Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια κ εγω παω να κανω τημ αναβαθμιση απο το κινητο αλλα μου βγαζει σφαλμα οτι εγινε υπερβαση του μεγιστου αριθμου αναπτυξης των ενημερωσεων και μου λεει να το κανω αργοτερα ή μεσω του kies!με αυτο θα γινει ή αναβαθμιση κανονικα?? Θα τα καταφερω κιολας γιατι ειμαι πρωταρης σε κατι τετοια! Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι μεσω kies θα γινει...η δοκιμασε παλι μεσω ΟΤΑ αργοτερα η αυριο

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρεσε με ειλικρινα...μπορει να εχει αναφερθει και πιο πριν αλλα επειδη ειμαι κ νεος στο φορουμ...τι σημαινει ΟΤΑ??
Link to comment
Share on other sites

Συγχωρεσε με ειλικρινα...μπορει να εχει αναφερθει και πιο πριν αλλα επειδη ειμαι κ νεος στο φορουμ...τι σημαινει ΟΤΑ??

Over The Air που σημαίνει αναβάθμιση στο κινητό μέσω wifi (η data αν εχεις πολλά).Κατεβάζεις την έκδοση που σου έχει έρθει και με τις οδηγίες που σου δίνει την περνάς μέσα από το κινητό.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ για την βοηθεια...προς το παρρον μου βγαζει ακομα σφαλμα...αρα θα δοκιμασω απο το κιες
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα τελικα το τελευταιο update...

Εγινε ΝΕ5 η εκδοση...αλλαξε το εικονιδιο του GPS και πλεον δε χρειαζετε να ανοιγεις χωρια τη "μεγαλη ακριβεια" πραμα που εμενα με βολεψε...

Στο infο αν και λεει καλυτερη διαχειριση μπαταριας δεν βλεπω διαφορα..(μη βιαστειτε να μου πειτε περιμενε γιατι το ξερω πλεον το κινητο και γνωριζω πως και ποσο ξοδευει....)

Το "παιδικο" μενου δεν το εκανα εγκατασταση ,οπως και το νεο Knox...

 

 

Νεοτερα αργοτερα.......

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μιας κ χρησιμοποιείς βλεπω το gps μπορείς να μου πεις αν με την τελευταία αναβάθμιση κλειδωνουν και οι glonass δορυφοροι?
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μιας κ χρησιμοποιείς βλεπω το gps μπορείς να μου πεις αν με την τελευταία αναβάθμιση κλειδωνουν και οι glonass δορυφοροι?

Θέλω κι εγώ να το μάθω αυτό, γιατί με την δικιά μου 4.4.2 (XXUFNB9) δεν κλειδώνουν οι GLONASS δορυφόροι. Αν μπορεί ο φίλος optostyle να μας πει. Αυτό φαίνεται χρησιμοποιώντας την εφαρμογή GPS Status, όπου οι δορυφόροι με τετράγωνο σύμβολο πρέπει να γίνονται πράσινοι.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κι εγώ να το μάθω αυτό, γιατί με την δικιά μου 4.4.2 (XXUFNB9) δεν κλειδώνουν οι GLONASS δορυφόροι. Αν μπορεί ο φίλος optostyle να μας πει. Αυτό φαίνεται χρησιμοποιώντας την εφαρμογή GPS Status, όπου οι δορυφόροι με τετράγωνο σύμβολο πρέπει να γίνονται πράσινοι.

 

το μονο κινητο που κλειδωνει αστραπιαια ειναι το s 4..ουτε g2 ουτε χιλια δυο..εγω δοκιμασει τοσα κινητα με το gps test plus..

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Η δοκιμη εγινε με δυο GPS Apps μεσα στο σπιτι

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Mαλιστα ευχαριστούμε για τη δοκιμή φιλε μου!

Απ οτι φαίνεται το διορθωσαν το θεμα!

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα φιλε...

 

Και κατι τελευταιο...Πολυ Δυσκολα λεω καλη κουβεντα για κινητο...πρεπει ομως η συγκεκριμενη αναβαθμιση να ειναι αρκετα καλη...αυτα

Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Η δοκιμη εγινε με δυο GPS Apps μεσα στο σπιτι

Ευχαριστούμε για το άριστο post σου, με τα screenshots να δίνουν πλήρη και σαφή απάντηση στο ερώτημα. Μακάρι όλοι να απαντούσαν έτσι. :up:

 

Άρα το πρόβλημα διορθώθηκε. :cool: Ας ελπίσουμε να έρθει και σ' εμάς σύντομα.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα την νέα έκδοση και μου κάνει το κινητό ξαφνικές επανεκκίνησεις έχει κανείς άλλο το ίδιο πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Συνήθως τέτοια προβλήματα μετά την αναβάθμιση λύνονται με μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Συνήθως τέτοια προβλήματα μετά την αναβάθμιση λύνονται με μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Ναι έκανα , είχα διαβάσει στο sammobile ότι και άλλοι έχουν το ίδιο θέμα αλλά υπέθεσε και εγώ ότι δεν είχαν κάνει εκκαθάριση. Την έχει βάλει κανείς άλλος από εδώ? Σε 4 ώρες μου έχει κάνει 5 επανεκκίνησεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα , είχα διαβάσει στο sammobile ότι και άλλοι έχουν το ίδιο θέμα αλλά υπέθεσε και εγώ ότι δεν είχαν κάνει εκκαθάριση. Την έχει βάλει κανείς άλλος από εδώ? Σε 4 ώρες μου έχει κάνει 5 επανεκκίνησεις

 

Κάνε μια ακόμη επαναφορά εργοστασιακών.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα , είχα διαβάσει στο sammobile ότι και άλλοι έχουν το ίδιο θέμα αλλά υπέθεσε και εγώ ότι δεν είχαν κάνει εκκαθάριση. Την έχει βάλει κανείς άλλος από εδώ? Σε 4 ώρες μου έχει κάνει 5 επανεκκίνησεις

ξαναπερασε με odin το filmware

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια ακόμη επαναφορά εργοστασιακών.

 

 

 

 

 

 

 

ξαναπερασε με odin το filmware

 

Εσείς την έχετε βάλει και σας δουλεύει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

5 μέρες έχω περασμένη τη νέα αναβάθμιση, ούτε μία επανεκκίνηση δεν μου έκανε.. κάτι άλλο φταίει.. ίσως το ροοτ

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φανώ υπερβολικός αλλα εχω την αίσθηση οτι δεν μου έχει κανει ποτε restart το τηλέφωνο, εδω και σχεδον 1 χρονο που το εχω. Δεν θυμάμαι κατι τετοιο!

Εχω περασει την 4.4.2.

Με 1 λεξη .... σταθεροτατο.

Να διευκρινησω οτι ειναι εντελως μαμα. Δεν του εχω κανει ποτε ουτε καν root.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι root και εγκατέστησενο με Mobile odin

 

Λέγετε ότι το Knox 2 το κάνει αυτό όταν είσαι root άμα δεν έχεις root δουλεύει απροβλημάτιστα τώρα τι ισχύει δεν ξέρει κανείς...

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...