Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ. . Να σε ρωτήσω και πάλι κάτι;; να αλλάξω και να περάσω ελληνικό η γερμανικό;; η δεν έχει νόημα;; γιατί η αλήθεια είναι ότι με 3g&LTE χρήση το κινητό ψιλό ζεσταίνεται.. Αλλά όχι συχνά..

Διαβαζω στο forum ότι αλλάζουν, περνάνε ελληνικές η γερμανικές και δεν μπορώ να συλλάβω το όφελος..

Ευχαριστώ

 

Για σένα κανένα όφελος. Τα Samsung firmwares δε βγαίνουν ταυτόχρονα σε όλες τις χώρες, οπότε όσοι βιάζονται να έχουν το τελευταίο περνάνε το πιο καινούριο (που συνήθως στο s4 δίνεται στη Γερμανία πρώτα).

Μην ανησυχείς :) Μεγειά το καινούριο σου τηλέφωνο, μάθε το τώρα για να το ευχαριστηθείς σωστά

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προβλημα στην Ληξη Χρονικου οριου οθονης , ειναι κολλημένο στα πεντε λεπτα το βαζω στο ενα λεπτο ή στα τριαντα δευτερολεπτα αλλα αυτο ξαναγυρναει στα πεντε.Ξερεις κανεις τι μπορει να φτεει ??
LG G3 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου djkostas20 μου απαντησες στο αλλο θεμα στις τροποποιησεις εστω και offtopic οτι αν περασω απο 4,3 official γαλλικη σε 4,4,2 γερμανικη official μεσω odin δεν χτυπαει το knox . Ολα καλα μεχρι εδω . Αλλα αν θελω να ξαναγυρισω σε γαλλικη ρομ (official παντα)

θα εχω το csc της γερμανικης ρομ ? Και αν ναι υπαρχει θεμα στην εγγυηση με το αν εχεις αλλο csc ? γιατι για να αλλαξει το csc πρεπει να εχεις root κ με root xtypaei το knox

 

Όταν θα βάλεις γερμανική ναι προφανώς και θα αλλάξει σε γερμανικό csc για να έχεις και τα OTA. Όταν βάλεις μετά γαλλικό επίσημο θα ξαναπεράσει λογικά το γαλλικό csc. Μερικές φορές έχω δει στο xda να χρειάζεται διπλό πέρασμα σε firmware που έχουν βγει σε πολλές χώρες ίδιο. Αλλά από όσο γνωρίζω αλλάζει κάθε φορά σε αυτό που είναι το firmware που βάζεις.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

δυσκολα αλλαζει το csc παιδια αν εχει αλλαξει..μονο με root κ csc selector αλλαζει κ ριχνει το knox!!!οσες φορες κ να την περασεις δεν αλλαζει..εγω την περασα 5 φορες κ δεν αλλαξε..ειχε κ ο κωστας(te_salat)εναν τροπο ουτε κ εκει κ το ρουταρα κ μονο ετσι το αλλαξα!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εμείς με το ρουμανικό τηλ..πότε θα πάρουμε κιτ κατ.?

 

Όταν το δώσει η Samsung Romania. :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εμείς με το ρουμανικό τηλ..πότε θα πάρουμε κιτ κατ.?

 

το δικό μου φίλε μου, ρουμανικό αγορασμένο από καιζερ, έχει πάρει μέσω ΟΤΑ, τουλάχιστον δύο βδομάδες!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,,,μηπως ξερει καποιος να μου πει τι σημαινει

csc info & misc info???

ευχαριστω

παρολο που το κινητο απο sammobile λεει οτι ειναι απο σλοβενια το csc country αναφερει ελλαδα?πως γινεται αυτο???

το σλοβενια δεν αναφερεται πουθενα στο phone info

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

το δικό μου φίλε μου, ρουμανικό αγορασμένο από καιζερ, έχει πάρει μέσω ΟΤΑ, τουλάχιστον δύο βδομάδες!

 

Ναι...κ τώρα τι παίζει με το δικό μου? Ξέρει κανείς να με βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το τηλ. μαλλον θα το παρω συντομα και ηθελα να ρωτησω τι θα φοραει το τηλ εαν το παρω τωρα? Και αν μπορω να αναβαθμισω το τηλ με καποιο ας πουμε επισημο? Ευκολο? Τροπο στο τελευταιο firmware. Πρωτη φορα σε samsung και πανω που νομιζα οτι ολα τα android ειναι πανω κατω ιδια.. τωρα βλεπω πως εδω εχουμε πολυ περισσοτερο βαθος..

