Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου εμφανιζει το μενου την επιλογη Καταργηση εγκαταστασης/απενεργοποιηση εφαρμογων, αλλα οταν επιλεγω μια εφαρμογη, απλα μου κανει απεγκατασταση.

Δεν μου δινεται η επιλογη για απενεργοποιηση.

 

Edit: τωρα προσεξα οτι σε καποιες εφαρμογες μου δινει αυτην την επιλογη και αφορα τις εφαρμογες του τηλεφωνου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λεβέντες sos

έχω την omega 36 http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=54769962&postcount=24752

μπορώ να γυρίσω στην official ???

 

μπήκα σε recovery έκανα όλα τα wipe , όλα , και δεν ανοίγει , μένει στο λογότυπο της samsung

προσπάθησα να βάλω με odin την επίσημη αλλά βγάζει μήνυμα λάθους

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την τελευταία official που ειναι για την συσκευή σου ,πέρασε την με odin κάνοντας full wipe .

Αν σου δίνει error το odin ,πέρνα ξανα τους drivers ,τρέξε το odin ως διαχειρηστη ,άλλαξε θύρα usb ,κλείσε το kies αν τρέχει στο backgound .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο firmware για τα Γαλλικά! Όσοι δεν το έχετε, κάντε ενημέρωση!Νομίζω ότι έχει λίγο καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας! Είναι η XXUGNG8!

 

Έχω την ίδια εντύπωση για την μπαταρία σε Γαλλικό με το τελευταίο update (GNG8 μέσω ota). Μια διαφορά που εντόπισα είναι πως το κουμπί του GPS πλέον απενεργοποιεί τελείως το location και ίσως είναι μια εξήγηση για την καλύτερη αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Sammobile και Samsung - update η τελευταία ενημέρωση για τα γαλλικά XEF είναι η I9505XXUFNC4 07.03.2014

 

Το μυαλό τους και μια λίρα!

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη σ ευχαριστω

Το πρόβλημα ηταν οτι το καλώδιο USB , δεν το τοποθετουσα κατ ευθείαν στον υπολογιστη , αλλά σε προέκταση καλωδίου USB

Το συνδεσα κατευθείαν και όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, μετά την επίσημη αναβάθμιση στην έκδοση GNG8 δεν μπορώ να αλλάξω τη γλώσσα γραφής στα sms. Δλδ ενώ έχω επιλέξει δύο γλώσσες, Ελληνικά και Αγγλικά, έχει μονίμως τα Ελληνικά και δεν αλλάζει σε Αγγλικά. Μήπως είναι κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει; άλλα μέχρι πρότινως πριν την αναβάθμιση δούλευε μια χαρά. Ευχαριστώ!!!!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, μετά την επίσημη αναβάθμιση στην έκδοση GNG8 δεν μπορώ να αλλάξω τη γλώσσα γραφής στα sms. Δλδ ενώ έχω επιλέξει δύο γλώσσες, Ελληνικά και Αγγλικά, έχει μονίμως τα Ελληνικά και δεν αλλάζει σε Αγγλικά. Μήπως είναι κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει; άλλα μέχρι πρότινως πριν την αναβάθμιση δούλευε μια χαρά. Ευχαριστώ!!!!

 

Μόνο στα sms στο κάνει αυτό; Με άλλο πληκτρολόγιο πχ swiftkey έχεις δοκιμάσει;

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στα sms στο κάνει αυτό; Με άλλο πληκτρολόγιο πχ swiftkey έχεις δοκιμάσει;

Δεν έχω δοκιμάσει άλλο πληκτρολόγιο διότι το μαμά με καλύπτει με τις λειτουργίες του. Το συγκεκριμένο θέμα το κάνει παντού όπου χρειάζεται πληκτρολόγιο για να γράψεις κάτι όχι μόνο στα sms, ας πούμε στον internet browser ακόμα και στην αναζήτηση.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, μετά την επίσημη αναβάθμιση στην έκδοση GNG8 δεν μπορώ να αλλάξω τη γλώσσα γραφής στα sms. Δλδ ενώ έχω επιλέξει δύο γλώσσες, Ελληνικά και Αγγλικά, έχει μονίμως τα Ελληνικά και δεν αλλάζει σε Αγγλικά. Μήπως είναι κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει; άλλα μέχρι πρότινως πριν την αναβάθμιση δούλευε μια χαρά. Ευχαριστώ!!!!

