Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστω ολους. Το εχω στηλει 2 φορες samsung αθηνα απο γιαννενα, μου φαγανε 2 μηνες, και ο αντιπροσωπος στα γιαννενα ουτε τηλ παιρνει να μου πει οτι το εχει πισω. Λοιπον το ανοιξανε στο service, μετα απο μια εβδομαδα κλειστο εννοειται οτι δουλευε και το wi fi. Κανενα προβλημα λεει το service. Eiναι ωραιοι, ενω τους ειχα γραψει αναλυτικο ε μεηλ με το προβλημα και τηλεφωνικα. Τωρα παω για 3η προσπαθεια. Το κινητο το πληρωσα 750 ευρω. Και η γυναικα μου με το κινεζικο των 150 εχει τα παντα, και ετσι σαν σημειωση, συνδεετε με μοντεμ με 130 mbps ενω το s4 με 56 και αν δεν εισαι κοντα χανετε το σημα.

Ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω Γερμανικό, έκανα την τελευταία αναβάθμιση.

Τις τελευταίες μέρες μπήκε στο νησί που μένω 4g της βοντα. Οταν λεχω τα δίκτυα στο LTE κτλ και λέει 4g δίκτυο, δεν μπορω να κατεβάσω δεδομένα. Αν βάλω την αποκάτω κλασσική επιλογή χωρίς το LTE και συνδέομαι πια με H+, εκεί κατεβάζω κανονικά,

Φταίω εγώ ή μπορεί να μην έχουν σετάρει καλά το 4g της Voda?

Link to comment
Share on other sites

Εχω Γερμανικό, έκανα την τελευταία αναβάθμιση.

Τις τελευταίες μέρες μπήκε στο νησί που μένω 4g της βοντα. Οταν λεχω τα δίκτυα στο LTE κτλ και λέει 4g δίκτυο, δεν μπορω να κατεβάσω δεδομένα. Αν βάλω την αποκάτω κλασσική επιλογή χωρίς το LTE και συνδέομαι πια με H+, εκεί κατεβάζω κανονικά,

Φταίω εγώ ή μπορεί να μην έχουν σετάρει καλά το 4g της Voda?

Κάλεσε το 1285 και ενεργοποίησε το 4G.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εϊμαι root με custom rom αυτή τη στιγμή και σκέφτομια να κάνω μια βόλτα πάλι από στοκ firmware. Είδα ότι τα γερμανικά παίρνουν γρήγορα νέα updates. Το δικό μου νομίζω πρέπει να είναι εισαγωγή από Ουγγαρία. Θα έχω πρόβλημα αν πάω να περάσω γερμανικό; Και από τα γερμανικά ποιο από όλα να περάσω; (DBT, 1-1, O2, VODA, κλπ) που βλέπω στο sammobile; Ευχαριστώ.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα να εχεις ? εδώ απο οτι βλέπω είσαι root με aosp ,στο stock firmware θα κολλήσεις .Περνά το DBT κάνοντας factory reset .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα να εχεις ? εδώ απο οτι βλέπω είσαι root με aosp ,στο stock firmware θα κολλήσεις .Περνά το DBT κάνοντας factory reset .

 

Ευχαριστώ. Ρωτάω μήπως στα official παίζει κάποιο κλείδωμα σε επίπεδο radio κλπ. Κατεβάζω :)

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ρωτάω μήπως στα official παίζει κάποιο κλείδωμα σε επίπεδο radio κλπ. Κατεβάζω :)

 

Πιθανόν αν ήσουν με παλιό bootloader, τώρα θα αποκτήσεις τον καινούριο και το knox μαζί με αυτόν με ότι συνεπάγεται αυτό!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

To πέρασα, αλλά για κάποιο λόγο δεν ενεργοποιείται το WiFi. non-hlos αρχειο για αυτη την έκδοση δεν έχω βρει ακόμη... *ugne5

 

Edit: ΤΟ ξαναφλάσαρα από την αρχή και φαίνεται να λύθηκε το θέμα.

Edited by tsabasid

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε το 1285 και ενεργοποίησε το 4G.

 

Τοχω κάνει καιρό..ΔΕν ειχα ποτε προβλημα..ΔΕν ξερω αν φταίει οτι είναι νεο το 4g εδώ ή το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Τοχω κάνει καιρό..ΔΕν ειχα ποτε προβλημα..ΔΕν ξερω αν φταίει οτι είναι νεο το 4g εδώ ή το κινητό...

 

μπορεις αομα να στειλεις μυνημα 4GNAI ΣΤΟ 1285 και ενεργοποιείτε φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

μπορεις αομα να στειλεις μυνημα 4GNAI ΣΤΟ 1285 και ενεργοποιείτε φιλε μου

 

Το είπα και σε αυτό που παραθέτεις..Το εχω κανει καιρό. Στην Αθηνα π.χ. εχω μπει κανονικά σε 4g. Ή εδώ επειδή είναι νέο δεν δουλεύει..ή κατι εγινε με το κινητο μου...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πιστευω φταιει το δικτυο....τσεκαρε το με κανεναν εκει που εχει κινητο 4G και μη ταλαιπωρεισαι τζαμπα, η σε τελικη ρωτα την ιδια την εταιρεια σου...μπορει να εχει τεχνικα θεματα μιας και ειναι αρχη

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

4.4.3 θα παρουν τα i9500 και i9505?για την ωρα το i9506 ακουγεται

 

 

 

Προσωπικα και να μην παρει, δεν μ' ενοχλει. Ας δωσουν καποιο update με bug fixes και ας μεινει στην 442.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα και να μην παρει, δεν μ' ενοχλει. Ας δωσουν καποιο update με bug fixes και ας μεινει στην 442.

Κι εμένα δεν με ενοχλεί να μην πάρει την 4.4.3, αρκεί να δώσουν update με bug fixes --- γιατί έχει bugs.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Την 4.4.3 θα την πάρει μέσα στον Ιούλιο. Την 5 όταν με το καλό βγει αναρωτιέμαι αν θα πάρει που θα είναι Major update. Πάντως την 4.4.2 την θεωρώ πολύ καλό update
Link to comment
Share on other sites

Την 4.4.3 θα την πάρει μέσα στον Ιούλιο. Την 5 όταν με το καλό βγει αναρωτιέμαι αν θα πάρει που θα είναι Major update. Πάντως την 4.4.2 την θεωρώ πολύ καλό update

 

φυσικα και θα την παρει,η σαμσουνγκ απεδειξε με το note 2 και το lte s3 οτι δινει αναβαθμισεις και μετα το 18 μηνο αρκει η συσκευη να εχει αρκετη ram να αντεξει το bloatware της.το s4 εχει 2 γιγα οποτε κανενα προβλημα.το international s3 εμεινε χωρις εμεινε χωρις αναβαθμιση γιατι το 1 γιγα δεν εφτανε για το υπερβολικο bloat της samsung

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ερχεται κατι?????

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ερχεται κατι?????

 

έχω το γερμανικό και ναι! μου έβγαλε και πάλι αναβάθμιση το kies!

 

και η αναβάθμιση αφορά αυτά:

∙ Improved user interface - Setup Wizard

∙ The performance of SideSync been improved.

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα κι εγω...για να δουμε...

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

βασικα προσπαθώ να βρω διάφορες... αλλα τίποτα! βέβαια σίγουρα υπάρχουν εδώ μέσα άτομα πιο σχετικά από μένα αλλά μέχρι στιγμής Κ εγω προσπαθώ να καταλάβω διάφορες!??
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...