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε άλλους με το ρουμανικό το κιτ κατ? Στο δικό μου τπτ ακόμα. ...

 

Μόνο για Ρουμανία(Cosmote) έχει βγει. Ίσως δεν έχεις csc COA άρα δεν έχει βγει για σένα.

Αν είσαι COA και βιάζεσαι τόσο πολύ πέρασε το με odin. Σιγά την διαδικασία

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το τηλ. μαλλον θα το παρω συντομα και ηθελα να ρωτησω τι θα φοραει το τηλ εαν το παρω τωρα? Και αν μπορω να αναβαθμισω το τηλ με καποιο ας πουμε επισημο? Ευκολο? Τροπο στο τελευταιο firmware. Πρωτη φορα σε samsung και πανω που νομιζα οτι ολα τα android ειναι πανω κατω ιδια.. τωρα βλεπω πως εδω εχουμε πολυ περισσοτερο βαθος..

Ευχαριστω!

Κάνεις δεν ξέρει να σου πει τι θα φοράει ,εξαρτάται από την χώρα προέλευσης της συσκευής .Πάρε το με το καλό και όλα τα άλλα έρχονται σιγά -σιγά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Είμαι Vodafone. ..

Κ λέει CSC country iso RO. .

Να το περάσω με Odin λες?δεν χάνω την εγγύηση?

 

Ρε παιδί. Τι έγραψα από πάνω. ΑΝ ΕΊΣΑΙ COA. Αφού δεν είσαι πρέπει να περιμένεις. Άμα θες το περνάς αλλά χάνεις εγγύηση.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,,,μηπως ξερει καποιος να μου πει τι σημαινει

csc info & misc info???

ευχαριστω

παρολο που το κινητο απο sammobile λεει οτι ειναι απο σλοβενια το csc country αναφερει ελλαδα?πως γινεται αυτο???

το σλοβενια δεν αναφερεται πουθενα στο phone info

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,,,μηπως ξερει καποιος να μου πει τι σημαινει

csc info & misc info???

ευχαριστω

παρολο που το κινητο απο sammobile λεει οτι ειναι απο σλοβενια το csc country αναφερει ελλαδα?πως γινεται αυτο???

το σλοβενια δεν αναφερεται πουθενα στο phone info

 

καλο ειναι να παρεις την samsung να δωσεις imei η s/n να σου πει με σιγουρια για ποια χωρα προοριζοταν ωστε να βαλεις το σωστο filmware!!!το csc info τι φοραει τωρα το κινητο σου..χωρας δηλ...το misc info λεει για το χρωμα το hardware δεν μας ενδιαφερει αυτο..καινουριο το πηρες?γιατι μπορει να εχεις το σωστο filmware αλλα διαφορετικο csc!!!

 

εδω εισαι: http://m.samsung.com/gr/info/contactus.html

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να παρεις την samsung να δωσεις imei η s/n να σου πει με σιγουρια για ποια χωρα προοριζοταν ωστε να βαλεις το σωστο filmware!!!το csc info τι φοραει τωρα το κινητο σου..χωρας δηλ...το misc info λεει για το χρωμα το hardware δεν μας ενδιαφερει αυτο..καινουριο το πηρες?γιατι μπορει να εχεις το σωστο filmware αλλα διαφορετικο csc!!!

 

εδω εισαι: http://m.samsung.com/gr/info/contactus.html

σε ευχαριστω κατα αρχην..το αγορασα καινουργιο απο kaizer(ομονοια)

να παρω τηλ για να δω και να βαλω το σωστο firm???

η το αφηνω ως εχει???

αν εχω σωστο firm αλλα διαφροτετικο csc πειραζει??

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω κατα αρχην..το αγορασα καινουργιο απο kaizer(ομονοια)

να παρω τηλ για να δω και να βαλω το σωστο firm???

η το αφηνω ως εχει???

αν εχω σωστο firm αλλα διαφροτετικο csc πειραζει??