 

Το πιο πιθανό, έχεις το no led έτσι; αυτό ευθύνεται! απενεργοποίησε το η κάνε το απεγκατάσταση και θα δεις.... έχει γίνει σε 8 κινητά φίλων μου :)

 

Εάν σου είναι απαραίτητο το no led το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι είτε να βάλεις κάποιο άλλο πληκτρολόγιο είτε κάθε φορά να μπαίνεις ρυθμίσεις και να τικάρεις ΜΙΑ μόνο κάθε φορά γλώσσα (αυτήν που θες να χρησιμοποιήσεις την δεδομένη στιγμή) ότι πιο σπαστικό δηλαδή, είναι bug του no led και δεν έχει κάνει κάποια κίνηση ακόμα ο developer να το διορθώσει....

Edited by dimitrisioak

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό, έχεις το no led έτσι; αυτό ευθύνεται! απενεργοποίησε το η κάνε το απεγκατάσταση και θα δεις.... έχει γίνει σε 8 κινητά φίλων μου :)

 

Εάν σου είναι απαραίτητο το no led το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι είτε να βάλεις κάποιο άλλο πληκτρολόγιο είτε κάθε φορά να μπαίνεις ρυθμίσεις και να τικάρεις ΜΙΑ μόνο κάθε φορά γλώσσα (αυτήν που θες να χρησιμοποιήσεις την δεδομένη στιγμή) ότι πιο σπαστικό δηλαδή, είναι bug του no led και δεν έχει κάνει κάποια κίνηση ακόμα ο developer να το διορθώσει....

 

Φίλε μου δεν έχω εγκατάσταση πότε την εφαρμογή που αναφέρεις αλλά βρήκα την εφαρμογή που προκαλούσε το πρόβλημα και είναι το next notification του next launcher.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Εχω στην κατοχή μου ενα S4 GT-I9506. το τηλεφωνο εχει προεγκατεστημενα τα android 4.3. Προερχομαι απο s4 mini και εδω και 2 μηνες εχω τα 4.4 αυτο το τηλεφωνο πως ειναι δυνατον να μη μην εχει ερθει ακομα η αναβαθμιση μεσω ενημερωσης λογισμικου. Εψαξα στο ιντερνετ καποιες παρτιδες εχουν αναβαθμιστει ηδη υπαρχει περιπτωση να περασω firmware απο αλλο s4 gt-i9506 με android 4.4?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Εχω στην κατοχή μου ενα S4 GT-I9506. το τηλεφωνο εχει προεγκατεστημενα τα android 4.3. Προερχομαι απο s4 mini και εδω και 2 μηνες εχω τα 4.4 αυτο το τηλεφωνο πως ειναι δυνατον να μη μην εχει ερθει ακομα η αναβαθμιση μεσω ενημερωσης λογισμικου. Εψαξα στο ιντερνετ καποιες παρτιδες εχουν αναβαθμιστει ηδη υπαρχει περιπτωση να περασω firmware απο αλλο s4 gt-i9506 με android 4.4?

 

καλοριζικο!!!απλα αυτη η εκδοση αργησε λιγο να ερθει στην ευρωπη,τα update 4.4 εχουν ηδη ξεκινησει οπως ειπες !!Θα την παρεις και εσυ αναλογα με ποιας χωρας(csc)ειναι το κινητο σου!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε φιλοι,για δωστε μια συμβουλη πως θα κανω backup ολα τα αρχεια .φοτο.εφαρμογες του κινητου στην καρτα μνημης ??για να μην τα μεταφερω ενα ενα..δεν ειμαι ρουτ οποτε το τιτανιουμ δεν μου κανει.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με το Helium - App Sync and Backup από το play .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα παίδες. Γνωρίζει κάποιος ποτε θα πάρουμε την καινούργια έκδοση L ;;;

 

Δε νομιζω να ξερει καποιος. Μονο η Samsung...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχει βγει γενικά για Android αυτή η έκδοση..

