Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα,

 

Μετά την εγκατάστασης της 4.2.2 αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα/θέμα...πριν την αναβάθμιση είχα και λειτουργούσαν κανονικά δυο apk αρχεία, μετά την αναβάθμιση ενώ μου τα κάνει κανονικά εγκατάσταση το ένα δε μου το ανοίγει και στο άλλο μου λέει "δεν είστε εξουσιοδοτημένος να εκτελέσετε αυτή την εφαρμογή"

κάθε βοήθεια είναι πολύτιμη,

 

ευχαριστώ

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρα σήμερα το μαύρο one, ενθουσιασμένος φυσικά αλλά επειδή έρχομαι από galaxy θέλω να μου πείτε μήπως 1-2 πραγματάκια γίνονται πιο εύκολα και δεν μπορώ να βρω τον τρόπο

α) μπορείς να ενεργοποιήσεις την οθόνη από τα κουμπιά της έντασης ήχου η μόνο από πάνω γιατί το πάνω κουμπί άβολο..

β) task manager με κάποιο κουμπί παρατεταμένο;

γ) είσοδο στο μενού των εφαρμογών πάλι με κουμπί και όχι μέσω περιβάλλοντος;

Επίσης στην ram μου λέει χρήση 500/1500mb, τα άλλα 500 μέχρι τα 2gb ram υποθέτω τα χρησιμοποιεί το λειτουργικό και δεν εμφανίζονται;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα το μαύρο one, ενθουσιασμένος φυσικά αλλά επειδή έρχομαι από galaxy θέλω να μου πείτε μήπως 1-2 πραγματάκια γίνονται πιο εύκολα και δεν μπορώ να βρω τον τρόπο

α) μπορείς να ενεργοποιήσεις την οθόνη από τα κουμπιά της έντασης ήχου η μόνο από πάνω γιατί το πάνω κουμπί άβολο..

β) task manager με κάποιο κουμπί παρατεταμένο;

γ) είσοδο στο μενού των εφαρμογών πάλι με κουμπί και όχι μέσω περιβάλλοντος;

Επίσης στην ram μου λέει χρήση 500/1500mb, τα άλλα 500 μέχρι τα 2gb ram υποθέτω τα χρησιμοποιεί το λειτουργικό και δεν εμφανίζονται;

 

1. Δυστυχώς όχι.

2. Με διπλό πάτημα του Home ανοίγουν τα recent apps.

3. Αν κατάλαβα καλά τι εννοείς όχι. Το πιο γρήγορο είναι να κατεβάσεις notification bar και να πατήσεις πάνω δεξιά το "γρανάζι" που σε πάει κατευθείαν στα settings.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ένας φίλος αντιμετωπιζει το εξής κουφό θέμα μετά την τελευταία αναβάθμιση. Ανοίγει τον μαμά browser σερφαρει για λίγο και μετά από μερικά λεπτά, δεν μπορείς να πατήσεις κανένα λινκ. Έχει δοκιμάσει να καθαρίσει cache και δεδομένα, δοκίμασε με factory reset αλλά τίποτα. Με όλους τους άλλους browser όλα είναι εντάξει αλλά τον βολεύει ο official. Η έκδοση του browser είναι 5.2.604591. Καμία ιδέα..?

 

Edit: βασικά αν μπορεί και κάποιος άλλος να το δοκιμάσει και να μου πει τι γίνεται, θα ήμουν ευγνώμων..

Edited by Sol_Ballads

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα το μαύρο one, ενθουσιασμένος φυσικά αλλά επειδή έρχομαι από galaxy θέλω να μου πείτε μήπως 1-2 πραγματάκια γίνονται πιο εύκολα και δεν μπορώ να βρω τον τρόπο

α) μπορείς να ενεργοποιήσεις την οθόνη από τα κουμπιά της έντασης ήχου η μόνο από πάνω γιατί το πάνω κουμπί άβολο..

