Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι στο pc τις βλεπω κανονικα. Και στις επαφες του κινητου εχω επιλεξει μονο gmail αλλα δε φαινονται ξαφνικα παρα πολλες.

Επισης στο ιστορικο κλησεων οι εν λογω επαφες που εχω παρε-δωσε συνεχως εξαφανιστηκαν.

Δε μπορω να καταλαβω τι εγινε ξαφνικα και δε μπορω κιολας να αποκαταστησω το προβλημα.

 

Μήπως έχεις επιλέξει κατά λάθος να σου δείχνει το κινητό μόνο κάποιο συγκεκριμένο γκρουπ επαφών από το Gmail;

Εγώ ας πούμε τι έχω έτσι και έχω φτιάξει ένα γκρουπ επαφών με όνομα Mobile γιατί δεν θέλω να έχω 5000 επαφές στο κινητό

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν κάποιος είναι με την εργοστασιακή stock rom, και κάνει root, μετά θα του έρχονται updates από την HTC;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος είναι με την εργοστασιακή stock rom, και κάνει root, μετά θα του έρχονται updates από την HTC;

 

Νομιζω οτι θα έρχονται αλλά στην εγκατάσταση θα εχεις error.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να περάσω την revolutionhd αλλά γράφει κάτι για s-off η s-on στις πληροφορειες ότι πρέπει να έχεις. Μπορώ εγώ στο recovery να τη φλασαρω χωρίς προβλήματα?

Και επειδή έχω σεταρει το κινητό μπορώ να κάνω backup όπως είναι όλο το σύστημα με τα προγράμματα πάλι πίσω? Είμαι σε στοκ 4.2.2 και πάω στην 4.3 revolutionhd 20.2

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις επιλέξει κατά λάθος να σου δείχνει το κινητό μόνο κάποιο συγκεκριμένο γκρουπ επαφών από το Gmail;

Εγώ ας πούμε τι έχω έτσι και έχω φτιάξει ένα γκρουπ επαφών με όνομα Mobile γιατί δεν θέλω να έχω 5000 επαφές στο κινητό

 

Όχι, τίποτα τέτοιο. Ελπίζω σήμερα που θα κάνω update firmware, ROM και full wipe να φτιάξει.

 

Edit: Κι έφτιαξε τελικά. ;-)

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες.

 

Σήμερα συνέβη το εξής τρελό:

Ακόμη και στην οθόνη κλήσεων, η οθόνη κάνει περιστροφή.

1. Δεν ήξερα ότι μπορεί να γίνει αυτό. (Σε email κλπ κλπ το έκανε)

2. Προσπαθώ να βρω πως ενεργοποιήθηκε δεν το βρίσκω.

3. Ακόμη και αν απενεργοποιήσω την αυτόματη περιστροφή, αυτό συνεχίζει να κάνει το ίδιο.

 

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων για τη βοήθεια.

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες.

 

Σήμερα συνέβη το εξής τρελό:

Ακόμη και στην οθόνη κλήσεων, η οθόνη κάνει περιστροφή.

1. Δεν ήξερα ότι μπορεί να γίνει αυτό. (Σε email κλπ κλπ το έκανε)

2. Προσπαθώ να βρω πως ενεργοποιήθηκε δεν το βρίσκω.

3. Ακόμη και αν απενεργοποιήσω την αυτόματη περιστροφή, αυτό συνεχίζει να κάνει το ίδιο.

 

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων για τη βοήθεια.

 

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα ενεργοποίησης..

Μάλλον πρόκειται για κάποιο bugάκι.. :lol:

Δοκίμασες να το κλείσεις και να το ξαναανοίξεις?

Αν δε διορθωθεί και με αυτό, δοκίμασε να σβήσειw cache και data από την εφαρμογή phone..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, υπάρχει κάποιο mod για την κάμερα να τραβάει slow motion videos με 720p ανάλυση? σε hd δηλαδή.... ή δεν γίνεται λόγο hardware?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Το πόσταρα και στο θέμα με τις φωτογραφίες, το ποστάρω και εδώ προς συζήτηση και ενημέρωση...

