Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κλεισα με το κουμπι κανονικα.λοιπον τρεις γραμμες μετα κιτρινα γραμματα και ελεγαν :

Applying multi csc

Applied the csc mode: NEE

Succesfully applied multi- csc...

Αυτα ειδα..(τι εννοεις ομως να ξυπνησω το σωστο csc ??)

 

Κάτσε να το κοιτάξω λίγο, γιατί το OXX multicsc ως τώρα δεν περιείχε το NEE. Αν το βάλανε μπορεί και να είναι ΟΚ.

Όταν το συνδέεις στο Kies, τι σου γράφει;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ειχα συνδεσει παλαιοτερα και μου ελεγε πως δεν υποστηριζεται.. και ελεγα θα ειναι τα κολληματα του kies και περιμενα μεσω OTA.

 

Kι όμως το NEE έχει προστεθεί στο ΟΧΧ (παλιά ήταν μόνο του γι'αυτό μου φάνηκε περίεργο), αν και δεν ξέρω αν ο συνδυασμός MKF/MK3 είναι επίσημος (edit - δεν είναι - έπρεπε να είναι MK4). Aπλά φλάσαρε με Odin. Στη θέση σου θα φλάσαρα την τελευταία ελληνική, αφού είναι κι αυτή OXX, και ούτως ή άλλως δεν έχεις την Αυστριακή που σου είπαν από τη Samsung.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Α μπορω οποιαδηποτε?εχουν διαφορες? Ελληνικη για καποιο συγκεκριμενο λογο?ετσι απλα ρωταω..

 

Όχι δεν έχουν πια ιδιαίτερες διαφορές, απλά το λέω επειδή είσαι στην Ελλάδα.

Ο σωστός συνδυασμός για την ΜΚF που έχεις τώρα είναι εδώ: http://terafile.co/911193838401/NEE-I9505XXUEMKF-20131211094631.zip

Μπορείς απλά να φλασάρεις αυτό με το Kies, και μετά το Kies θα το αναγνωρίσει και θα κάνει κανονικά αναβάθμιση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

@djkostas20 να μην φαινονται στοιχεια οπως imei κ λοιπα εννοουσα.

@tyxerakias Οχι δεν ειμαι ροοτ..καινουριο το πηρα..απο kaizer ομονοια τον γεναρη.. και το knox δεν εχει γραψει ,μηδεν λεει.. γινεται αυτο?

τι παιζει ρε σεις.? :/

Φίλε tablet, διάβασε αυτό το thread για να καταλάβεις τι έχει συμβεί με τη συσκευή σου. Στην ίδια ακριβώς κατάσταση είμαι κι εγώ...

 

@Tyxerakias: Ευχαριστώ πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου Drmobile και εγω απο αυτο το μαγαζι ψωνισα και εχω την ιδια ταινια ασφαλειας με εσενα το ειχα δει κιολας απο την πρωτη μερα οτι δεν ειναι ιδια με την αυθεντικη αλλα δεν μιλησα ( λαθος μου ) . Το κινητο οταν το ανοιξα μπηκε κατευθειαν στο android λειτουργικο χωρις να με ρωτησει για τις αρχικες ρυθμισεις . Το FW του ηταν το mkf 4,3 αλλα με csc xef δλδ γαλλικο . Πηρα τηλεφωνο και στην samsung και δινοντας τους το IMEI μου ειπανε οτι ειναι οντως γαλλικο . Το κινητο λειτουργει αψογα εδω και 1,5 μηνα . Το δικο μου δεν ειχε κανενα σημαδι ουτε περιμετρικα στα bezel ουτε στην οθονη . Ολα τα παρελκομενα ηταν σφραγισμενα σαν καινουριο.

Εχω την υποψια οτι αυτα με πλαστες ταινιες ισως ειναι κ επιστροφες απο αλλους πελατες....

Refurbished αν ειναι νομιζω φαινεται κ απο το phoneinfo ετσι δεν ειναι ?

