Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λέγετε ότι το Knox 2 το κάνει αυτό όταν είσαι root άμα δεν έχεις root δουλεύει απροβλημάτιστα τώρα τι ισχύει δεν ξέρει κανείς...

 

Έτσι η Samsung το πάει από το κακό στο χειρότερο. Αντε να βγει το g3 γιατί με κούρασε η Samsung

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι προχωρα αφοβα.

 

δηλαδη με τα επισημα FIRMWARE δεν γραφει ο knox ετσι? οχι απλα ρωτησα δεν σκεφτομαι να περασω απλα ετσι για να εχουμε μια εικονα . ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη με τα επισημα FIRMWARE δεν γραφει ο knox ετσι? οχι απλα ρωτησα δεν σκεφτομαι να περασω απλα ετσι για να εχουμε μια εικονα . ευχαριστω

 

με τα επισημα και τα ανεπισημα filmware δεν γραφει ο knox...root,custom rom διακοπτης γραψετε 0/1

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Ισως να ειναι λιγο χαζο αυτο που λεω αλλα εχω παρατηρησει κατι. Μεχρι και σημερα ολες τις εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω οπως hangout, google music , samsung link και διαφορες τετοιες δεν τις εκανα ποτε update μεσω του playstore. Σημερα τις εκανα ολες τις αναβαθμισεις καπου 22 και ειδα διαφορα στο τηλεφωνο. Σαν να εχουν μειωθει τα λαγκαρισματα και μου φαινετε οτι το τηλεφωνο ζεστενετε παραπανω χωρις να τρεχει καποια εφαρμογη απο πισω. Μου κανει ομως μεγαλη εντυπωση που ενημερωσα εφαρμογες και δεν εχει πλεον πολλα λαγκαρισματα. Λετε να παιζει ρολο η ιδεα μου ειναι? Εχω γαλλικο με 4.4.2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. κατεβασα την επισημη 4.4 την ελληνικη απο το λινγκ που εχετε εδω. εκανα εξτρακ το tar . κατεβασα το οντιν το ανοιξα πατησα PDA βρηκα το ταρ αλλα δεν το περναει. τι συμβενει? καμια λυση?

 

 

EDIT: οκ. το εκανα με mobile odin.

Edited by snake04
Link to comment
Share on other sites

Γερμανικό S4 της T-mobile χωρίς ρουτ, μου ήρθε σήμερα ΟΤΑ αναβάθμιση.

Την περνάω πάντα κατευθείαν, χωρίς επαναφορά και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Στην σημερινή επίσης δεν έχω πρόβλημα μέχρι στιγμής, αλλά όταν εγκαταστάθηκε μου έσβησε περίπου 30 από τις εφαρμογές μου :wacko:

Δεν το έχω ξανασυναντήσει.

Samsung galaxy S4, Samsung Ativ s, Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition, Asus Transformer Prime
Link to comment
Share on other sites

Όχι, κανονικότατα τις έσβησε, για αυτό παραξενεύτηκα.

Τέλος πάντων, τις ξαναπέρασα απλά τζάμπα κόπος.

Samsung galaxy S4, Samsung Ativ s, Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition, Asus Transformer Prime
Link to comment
Share on other sites

παιδια το csc μπορω να το αλλαξω?εχω αυστριακο και εβαλα αγγλικη επισημη rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Edited by wagon1975
Link to comment
Share on other sites

Παιδια...αφου περασα την τελευταια ΟΤΑ αναβαθμιση.. το μονο αρνητικο που εχω προσεξει ειναι οτι τα δεδομενα ανοιγουν απο μονα τους...το εχει προσεξει κανεις αλλος αυτο?? Εχω γερμανικο της Tmobile
Link to comment
Share on other sites

παιδια το csc μπορω να το αλλαξω?εχω αυστριακο και εβαλα αγγλικη επισημη rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μονο με root αλλαζει το csc

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια...αφου περασα την τελευταια ΟΤΑ αναβαθμιση.. το μονο αρνητικο που εχω προσεξει ειναι οτι τα δεδομενα ανοιγουν απο μονα τους...το εχει προσεξει κανεις αλλος αυτο?? Εχω γερμανικο της Tmobile

Όχι σε μένα δεν ανοίγουν.