Μηπως θα σε βολευε κατι σαν και αυτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.maicas.android.wsleep&hl=en

ή αυτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.TapUNLOCK&hl=en

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα το μαύρο one, ενθουσιασμένος φυσικά αλλά επειδή έρχομαι από galaxy θέλω να μου πείτε μήπως 1-2 πραγματάκια γίνονται πιο εύκολα και δεν μπορώ να βρω τον τρόπο

α) μπορείς να ενεργοποιήσεις την οθόνη από τα κουμπιά της έντασης ήχου η μόνο από πάνω γιατί το πάνω κουμπί άβολο..

β) task manager με κάποιο κουμπί παρατεταμένο;

γ) είσοδο στο μενού των εφαρμογών πάλι με κουμπί και όχι μέσω περιβάλλοντος;

Επίσης στην ram μου λέει χρήση 500/1500mb, τα άλλα 500 μέχρι τα 2gb ram υποθέτω τα χρησιμοποιεί το λειτουργικό και δεν εμφανίζονται;

 

α) δε γίνεται δυστυχως αλλα παρόλα αυτα εμενα το power button μια χαρά με βολεύει εκεί που ειμαι

β)δυο φορές το home και αν θες να διωξεις μια εφαρμογή τη κάνεις swype προς τα πάνω

γ)αυτό μπορεί να το εξηγήσεις λίγο καλύτερα. στις ρυθμίσεις εννοείς; τα αλλα 500mb ram καταναλώνονται απο το λειτουργικο και δεν ειναι ορατα. 1,5gb ολα δικά σου :D

 

Καλησπέρα σε όλους! Ένας φίλος αντιμετωπιζει το εξής κουφό θέμα μετά την τελευταία αναβάθμιση. Ανοίγει τον μαμά browser σερφαρει για λίγο και μετά από μερικά λεπτά, δεν μπορείς να πατήσεις κανένα λινκ. Έχει δοκιμάσει να καθαρίσει cache και δεδομένα, δοκίμασε με factory reset αλλά τίποτα. Με όλους τους άλλους browser όλα είναι εντάξει αλλά τον βολεύει ο official. Η έκδοση του browser είναι 5.2.604591. Καμία ιδέα..?

 

Edit: βασικά αν μπορεί και κάποιος άλλος να το δοκιμάσει και να μου πει τι γίνεται, θα ήμουν ευγνώμων..

 

δεν αντιμετωπίζω κάποιο θεμα...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Στο ημερολογιο της htc,αυτο που ειχε εγκατεστημενο απο μονο του,μπορω να βαλω τις καθημερινες την ιδια ωρα να μου βγαζει υπενθυμιση;Αλλα οχι να κατσω σε μια μια τις μερες και να την βαλω...Εβαλα ας πουμε απο 15 Αυγουστου μεχρι 30 σεπτεμβρη 11,30 και στα 2 αλλα δε θελω να μου το βγαζει ολη τη μερα αλλα μονο εκεινη την ωρα...Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

 

 

β)δυο φορές το home και αν θες να διωξεις μια εφαρμογή τη κάνεις swype προς τα πάνω

 

3. Αν κατάλαβα καλά τι εννοείς όχι. Το πιο γρήγορο είναι να κατεβάσεις notification bar και να πατήσεις πάνω δεξιά το "γρανάζι" που σε πάει κατευθείαν στα settings.

 

Βασικά εννοώ όταν είσαι μέσα σε μια εφαρμογή πχ γουατσαπ, έχει τις ρυθμίσεις της όπως κάθε εφαρμογή, στο Σαμσουνγκ πήγαινα με ένα κουμπί, τώρα μάλλον πρέπει να πατάω επάνω τις τελίτσες (η ότι εχει)

 

 

Ναστε καλά παιδιά για τις απαντήσεις :thumbup:

Edited by Arxegonos
Link to comment
Share on other sites

Στο ημερολογιο της htc,αυτο που ειχε εγκατεστημενο απο μονο του,μπορω να βαλω τις καθημερινες την ιδια ωρα να μου βγαζει υπενθυμιση;Αλλα οχι να κατσω σε μια μια τις μερες και να την βαλω...Εβαλα ας πουμε απο 15 Αυγουστου μεχρι 30 σεπτεμβρη 11,30 και στα 2 αλλα δε θελω να μου το βγαζει ολη τη μερα αλλα μονο εκεινη την ωρα...Ευχαριστω πολυ

 

Create Event ---> Repetition (προτελευταίο).