 

Χθες το βράδυ έκανα την απόπειρα να τραβήξω photos στο μπαλκόνι μου προκειμένου να διαπιστώσω το πρόβλημα της κάμερας σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού και με τις default ρυθμίσεις (auto). Ο χώρος ήταν ελάχιστα φωτιζόμενος και έβγαλα μία συγκεκριμένη λήψη (τα κάγκελά μου) με και χωρίς φλας στο normal scene και μετά με τις υπόλοιπες σκηνές (night, hdr) χωρίς φλας και όιμε!!!!

Σε όσες τραβήχτηκαν χωρίς τη χρήση φλας ένα μωβ - ροζ πράγμα σκίαζε τις φωτογραφίες κάνοντας την αποτύπωση του αντικειμένου σχεδόν ανύπαρκτη και την ποιότητα της φωτογραφίας επιεικώς χάλια... Πραγματικά θα ντρεπόμουν να τις δείξω παραέξω...

Έτσι σήμερα απευθύνθηκα μέσω mail στην HTC περιγράφοντας το πρόβλημα. Να σημειώσω ότι εντός σπιτιού με τα φώτα ανοικτά κανένα απολύτως πρόβλημα.

Σας παραθέτω αυτούσια (copy - paste) την απάντηση της HTC η οποία νομίζω ότι είναι η ίδια και απαράλλαχτη με αυτή που είχαν δώσει σε άλλο συμφορουμίτη εδώ για άσχετο με την κάμερα πρόβλημα (ενεργοποίηση airplane mode και ανοιχτής ακρόασης κατά τη διάρκεια συνομιλίας)..

"Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την HTC. Επίσης, θα θέλαμε να σας εκφράσουμε την συγγνώμη μας για την ταλαιπωρία σας και την όποια δυκολία αντιμετωπίζετε με την συσκευή σας. Σχετικά με το ζήτημά σας, ελέγξτε αν υπάρχει κάποια διαθέσιμη αναβάθμιση να πραγματοποιήσετε πηγαίνοντας ρυθμίσεις-πληροφορίες-ενημερώσεις λογισμικού-έλεγχος τώρα. Διαφορετικά κλείστε την συσκευή και μετά ενεργοποιήστε την και μόλις δείτε το λογότυπο htc πατήστε παρατεταμένα το πλήκτρο μείωσης του ήχου μέχρι να δείτε στην οθόνη την ένδειξη ασφαλής λειτουργία στη συνέχεια ελέγξτε την συσκευή σε ασφαλή λειτουργία, αν λειτουργεί κανονικά αυτό σημαίνει πως έχετε εγκατεστημένη κάποια εξωτερική εφαρμογή που δημιουργεί αυτή την επιπλοκή και θα πρέπει να την διαγράψετε πηγαίνοντας ρυθμίσεις-εφαρμογές-πιέζετε την εφαρμογή και μετά κατάργηση εγκατάστασης. Για να βγείτε από την ασφαλή λειτουργία κάντε μια επανεκκίνηση. Αν παραμένει το ίδιο πρόβλημα θα χρειαστεί να κάνετε ένα back up τα δεδομένα σας και να προβείτε σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πηγαίνοντας ρυθμίσεις-αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά-επαναφορά τηλεφώνου. Ελπίζουμε να μπορέσαμε να επιλύσουμε το ζήτημά σας. Σε περίπτωση που αντιμετωπίσετε οποιαδήποτε δυσκολία ή δεν λυθεί το πρόβλημα της συσκευής σας, θα σας παρακαλούσαμε να μας ενημερώσετε για να ανταπεξέλθουμε άμεσα. Ευχαρίστησή μας να είμαστε στην διαθεσή σας και να σας εξυπηρετούμε οποιαδήποτε στιγμή. Μπορείτε επίσης να επικοινωνήσετε μαζί μας στο 0080044127482 και για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ επισκεφτείτε την παρακάτω ιστοσελίδα μας http://www.htc.com/gr. Σας ευχαριστούμε για άλλη μια φορά για την συνεχή υποστήριξη. Με εκτίμηση, HTC"