Samsung galaxy S4, Samsung Ativ s, Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition, Asus Transformer Prime
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα την νέα έκδοση και μου κάνει το κινητό ξαφνικές επανεκκίνησεις έχει κανείς άλλο το ίδιο πρόβλημα

 

Κι εγώ Γερμανικό έχω και μετά το τελευταίο update μου κάνει συνεχώς πολλές επανεκινήσεις στα καλά καθούμενα. Δεν είναι ακριβώς επανεκίννηση γιατί σβήνει μεν εντελώς και ανοίγει μόνο του μέσα σε 5 δευτερόλεπτα αλλά μπαίνει ξανά στο δίκτυο χωρίς να ζητήσει pin.. Μου έχει ψιλοσπάσει τα νεύρα και σκέφτομαι πως δεν τη γλυτώνω την επαναφορά πάλι (έχω ήδη κάνει μία μετά το update). Αν φταίει το root ok, να μην το ξανακάνω. Φταίει όμως αυτό;;;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Το root δεν φταίει .Πάρε ενα backup και κανε full wipe .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το root δεν φταίει .Πάρε ενα backup και κανε full wipe .

 

Έτσι με βλέπω να κάνω... ελπίζω να στρώσει...

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα με επανεκκινήσεις δεν είχα... αλλά ξαφνικά από χθες κόλλησαν οι σενσορες και π.χ. όταν έκανα μια κλήση έσβηνε η οθόνη αλλά στο κατέβασμα ή στο τέλος της κλήσεις δεν άνοιγε.. δοκίμασα να τους ελέγξω από το μενού *#0*# και με το που πλησίαζα τους αισθητήρες κολλούσε σε πράσινη οθόνη και δόνηση και δεν σταματούσε... το έκανα επαναφορά και έστρωσε... πολλά προβλήματα έφερε τελικά νομίζω η νέα έκδοση της 4.4.2

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ Γερμανικό έχω και μετά το τελευταίο update μου κάνει συνεχώς πολλές επανεκινήσεις στα καλά καθούμενα. Δεν είναι ακριβώς επανεκίννηση γιατί σβήνει μεν εντελώς και ανοίγει μόνο του μέσα σε 5 δευτερόλεπτα αλλά μπαίνει ξανά στο δίκτυο χωρίς να ζητήσει pin.. Μου έχει ψιλοσπάσει τα νεύρα και σκέφτομαι πως δεν τη γλυτώνω την επαναφορά πάλι (έχω ήδη κάνει μία μετά το update). Αν φταίει το root ok, να μην το ξανακάνω. Φταίει όμως αυτό;;;

 

Με το titanium σβήσε ότι εφαρμογές υπάρχουν σχετικά με το Knox. Αν έχεις βάλει adblock απ ενεργοποίησε το κανε reboot και ξανά βάλτο. Είχα ακριβώς το ίδιο θέμα και τώρα όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Με το titanium σβήσε ότι εφαρμογές υπάρχουν σχετικά με το Knox. Αν έχεις βάλει adblock απ ενεργοποίησε το κανε reboot και ξανά βάλτο. Είχα ακριβώς το ίδιο θέμα και τώρα όλα καλά

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια φίλος.Το έκανα ήδη ένα reset και λύθηκε το πρόβλημα.Το χρειαζόταν κιόλας το τηλέφωνο μου το reset... Δεν το έκανα ακόμα root βέβαια.Είπα να το αφήσω έτσι. Αν αντέξω χωρίς root βέβαια... Από το πρώτο Galaxy τώρα είναι η πρώτη φορά που μένω ... αρουτάριστος...

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος μπορεί να με βοηθήσει? Εχω το s4 ι9505 με android 4.4.2 Aπο οταν εγινε η αναβα8μιση εχω προβλημα με το wi fi. Δεν ανοιγει ο δεκτης καθολου.Γινεται αχνα πρασινο και σβηνει παλι
Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει τα παντα. Μονη λυση αν γινετε να παω πισω σε 4.3 Ισως να εχει παθει βλαβη το κινητο. Αν βγαλω την μπαταρια μια ημερα, και την βαλω μετα δουλευει, για καμια ωρα και μετα παλι τα ιδια
Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει τα παντα. Μονη λυση αν γινετε να παω πισω σε 4.3 Ισως να εχει παθει βλαβη το κινητο. Αν βγαλω την μπαταρια μια ημερα, και την βαλω μετα δουλευει, για καμια ωρα και μετα παλι τα ιδια

 

Δεν μπορείς να πας πίσω σε 4.3, θα βγεις εκτός εγγύησης. Μπορείς να δοκιμάσεις χειροκίνητα να περάσεις ξανά το ίδιο λογισμικό.

Προσωπικά πάντως θα σου συνιστούσα να μην το πειράξεις και να το πας στο service.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Sofo, αφού λες ότι δουλεύει για καμιά ώρα αν θυμηθεί, είναι μάλλον πρόβλημα hardware και θέλει service. Αν ήταν software, ή δε θα έμπαινε καθόλου, ή θα είχε λυθεί με factory reset / επανεγκατάσταση του firmware.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...