Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όποιον θέλει να κρατήσει τον sense(ο οποίος κατά τη γνώμη μου είναι άψογος) υπάρχει και η viper Rom. Η οποία προσφέρει πολλές δυνατότητες παραμετροποίησης με πάμπολλα tweaks σε εμφάνιση και λειτουργίες Edited by kostasb13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γιατι δεν παιρνας google edition?

Δε θέλω να χάσω το εξαιρετικό Camera App. Και δε ξέρω μήπως με την Google Edition χάνεις και τίποτα άλλο χρήσιμο.

 

Το κακό με τον nova είναι ότι δεν είναι διαφανή η επάνω μπάρα. Και αισθητικά αυτό χτυπάει άσχημα.

 

ακριβώς τα ίδια κ εδώ, ειδικά για το ψυχολογικό των 2 launchers. Σκέφτομαι να περάσω την στοκ αλλά δεν θέλω να χάσω το καμερα app που μου αρέσει πολυ.

Επίσης κάποια στιγμή θα κάνω root μόνο και μόνο για το transparency στην status bar με τον nova... δεν πολυ αντέχεται...

Είμαι root κι έχω πέρασει 2 εφαρμογούλες για transparent status bar. Και οι 2 λειτουργούν μια χαρά και χρειάζονται το Xposed Framework.

- Xposted Status Icons (ΧDA)

- Sense 5 Toolbox (XDA)

 

Για όποιον θέλει να κρατήσει τον sense(ο οποίος κατά τη γνώμη μου είναι άψογος) υπάρχει και η viper Rom. Η οποία προσφέρει πολλές δυνατότητες παραμετροποίησης με πάμπολλα tweaks σε εμφάνιση και λειτουργίες

Τη δοκίμασα, μια εβδομάδα, την πλήρωσα κιόλας για να έχω full support.

Όσο με είχε ενθουσιάσει στην αρχή τόσο με ξενέρωνε μέρα με τη μέρα.

Αισθητά πιο αργή απ'την ARHD 13.4 που είμαι τώρα (και ξαναγύρισα). Βασικά όχι μόνο αισθητά, η μέρα με τη νύχτα θα'λεγα.

Μπορούσες κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης να μη κάνεις install τον Sense, έλα που όμως μετά τα εικονίδια της lockscreen δεν υπήρχαν, και δεν υπήρχε και τρόπος να τα προσθέσεις. Κι όλα αυτά με τη τελευταία ViperOne 2.1.0. Και τρόπος να βρεθεί όμως, και μόνο για τη βραδυπορία της δε θα τη ξαναέβαζα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις>Δεδομενα δικτυου κινητης τηλεφωνιας>λειτουργια δικτυου πια απο τις 4 επιλογες εχετε επιλεγμενη παιδια;
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις>Δεδομενα δικτυου κινητης τηλεφωνιας>λειτουργια δικτυου πια απο τις 4 επιλογες εχετε επιλεγμενη παιδια;

 

Την 4η. "GSM / WCSMA / LTE αυτ."

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Την 4η. "GSM / WCSMA / LTE αυτ."

 

Εγω το εχω μονο Gsm τωρα να δω αν παει καλα γιατι οταν βαζω την 4η μου κοβεται το σημα στα καλα καθουμενα.. :(

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω μονο Gsm τωρα να δω αν παει καλα γιατι οταν βαζω την 4η μου κοβεται το σημα στα καλα καθουμενα.. :(

 

Αυτό είναι αποτέλεσμα της υπέροχης κάλυψης που έχουμε από τους πάροχους. Όταν δε βρίσκει σήμα μεταπηδά στο αμέσως κατώτερο με αποτέλεσμα να διακόπτεται η σύνδεση για λίγο. Σε στιγμή κλήσης επειδή για λίγο διακόπτεται η σύνδεση "πέφτει" η κλήση.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αποτέλεσμα της υπέροχης κάλυψης που έχουμε από τους πάροχους. Όταν δε βρίσκει σήμα μεταπηδά στο αμέσως κατώτερο με αποτέλεσμα να διακόπτεται η σύνδεση για λίγο. Σε στιγμή κλήσης επειδή για λίγο διακόπτεται η σύνδεση "πέφτει" η κλήση.