 

Αυτό είναι το support της HTC?? Να κάνει copy - paste και "καραμέλα" την εισαγωγή σε safe mode και την απεγκατάσταση εφαρμογών που τυχόν δημιουργούν πρόβλημα? μιλάμε για κάμερα κύριοι..... έλεος!!!

Φυσικά αναμένω το update στο software που κατά τα λεγόμενα θα λύσει το πρόβλημα.. κάτι όμως μέσα μου μου λέει ότι δεν είναι πρόβλημα software... οκ μία μικρή απόχρωση αλλά αυτό που είδα χθες ήταν πραγματικά απαράδεκτο..

Γενικά δεν βγάζω πολλές φωτογραφίες μέσω κινητού και δεν το είχε διαπιστώσει παλαιότερα.. μόνο σε κάποια γενέθλια είχα βγάλει 4-5 photos και είχα δει τη θωλούρα που περιγράφω παραπάνω αλλά δεν είχα δώσει σημασία θεωρώντας ότι ήταν βρώμικο το τζαμάκι της κάμερας.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση ήταν εντελώς generic.

Αν το πρόβλημά σου είναι τόσο έντονο όσο το λες, τότε φίλε να πας να ζητήσεις αλλαγή εφ' όσον είσαι εντός εγγύησης.

Η αλήθεια είναι ότι το θέμα δεν ξέρω κατά πόσο θα λυθεί με το update γιατί κι εγώ δεν είμαι πεπεισμένος 100% ότι είναι απλά software.

Πιθανώς να υπάρχουν κάποιοι ελαττωματικοί σένσορες και το update απλά να είναι "τρικ" με το οποίο δεν θα αφήνουν το ISO να ανεβαίνει τόσο ψηλά. Θα το δούμε στην πράξη.

Πλήρωσες αρκετά χρήματα για μια συσκευή και πρέπει να λειτουργεί σωστά.

Είτε λοιπόν περιμένεις το update, είτε πας τώρα και ζητάς αλλαγή (αν το πρόβλημα είναι τόσο εκτεταμένο).

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, υπάρχει κάποιο mod για την κάμερα να τραβάει slow motion videos με 720p ανάλυση? σε hd δηλαδή.... ή δεν γίνεται λόγο hardware?

Φίλε υπάρχει και το ανακάλυψα τυχαία, όταν είσαι στην κάμερα, πατάς τις 3 τελείες κάτω αριστερά, μετά video capture mode και στο scene επιλέγεις slow motion video !!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε υπάρχει και το ανακάλυψα τυχαία, όταν είσαι στην κάμερα, πατάς τις 3 τελείες κάτω αριστερά, μετά video capture mode και στο scene επιλέγεις slow motion video !!

 

Η ανάλυση αλλάζει δεν είναι hd.....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι παιδιά θα ήθελα να μου πείτε για ένα καλό antivirus και για task killer ευχαριστώ πολύ ....Στο one x είχα το avast και ήμουν αρκετά ευχαριστημένος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι παιδιά θα ήθελα να μου πείτε για ένα καλό antivirus και για task killer ευχαριστώ πολύ ....Στο one x είχα το avast και ήμουν αρκετά ευχαριστημένος

 

task killer ΔΕΝ χρειάζεσαι. Σοβαρά. Εκτός του οτι παρεμβαίνει στην διαχείριση του λειτουργικού, τακτική που συνήθως έχει τα αντίθετα αποτελέσματα, κατα τα άλλα δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτε κ δεν θα έλεγα οτι το χρειάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι παιδιά θα ήθελα να μου πείτε για ένα καλό antivirus και για task killer ευχαριστώ πολύ ....Στο one x είχα το avast και ήμουν αρκετά ευχαριστημένος