Edited by lambgeo
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου Drmobile και εγω απο αυτο το μαγαζι ψωνισα και εχω την ιδια ταινια ασφαλειας με εσενα το ειχα δει κιολας απο την πρωτη μερα οτι δεν ειναι ιδια με την αυθεντικη αλλα δεν μιλησα ( λαθος μου ) . Το κινητο οταν το ανοιξα μπηκε κατευθειαν στο android λειτουργικο χωρις να με ρωτησει για τις αρχικες ρυθμισεις . Το FW του ηταν το mkf 4,3 αλλα με csc xef δλδ γαλλικο . Πηρα τηλεφωνο και στην samsung και δινοντας τους το IMEI μου ειπανε οτι ειναι οντως γαλλικο . Το κινητο λειτουργει αψογα εδω και 1,5 μηνα . Το δικο μου δεν ειχε κανενα σημαδι ουτε περιμετρικα στα bezel ουτε στην οθονη . Ολα τα παρελκομενα ηταν σφραγισμενα σαν καινουριο.

Εχω την υποψια οτι αυτα με πλαστες ταινιες ισως ειναι κ επιστροφες απο αλλους πελατες....

Refurbished αν ειναι νομιζω φαινεται κ απο το phoneinfo ετσι δεν ειναι ?

Φίλε lambgeo, ευχαριστώ για την απάντηση. Κι εμένα είναι άψογο εμφανισιακά χωρίς ίχνος φθοράς. Τα σημαδάκια στο bezel που λέω στο άλλο thread μάλλον είναι φυσιολογικά γιατί το bezel είναι πλαστικό βαμμένο με μεταλλική επίστρωση. Τα πάντα είναι άψογα όπως κι εσένα, με όλα τα παρελκόμενα στις ζελατίνες τους. Δεν ξέρω τι να υποθέσω για τις συσκευές μας, μπορεί και να είναι επιστροφές από άλλους πελάτες, αλλά μπορεί να είναι και καινούριες τελικά, που απλά ανοίχτηκαν για κάποιον λόγο.

 

Βασικά υποπτεύομαι πως συμβαίνει αυτό που λέει ο Tyxerakias εδώ. Ίσως οι συσκευές μας είναι καινούριες αλλά ανοίχτηκαν για να περαστεί νέα ROM. Η δική μου συσκευή ήρθε κατευθείαν με 4.4.2 ROM. Εσένα;

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε lambgeo, ευχαριστώ για την απάντηση. Κι εμένα είναι άψογο εμφανισιακά χωρίς ίχνος φθοράς. Τα σημαδάκια στο bezel που λέω στο άλλο thread μάλλον είναι φυσιολογικά γιατί το bezel είναι πλαστικό βαμμένο με μεταλλική επίστρωση. Τα πάντα είναι άψογα όπως κι εσένα, με όλα τα παρελκόμενα στις ζελατίνες τους. Δεν ξέρω τι να υποθέσω για τις συσκευές μας, μπορεί και να είναι επιστροφές από άλλους πελάτες, αλλά μπορεί να είναι και καινούριες τελικά, που απλά ανοίχτηκαν για κάποιον λόγο.

 

Βασικά υποπτεύομαι πως συμβαίνει αυτό που λέει ο Tyxerakias εδώ. Ίσως οι συσκευές μας είναι καινούριες αλλά ανοίχτηκαν για να περαστεί νέα ROM. Η δική μου συσκευή ήρθε κατευθείαν με 4.4.2 ROM. Εσένα;

 

Εμενα ηρθε με γαλλικο fw 4.3 mkf και το csc μου ειναι xef σε εμενα τλχ δεν αλλαξανε την ρομ . Ολα ειναι υποψιες και τπτ παραπανω ...Aλλο ενα ενδεχομενο εκτος απο το παραπανω που ανεφερα ειναι να τους ηρθανε στο μαγαζι σφραγισμενα κ αυτοι για να δουνε οτι λειτουργει η συσκευη να την ανοιξανε και να βαλανε μετα αλλη ταινια ασφαλειας δικια τους . Αλλα οχι και να αλλαζουν το fw αυτο ειναι απαραδεκτο .