 

Δηλ δεν φταει το κινητο ή microSim ας πουμε;Το θεμα ειναι οτι δεν πεφτει για λιγο και ξανα ερχεται..αν δεν το βαλω σε λειτουργια πτησης και το ξανα βγαλω ειτε δεν κανω επανεκκινηση δεν ερχεται.

Link to comment
Share on other sites

Δηλ δεν φταει το κινητο ή microSim ας πουμε;Το θεμα ειναι οτι δεν πεφτει για λιγο και ξανα ερχεται..αν δεν το βαλω σε λειτουργια πτησης και το ξανα βγαλω ειτε δεν κανω επανεκκινηση δεν ερχεται.

 

Αυτό που λέω εγώ αφορά στιγμιαίο χάσιμο που συνήθως σταματάει μια κλήση. Αν μιλάμε για περισσότερο χρόνο ψάξε για άλλες αιτίες.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέω εγώ αφορά στιγμιαίο χάσιμο που συνήθως σταματάει μια κλήση. Αν μιλάμε για περισσότερο χρόνο ψάξε για άλλες αιτίες.

 

οπως;καμια ιδεα; :)

Link to comment
Share on other sites

Απροβλημάτιστος ο stock launcher του Google Edition. Άσε τους άλλους με το ΤW να τους βγάζει τον καρκίνο...
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το leak της 3.17 με 4.3 base. Στα ίδια επίπεδα smoothness, ίσως και λίγο καλύτερη μπαταρία

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

οπως;καμια ιδεα; :)

 

Να πω την αλήθεια δεν ξέρω. Δεν έτυχε να έχω προβλήματα τέτοιου είδους. Ελπιζω να μην είσαι με άλλη rom.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση και εγώ,

έχω το widgetLocker και μου έχει σπάσει τα νεύρα γιατι όταν με παίρνουν τηλ μια μου δείχνει την original lockscreen και μια μου δείχνει με την μια οθόνη απάντησης με αποτέλεσμα να έχω κλεισει κατα λάθος ένα κάρο τηλεφωνήματα.

 

πώς μπορώ με σιγουριά να το ρυθμίσω να δείχνει την default lock screen στις κλείσεις ή μπορώ κάπως να κάνω το locksreen να έχει "απάντηση - απόρριψη" όταν με παίρνουν τηλ;

 

Έτσι μου έρχετε να το πετάξω το widgetlocker αλλα έλα που δεν είναι κ πολύ βολικό το default lock screen ιδικά πάνω απο nova launcher και τα διαφορετικά εικονίδια που του έχω βάλει....

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση και εγώ,

έχω το widgetLocker και μου έχει σπάσει τα νεύρα γιατι όταν με παίρνουν τηλ μια μου δείχνει την original lockscreen και μια μου δείχνει με την μια οθόνη απάντησης με αποτέλεσμα να έχω κλεισει κατα λάθος ένα κάρο τηλεφωνήματα.

 

πώς μπορώ με σιγουριά να το ρυθμίσω να δείχνει την default lock screen στις κλείσεις ή μπορώ κάπως να κάνω το locksreen να έχει "απάντηση - απόρριψη" όταν με παίρνουν τηλ;

 

Έτσι μου έρχετε να το πετάξω το widgetlocker αλλα έλα που δεν είναι κ πολύ βολικό το default lock screen ιδικά πάνω απο nova launcher και τα διαφορετικά εικονίδια που του έχω βάλει....

 

Δεν έχεις παρά να βάλεις τα ίδια εικονίδια στον default με αυτά που έβαλες στον nova. Αν κατάλαβα σωστά το πρόβλημα...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις παρά να βάλεις τα ίδια εικονίδια στον default με αυτά που έβαλες στον nova. Αν κατάλαβα σωστά το πρόβλημα...

