μία φορά... μήπως τελικά είναι θέμα fιrmware?

Δεν ξέρω, είμαι μπερδεμένος...

Και τί εννοούν τα παλικάρια στην HTC όταν λένε να μπούμε σε safe mode?? Πώς γίνεται αυτό?

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παραθέτω αυτούσια την απάντηση της htc:

 

"Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την HTC. Επίσης, θα θέλαμε να σας εκφράσουμε την συγγνώμη μας για την ταλαιπωρία σας και την όποια δυκολία αντιμετωπίζετε με την συσκευή σας και θα σας παρακαλούσαμε να ακολουθήσετε τα παρακάτω βήματα για την επίλυση του προβλήματος. Σχετικά με το ζήτημά σας,πηγαίνετε ρυθμίσεις-τροφοδοσία-ξεκλικάρετε την γρήγορη εκκίνηση και απενεργοποιήστε την συσκευή. Μετα ενεργοποιήστε την συσκευή και μόλις δείτε το λογότυπο htc πατήστε παρατεταμένα το πλήκτρο μείωσης του ήχου μέχρι να δείτε στην οθόνη την ένδειξη ασφαλής λειτουργία στη συνέχεια ελέγξτε την συσκευή σε ασφαλή λειτουργία, αν λειτουργεί κανονικά αυτό σημαίνει πως έχετε εγκατεστημένη κάποια εξωτερική εφαρμογή που δημιουργεί αυτή την επιπλοκή και θα πρέπει να την διαγράψετε πηγαίνοντας ρυθμίσεις-εφαρμογές-πιέζετε την εφαρμογή και μετά κατάργηση εγκατάστασης. Για να βγείτε από την ασφαλή λειτουργία κάντε μια επανεκκίνηση. Αν παραμένει το ίδιο πρόβλημα θα χρειαστεί να κάνετε ένα back up τα δεδομένα σας και να προβείτε σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πηγαίνοντας ρυθμίσεις-αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά-επαναφορά τηλεφώνου. Ελπίζουμε να μπορέσαμε να επιλύσουμε το ζήτημά σας. Σε περίπτωση που αντιμετωπίσετε οποιαδήποτε δυσκολία ή δεν λυθεί το πρόβλημα της συσκευής σας, θα σας παρακαλούσαμε να μας ενημερώσετε για να ανταπεξέλθουμε άμεσα."

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα.Ήρθε χτες το κινητό απο amazon.Βάζω την σιμ μεσα κανω επανεκκίνηση σημα καθόλου.Για να μην λέω τι εγινε ακριβώς έπρεπε κάντο σβήσω και να το αφησω κανα 2-3 λεπτά και μετά όλα κομπλέ,και χτες όλη μέρα.Σηκώνομαι σήμερα σιμα καθολου,κάνω επανεκκίνηση βαζω κωδικούς,έρχεται για 1 δευτερόλεπτο,και μετα παλι το x χωρίς σήμα.Καμία ιδέα;

Α και επίσης μετά απο όλα αυτά μου βγάζει ένα μυνημα "η περιορισμενη πρόσβαση άλλαξε".Αυτο τι είναι πάλι;

 

 

 

Edit:Μόλις ανακάλυψα,και μου ήρθε η ιδέα από το προηγούμενό σχόλιο,ότι ήταν κλειστή η γρήγορη εκκίνηση..την ενεργοποίησα,έκανα επανεκκίνηση και ολα οκ,μέχρι στιγμής τουλάχιστον.Αυτα. :-)

Edited by flampouras
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μπαινει στη λειτουργια πτησης μου το εκανε κ μενα 3 φορες αλλα τωρα εχει παρα πολυ καιρο να μου το παρουσιασει. Η μια φορα ηταν κ πριν την αναβαθμιση. Με stock ρομ ειμαι..
Link to comment
Share on other sites

παίδες πως μπορούμε να δούμε από που αγοράστηκε ένα htc one? και πόσο υπόλοιπο εγγύησης έχει?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παίδες πως μπορούμε να δούμε από που αγοράστηκε ένα htc one? και πόσο υπόλοιπο εγγύησης έχει?

 

Με την απόδειξη. Αν θέλεις να μάθεις το που και πότε κατασκευάστηκε βλέπεις το S/N. Για λεπτομέρειες :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2209277

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

για οσους εχουν προβλημα με την αλλαγη σε λειτουργια πτησης θα ηθελα να ρωτησω με ποιο παροχο ειναι. εγω ειμαι με cosmote και αντιμετωπιζω αρκετα συχνα προβληματα σήματος .μηπως αυτο οδηγει στο συγκεκριμενο προβλημα?

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγώ το παραπάνω τεστακι.Εμένα το S/N ξεκινάει με FA.Στο λινκ απο χδα έχουν και ένα άλλο λινκ που ειναι απο την HTC.Βάση serial και imei το μοντέλο μου ειναι το e και οχι το n οπως γράφει το κουτί του αν θυμάμαι καλά γιατί δεν το έχω μπροστά μου τώρα.Τι παίζει;ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...