Είναι πολύ νωρίς για εταιρείες όπως Samsung κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update του Αυγούστου το εικονίδιο του gps άλλαξε σχέδιο και απο στόχος έγινε σταγόνα. Ισχύει αυτο σε όλους. Έχω s4 γαλλικό.
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update του Αυγούστου το εικονίδιο του gps άλλαξε σχέδιο και απο στόχος έγινε σταγόνα. Ισχύει αυτο σε όλους. Έχω s4 γαλλικό.

 

 

Ναι και ονομάζεται πλέον location

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειμαι λιγο off topic μιας και εχω GT-I9506 αλλα αυτο που θα ρωτησω ισχυει γενικα

διαβασα σε ξενο site, [μιας και απο οτι εψαξα εχω μοντελο απο Ουγγαρία και τρεχω 4.3 σε αντιθεση με τη γερμανια (καθως και πολλες αλλες χωρες) με πηγη απο το sammobile εχουν παρει ηδη την κιτ κατ εδω και 1 με 2 μηνες] πως μπορω να εγκαταστησω χωρις ρουτ οποια official firmware θελω απο το συγκεκριμενο μοντελο κινητου απλα μετα θελει ξεκλειδωμα sim και η διαδικασια γινεται μεσω Odin v3.09. Εχω ας πουμε εκδοση με PDA: I9506XXUBNA2 και θελω να βαλω PDA: P905VVRUANB1. Γινεται οντως αυτη η διαδικασια? η λαθος εχει αναφερθει

Link to comment
Share on other sites

απο το sammobile κατεβαζεις οποια θελεις μονο για gt-i9506 και την φλασαρεις μεσω odin 3.09!!!γρηγορα και επισημα!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειμαι λιγο off topic μιας και εχω GT-I9506 αλλα αυτο που θα ρωτησω ισχυει γενικα

διαβασα σε ξενο site, [μιας και απο οτι εψαξα εχω μοντελο απο Ουγγαρία και τρεχω 4.3 σε αντιθεση με τη γερμανια (καθως και πολλες αλλες χωρες) με πηγη απο το sammobile εχουν παρει ηδη την κιτ κατ εδω και 1 με 2 μηνες] πως μπορω να εγκαταστησω χωρις ρουτ οποια official firmware θελω απο το συγκεκριμενο μοντελο κινητου απλα μετα θελει ξεκλειδωμα sim και η διαδικασια γινεται μεσω Odin v3.09. Εχω ας πουμε εκδοση με PDA: I9506XXUBNA2 και θελω να βαλω PDA: P905VVRUANB1. Γινεται οντως αυτη η διαδικασια? η λαθος εχει αναφερθει

 

Δε μπορείς να βάλεις firmware άλλης συσκευής. Μην το δοκιμάσεις, θα έχεις τεράστιο πρόβλημα. :!:

- Alex
Link to comment
Share on other sites

απο το sammobile κατεβαζεις οποια θελεις μονο για gt-i9506 και την φλασαρεις μεσω odin 3.09!!!γρηγορα και επισημα!!!

 

εγγυηση χανεται να υποθεσω? το εχεις δοκιμασει? υπαρχει περιπτωση με την αναβαθμιση να μη κλειδωθει η sim?

 

Δε μπορείς να βάλεις firmware άλλης συσκευής. Μην το δοκιμάσεις, θα έχεις τεράστιο πρόβλημα. :!:

 

Οχι απο αλλη συσκευη. Απο την ιδια συσκευη 9506 απλα σε καποιος χωρες πηρε την 4.4.2 και μετα μαλλον το παρατησαν το κινητο απο αναβαθμισεις λογω του οτι η samsung ειναι απασχολημενη με τις καινουριες συσκευες και τα παλια λογικα οσα πηραν πηραν αναβαθμιση τα αλλα πανε στα αζητητα. Μονο κ μονο για τη καλυτερη διαχειρηση ραμ και την βελτιωση της μπαταριας την θελω την κιτ κατ μιας και οριακα μου βγαζει μερα το κινητο αλλιως μια χαρα ειναι κ η 4.3

Edited by xarisvectragts
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...