 

δεν το έχω κάνει ροοτ. γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια δεν ξέρω. Δεν έτυχε να έχω προβλήματα τέτοιου είδους. Ελπιζω να μην είσαι με άλλη rom.

 

Οχι οχι,στοκ με το τελευταίο update!

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα στην arvato και μου εδωσαν υποτιθεται καινουργιο..αλλα..την συσκευη οταν την ανοιξα δεν μου βγηκε η οθονη καλωσορισματος και σεταρισματος παρα ανοιξε κανονικα που σημαινει οτι καποιος το εχει ηδη ανοιξει..επισης ενω το δικο μου ηταν κατασκευης τελος ιουλιου ενω αυτο ειναι απριλιου:mad::mad::mad:..επισης το προβλημα με την καμερα παραμενει..θελω να το σπασω απο τα νευρα μου..οταν ακουμπας την καμερα κατω σε μαυρη επιφανεια αντι για μαυρο δειχνει αυτο..και στο παλιο και στο καινουργιο..το ιδιο κοκκινο και μωβ θορυβο εχουν και οι βραδυνες ληψεις.. Edited by skoj
Link to comment
Share on other sites

Μου κολλαει ο default broswear, και με επανεκινηση ξεκολαει, αλλά μετά απο λίγο πάλι τα ίδια.

Γνωρίζουμε κάτι επ'αυτου? Ευχαριστω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα στην arvato και μου εδωσαν υποτιθεται καινουργιο..αλλα..την συσκευη οταν την ανοιξα δεν μου βγηκε η οθονη καλωσορισματος και σεταρισματος παρα ανοιξε κανονικα που σημαινει οτι καποιος το εχει ηδη ανοιξει..επισης ενω το δικο μου ηταν κατασκευης τελος ιουλιου ενω αυτο ειναι απριλιου:mad::mad::mad:..επισης το προβλημα με την καμερα παραμενει..θελω να το σπασω απο τα νευρα μου..οταν ακουμπας την καμερα κατω σε μαυρη επιφανεια αντι για μαυρο δειχνει αυτο..και στο παλιο και στο καινουργιο..το ιδιο κοκκινο και μωβ θορυβο εχουν και οι βραδυνες ληψεις..

 

Κρίμα μάλλον refurbished σου έδωσαν...ου μπλέξεις...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ίδιο θέμα έχω κι εγώ με την κάμερα :/

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

H htc ετοιμάζει ενα update fix για το θέμα της κάμερας ,δεν ξερω αν έχει να κάνει με το συγκεκριμένο πρόβλημα που έχετε .

HTC One update to fix Ultrapixel purple picture problem

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

H htc ετοιμάζει ενα update fix για το θέμα της κάμερας ,δεν ξερω αν έχει να κάνει με το συγκεκριμένο πρόβλημα που έχετε .

HTC One update to fix Ultrapixel purple picture problem

 

Αυτό ειναι. Αλλά είμαι 99% σίγουρος οτι δεν ειναι θέμα software. Θέμα chip ειναι. Είμαι πάντως αποφασισμένος να τους το ξανά πάω πίσω την Δευτέρα. Και θα συνεχίσω μέχρι να μου δώσουν ενα με σωστή κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

δεν το έχω κάνει ροοτ. γίνεται αυτό;

 

Αν εννοείς να αλλάξεις τα εικονίδια αυτό δε γίνεται. Εγώ κατάλαβα τις συντομεύσεις.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα σημερα πηρα ενα one και εγω απο ενα απο τα γνωστα skroutzομαγαζα ειμαι συνδρομητης wind και το κινητο ειναι branded vodafone και δεν μπορω με τιποτα να κατεαβασω δεδομενα μεσω κινητης τηλεφωνιας περασα apn χειρωκινητα αλλα και παλι δεν μπορω να συνδεθω με τιποτα ειμαι απογοητευμενος μεχρι εκει που δεν παει.... υαπρχει καποιος που μπορει να βοηθησει???? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...