οπωσδηποτε αλλιως δεν θα βγαλεις ακρη..η μεσω email πες τους θελω να μαθω για ποια χωρα προοριζοταν το κινητο μου.θα σου πουν αμεσως..κατεβαζεις απο sammobile το οερνας κ εισαι ετοιμος..για το i9505 στο λενε αμεσως για το i9500 το ψαχνουν λιγο!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ηθελα να ρωτησω, εμενα λεει (rom) λογικα ειναι απο ρουμανια? Ηθελε να περασω ενα

Αλλο firmware χωρις να αλλαξω το csc για να μπορω να περνω κανονικα της αναβαθμισεις. Υπαρχει 4.4 σε ρουμανικο firmware για να το αλλαξω; καποιο λινγκ;;

Edited by gkai27
Link to comment
Share on other sites

οπωσδηποτε αλλιως δεν θα βγαλεις ακρη..η μεσω email πες τους θελω να μαθω για ποια χωρα προοριζοταν το κινητο μου.θα σου πουν αμεσως..κατεβαζεις απο sammobile το οερνας κ εισαι ετοιμος..για το i9505 στο λενε αμεσως για το i9500 το ψαχνουν λιγο!!!

ευχαριστω ernesto!!!

Model name: GALAXY S4 LTE

Country: Slovenia

Version: Android 4.4.2

Changelist: 481100

Build date: Fri, 14 Feb 2014 03:15:30 +0000

Product Code: SIO

PDA: I9505XXUFNB9

CSC: I9505OXXFNB2

MODEM: I9505XXUFNB9

αυτα ειναι τα στοιχεια του κινητου απο sammobile...

μππορεις να καταλαβεις τιποτα απο ολα αυτα???

 

βρηκα απο sammobile οτι τελικα ειναι ελληνικο...πρεπει να περασω αλλο firm???

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ηθελα να ρωτησω, εμενα λεει (rom) λογικα ειναι απο ρουμανια? Ηθελε να περασω ενα

Αλλο firmware χωρις να αλλαξω το csc για να μπορω να περνω κανονικα της αναβαθμισεις. Υπαρχει 4.4 σε ρουμανικο firmware για να το αλλαξω; καποιο λινγκ;;

 

Στο SamMobile θα βρεις όλα τα firmware που υπαρχουν ,να γνωρίζεις οτι με διαφορετικό csc updates δεν παίρνεις .

 

 

@panoramix77

Πως βρήκες την προέλευση του κινητού απο SamMobile ?

Επικοινώνησε με samsung για να εισαι σιγουρος ,δεν μπορείς απο ενα firmware να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ernesto!!!

Model name: GALAXY S4 LTE

Country: Slovenia

Version: Android 4.4.2

Changelist: 481100

Build date: Fri, 14 Feb 2014 03:15:30 +0000

Product Code: SIO

PDA: I9505XXUFNB9

CSC: I9505OXXFNB2

MODEM: I9505XXUFNB9

αυτα ειναι τα στοιχεια του κινητου απο sammobile...

μππορεις να καταλαβεις τιποτα απο ολα αυτα???

 

βρηκα απο sammobile οτι τελικα ειναι ελληνικο...πρεπει να περασω αλλο firm???

 

Απο sammobile δεν μπορείς να βρεις τα στοιχεία του κινητού σου. Απλά κατεβάσεις την έκδοση που θες.

Πάρε την Samsung με IMEI, S/N και ρώτα χώρα αλλά όχι μόνο. Ρώτα τους και τι csc. Να σου πούνε τον κωδικό δλδ. Γιατί μπορεί να σου πούνε για παράδειγμα ελληνικό, αλλά υπαρχουν 3 ελληνικές. Μια unbranded(csc EUR) αλλά και 2 branded. Cosmote(csc COS) και Vodafone (csc VOD αν δεν κάνω λαθος)

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απο sammobile δεν μπορείς να βρεις τα στοιχεία του κινητού σου. Απλά κατεβάσεις την έκδοση που θες.

Πάρε την Samsung με IMEI, S/N και ρώτα χώρα αλλά όχι μόνο. Ρώτα τους και τι csc. Να σου πούνε τον κωδικό δλδ. Γιατί μπορεί να σου πούνε για παράδειγμα ελληνικό, αλλά υπαρχουν 3 ελληνικές. Μια unbranded(csc EUR) αλλά και 2 branded. Cosmote(csc COS) και Vodafone (csc VOD αν δεν κάνω λαθος)

ευχαριστω αδερφε....

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...