 

Καλό είναι να αποφύγεις και τα δυο. Πιο πολύ κακό κάνουν, παρά καλό.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάστορες έχει κανείς τις ρυθμίσεις cosmote mms για το κινητό μας για να μην τους πάρω τηλέφωνο;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι παιδιά θα ήθελα να μου πείτε για ένα καλό antivirus και για task killer ευχαριστώ πολύ ....Στο one x είχα το avast και ήμουν αρκετά ευχαριστημένος

 

Όταν βλέπω κάτι τέτοια εγκατεστημενα σε συσκευές του 2013 νομίζω ότι πιάνω Windows mobile 6.

Μόνο χειρότερα κάνουν την συσκευή να δουλεύει και όχι καλύτερα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το παραμύθι με τα antivirus και task manager ,κυρίως σε high end συσκευές ας σταματήσει επιτέλους....antivirus αν κατεβάζεις από το store δεν χρειάζεσαι.Για task killer περισσότερο ζημιά κάνεις ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες.

 

Σήμερα συνέβη το εξής τρελό:

Ακόμη και στην οθόνη κλήσεων, η οθόνη κάνει περιστροφή.

1. Δεν ήξερα ότι μπορεί να γίνει αυτό. (Σε email κλπ κλπ το έκανε)

2. Προσπαθώ να βρω πως ενεργοποιήθηκε δεν το βρίσκω.

3. Ακόμη και αν απενεργοποιήσω την αυτόματη περιστροφή, αυτό συνεχίζει να κάνει το ίδιο.

 

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων για τη βοήθεια.

 

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα ενεργοποίησης..

Μάλλον πρόκειται για κάποιο bugάκι.. :lol:

Δοκίμασες να το κλείσεις και να το ξαναανοίξεις?

Αν δε διορθωθεί και με αυτό, δοκίμασε να σβήσειw cache και data από την εφαρμογή phone..

 

Το πρόβλημα παραμένει παρόλο που το έκλεισα και το ξανα-άνοιξα.

Το επιπλέον που δεν είχα παρατηρήσει γιατί χρησιμοποιώ bluetooth είναι πως αν δεν έχω bluetooth μπαίνει ανοιχτή ακρόαση, είτε σε εισερχόμενη είτε σε εξερχόμενη κλήση.

 

Επίσης 3-4 φορές μου έχει βγάλει ενώ το έχω στο χέρι μου και όχι στη φόρτιση, κάτι σαν "Ο φόρτιση δεν μπορεί να ξεκινήσει, χρησιμοποιείστε εγκεκριμένο φορτιστή".

 

Μάλλον κάτι σοβαρό συμβαίνει ε;

 

Θυμάται κανείς το τηλέφωνο της HTC ; Κάποιο 80011 νομίζω ότι είναι.

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα παραμένει παρόλο που το έκλεισα και το ξανα-άνοιξα.

Το επιπλέον που δεν είχα παρατηρήσει γιατί χρησιμοποιώ bluetooth είναι πως αν δεν έχω bluetooth μπαίνει ανοιχτή ακρόαση, είτε σε εισερχόμενη είτε σε εξερχόμενη κλήση.

 

Επίσης 3-4 φορές μου έχει βγάλει ενώ το έχω στο χέρι μου και όχι στη φόρτιση, κάτι σαν "Ο φόρτιση δεν μπορεί να ξεκινήσει, χρησιμοποιείστε εγκεκριμένο φορτιστή".

 

Μάλλον κάτι σοβαρό συμβαίνει ε;

 

Θυμάται κανείς το τηλέφωνο της HTC ; Κάποιο 80011 νομίζω ότι είναι.