Έχει καθημερινές, κάθε μέρα κτλ.

Εκτός αν δεν κατάλαβα τι ρωτάς.

 

 

Βασικά εννοώ όταν είσαι μέσα σε μια εφαρμογή πχ γουατσαπ, έχει τις ρυθμίσεις της όπως κάθε εφαρμογή, στο Σαμσουνγκ πήγαινα με ένα κουμπί, τώρα μάλλον πρέπει να πατάω επάνω τις τελίτσες (η ότι εχει) :

 

Ναι, ανάλογα βέβαια με το app μπορεί να έχει ή όχι τελίτσες και πάει λέγοντας.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εννοώ όταν είσαι μέσα σε μια εφαρμογή πχ γουατσαπ, έχει τις ρυθμίσεις της όπως κάθε εφαρμογή, στο Σαμσουνγκ πήγαινα με ένα κουμπί, τώρα μάλλον πρέπει να πατάω επάνω τις τελίτσες (η ότι εχει)

Ναστε καλά παιδιά για τις απαντήσεις :thumbup:

 

Sotnem δεν έκανες την αναβαθμιση σε 4.2? Arxegonos αν έχει την 4.2 μπορείς να χρησιμοποιήσεις το home button και σαν μενου button απλά πατώντας το παρατεταμένα θα σου βγαλει το μενου τις εκαστοτε εφαρμογης εχει δεν εχει τελιτσες. για να το ενεργοποιησης αν εχεις 4.2 πας ρυθμισεις-->οθονη,κινησεις δαχτυλων-->κουμπι αρχικη και επιλέγεις την 2η επιλογη

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Arxegonos αν έχει την 4.2 μπορείς να χρησιμοποιήσεις το home button και σαν μενου button απλά πατώντας το παρατεταμένα θα σου βγαλει το μενου τις εκαστοτε εφαρμογης εχει δεν εχει τελιτσες. για να το ενεργοποιησης αν εχεις 4.2 πας ρυθμισεις-->οθονη,κινησεις δαχτυλων-->κουμπι αρχικη και επιλέγεις την 2η επιλογη

 

Προσκυνάω φίλε! όλα τα έχει τώρα το εργαλείο!

 

Μένει να βγάλω το power button να το πάω χαμηλά στο πλάι :p

Link to comment
Share on other sites

α) δε γίνεται δυστυχως αλλα παρόλα αυτα εμενα το power button μια χαρά με βολεύει εκεί που ειμαι

β)δυο φορές το home και αν θες να διωξεις μια εφαρμογή τη κάνεις swype προς τα πάνω

γ)αυτό μπορεί να το εξηγήσεις λίγο καλύτερα. στις ρυθμίσεις εννοείς; τα αλλα 500mb ram καταναλώνονται απο το λειτουργικο και δεν ειναι ορατα. 1,5gb ολα δικά σου :D

 

 

 

δεν αντιμετωπίζω κάποιο θεμα...

 

Βασικά τα 500 mb ram που δεν βλέπουμε καταναλώνονται από τη GPU( τσιπ γραφικών )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ένας φίλος αντιμετωπιζει το εξής κουφό θέμα μετά την τελευταία αναβάθμιση. Ανοίγει τον μαμά browser σερφαρει για λίγο και μετά από μερικά λεπτά, δεν μπορείς να πατήσεις κανένα λινκ. Έχει δοκιμάσει να καθαρίσει cache και δεδομένα, δοκίμασε με factory reset αλλά τίποτα. Με όλους τους άλλους browser όλα είναι εντάξει αλλά τον βολεύει ο official. Η έκδοση του browser είναι 5.2.604591. Καμία ιδέα..?

 

Edit: βασικά αν μπορεί και κάποιος άλλος να το δοκιμάσει και να μου πει τι γίνεται, θα ήμουν ευγνώμων..

 

Νίκο αν όχι το ίδιο αλλά παρόμοιο πρόβλημα έχει αναφερθεί απο κάποιους http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2324525 . .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μαλιστα το επαιρνα επιτοπου απλα τελειο:p

Αλλα ρε htc νωρις το θυμηθηκες:ninja:

Επρεπε να το βγαλει απο την αρχη να εχει ο κοσμος παραπανω επιλογες.