 

Οπως και να εχει φταιει το μαγαζι γιατι ολα αυτα που κανουν γενουν τις υποψιες του κοσμου και ετσι χανουν απο την φημη τους

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ηρθε με γαλλικο fw 4.3 mkf και το csc μου ειναι xef σε εμενα τλχ δεν αλλαξανε την ρομ . Ολα ειναι υποψιες και τπτ παραπανω ...Aλλο ενα ενδεχομενο εκτος απο το παραπανω που ανεφερα ειναι να τους ηρθανε στο μαγαζι σφραγισμενα κ αυτοι για να δουνε οτι λειτουργει η συσκευη να την ανοιξανε και να βαλανε μετα αλλη ταινια ασφαλειας δικια τους . Αλλα οχι και να αλλαζουν το fw αυτο ειναι απαραδεκτο .

 

Οπως και να εχει φταιει το μαγαζι γιατι ολα αυτα που κανουν γενουν τις υποψιες του κοσμου και ετσι χανουν απο την φημη τους

 

και εγώ έχω από το ίδιο μαγαζί. Η ταινία φαίνεται αυθεντική...προέλευση Ρουμανία. Rom: 4.4.2

Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής (φτου φτου φτου)

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως ετσι γινεται.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω βεβαια τι εχεις αλλα η cosmote ειδικα, εδωσε την 4.3 και μετα απο καμια 10αρια μερες ξεκινησαν να δινουν οι αλλοι την 4.4.2!

Μιλαμε για την ιδια την καθυστέρηση!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή cosmote εχω και εγω. Πήραμε την 4.3 λιγο πριν οι αλλοι παρουν την 4.4!!! Μιλαμε για τον ορισμο της καθυστέρησης!

Καταλαβαινεις λοιπον πότε θα παρουμε! Εχουμε μελλον ακομη!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Οταν βγει η επομενη της 4.4.2.

Ωραια την κατσαμε τη βαρκα με την ???cosmote.

 

Και τα αλλα branded(Vodafone & wind) τοσο αργα τις παιρνουν σε σχεση με τα unbranded κινητα?

Link to comment
Share on other sites

Οταν βγει η επομενη της 4.4.2.

Ωραια την κατσαμε τη βαρκα με την ???cosmote.

 

Και τα αλλα branded(Vodafone & wind) τοσο αργα τις παιρνουν σε σχεση με τα unbranded κινητα?

 

Η vodafone τις παίρνει σχετικά πιο γρήγορα από την Cosmote. Η Wind δεν δίνει branded κινητά. Τα κινητά που δίνει φοράνε την unbranded ROM.

Link to comment
Share on other sites

Οταν βγει η επομενη της 4.4.2.

Ωραια την κατσαμε τη βαρκα με την ???cosmote.

 

Και τα αλλα branded(Vodafone & wind) τοσο αργα τις παιρνουν σε σχεση με τα unbranded κινητα?

 

Μπαααα! Κατεχουμε τα πρωτεία! :mad:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχουν ξεφτιλίσει ποια οι εταιριες οπως cosmote & vodafone.

Μα ενω η 4.4.2 εχει κυκλοφορησει απο τον φεβρουαριο να μην την εχει δωσει ακομα.

 

Και το ακομα ποιο κακο ειναι οτι τους παιρνεις τηλ. και σου λενε δεν εχουμε καμια ενημερωσει ποτε θα ειναι ετοιμη η 4.4.2 για το κινητο σας.

 

Τι να πει κανεις ποια δεν ξερω.

Οταν ειναι να παρεις κινητο απο αυτες ομως ειναι μια χαρα οταν ζητας αυτα που κανονικα πρεπει να σου παρεχουν τοτε κανουν τον κινεζο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω την GPE(επίσημη) rom του Galaxy S4 I905 και αν η διαδικασία περάσματος της είναι με ή χωρίς odin?

 

ευχαριστώ

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω την GPE(επίσημη) rom του Galaxy S4 I905 και αν η διαδικασία περάσματος της είναι με ή χωρίς odin?

 

ευχαριστώ

Δες εδω !

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω δεν μπορείς να έχεις στοκ gpe. Μόνο custom build. Δηλαδή δεν θα παίρνεις τα OTA από Google αλλά από τον dev. Και θέλει root και custom recovery.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σε κανεναν σημερα το update για την 4.4.2 σε κινητο που εχει αγοραστει απο γερμανο?

Εχει τρελλη διαφορα η 4.4.2 απο την 4.3?

Και αν ναι ως προς τι?

Edited by mobileakias
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...