Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν έκανα factory reset. Θα κάνω και θα επανέλθω. Συγγνώμη που το ποσταρα και αλλού, νόμιζα οτι είχα κάνει λάθος.

 

Τωρα ομως για το θέμα της μπαταρίας δε νομίζω να διορθωθεί με ένα reset...

 

στον υπολογιστη σου θα περναγες αν ειχες vista απο πανω τα 7 χωρις partition ομως???format πριν κ μετα κ θα δεις διαφορα...η 4.4 ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει αυτην την στιγμη!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι δεν έκανα factory reset. Θα κάνω και θα επανέλθω. Συγγνώμη που το ποσταρα και αλλού, νόμιζα οτι είχα κάνει λάθος.

 

Τωρα ομως για το θέμα της μπαταρίας δε νομίζω να διορθωθεί με ένα reset...

 

Πάντα φορματ όπως λέει και ο φίλος. Διάβασε και την υπογραφή μου. Και φυσικά για μπαταρία μετά από 3-4 κύκλους φόρτισης τουλάχιστον.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας να σας ευχαριστησω για το χρονο σας και τις αμεσες απαντησεις. Με το reset φαινεται οντως πιο smooth το τηλεφωνο ενω ειδικα στον dialer υπαρχει πολυ μεγαλυτερη ταχυτητα και αποκριση απ οτι πριν. Ειμαι ομως διχασμενος οσον αφορα στη μπαταρια.

Και εξηγουμαι.

 

Σε κατασταση αναμονης η διαφορα με πριν ειναι ΧΑΩΔΗΣ υπερ του KitKat φυσικα.

Επεσα για υπνο με 55% μπαταρια και μολις ξυπνησα, μετα απο 8 ωρες η μπαταρια ηταν στο 53%! Πολυ ευχαριστημενος απο αυτη την εξελιξη...

 

Το πρόβλημα ομως κατα τη διαρκεια που χρησιμοποιω το τηλεφωνο νομιζω πως παραμενει. Σε σημειο σχεδον μη υποφερτό. Θα κανω λιγους ακομα πληρεις κυκλους φορτισεων και θα επανελθω.

FlagSHEEP
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω εχω το s4 μια εβδομαδα τωρα και είμαι πολύ ικανοποιημένος αλλα η μπαταρια δεν μου κραταει πανω από μια ημερα.Αν κανω ελεγχο για νεα ενημερωση και την κανω θα δω βελτιωση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω εχω το s4 μια εβδομαδα τωρα και είμαι πολύ ικανοποιημένος αλλα η μπαταρια δεν μου κραταει πανω από μια ημερα.Αν κανω ελεγχο για νεα ενημερωση και την κανω θα δω βελτιωση;

 

Εξαρτάται από το τι εννοείς βελτίωση! Οι περισσότεροι λένε για καλύτερη αυτονομία αλλά ποτέ μην φανταστείς τρελά πράγματα. τα 2600 παραμένουν 2600mAh. Κάθε αναβάθμιση γίνεται για καλό! οπότε κάτι θα βελτιώνουν και σε αυτό το κομμάτι.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γιά πείτε παίδες πώς τα πάτε με την KitKat στο S4 μας.:)

Εγώ όσα και να ανοίγω και όσα και να τρέχουν πίσω έχω 1.1Gb μνήμης και τα υπόλοιπα ελεύθερα και χωρίς root με μπόλικο bloatware.Άντε βαριά βαριά να πάει στα 1.2Gb.:D

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα κατεβαίνει μέσω ΟΤΑ η 4.4 σε S4 Black Edition Αυστριακό (ΑΤΟ). Μέγεθος αρχείου 359.98 mb, εντυπώσεις μετά την αναβάθμιση...!!!!!!!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Γιά πείτε παίδες πώς τα πάτε με την KitKat στο S4 μας.:)

Εγώ όσα και να ανοίγω και όσα και να τρέχουν πίσω έχω 1.1Gb μνήμης και τα υπόλοιπα ελεύθερα και χωρίς root με μπόλικο bloatware.Άντε βαριά βαριά να πάει στα 1.2Gb.:D

Μια απο τα ίδια και σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αντίθετο από εσένα δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα. Θα έλεγα μάλιστα ότι η μπαταρία κρατάει και λίγο παραπάνω από πριν
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα κατεβαίνει μέσω ΟΤΑ η 4.4 σε S4 Black Edition Αυστριακό (ΑΤΟ). Μέγεθος αρχείου 359.98 mb, εντυπώσεις μετά την αναβάθμιση...!!!!!!!

 

Παλι καλά που το ειπες φίλε,και εγώ με αυστριακό και το έβαλα τώρα και κατεβαίνει.και το έχω να ελεγχει και αυτοματα αλλά τιποτα απο μονο του

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Για εμάς που έχουμε csc SEB(BALTIC) Τι γίνεται? Ακόμα 4.3 έχουμε. Είμαστε οι μόνοι η υπάρχουν και άλλοι?