 

Δε θέλω να σε τρομάξω κι ελπίζω να μην ισχύει, άλλα αυτό το είδα και σε ένα s2 οτάν έπεσε νέρο στη θύρα USB. Η συσκευή νόμιζε ότι συνδεόταν σε φορτιστή ενώ δεν συνέβαινε αυτό.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Έχω σετάρει τη συσκευή με Αγγλικό μενού και δε μπορούσα να στείλω μηνύματα με 160 Ελληνικούς χαρακτήρες.

Έχοντας δοκιμάσει για 3η-4η φορά πολλά SMS Apps (Τextra, Handcent, Go Sms κτλ.), κατέληξα στο 88sms https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thinkleft.eightyeightsms.mms

Ελαφρύ, όμορφο κι εύχρηστο UI, επιτέλους μπορώ να στείλω 160 χαρακτήρες με Αγγλική γλώσσα τηλεφώνου, Emoji.

Το μόνο αρνητικό ότι δε σου δίνει την επιλογή να διαλέξεις default sms app με αποτέλεσμα το κάθε μήνυμα να σου έρχεται διπλό (και στη στοκ εφαρμογή και στο 88sms).

Έκανα freeze τη στοκ εφαρμογή μηνυμάτων μέσω Titanium Backup και τώρα λειτουργεί μια χαρά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχω σετάρει τη συσκευή με Αγγλικό μενού και δε μπορούσα να στείλω μηνύματα με 160 Ελληνικούς χαρακτήρες.

Έχοντας δοκιμάσει για 3η-4η φορά πολλά SMS Apps (Τextra, Handcent, Go Sms κτλ.), κατέληξα στο 88sms https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thinkleft.eightyeightsms.mms

Ελαφρύ, όμορφο κι εύχρηστο UI, επιτέλους μπορώ να στείλω 160 χαρακτήρες με Αγγλική γλώσσα τηλεφώνου, Emoji.

Το μόνο αρνητικό ότι δε σου δίνει την επιλογή να διαλέξεις default sms app με αποτέλεσμα το κάθε μήνυμα να σου έρχεται διπλό (και στη στοκ εφαρμογή και στο 88sms).

Έκανα freeze τη στοκ εφαρμογή μηνυμάτων μέσω Titanium Backup και τώρα λειτουργεί μια χαρά.

 

Τί εννοείς έρχεται διπλό το μήνυμα? αν απενεργοποιήσεις τα notifications της stock εφαρμογής σου έρχονται ακόμα ειδοποιήσεις από αυτήν? εγώ με handcent sms δε μου έρχονται ειδοποιήσεις από τη μαμά εφαρμογή αλλά όταν την ανοίγω μου δείχνει και τα μηνύματα του handcent..

Επίσης μήπως υπάρχει το ενδεχόμενο να στέλνεις και 2πλά τα μηνύματα? γιατί αυτό θα σημαίνει extra κόστος φαντάζομαι..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς έρχεται διπλό το μήνυμα? αν απενεργοποιήσεις τα notifications της stock εφαρμογής σου έρχονται ακόμα ειδοποιήσεις από αυτήν? εγώ με handcent sms δε μου έρχονται ειδοποιήσεις από τη μαμά εφαρμογή αλλά όταν την ανοίγω μου δείχνει και τα μηνύματα του handcent..

Επίσης μήπως υπάρχει το ενδεχόμενο να στέλνεις και 2πλά τα μηνύματα? γιατί αυτό θα σημαίνει extra κόστος φαντάζομαι..

Γενικά είμαι της λογικής όσο το δυνατόν λιγότερα τόσο το καλύτερο. Δε θέλω π.χ. να'χω 2-3 εφαρμογές που κάνουν το ίδιο πράγμα. Αν και λόγω συσκευής προφανώς δε θα'χα θέμα με τα resources, είναι περισσότερο ψυχολογικό.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σχετικό-άσχετο

Ένα πλεονέκτημα του SwiftKey είναι ότι μπορείς να γράψεις με μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες στα SMS.

Αυτό (όταν έχεις το μενού στα αγγλικά όπως εγώ) δεν γίνεται με στοκ πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...