Εκτος αν βγαλει σε wp one εκδοση με το ιδιο χρωμα και το εχω σοβαρα στα υποψη μου:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νίκο αν όχι το ίδιο αλλά παρόμοιο πρόβλημα έχει αναφερθεί απο κάποιους http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2324525 . .

 

Ναι όντως. Το ίδιο πρόβλημα είναι.. Πολύ περίεργο..

Λύση πάντως και εκεί δεν έχει βρεθεί..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν μου έρχεται μια κλήση, πότε μου βγαζει ενα τηλεφωνάκι που το σέρνω προς τα πάνω για να απαντήσω και πότε μου βγάζει ενα κουμπί με τη λέξη απάντηση. Γιατί;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν μου έρχεται μια κλήση, πότε μου βγαζει ενα τηλεφωνάκι που το σέρνω προς τα πάνω για να απαντήσω και πότε μου βγάζει ενα κουμπί με τη λέξη απάντηση. Γιατί;

 

Γιατί όταν σου βγάζει το κουμπί η οθόνη είναι ξεκλείδωτη ενώ όταν βγάζει το τηλεφωνάκι είναι κλειδωμένη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν σου βγάζει το κουμπί η οθόνη είναι ξεκλείδωτη ενώ όταν βγάζει το τηλεφωνάκι είναι κλειδωμένη.

 

Γι' αυτό είσαι moderator. Έσπαγα το κεφάλι μου. :D

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Sotnem δεν έκανες την αναβαθμιση σε 4.2?

 

Έχω το US Unlocked που δεν έχει πάρει 4.2 και θα πάει απευθείας σε 4.3, οπότε προς το παρόν όχι.

:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως. Το ίδιο πρόβλημα είναι.. Πολύ περίεργο..

Λύση πάντως και εκεί δεν έχει βρεθεί..

 

Το μοναδικό bug της συσκευής. Μου το έχει κάνει κι εμένα κάνα 2 φφορές και είναι πράγματι περίεργο πρόβλημα. Με κλείσιμο της εφαρμογής κι επαναφορτωση παίζει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

To πληκτρολόγιο είναι άσχετο με τη γλώσσα του "μενού" ας πούμε.

Επίσης οι αναβαθμίσεις έχουν να κάνουν με την προέλευση του κινητού και όχι με την γλώσσα που θα επιλέξει ο κάθε χρήστης.

Βάζοντας ελληνική SIM θα έχεις επιλογή ελληνικών λογικά (για το μενού), αλλά ακόμα και να μην στα βγάλει είναι εύκολο να τα βάλεις μετά. Μην ανησυχείς........

Πως γινεται η προσθεση ελληνικων στο μενου και στα πληκτρολογιο σε 4.2.2 ? Οχι μεσω more locale ομως .... Συσκευη αγορασμενη απο Γερμανια :confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό bug της συσκευής. Μου το έχει κάνει κι εμένα κάνα 2 φφορές και είναι πράγματι περίεργο πρόβλημα. Με κλείσιμο της εφαρμογής κι επαναφορτωση παίζει κανονικά...

 

Με κλείσιμο της εφαρμογής κι επαναφορτωση όντως παίζει κανονικά αλλά μετά από λίγο του κάνει ξανά νούμερα.. Ερώτηση :εσένα στο έκανε και πριν την αναβάθμιση??

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με κλείσιμο της εφαρμογής κι επαναφορτωση όντως παίζει κανονικά αλλά μετά από λίγο του κάνει ξανά νούμερα.. Ερώτηση :εσένα στο έκανε και πριν την αναβάθμιση??

 

Ναι το ειχε κανει και πριν την αναβαθμιση. Μια φορα τοτε και μια τωρα το εχω δει (στο μαμα browser που χρησιμοποιώ σε καθημερινη βαση). Ακριβως επειδή δεν το εχω δει να εμφανίζεται συχνα δεν εχω δωσει σημασια, αλλα μου εκανε εντυπωση γιατι είναι περιεργο bug...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...