 

Παρέα σου οι Σλοβάκοι!!!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα και εγώ ο αυστριακός με ato την 4.4 και η πιο σημαντική διάφορα ο touchwiz.ακόμα και σε οικονομική λειτουργια κόπηκαν τα σκαλωματα και τα κολλήματα.και η ram,απο τα 800 συνήθως τώρα είμαι πανω απο 1 συνέχεια.και γενικά όλα γίνονται πιο γρήγορα τωρα,ανεβηκε πολύ η ταχύτητα.και όλα με απλό πέρασμα απο πανω,χωρίς φορμάτ και στήσιμο απο την αρχη

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

εμένα με την εφαρμογη phone info, μου εβγαλε csc code: eur και csc country: greece, οποτε ειμαι ακομα με την 4.3 (XXUENAA) και περιμενω. Βεβαια, το κινητο παει σφαιρα...απλα μετα απο μια βδομαδα λειτουργιας (καινουργιο deep black απο γερμανο) και 5 πληρεις κυκλους μπαταριας, με αρκετα βαρια χρηση, το κινητο ειναι στη μια μερα μπαταρια...δε ξερω αν ειναι φυσιολογικο αυτο.
Link to comment
Share on other sites

εμένα με την εφαρμογη phone info, μου εβγαλε csc code: eur και csc country: greece, οποτε ειμαι ακομα με την 4.3 (XXUENAA) και περιμενω. Βεβαια, το κινητο παει σφαιρα...απλα μετα απο μια βδομαδα λειτουργιας (καινουργιο deep black απο γερμανο) και 5 πληρεις κυκλους μπαταριας, με αρκετα βαρια χρηση, το κινητο ειναι στη μια μερα μπαταρια...δε ξερω αν ειναι φυσιολογικο αυτο.

 

Από όσο ξέρω έχει βγεί ελληνική(EUR) 4.4.2 FNB9.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αγορασαν τα κινητά από γερμανο ή οτεσοπ μαζί και εγώ περιμένουμε ακόμα πότε θα της σηκωθεί της κοσμοτε να το δώσει... συνήθως το έδινε μια εβδομάδα μετά την Κύπρο...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά. ... εμείς που έχουμε το Black edition γιατί δεν έχουμε πολλές ταπετσαρίες;; μόνο κάτι μαύρες που σε πιάνει η ψυχή σου!!!! Φταίει η ρομ;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα. Έχω το εξης πρόβλημα, μετα το τελευταιο update 4.4.2, το κατω κομματι της οθονης μερικες φορες τρεμοπαιζει κ πολλες φορες οταν με καλουν δεν μπορω να κυλησω την μπαρα για να απαντησω. Δεν εχει σιγουρα η οθονη προβλημα γτ σρ καθε αλλη λειτουργια, λειτουργουν ολα καλα στο κατω μερος της οθονης (οπως πχ να γραψω κατι). Γνωριζει καποιος κατι? Καποια βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα. Έχω το εξης πρόβλημα, μετα το τελευταιο update 4.4.2, το κατω κομματι της οθονης μερικες φορες τρεμοπαιζει κ πολλες φορες οταν με καλουν δεν μπορω να κυλησω την μπαρα για να απαντησω. Δεν εχει σιγουρα η οθονη προβλημα γτ σρ καθε αλλη λειτουργια, λειτουργουν ολα καλα στο κατω μερος της οθονης (οπως πχ να γραψω κατι). Γνωριζει καποιος κατι? Καποια βοηθεια

 

factory reset εκανες πριν κ μετα(ειδικα μετα)????

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά. ... εμείς που έχουμε το Black edition γιατί δεν έχουμε πολλές ταπετσαρίες;; μόνο κάτι μαύρες που σε πιάνει η ψυχή σου!!!! Φταίει η ρομ;;

 

Μάλλον είναι λόγω της έκδοσης :)

Μπορείς να κατεβάσεις το Zedge από το market και να βρεις της επιλογής σου.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εκανα. Θα του κανω.

 

εμ.............τα εχουμε χιλιαδες φορες...διαβαστε κ μερικες σελιδες πισω!!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι λόγω της έκδοσης :)

Μπορείς να κατεβάσεις το Zedge από το market και να βρεις της επιλογής σου.

 

Μπράβο ρε φίλε είσαι ωραίος! ! Επιτέλους βρήκα ταπετσαρίες που

Με καλύπτουν! ! Μια χαρά! !

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμίζω και εγώ black edition Ολλανδικο με μεγεθος ενημερωσης 523 ΜΒ.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω την διαδικασία μεσω kies που βρίσκουμε το firmware του κινητου και την χώρα προέλευσης και μου βγάζει διαρκώς: "το GT-I9505 δεν υποστηρίζει την λειτουργία"

Όταν είχα πρωτοπάρει το κινητό, μου το είχε βγάλει.

Ξέρει κανεις τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...